» »

nov comp.

nov comp.

1 2
3
»

g33kbuster ::

Katera je boljša za Crossfire??
-Asus P5E X38
-Asus P5Q Deluxe P45

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

8x, 16x PCI-e big deal. Razlike so minimalne.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

nuclear ::

8x, 16x PCI-e big deal. Razlike so minimalne.

ja sigurn.. :\ dj malo poglej po googlu.

g33kbuster Asus P5E X38
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

mesoreznica ::

8x, 16x PCI-e big deal. Razlike so minimalne.

ja sigurn.. :\ dj malo poglej po googlu.

g33kbuster Asus P5E X38


Sem gledal, zato pa govorim. Ajde kje si videl da grafe na pci-e 16x delajo precej hitreje kot na 8x?

Mogoče nova generacija ala GTX 280 ali pa GX2 katerih pa verjetno ne bo vezal med sabo.

TEST

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Sit sem grdih kvadratnih ohišij, ki jim opazujem iz dneva v dan. Tudi izbran ni višek estetike in v primeru, da ima kdo kakšen boljši predlog za ekskluzivno in kvalitetno ohišje se priporočam. Rad bi, da je oblika na nivoju kakšnega elementa notranje opreme stanovanja :)


Se absolutno strinjam. Ljudje so pripravljeni dati 500 € za grafično in še toliko za nek zadnji model procesorja, kjer bosta vsaj dva jedra še nekaj let gledala v luft, potem pa kupijo najbolj ogabno ohišje za 50 €, pri čemer pozabijo, da je v redu imeti tudi kvaliteten napajalnik.

Ko sem jaz kupoval pred leti PC, sem si tudi umislil zadevo po mojem okusu, z obveznim črnim ohišjem in modrimi lučkami. Pa so se vsi smejali, čemu bi dal nekdo 200 € za strežniško ohišje? So what, ohišje bo še nekaj časa ostalo, komponente bom pa zamenjal. In sem z njim zelo zadovoljen, ker lahko ventilator vklopim za igre in izklopim če samo brskam po netu, da mi ne ropota. Pa še veliko prostora ima za nadgradnje in nove diske.

Drugače pa če bi res rad ohišje, ki bo ekskluzivno in bodo sosedje umolknili, priporočam zadevo iz lesa. Povrh vsega pa ni tipično kvadratasto. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

gruntfürmich ::

Sit sem grdih kvadratnih ohišij, ki jim opazujem iz dneva v dan. Tudi izbran ni višek estetike in v primeru, da ima kdo kakšen boljši predlog za ekskluzivno in kvalitetno ohišje se priporočam. Rad bi, da je oblika na nivoju kakšnega elementa notranje opreme stanovanja :)


Se absolutno strinjam. Ljudje so pripravljeni dati 500 € za grafično in še toliko za nek zadnji model procesorja, kjer bosta vsaj dva jedra še nekaj let gledala v luft, potem pa kupijo najbolj ogabno ohišje za 50 €, pri čemer pozabijo, da je v redu imeti tudi kvaliteten napajalnik.

Ko sem jaz kupoval pred leti PC, sem si tudi umislil zadevo po mojem okusu, z obveznim črnim ohišjem in modrimi lučkami. Pa so se vsi smejali, čemu bi dal nekdo 200 € za strežniško ohišje? So what, ohišje bo še nekaj časa ostalo, komponente bom pa zamenjal. In sem z njim zelo zadovoljen, ker lahko ventilator vklopim za igre in izklopim če samo brskam po netu, da mi ne ropota. Pa še veliko prostora ima za nadgradnje in nove diske.

Drugače pa če bi res rad ohišje, ki bo ekskluzivno in bodo sosedje umolknili, priporočam zadevo iz lesa. Povrh vsega pa ni tipično kvadratasto. :)

če je folk pripravljen zdevat več kot 2000€ za komp, bo tudi verjetno ohišje drago kupil.
če pa folk gleda na dobro razmerje performance/price, je totalna bedarija kupit ohišje vredno več kot 50€. pleh je pleh, oblečeš ga pa še vedno lahko po svojem okusu.
in pa btw., nimaš okusa. ;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nuclear ::

mesoreznica

The results really do speak for themselves and it’s clear that there is a performance difference between a x16 / x16 configuration which the X48 offers, and the x8/x8 one on the P45.


HD4850 CF @ TT
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

mesoreznica ::

mesoreznica

The results really do speak for themselves and it’s clear that there is a performance difference between a x16 / x16 configuration which the X48 offers, and the x8/x8 one on the P45.


HD4850 CF @ TT


Tudi sam sem gledal ta test. Pa je eden redkih, ki kažejo take razlike, v vsakem primeru so si podatki nasprotujoči. Sploh v primeru tvojega testa kjer gre za PCI-e 2.0.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

dronyx ::


če je folk pripravljen zdevat več kot 2000€ za komp, bo tudi verjetno ohišje drago kupil.
če pa folk gleda na dobro razmerje performance/price, je totalna bedarija kupit ohišje vredno več kot 50€. pleh je pleh, oblečeš ga pa še vedno lahko po svojem okusu.
in pa btw., nimaš okusa. ;)


Okus je relativen, je pa ohišje praktično edini del računalnika, ki ga ves čas gledaš. Če ga vržeš nekam pod mizo in pokriješ z časopisom ali ti je vseeno v smislu pleh je pleh, potem pač kupiš nek kos pleha za 50 evrov. Za koga pa je verjetno tudi pomembno, koliko prostora je za nadgradnje, kako enostavno recimo lahko vgradiš dodatne komponente, kako je rešeno hlajenje ter še nekatere malenkosti.

taker& ::

Amm nekaj bi še vprašo .. matična asus P5Q deluxe ima xfire?

lp!

DSmadfan ::

taker&, seveda ima. ;)

nuclear ::

Zdaj sem bral na XS, da ima en član P45 plato in deluje v CF normalno. Le proc je potrbno navit za tele novejše grafe... Torej nenazadnje nit ni neke razlike ZAENKRAT...

taker& Asus P5Q Pro bi ti morala zadostovati potemtakem.. 113€.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

taker& ::

amm vzel bom p5q deluxe za vsak slučaj;).. saj je boljša ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taker& ()

tilinho20 ::

To je overkill zate.

Planetarium ::

Glej odpri si obe2 matični z specifikacijami pa si preberi kaj katera ma in katera nima. Boš vidu da ne rabiš Deluxe kupovat tut približno.

just me ::

pa niu DELUXE boljša za cf? kot pro ..

DSmadfan ::

Ni razlike. Še vedno je ista plata.

Meizu ::

Deluxe je sam mal bolj zafilana z bundlom, pa še kakšn feature več ima kot pa pro varijanta. Ampak verjemi, da še na pro plati ne boš izkoristu vseh funkcij ki jih ponuja. Deluxe varijanta je enostavno brezveze kupovat.

just me ::

pa bosta grafi hd4870 v CF vredu izkorišćenu na plati p5q pro?

Meizu ::

če sta isti no, kaj ti tu ni jasno?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uberPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
775710 (3518) __Devil__
»

Moj novi comp

Oddelek: Strojna oprema
202052 (1626) legice
»

na hitro...kateri pc naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
342752 (1838) Volta
»

Nov računalnik med 1000 in 1100 EUR?

Oddelek: Kaj kupiti
101675 (1585) mesoreznica
»

Nakup računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
111399 (1109) keba

Več podobnih tem