» »

Dodajanje mikrokode v BIOS, kako?

Dodajanje mikrokode v BIOS, kako?

Azrael ::

Končno sem prišel v elitni klub tistih, ki so pripravili do delovanja Tualatin procesor na BX plošči, jaz konkretno 1.2@1.6GHz primerek na Abit BH6 v1.1, s pomočjo Vemilovega adapetrja (hvala še enkrat Ali3n).

Seveda mi to še ni bilo dovolj in sem hotel dodati še mikrokodo Tualatina v BIOS.

Delal sem po tem vodiču.

"Sposodil" mikrokodo iz BIOSa Abit VH6T, sledil navodilom, vse šlo brez težav, čisto by the book, in na koncu stvar preveril s programom cbrom. Mikrokoda Tualatinov uspešno dodana. :))

Toda, ko poskusim s tako modificiranim zapisom flashat ploščo, dobim sporočilo BIOS Checksum Error. :( Torej nekaj ne štima.

Kakšen namig, recept, kako rešiti ta zaplet?

Rešitev s prestavitvijo speed hold na disabled v BIOSu poznam, vendar, po drugi strani v EPROMu je prostora dovolj, za tistih nekaj kilobytov mikrokode, ki sedaj manjka in me jo mika dodati.
Nekoč je bil Slo-tech.

BluPhenix ::

Navadno je checksum številka, ki nekako pove dolžino kode biosa ali podobnega. To zje zato, da če se karkoli v biosu spremeni (napaka med kopiranjem, prenosom) potem flash program to ugotovi preko tega checksuma. Tako da, v kolikor si dodajal kodo je checksum seveda napačen. Moraš najti prejšnji checksum in ga popravit na novega.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Azrael ::

Nisem prepričan, da je to problem.

Če po podobnem postopku (glej moj zadnji prispevek v tisti temi) zamenjam boot sliko, ali BIOS RAID krmilnika, gre gladko. brez težav, ni sporočil o napačnem checksumu. Program cbrom naj bi te stvari porihtal avtomatsko.

Kaže, da delam nekaj narobe pri zajemu mikrokode. Kaj pa ne vem, zato sprašujem.
Nekoč je bil Slo-tech.

BluPhenix ::

Aja, nisem videl da si to ti delal, drugače nebi tistega napisal. LOL

Drugače pa ne znam pomagat. :(
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Pyr0Beast ::

Force switch edinole. Samo pol platr najbrž ne bo delal več.

Dasiravno pa sem že flešal bios iz ene popolnoma tretje plate na eno drugo (katera je imela bios u Pi#!").
Na prvi je bil Phoenix, nato pa gor Award. Samo diseblat sem moral on-board kontrolerje, ki jih plata ni mela.
Napisalo da se checksumi ne ujemajo, -F je pomagal prebroditi te težave.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Azrael ::

Torej...

Praviš, poskusi, če rata super, drugače pa hot swap? Bom pobrskal, če se mi kje valja kakšen ustrezen EPROM chip, in ga flashnil na moj modificiran BIOS.

Ampak rahlo dvomim v uspeh.

Zato sprašujem ali ima kdo kaj informacij, kako se je dodajalo Tualatinovo mikrokodo, res so starejše teme na S-T, samo linki so že zgodovina.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Če samo checksumi falijo, potem ni panike.
Drugače pa poglej pod advanced settings ali kaj podobnega v Modbin, da ne spremeni kaj preveč.

Če rabiš čhiperaj za BH-6 se mi zdi, da imam jst enega rezervnega. (Pa delujočo BH-6ko doma, če bodo težave)
Hotflash pa deluje super :)

Aja, poglej, če je bios za tapravo verzijo plate. 1.1, pa 1.0 (1.2?) se mi zdi, da so bile.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Pa NE POZABIT malih hladilničkov na mosfete ali mali ventič vsaj, da piha na njih !!! Ker drugače bodo kmalu šli v večna lovišča! (pri 1,6GHz navitem Tulcu) Mogoče bi jih bilo celo pametno zamenjat za bistveno močnejše! 8-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Azrael ::

MosFeti so mlačni pri 1.6GHz, res pa je plata zunaj ohišja in ni delal nič posebnega: DOS in razne Live Win in Lin zadeve na CDjih.

Ne vem, vse skupaj se mi je zdelo še bolj hladno kot, če je na plati C366@550MHz, samo, da je hitrejše.

Ampak kakorkoli že, ohišje je tako, da je ventilator nad napajalnim delom plate in vleče vroč zrak ven.

Kakšen namig kako sfrizirati BIOS, primernega EPROM chipa namreč ne najdem.
Nekoč je bil Slo-tech.

ender ::

DOS ti zna povsem obremenit procesor, ker ne izvaja ukaza HLT, ki ustavlja (hladi) procesor kadar ne počne ničesar.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ali3n ::

@Azrael- me veseli, da ti je adapter prav prišel; šnopca ni več >:D

Če ti pride prav - sporoči mi model čipa (od Biosa) in mi po mejlu pošlji zmodificirane slike Bios-a; lahko dam frendu zapečt čipe, in ti jih pošljem...
Ali pa si narediš backupe originalnega biosa.

Tako se boš lahko igral po mili volji - brez strahu, da plata ne preživi. :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Pyr0Beast ::

Pa NE POZABIT malih hladilničkov na mosfete ali mali ventič vsaj, da piha na njih !!! Ker drugače bodo kmalu šli v večna lovišča! (pri 1,6GHz navitem Tulcu) Mogoče bi jih bilo celo pametno zamenjat za bistveno močnejše! [8-)] [8-)]
Če se ne motim ima tulc bistveno nižje napetosti od cellija, temu primerna je tudi večja moč regulacije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Spajky ::

Vhodne napetosti so normalne, izhodne so nižje (za Tulca) in tokovi so večji, torej je na njih več toka in napetosti in se več grejejo. Posebej verzija BH6-1 ima švohcene. Problem je predvsem pri full loadu (npr,enkodiranje divx -ov naprimer) 8-) Odvisno tudi kaki mosfeti so že gor ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Azrael ::

Na tej moji BH6 so 55A MOSFeti.

Plošča je bila zelo verjetno nekoč (nisem prvi lastnik) v generalnem remontu, 105°Jamicon kondiji, možno je, da so menjali tudi MOSFete, saj naj bi baje bili originalni le 40 ali 45A.

In tako kvalitetni elementi switchwerja verjetno precej pripomorejo k zelo skromnemu gretju plošče, saj več kot, da bi bilo mlačno, ni bilo, čeprav v teh dnevih temperatura zraka sploh ni prav nizka.

Edit grd typo
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Spajky ::

Ja, ta plata je bila ziher že na remontu :D ; so ziher bolj "močne" zadeve gor :)) , zgleda, da ne bo treba kaj dosti hladit :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Azrael ::

Po dolgem času še nekaj informacij.

Tualatin z adapterjem je šel na Abit BX 133 RAID.

Dela brez problema, gretje neznatno proti C1.1 GHz, BIOS ne teži na začetku zaradi nepodprtega procesorja (speed hold opcije nisem našel), itak pa je ustrezna mikrokoda že v OS, tako, da njen manjko v BIOSu nima globjega pomena.

Zato sem pustil BIOS te plošče nedotaknjen.

Danes sem še malo čaral z BH6 in programčki in ugotovil:

Problema s Cbrom, je težava v programu samemu, narobe izvleče kompresirane datoteke iz osnovne bin datoteke. RAM ali hitrost CPU ni vzrok, rezultati so enaki na dveh povsem različnih PCjih, Memtest pa ni našel nič.

Danes sem poskusil AwardMod in se z njim modificiran BIOS naloži in deluje (vsaj na videz) brez napake. Problem je samo, da se mi kište s Tulcem ne ljubi več vleči iz omare in ugotavljati kako dela BH z njim in tako modificiranim BIOSem.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tualatin na 440bx

Oddelek: Strojna oprema
71046 (799) Azrael
»

Celeron 1300

Oddelek: Navijanje
262291 (1668) karafeka
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410920 (7258) Spajky
»

pretvornik za slot 1

Oddelek: Strojna oprema
352070 (1671) Spajky
»

Tualatin mod dela!!!

Oddelek: Navijanje
222286 (1734) GTi

Več podobnih tem