» »

Analiza omrežja!

Analiza omrežja!

Boskox ::

Analiziral sm omrežje z programom Wireshark, tako da imam sedaj par wiresharkovih datotek iz analize. Nevem pa kaj naj z njimi naredim da bom "prebral" to kar sm dobil z analizo vn.
Prosim za pomoč.
Lp Boštjan

OmegaBlue ::

In kaj bi rad naredil sploh s tem.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

imagodei ::

Ou maj got...
- Hoc est qui sumus -

Boskox ::

morm za seminarsko naredt analizo omrežja, googlal sm .. a vsepovsod pišejo da pač s tem programom analiziraš, a nikje kak pol to urediš ,sortiraš.. i tak ..

OmegaBlue ::

To vse v wiresharku narediš. Na koncu zajemanja ti prikaže vse ujete paketke in detajle o njih. Potem pa gledaš tisto kar te zanima (lahko določaš filtre zgoraj).

Kaj pa seminarska zahteva od tebe? Ker se mi dozdeva, da nimaš blage veze zakaj se stvar sploh uporablja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Boskox ::

morm naredit analizo omrežja. Potreboval bi kak program ( ali se da v wiresharku? ), ki bi mi podatke spremenil v grafe. Seminarska zahteva od mene analizo omrežja, spoznati šolsko omrežje in ga predstaviti. Verjetno kak doseg IPjev v učilnici v kateri sm bil priklopljen z wiresharkom.. itd.

bluefish ::

ne verjamem, da seminarska od tebe zahteva dobesedno analizo omrežja.

Boskox ::

Narejeno imam o zgodovini omrežja nasplošno, sestavne dele omrežja, topologije, zaščito, naprave s kerimi preverjamo omrežje,. pač nasplošno.. če seminarska od mene ne bi zahtevala analizo potem nebi se nebi rabil priključit pa Wireshark zagnat, ane ?

OmegaBlue ::

Wireshark dela analizo prometa, če si na switchani mreži in nisi priklopljen na monitor port ti tista "analiza" bolj malo pomaga za tvojo seminarsko. Sploh ker ne veš kaj bi rad prebral iz teh podatkov.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Boskox ::

Smo uporabili HUB.

Vice ::

Ne vem, če je tvoj pristop sploh pravi, glede na to kar si napisal dvomim, da seminarska sploh zahteva to kar si do sedaj naredil. Drugače pa to kar si "shranil" z wiresharkom ne boš kar tako "enostavno" analiziral. Za to rabiš kar malo znanja iz mrežologije, brez kakršnegakoli znanja kako deluje pretok informacij po mreži pa sploh nimam smisla da gledaš v tiste krace.
Vse se začne tukaj ISO/OSI referenčni model.
V kolikor tega ne obvladaš boš bolj slabo vedel kaj se dejansko dogaja na tej mreži. Da te pa malo spodbudim, pri nas, zanimivo ni veliko ljudi, ki to resnično zastopijo, jih je pa ogromno, ki pa mislijo da ja. :D

Boskox ::

Saj pravim da za rezervo sem naredil to kar sem. Da o tej analizi pa se učim in iščem pomoč naokoli. Nebom rekel da znam vse kaj se dogaja zdj z mrežo in na njej, nebom niti reku da neznam nič. Hvala

Steinkauz ::

Kolk si pa dal za hub, iščem en hub za port mirror do 20eur

miroB ::

Thief, ti verjetno ne rabiš wireshark. Ampak The Dude ali pa Lansurveyor
http://www.mikrotik.com/thedude.php

Boskox ::

bom pogledal miroB.
Seminarska pa narejena in oddana.
Hvala
Lp Boštjan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobri ali slabi fantje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7325528 (18778) Markoff
»

WireShark Sniffing

Oddelek: Pomoč in nasveti
243535 (1693) zbrisan
»

ARP protokol

Oddelek: Omrežja in internet
223215 (2098) kunigunda
»

Spremljanje prometa na routerju

Oddelek: Omrežja in internet
101449 (1211) SSH
»

Test omrežja pred / po VLAN segmentaciji

Oddelek: Omrežja in internet
171650 (1265) tony1

Več podobnih tem