» »

Nov modem(GanyMede 822+) in težava z routerjem (Asus RX3041)

Nov modem(GanyMede 822+) in težava z routerjem (Asus RX3041)

VanDyk ::

Lep pozdrav!

Danes so mi pri SiOLu povečali hitrost na 4mbit in s tem sem dobil tudi nov modem in sicer GanyMede 822+. Ta modem ima že vgrajen "kvazi" router, ki omogoča priklop do 4 računalnikov. Težava se pojavi v tem, da bi jaz rad na to zadevco povezal moj star router. Zakaj? Ker mi je pač všeč biti za routerjem, počutim se varno. Kdor ima ta modem ve, da je dostop do "admin panela" možen samo kot user. Spremeniš pa lahko samo to, ali bo modem imel DHCP server in, če se bo na internet povezoval avtomatsko.

Poskusil sem vse možnosti a se moj ASUSov router nikakor noče povezati na internet preko WAN luknje. Ko zadevo priključim začne LAN lučka utripati, torej sploh ni povezave. Če ga priključim kot switch, torej da vtaknem kabl v port1 na routerju in potem v port na modemu normalno dela. Da bi ga pa konektal tako kot je treba - na routerju WAN na modemu pač port1, pa nikakor noče delovati. Kot rečeno, bi rad bil za routerjem.

Mislil sem, da je morda težava v UTP kablu, zato sem ga zamenjal - še vedno enako.

Sledeča opcija se mi zdi najbolj pravilna, a ne vem zakaj noče delovati, če imam kabl v routerju na WAN luknji, kot ponavadi :

Nastavitve modema :
Avtomatska povezava na internet : NE
DHCP server : DA

To sta edini opciji, ki ju lahko nastavim.

Nastavitve routerja :
WAN connection : (kot ponavadi) PPPOE
___________________________________

Zaenkrat sem izgubil ideje, tako, da je vsaka pomoč dobrodošla!

Aja, da povem še kaj se naredi, če vklopim kabl na routerju v WAN, in nato na modemu v port1. (Drugam tak ne morem IMO). Enostavno LAN lučka utripa. Torej ni konekšna. V tem primeru modema tudi ne morem pingat. Router seveda lahko. thumbsup394461.gif

Hvala za pomoč!



p.s. : Imam statičen IP, če kaj pove. smile.gif
  • spremenil: VanDyk ()

lasse007 ::

Jaz imam isti model modema in routerja, imam dinamičen IP, modema nisem nič dodatno štimal, v routerju imam izbrano PPPOE in vnesel sem uporabniško ime in geslo za Siol.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013266 (2612) verto
»

Novi ruter ne dela?

Oddelek: Omrežja in internet
141217 (858) Daniel
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814066 (12655) styled
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169467 (9136) Hanzek
»

ganymede 822+ povezava z linksys WRT54G

Oddelek: Pomoč in nasveti
52010 (1973) misek

Več podobnih tem