» »

Čemu služi tole?

Čemu služi tole?

MSI7 ::

Naprava za merjenje...

Bi kdo vedel čemu služi tale naprava za merjenje?

steev ::

Verjetno debeline.
:|

Duhec ::

steev ::

Kaj pa tole
:|

Doman ::

To je "šubler" kot je že Duhec povedal.
Sem zadnjič na šihtu gledal katalog, kjer so bili predstavljeni tudi te merilnilki. Presenetile so me cene, ki so 300€ pa gor.

bremzzi ::

Tole ni šubler, to je mikrometerski vijak oz. merilo, šubler je kljunasto merilo. Z mikrometrom se meri na stotinko natančno, luštna zadevca.

MSI7 ::

Dobro,ce koga slučajno zanima takšno merjenje oz.če stvarco potrebuje,naj se oglasi na ZS,da se zmenimo glede cene.Torej je pravilni izraz MIKROmetersko merilo...Hvala za odgovore.

DimmniBurek ::

Čakaj, v prvem postu vprašaš čemu služi, zdaj pa že ponujaš dabi prodal??
There Is No Stronger Drug Than Reality

bluefish ::

itak, stvar je našel v neki zaprašeni kleti/podstrešju, pozanimal se je o namembnosti in ceni, sedaj pa prodaja. Kajne :) ?

LeXani ::

Kot strojnik ti povem, da nihče ne želi mikrometra za katerega nepozna ne zgodovine, ne točnosti, pa tudi novi niso tako grozno dragi. Poskusi preveriti ali bi dosegel kaj boljšo ceno, če jih daš kalibrirati. Pa upoštevaj tudi strošek kalibracije.
Čas prve prijave 04.11.2005

gzibret ::

Ja, to je mikrometrski vijak in verjetno se uporablja (se je uporabljal) pri edometrskih enoosnih preiskavah stisljivosti zemljin, pa morda še kje drugje.

Prodal ga boš težko, če prej ne boš poskrbel, da nekje preverijo, če kaže točno.
Vse je za neki dobr!

R33D3M33R ::

Tako je. Brez umeritvenih krivulj je tako merilo le za kak razstavni eksponat.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

solatko ::

To je precej zastarela zadeva - mikrometer za merjenje tisočink in desettisočink - za to se danes uporablja laserski merilnik ali digitalni merilnik. Večina mlajših obdelovalcev materialov, tega orodja sploh ne bi znalo uporabljat. Umirja se ga s posebnimi kladicami, ki so bile po navadi takemu merilcu priložene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MSI7 ::

DimniBurek & bluefish: To stvar sem dobil od nekoga,nisem pa vedel KAJ natančno meri-vem da je za merjenje...ker pa jo ne potrebujem,pa imam pravico prodati komu,ki to rabi,npr.za fiziko ipd...in mislim da se ni treba kurčit kle zarad tega.To je moja stvar kaj delam in kako,pa brez folšarij.Če bi pa ti to naredil bluefish,bi bilo pa vse okej,ane? Daj,ne mi s takimi...Ni ti treba odgovarjat na moje poste.
Imam pa vso pravico vprašati in prodajati,cappito?

P.s:"za to se danes uporablja laserski merilnik ali digitalni merilnik"
Ja,če daš še ene 3x več denarja zraven.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MSI7 ()

Vikking ::

MSI7: nobeden ti tukaj ni nič fauvš ali proti temu da prodaš zadevo.

Le opozorili so te, da je stvar namenjena bolj ozkemu krogu uporabe, tako da tisti kupec, ki se bo našel, se bo verjetno na zadevo tudi dobro spoznal. Tako bo verjetno vedel da je nujno potrebno da je zadeva umerjena ali pa so priložene kladice za umeritev, ali pa cena smešno nizka.
Saj kolikor lahko sam vidiš stvar ni namenjena na 1cm natančnosti, da ne rabi umeritve.

Sploh gre za staro stvar in kot taka, bo bolj za okras, kot pa še namenjena svoji namembnosti.

Lahko poveš ceno po kateri misliš prodat.

bluefish ::

brez skrbi, se ne "kurčim". Malo sem se le pohecal, nič drugega.

solatko ::

MSI7 - gre za natančnost izdelave in cena merilnega orodja niti ne bi smela biti problem.

DimmniBurek ::

DimniBurek & bluefish: To stvar sem dobil od nekoga,nisem pa vedel KAJ natančno meri-vem da je za merjenje...ker pa jo ne potrebujem,pa imam pravico prodati komu,ki to rabi,npr.za fiziko ipd...in mislim da se ni treba kurčit kle zarad tega.To je moja stvar kaj delam in kako,pa brez folšarij.Če bi pa ti to naredil bluefish,bi bilo pa vse okej,ane? Daj,ne mi s takimi...Ni ti treba odgovarjat na moje poste.
Imam pa vso pravico vprašati in prodajati,cappito?

P.s:"za to se danes uporablja laserski merilnik ali digitalni merilnik"
Ja,če daš še ene 3x več denarja zraven.:))

Prodaja se v za to namenjenem delu foruma ;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

henrich ::

A ni to bl komparatorju podobno???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kljunasto merilo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545870 (4836) Machete
»

Nova kuhinja, odprava napak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
789306 (7369) Unknown_001
»

Laserski merilnik razdalje (daljinomer)

Oddelek: Kaj kupiti
111955 (1605) chelsea boy
»

Ročni radar - v naselju 20+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013476 (11647) arozma
»

Avto Radar Detektorji/Opozorilniki

Oddelek: Loža
163909 (3637) birdy

Več podobnih tem