» »

Fallout 3

Fallout 3

Berserker ::

TNX za link.

blackbfm ::

A gre še komu confessor cromwell na živce? Wah jz ga sploh ne prenesem krneki skos joka tm ob uni bombi.. kako bi ga ubil brez da pritegnem pozornost?:D

darkolord ::

V konzoli :)

msms ::

Sproži bombo pa je.

jamiroq ::

ve kdo kako bi resil naslednjo situacijo?

delam quest head of state, zgodilo se mi je, da sem pobil vse slaverje v lincoln memorialu preden sem sprejel quest v temple of the union. sedaj suznji pridejo do postaje mall northwest in tam stojijo, ces pocisti lincoln memorial. respawnal sem leroya (edino truplo v memorialu; nanj kaze tudi quest marker) in ga ponovno ubil, vendar ne pomaga. ravno tako ne pomaga, ce leroya respawnam med suznji in jim pustim, da ga fentajo.

OmegaBlue ::

Jaz sem imel na srečo save game od prej ;) Drugače sem tudi pred questom vse pobil tam, nič ni preveč pomagalo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Berserker ::

Kaj se neki stari človek dere po enem izmed radiju za neko ponovno postavitev civilizacije pa skozi vrti vojaške koračnice iz ww2. Sicer pa kaj se zgodi če ubiješ three doga ? Vem da ko si sprožo nukico v megatonu je to celo omenjal.

OmegaBlue ::

Tisti "človek" pogruntaš kdo je proti koncu main questa. Za three doga pa nevem(ga sploh lahko fentaš?), pač človek ima svoj radio in omenja tvoje queste vsake toliko časa.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

BigWhale ::

Tisto je predsednik USA. :)

jamiroq ::

OmegaBlue> Jaz sem imel na srečo save game od prej ;) Drugače sem tudi pred questom vse pobil tam, nič ni preveč pomagalo.

aw, crap. bo achievement pocakal na naslednje preigranje, torej :/.

krneki ::

jamiroq:

Počakaj več dni, enkrat bodo že prepešačili do vhoda v podzemno. Jaz sem medtem delal druge queste.

jamiroq ::

sej tam so ze :). problem je, da igra ne registrira, da je lincoln memorial pociscen in tako questa ne morem koncati.

El Barto ::

Jaz sem tudi predčasno počistil plac, potem sem šel k sužnjem, jim povedal, da je plac počiščen mutantov in še lovcev na sužnje, poiskal poster lincolna in smo šli na pot (seveda je treba počakat tisto uro preden krenemo).
No potem sem jaz hitro skočil na postajo pred Lincoln memorial in počakal 19 ur.
Takrat so se končno narisali in odlutali k stolpu (ker sem pozabil počistit pse - Animal friend perk) kjer je BS (Brotherhood of Steel) in šli na podzemno ???
Potem sem naložil prejšni save in ponovno šel hitro na postajo, počistil okolico (nekaj psov) in jih čakal 19 ur.
Ko so prišli, sem odšel do njih (govoril z vodjem) in quest se je končal, oni so pa odšli na Lincoln memorial - vsi srečni.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Saladin ::

Kaj se sploh da "turrete" obrnit na svojo stran (torej da tebe in "friendlye" NE napadajo)?

Mam 80 Science skilla, pa še vedno dobim zgolj možnost ugasnitve in resetiranja parametrov (kjer strojnice napadajo vse na vidiku, tudi druge strojnice).

Žalosten bo ta Fallout svet, če bom moral vse strojnice ugasnit ali uničit.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Berserker ::

Ma se s čem nagradit lika da bo natanjčnejše meril, kr mi najeda da tvoj tim mutanta na razdalji 10 m rafalno zgreši, sej razumem da gre težje merit če maš bolezen, zaspan al pa ranjen sam tak bedno pa nebi smeli nardit tega.

Saladin ::

Ma se s čem nagradit lika da bo natanjčnejše meril, kr mi najeda da tvoj tim mutanta na razdalji 10 m rafalno zgreši, sej razumem da gre težje merit če maš bolezen, zaspan al pa ranjen sam tak bedno pa nebi smeli nardit tega.


Better Criticals
Commando
Concentrated fire
Finesse
Sniper
Grim Reaper's Sprint

ter seveda dovolj skila v pravi klasi orožja, dovolj Lucka (6 ali več) in dobro ohranjeno orožje.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

m4d_m4n ::

Berserker ::

Aja to ko ko china komiji vderejo na aljasko, nevem kaj ima to z zvezi z fallout serijo, pol še prideta dva dodatka ko boš šel do štaba raiderjov pa še ena ko boš moral divjino očistit mel pa boš tist oklep pa čelado( tista ko je na artboxu). Vse naj bi prišlo do marca.

OmegaBlue ::

Daj se vsaj potrudi napisat na pol razumljiv način. Tisti oklep in čelada na artworku je pa itak že v igri.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

blackbfm ::

power armor drugač:D

Berserker ::

Pa kaj je nejasno ? Sej pa more bit razumljivo, jaz razumem čist vse pa še bolj nerazumljive poste, ki jim manjka 3/4 črk. Pač če ne znam slovnično pa napišem po domače.

mesoreznica ::

Vi ki imate igro. A ima zadeva coop opcijo?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

blackbfm ::

Žal ne.

ahac ::

Fallout 3 prihaja tudi v Slovenijo! :))
http://kotaku.com/5119508/fallout-3-to-...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jamiroq ::

to pomeni kaj? prevedene tiskovine (manual in dvd naslovnica)? slovenski tekst v igri? sinhronizacija (fingers crossed :>)?

Berserker ::

Sploh obstaja igra v kateri imaš podnapise da bi razumel o čem se igra gre, kaj junaki govorijo pa naloge da nebi rabo skozi na presis hodit prevajat v slo.

OmegaBlue ::

Potem to enostavno ni igra zate. Je pa najavljena balkan različica mogoče bo tam kaj bolj razumljivega.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Saladin ::

Potem to enostavno ni igra zate. Je pa najavljena balkan različica mogoče bo tam kaj bolj razumljivega.

Pravzaprav bi Fallout svet z "pravim" balkanskim besednjakom bil kar posrečena zadeva ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Music Man ::

Jaz sem sedaj po slabih 67 urah igranja (no, v resnici je bilo več, ker sem dosti quickloadal) preigral to igro in moram reči da sem navdušen. Pa tudi to temo sem šele sedaj prebral - predvsem zato, ker nekateri med vami pišete neverjetno število spoilerjev brez predhodnega opozorila! Upam da se zavedate, da niste edini, ki igrate igro in s tem ko kot strela z jasnega (brez predhodnega opozorila da gre za spoiler) napišete ali vprašate nekaj v zvezi s kakšnim questom, predvsem tistim glavnim, lahko marsikomu pokvarite celotno izkušnjo.

Prva stvar, katero bi komentiral, je pritoževanje nekaterih nad lesenim gibanjem in slabo sinhronizacijo ustnic pri govoru. Ne rečem da to ni res, vendar če bi se jaz odločal med igro, ki ima perfektno izpiljeno gibanje in govor, vendar obenem precej plehko zgodbo in slabo igralnost ter med igro, pri kateri se sicer niso toliko posvečali detajlnem gibanju vendar na ta račun toliko bolj igralnosti, zanimivim questom, razgibani pokrajini, ... ugibajte katero bi raje izbral ;)

Sicer pa če bi strnil svoje občutke o tej igri v naslednje pluse in minuse, bi to zgledalo nekako tako:

POZOR! NEKAJ SPOILERJEV V NADALJEVANJU!





Kaj mi je bilo všeč pri igri:

- Definitivno občutek svobode in raziskovanje wastelanda. V Fallout 1 in 2 to raziskovanje ni bilo tako očitno, saj je potekalo le s klikanjem po mapi, občasnimi random encounterji in nekaj odkritimi mesti.

- "Majhni" detajli - ko hodiš po uničenih hišah recimo vidiš kako so ljudje umirali, ko so padle atomske bombe - nekateri so spali, drugi so se kopali v banji, nekateri okostnjaki so majhni in imajo ob sebi plišastega medvedka. Pa recimo pri questu Nuka Challenge kjer iščeš Nuka Cola Quantum, najdeš v enem zapuščenem mestecu okostnjaka s sporočilom ob sebi - izkaže se, da gre za voznika tovornjaka, ki je dostavljal to pijačo v to mesto, vendar je imel prometno nesrečo in sedaj čaka, da bodo iz Nuka Cola tovarne poslali pick up truck. No, korporaciji je bilo očitno vseeno zanj... :)

- Veliko število questov,pri katerih lahko izbiraš dobro in slabo stran. Recimo da prideš v Paradise Falls, lahko za stražarja ujameš nekaj sužnjev. Če ti ni do tega, da bi bil slaver, lahko stražarja podkupiš in te spusti notri, lahko pa zadeve urediš s puško in pobiješ celoten Paradise Falls. Čeprav se to izkaže za precej trd oreh :D

- Orožja in njihov condition. Najboljše puške lahko dobiš že takoj na začetku igre, vendar so v slabem stanju (takih, da bi imele 100% condition, ko jih dobiš, je zelo malo - jaz sem naletel samo na eno). Prav tako ni municije za najboljše orožje. Recimo 5.56 metkov za chinese assault rifle je širom wastelanda kot dreka, vendar s to puško ne narediš nič pametnega - ni natančna, porabiš veliko metkov (kar pa ni tak problem). Po drugi strani pa je municije za .44 magnum, katere uporabljaš za Lincoln's repeater, relativno malo, zato moraš s to puško (najboljšo po mojem mnenju) ravnati preudarno. Pa še ko napreduješ po levelih in si izboljšuješ repair skill, s tem posledično izboljšuješ svoje orožje, tako da na koncu dela tudi 2x več škode kot na začetku, ko si ga pobral.

- Raziskovanje wastelanda se splača, saj lahko najdeš precej zanimive lokacije. Najboljša mi je bila Oasis, o kateri tudi Three Dog govori po radiu.

- Random encounterji iz 1 in 2 so še vedno ohranjeni. Spomnim se, da sem na enem mestu quicksejval, nato prišel do skupinice wastelanderjev, ki so se prepirali okrog hladilnika čiste vode, komu pripada. No, ker se mi je zdelo, da bi tisto situacijo lahko bolje obvladal, kot sem jo prvič, sem quickloadal. No, naslednjič je bil namesto hladilnika tam deathclaw, ki je z enim udarcem pobil vse wastelanderje. Pri tretjem quickloadu je na tistem mestu ležal mrtev kitajski vojak, radio pa mi je ujel signal kitajskega radia z neko komunistično propagando. Pri četrtem quickloadu je bil tam wastelander s pokvarjenim robotom, katerega si mu lahko popravil.

- Main quest je mestoma zelo izviren - v mislih imam tisto dogajanje v Vaultu 112.


Kaj mi pa ni bilo tako všeč:

- Igra je definitivno prelahka. Kombinacija nekaterih skillov in perkov te pripelje do skoraj godlike karakterja, s katerim ubijanje postane prevelika rutina. Raje bi videl, da bi bili nasprotniki močnejši, da bi jih pobil pa bi moral ubrati različne taktične pristope. Tako pa headshot opravi z večino nasprotnikov.

- Ponekod se pojavljajo nevidne ovire, ki ti preprečijo, da bi prišel do neke lokacije. Predvsem v Washingtonu DC, kjer lahko priskačeš do vrha ruševin, da bi pa preskočil še zadnji kamen in napredoval naprej po mestu pa ne gre, zato si prisiljen napredovati po podzemni železnici.

- Pa tudi sam Washington DC postane sčasoma precej frustrirajoč zaradi vseh mutantov in raiderjev. Čeprav mislim, da je bil tak tudi namen razvijalcev :)

- Veliko neizkoriščenih lokacij, katere bi lahko vezali na kakšne queste. Možno pa je tudi, da preprosto nisem odkril questa, ki bi bil vezan na te lokacije :)



KONEC SPOILERJEV


Igra je definitivno vredna večkratnega igranja in kot taka je bila zelo dober nakup. Tokrat sem igral z likom, pri katerem sem vse vlagal v small guns, sneak, repair in science, na koncu sem maksimiziral tudi speech (vendar je to pobralo veliko izziva v igri, saj si s tem lahko preskočil kar celotne queste), primarni statistiki sta bili intelligence in agility, izbiral sem pa perke kot so commando, finese, sniper, action boy, better criticals, silent running, grim reaper's sprint, ... in lik je bil na koncu res premočan, tako da ni bilo več pravega izziva v igranju. Naslednjič bom poizkušal z vlaganjem v energy weapons in/ali melee combat. Upam pa na kakšen dober dodatek oz. Fallout 4 :)

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Igra je definitivno vredna večkratnega igranja

Se strinjam da je prelahka (tudi na najtežji stopnji), ampak večkratno preigravanje nima smisla, če že prvič raziščeš skoraj celoten svet.

Ob tem boš skoraj sigurno zboostal vse skille na 100 (zaradi knjig), vse najbolj zanimive perke lahko izbereš že v pri enem preigravanju, svet pa se (razen pri random eventih) razvija skoraj enako (seveda, če si sposoben igranja bolj evil varijante, ti preostane tudi to).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Berserker ::

Kak je to kaj igrat na pc, gre lažje streljat pa to nasplošno ?

Music Man ::

Saladin: ravno to sem imel v mislih, da uporabljaš alternativne pristope k reševanju questov. Pa tudi otežiš si lahko igranje in igraš z likom, specializiranim za unarmed in melee combat, kar bo vsekakor zahtevalo drugačne pristope k igranju.

Jst ::

Jaz sem sedaj kupil Fallout3 in ga začel igrati. Zanima me, če si je varno izbrati kakšen mailbox, kjer shranjuješ svoje stvari, da nisi pretežek. Ali ti jih pokradejo/izginejo?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Music Man ::

Baje da ni varno (ne bi vedel za sigurno, ker nisem nikoli shranjeval stvari v naključnih containerjih). Naredi quest za Lucasa Simsa oz. za Mr. Burkeja v Megatonu in boš kaj kmalu imel prostor za shranjevanje stvari ;)

mesoreznica ::

Jaz stvari hranim kr v moji hiši, ki sem jo dobil ko sem deaktiviral bombo.

Kar se tiče premočnega lika. Jaz sem izbral strenght in endurance, pike pa predvsem v melle, big guns, lockpick in repair. In lik je že od tretine igre naprej daleč premočan. Težek oklep (tesla armour), šiškebab, minigun, flamer in laser rifle so enostavno premočna kombinacija. Tudi najtežje borbe proti recimo večim Deathclaw je hitro konec.

Če bi še enkrat igral bi izbiral drugače.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Mene pri F3 moti da hito postane monotona. Tudi questi bi lahko bli boljši. Moti me še to da v bistvu če si "good" karakter se ti možnosti odpirajo, medtem ko se ti pri "evil" zapirajo, čeprav so bile obljube drugačne. Večkratno igranje je tudi bv ker je premajhen svet. Pa preveč so šli v prihodnost. Po 200 letih ne bi nobena hiša stala več, sploh pa ne sredi "wastelanda". Plus špil nima tiste avtentičnosti. Več sem pričakoval. Zame je bila dvojka najbolša.

Berserker ::

Mal je nelogično da na stropu v muzejo visijo letala iz ww1, nevem če je les tak zdržljiv da bi zdržal 300 let, prej bi splahnel, ta letala vidiš če greš nek odajnik iskat za three doga, je pa hec ko so podtemi letali super mutanti pol pa sam žice prestreliš pa cof na njih .
Naj en pove kak je igrat na pc-ju, če je kaj lažje pa to, kr na x360 je kr zaf... merjenje pa bom mogoče šel za pc igrat.

Music Man ::

Vidim da ste tukaj nekateri pravi strokovnjaki za les in gradbeništvo...

Berserker ::

Vrjetno se piše v igri leto 2074 in ne 2274 kot eni trdijo.

starboi ::

Med igro mi napiše You are overencumbered and cannot run ! ... Uzamem vse možno prvo pomoč in se uležem zaspati in nič, še vedno se premikam počasi ne morem teči. Kaj storiti ???

El Barto ::

Med igro mi napiše You are overencumbered and cannot run ! ... Uzamem vse možno prvo pomoč in se uležem zaspati in nič, še vedno se premikam počasi ne morem teči. Kaj storiti ???

Odvrzi nekaj krame, ker si preveč obtežen z razno navlako, ki jo vlečeš s seboj.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Matej_K ::

Pretežak si!!!

Na vrhu pipboya ti pri polju Wg ali nekaj takega kaže koliko stvari lahko nosiš...npr..190/200

Tudi jaz sem se na začetku zafrkaval s tem...but google knows all
... .. .

Saladin ::

Med igro mi napiše You are overencumbered and cannot run ! ... Uzamem vse možno prvo pomoč in se uležem zaspati in nič, še vedno se premikam počasi ne morem teči. Kaj storiti ???


"Preobtežen si in ne moreš teči"
Kaj storiti?

lol :))
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Jst ::

Jaz sem pa zelo žalosten. Steam pravi, da za igro ni na voljo noben patch, imam verzijo 1.0.0.15, pa se mi je začela sesuvati, ko sem prišel v tisto šolo na začetku. Zmrzne slika in ende. Lahko samo ctrl-alt-del in restart. Žalost... :/ ..smrk..
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Saladin ::

Jst:
Na Bethesdinem forumu imaš en kup rešitev za odpravljanje težav

1
3
2

Sam pa ti srčno svetujem reinstalacijo windowsov z najbolj osnovnimi gonilniki in na default nastavitvah brez AA in AF. Edina spodobna rešitev, čeprav se mi še sedaj občasno sesuje (obvezno pogosto shranjuj igro z stalnimi "sejvi" - prav danes sem izgubil za 3 dni igranja napredka)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Meizu ::

Ej a ve kdo kako rešit tale quest -

Je en quest, ki ga dobiš ko prvič prideš v Paradise Falls in morš enepar ljudi enslavat. Kako to nardiš? Dobim nek Mesmetron al kaj je že in nek Enslave ring če se ne motim. Ne vem pa kako to uporabit?

Hvala za pomoč.

Sicer pa tuki 4 hecni schreenshoti, ko sm eno pošast ubil, pa se je sesedla na rit :P









Edit: Da me ne boste čudno gledali - Trainer sem uporabil sam zato, ker sm mel en spopad z monstri malce pred temi SSji in mi je zmankalo municije. Pa sm mogu poseč po trainerju za ammo. Zdej sm ravno spalu vse patrone vn tko da je spet vse po starem :P

Kr pol ni več zanimivo kr je preveč enostavno obračat in postane kmalu dolgčas. Tko pa vedno oprezaš okoli, da te kaj ne napade, oz. če te že, da ustrezno reagiraš.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

blackbfm ::

Dobiš nek spisek katere ljudi iščejo v paradise falls.

1. ustreliš žrtev z mesmetronom
2. greš do osebe in se pogovarjaš
3. tam maš opcijo da mu daš tisto ovratnico in to je to

Meizu ::

Ma kaj to jo morš streljat dokler mu lajfa ne zmanka al je zadosti če sam enkrat useknem po njem?

Meizu ::

Ok, jst sm enga ubil kr nism vedel kako to nardit, ampak to že včeraj. A lahko pol jst une enslavam pa četudi je tale mrtev, pa nardim quest? Kr zadnji save, ki sm si ga sam shranu me bil kr enih par questou nazaj, autosave mi je pa že povozil save pred začetkom tega questa...

Jst ::

Ko sem izklopil RivaTuner Statistics server, avast, ter se nekaj programov, ki je pocivalo v tray-ju, mi po 20min ni zmrznilo. Vec casa nisem imel.

---

Jaz sem igram Fallout2, kar dosti, vendar je to toliko casa nazaj, da se sploh vec ne spomnim zgodbe in kako se je koncala. Vse kar se spomnim, je tist specificen humor, 50th-like duck-and-cover, pa nekaj questov, ter seveda to, da sem bil vedno zadrogiran.

A se kdo spomni kaj bolj podrobno? Res bi rad zvedel, kako se je zgodba koncala. Ce se komu da, seveda. Cimvec detajlov ne bi skodilo. : )

Ali pa, ce ve kdo za link, kjer je igra (fallout2) opisana na nekaj straneh - ampak ne review igre, ampak zgodba. Da si malo osvezim spomin...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fallout 4 (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3000497938 (1174) musixclan18
»

Fallout 76 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35770340 (5658) oo7
»

The Outer Worlds - (Obsidian Entertainment) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20124117 (10064) oo7
»

Fallout: New Vegas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25351399 (15534) oo7
»

Fallout 3 ali Fallout: New Vegas?

Oddelek: Igre
365608 (4947) St235

Več podobnih tem