» »

Razstavitev ohišja na prenosniku

Razstavitev ohišja na prenosniku

brezimni ::

Zanima me kako se razstavi prenosnik Gericom Webshot, karakteristike: Intel 1.6GH, 256 Ram, 20 Gb HDD. Odprl ga bi za to ker bi mogel spomin menjat in še pogledat če so vsi kondenzatorji vredu, ker zadeva ne deluje vredu. Če ve kdo postopek, ali slike s postopkom, bi bil zelo hvaležen. Ob straneh mi odstopi zgornje ohišje, a na predelu kjer je tipkovnica pa zgleda da še nekaj drži.Vsi šraufi so odšraufani, in tudi trdi disk sem ven vzel. Spomin pa bom 512 Mb vzel, samo moram videt kakšen je.

iso2000 ::

Sicer ne poznam konkretno tega prenosnika, ampak večina ima kakšen vijak še pod tipkovnico, ki jo je potebno privzdignit/odstranit. Ponavadi je pod zaslonom na ohišju plastika (ozek pas z gumbi za vklop, kakšni dodatni funkcijski gumbi za mail, internet ipd), ki se jo da odstranit, pod njo pa je tipkovnica ali prišraufana ali pa so majhni zatiči, ki jo držijo. Če tiste zatiče /vijake popustiš tipkovnico dvigni proti sebi, s tem da je spodnji rob nad touch padom še vedno pritisnjen ob ohišje - torej jo zarotiraš za kakšnih 30 stopinj proti sebi okrog spodnje daljše strnice. Nato pa jo malenkost potisneš proti ekranu. Pazi, da je ne potegneš preveč na silo, saj je na matično ponavadi pritrjena s precej nežnim kablom. Da pa se potem konektor enostavno odklopit in je. Tam je po vsej verjetnosit še kakšen vijak, morda pa tudi ram?
Pripni kakšno slikco, morda se bo kaj videlo, če ti ne bo šlo po mojem "receptu".

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti tipkovnico iz prenosnika in čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
366566 (1089) solatko
»

Apple Macbook Pro 13 (mid-2014): nenavaden zvok v bližini backspace tipke ob premikan

Oddelek: Strojna oprema
51242 (1089) FusionNebula
»

Polit prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6416490 (13733) _koki_
»

HP 6720 razstaviti?

Oddelek: Strojna oprema
81969 (1788) MIHAc27
»

Rabim Compaq desktopa razstaviti

Oddelek: Strojna oprema
171272 (1043) klemen22

Več podobnih tem