» »

Vdori v SKYPE!

Vdori v SKYPE!

Jethro ::

Pozdravljeni!

Imam vprašanje za vse vas, ki uporabljate SKYPE, kjer je kot vsi veste možno preprosto komuniciranje z vsemi kontakti, s katerimi izpostavite stik! Imam problem, ki se mi je že nekajkrat pojavil, problem, ki se navezuje ravno na besedno zvezo "s katerimi izpostavite stik!".
Da bi s prijatelji, sodelavci, s sorodniki ali s komerkoli pisali po potrebi tudi preko čezlužja, morate kot vsi veste, kontakt poiskati ali kontakt vas, nakar je potrebno kontakt sprejeti in že je dodan v seznam, kjer lahko kadarkoli, ko je on-line, pričnete s "čatanjem" ali pa kar pokličete, v primeru, da imata oba slušalke.

OK, malo na dolgo povedano, kar je že vse znano...pa vendar ne prav vse! Kolegi, kako je lahko mogoče, da vam piše nekdo, ki:
1. nikoli niste sprejeli med kontakte in nikoli sploh ni sam SKYPE s tistim lepim opozorilnim okenčkom kdajkoli kaj vprašal glede sprejetja?
2. kako lahko taisti "lik" piše, ne da bi bil sploh na seznamu vašega SKYPEa??
3. KAKO jim uspe VDRETI med kontakte in KAKO to nadaljno vdiranje preprečiti???

Kot zadnje naj navedem, da se mi je to zgodilo 3x in da so bili vsi trije kontakti "XXX" nick imena, s kako sliko neke "cunje", ki išče boga ti vedi kaj!
Prosim vse, ki ste že kdaj slišali za kaj takega ali imeli podobne "scene", da mi poveste, kako se tega rešim, ker mi ni jasno kako je sploh mogoče, saj nam linija doma gre preko routerja, ki ima neko svojo zaščito in kot zaščito računalnika imamo BitDefender Internet Security 10, kjer je vse vklopljeno na maksimum, vsa možna zaščita!

Hvala in lep pozdrav vsem

iggy ::

izkluči skype me mode pa nehej že paničarit...
Hey, you're fat!

Jethro ::

ok, hvala...sej ne paničarim, samo po 3 letih uporabljanja SKYPEa, se mi je to zgodilo v zadnjem mesecu in nikoli nisem slišal za kaj takega, tudi nisem zdaj nek strokovnjak...bi te pa prosil, če mi poveš še, kje je ta funkcija, ki bi jo moral izključiti.
Hvala

OmegaBlue ::

Joj otroci. Skype NI MSN in podobna zalega. Stvar je VoIP - kdorkoli te lahko pokliče.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

iggy ::

ubistvu ni čist pravi Voip če smo že pr tem.. :)
Hey, you're fat!

Jethro ::

SKYPE uporabljam tako doma kot na delu...pa se mi je to zgodilo samo doma.
VoIP mi je bil zanimiv ja, samo kaj ko je za delo SKYPE pa MSN dosti boljši!

Ker je to rubrika Pomoč in nasveti, upam, da mi boste razložili kako se rešit tega.
Hvala

Lep pozdrav od 28 letnega otroka ;)

OmegaBlue ::

Guci guci ;)

Tools -> Options -> Privacy -> Only allow people in my Contact List to contact me.

Save.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Jethro ::

Hvala :)

JohanP ::

Jethro, da še enkrat ponovim, kar je napisal iggy.
Če imaš vključen "Skype me" mode, te lahko kontaktira kdor koli iz skype mreže, neglede na to, kaj imaš nastavljeno pod tools/options/privacy.

Ne uporabljaj "skype me" mode in kontaktirali te bodo le osebe, ki si jih označil pod tools/options/privacy.

Več o "Skype me" najdeš na:
http://support.skype.com/?_a=knowledgeb...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft prebira vaša Skype sporočila (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Varnost
17338140 (30507) enadvatri
»

voip discount

Oddelek: Omrežja in internet
224728 (2602) madmitch
»

Skypebook?

Oddelek: Novice / Zasebnost
144919 (4077) poweroff
»

Google Talk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10815698 (9521) slitkx
»

Izkusnje s telefonijo IP

Oddelek: Omrežja in internet
132024 (1431) amigo_no1

Več podobnih tem