» »

Studijski programi

Studijski programi

mannix ::

Mene pa zanima kaksna je razlika(št. Letnikov, stopnja izobrazbe.. ) med visokošolskim in univerzitetnim programom in ali je višje šolski program še zmeraj 6. Stopnja in če mi lahko nekdo razloži bolonjski sistem v domačem jeziku :)

Hvala
Lp Mannix

whatever ::

Po starih univerzitetnih programih, ki so povečini zajebani ko prasica, maš 7. stopnjo izobrazbe oziroma 2. bolonjsko stopnjo - slednje ni nujno, ker velja samo za nekatere fakse, večinoma tiste s 5 letnim programom. So 4 ali 5 letni.

Višja šola je stopnje 6./1. in je dveletna. Višješolski sistem je ločen od visokošolskega oziroma univerzitetnega, kar pomeni, da se lahko redno vpišeš v višjo šolo in še ponavljaš enkrat višjo šolo, četudi si prej dvakrat zaporedoma zabluzil na pravem visokošolskem ali univerzitetnem študiju. Višja šola nima veze z bolonjsko reformo, ker je ločen sistem. Po končani višji šoli maš 6/1 stopnjo izobrazbe, kar je 0-ta bolonjska stopnja. To torej ni 1. bolonjska stopnja in ni vredno skoraj nič.

Bolonjski UNI je 6/2, enako velja za bolonjsko visoko šolo. Oba programa UNI in visoka šola sta bolonjska in 3-letna, po tem imaš 1. bolonjsko stopnjo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

mannix ::

Na kateri višješolski program(dvoletni) bi se splačal vpisat(da ni tok težko) pa da je kasneje seveda lažje kakšen pameten šiht dobit k z srednjo šolo je isto k da maš osnovno?

Hvala
Lp Mannix

mannix ::

A da lahko kdo kakšne LINKE od pačljivih faksov(Gea college.....)
Hvala
Lp Mannix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žena pravi da VSŠ ni faks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26962459 (53743) jype
»

Kakšna stopnja izobrazbe je "inžinir informatike spec. ______" (specializacija po viš

Oddelek: Šola
101771 (1483) squid2g
»

višješolski program

Oddelek: Šola
204608 (3677) marko181914
»

Studiranje iz VI na magisterij

Oddelek: Šola
209298 (8656) Isotropic
»

Stopnja izobrazbe !

Oddelek: Šola
1616009 (9098) Phantomeye

Več podobnih tem