» »

Pošast je tu HD 4870 X2

Pošast je tu HD 4870 X2

««
«
1 / 8
»»

j3rn3jk ::

  • zavaroval slike: Alpheus ()

destroyer2k ::

j3rn3jk

Ko si glih naredil to temo a bi še lahko dodal preview še od 4850x2.

Blinder ::

Za tisti velikanski cooler od cpu-ja bi dobil 20€ na odpadu:D Ti bo ratalo zapret stranico od ohisja?:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

keba ::

sej mislm da to ni njegov računalnik, dvom da ma on doma 4870x2!

t3hn0 ::

^.^

keba ::

13.avgusta naj bi ta kartica izšla, malo kasneje pa še 4850x2, ki bo imela 2gb ddr3 rama!

j3rn3jk ::

sej mislm da to ni njegov računalnik, dvom da ma on doma 4870x2!


Hee heeee... lol ... seveda ni moj =)

j3rn3jk ::

Kod zgleda bojo novi Radeoni pohodili GeForce.. imajo dosti boljše razmerje cena:zmogljiviost

echo ::

no shit, Sherlock :)

lprelesn ::

ja k bo udzun jo bo treba takoj iskat in zvezat z 4870 v CF ki sedaj krasi moj komp pol pa še 4870x2:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

lprelesn ::

jao gledu sm mal ze začetne oz. prve teste in če to drži pol bo 4870x2 res naredu štalo na vsej črti proti ostalim g.karticam8-O sam še ceno mormo najdt pa bomo vidl:D

peter24 ::

A je po testih sodeč dost boljša od nvidia gtx280. Žal ne znam angleško.

lprelesn ::

jap, tako kažejo testi in sam jim kar verjamem napram temu kakor ati zadnji mesec raztura v kvaliteti in ceni proti nvidii+ tega pa bo vrjetno tudi cenejša v začetni prodaji vsaj za 100-150€ proti nvidiii seriji 200 tako da bo to pomoje zelo dobro prodajana kartica kot sedaj npr 4870 8-)

destroyer2k ::

lprelesn

Dražja bo od gtx 280 ocenjeno je da bo 4870x2 500-500$ in 4850x2 449$.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sale_One0 ::

Super kartica, edini problem je ker nima enablanega PowerPlay-a v biosu. In vsi vemo da je PP en velik bug kar pomeni microstutter ter tako enginering sample kartice niso realen pokazatelj performance-a. Upam da jim je to uspelo porihtat.


P.S Kupi kdo 3870x2? :D
Si vis pacem, para bellum.

lprelesn ::

sam poznam nekega uvoznika in mi je povedal da naj bi bila grafičn k 4870x2 cca. od 350€ - 400€ ! Koliko pa bo ta zares stala pa bo pokazal čas !:\

Meizu ::

SaleOne, kaj pa manjka 3870x2? :P

kmetek ::

Kok ste eni dvolični, ko je rulala nvidia ste pluval ati, sedaj ko je obratno pluvate nvidio. Držte se enega tabora!

Meizu ::

No, ravno to je tisto, kar nardi ljudi neumne. Bit fan enega kosa elektronike. Kupit je treba trenutni bestbuy in ne zapravit še 70€ več, da boš dobil s strani nvidie konkurenčno grafo grafi 4870. To je največja in najbolj neumna napaka, kar jo lahko storiš. Bit fan elektronike. Bullshit, pomešan s chickenshitom.

keba ::

Se popunoma strinjam!

keitai ::

No, ravno to je tisto, kar nardi ljudi neumne. Bit fan enega kosa elektronike. Kupit je treba trenutni bestbuy in ne zapravit še 70€ več, da boš dobil s strani nvidie konkurenčno grafo grafi 4870. To je največja in najbolj neumna napaka, kar jo lahko storiš. Bit fan elektronike. Bullshit, pomešan s chickenshitom.

+1

tilinho20 ::

Ja tako kot je reku Meizu. Se popolnoma strinjam.

Tr0n ::

Heh Crysisa pa se vedno ne laufa optimalno.

Wrop ::

No jaz pa kar priznam, da bolj privoščim ATIju kot NVIDIi. Pa ne da sm nek hud fanboy, sem imel tudi Asus GF 7600GT, ampak 2. mesec čez garancijo šo šli rami(bad luck). Medtem, ko sem imel 5 ATI kartic od tega 3 Radeone (zadnji R3870), pa mi po nobeno še ni prišla matilda. Razmišljam, da bi prodal to, pa kupil 4850. Bomo videli kakšno bo stanje proti novemu letu, pa naj zmaga boljši.
Kar pa se tiče Radeona 4870 X2, vse pohvale ATI-ju. Še 3870 lih da sem stlačil v kišto, to pa...

shark_nm ::

Boli me ketna. Al pa če danes zvečer izda matrox al pa ne vem 3dfx (vstal od mrtvih)in ven rukine grafo ki bo hudo dobra in poceni. Bestbuy zadeva. Pač kupiš kar ponujajo ka boš zaj neki sam za en tabor držal. Isto ko AMD in Intel. Evo kolk zagriženih AMD jevcev je priteklo pod okrilje Intla. Sej je prou al kaj naj igrajo vse nove igre na Low oz dajo xxx eur za en proc... Pač vzemeš ka majo. Čudno da pri ramih noben ne komplicira. Pač maš ka je OZC, Patriot, Iskra... ;)
Tr0n. Kaj ne poganja Crysisa optimalno?

Tr0n ::

Kaj mislis? :)

Volta ::

Hudirja ej! Sem pogledal link od Tilena in sicer 3D Mark Vantage in ko sem zagledal kje je moja HD 3870 napram 4870X2 me je zabolela glava =( Bravo ATI!

j3rn3jk ::

Jaz nevem zakaj bi se držal enih in istih firm. Jaz tisto kupim kaj je v tistem času najbolj ugodno (zmoglivost/cena).
Prej sem imel P3 1ghz in Gf4280Ti,
Zdaj mam Amd x2 3800+ in GF 7800gt.

Če bi pa zdaj kupoval bi pa bila kombinacija Intel in Radeon.

BlackHole ::

Kok ste eni dvolični, ko je rulala nvidia ste pluval ati, sedaj ko je obratno pluvate nvidio. Držte se enega tabora!


Ni to fuzbal ej.
LP Marko

lprelesn ::

jah jst pa morm rečt da sm mel prej 2x 8800gt oc 512 v sli in moram povedat da mi je še zdej mal žou da sm jih prodal ker je vse delal na very high tud crysis.... samo vseeno pa sem zdej kupu radeona 4870 da mal sprobam tud atia.. in morm rečt da tud ta ni slaba čeprav je v igri grid mela nvidia v sli lepšo sliko... skratka važn je da potrošnik oz kupec pride skozi pri nakupu čim ceneje in da dobi čim boljšo kvaliteto izdelka ! če pa so na tem svetu razni feni atia/nvidie in so pripravljeni odlomt full keša za ime ali pripadnost znamke pa čeprav je "performance" slabši pa pač nej, gre samo v njihovo slabo korist.....! sam prisegam na nevtralnost ker se le tako lahko gibam na eno stran in drugo ....tko lahko vsaj obe grajam al pa hvalm brez da bi me kdo opominjal na forumu da sem slučajno kkšn kvazi fan ki je na hitro spremenil svoja stališča :D

Meizu ::

Am, mislim, da je HD4870 veliko boljša od 2x8800GT... Tako v hitrosti, kot kvaliteti slike. Sicer pa sm mel prej 9800GTX in mam sedaj HD4870. Obe sm sprobal v GRIDu in morm rečt, da sploh ne opazim razlike v sliki. Si ti tisti, ki je tam prilimal neke slike, kako ATI skvazi sliko? No, tega pri meni ni, oz. če že je, je neopazno/nemoteče.

lprelesn ::

jah seveda da je drgač vseeno boljša 4870 od 2x 8800gt sam razlika pa se opazi pri lučeh avtomobila (zadaj) in sicer sijaj luči je veliko bolj opazen pri nvidii kot pri atiju , oz pri atiju skoraj ni sijaja...... skratka bom probu poslikat zadevo in jo poslat na net....

keba ::

ah dej ne komplicirej!

Vuli ::

ja ma res, poslikaj da vidmo kake težave te mučijo, ker se tut meni zdi, da malo preveč nabijaš. Pa brez zamere.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

mesoreznica ::

Am, mislim, da je HD4870 veliko boljša od 2x8800GT... Tako v hitrosti, kot kvaliteti slike. Sicer pa sm mel prej 9800GTX in mam sedaj HD4870. Obe sm sprobal v GRIDu in morm rečt, da sploh ne opazim razlike v sliki. Si ti tisti, ki je tam prilimal neke slike, kako ATI skvazi sliko? No, tega pri meni ni, oz. če že je, je neopazno/nemoteče.


1x HD4870 je veliko boljša od 2x 8800GT? Od kje si pa to zdaj privlekel?

Recimo v tem testu razen par izjem 2x 8800GT vodi pred 1x HD4870. TEST


LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

V večini špilov premlati tele dve grafi (8800GT). Že HD3870x2 lepo konkurira ti navezi, HD4870 je pa še hitrejša, tko da...

mesoreznica ::

V večini špilov premlati tele dve grafi (8800GT). Že HD3870x2 lepo konkurira ti navezi, HD4870 je pa še hitrejša, tko da...


Jaz sem dal link ki govori obratno. Not je res veliko špilov, v večini iger je 2x 8800GT spredaj.

Zdaj pa daj še ti en link kjer je veliko število špilov testirano (ne samo 3 ali 4-je špili) in govori obratno od moje trditve.

Sam tveziš nekaj ker imaš HD4870 v lastni trenutno. Kak kredibilen link prosim ne samo prazne slame mlatit.

Dejstvo je da če ima kdo 2x 8800GT ali pa SLI plato z 1x 8800GT se mu ne splača prehod na HD4870.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

TO se strinjam, zakaj le bi prehajal na HD4870, če so 2 8800GT zadosti. Nič ne tvezim jst ker mam grafo tako doma. Pizda ste jadni, kar se takih stvari tiče. HD4850/70 je trenutno best buy, ki lahko lepo konkurira 8800GT v SLIju oz. celo prehiti, in ti mi pol mečeš neke debilne vn. Dejstvo je, da HD4870 nima še poštimanih drajverjev. Bomo vidli kako bo stanje ko pride 8.7 ven.

Meizu ::

Če pa tko pogledaš, za skorej isti keš kot 8800GT uzameš dve HD4850, jih daš v CF, pol pa 8800GT SLI navezi resnično zapreš gofljo.

mesoreznica ::

Če pa tko pogledaš, za skorej isti keš kot 8800GT uzameš dve HD4850, jih daš v CF, pol pa 8800GT SLI navezi resnično zapreš gofljo.


Kaj zdaj temo menjuješ in se ven vlečeš. Umiri se in nehaj nabijat.

Da sta HD 4870 in 4850 najboljši nakup trenutno že ptičke čivkajo.

Ne govorimo o tem. Govorimo pa o tem če se splača naredit kar je dečko zgoraj naredil. Prodat 2x 8800GT in ju zamenjat z HD 4870. To se pa ne splača.

Torej umiri se in nehaj nabijat kako je HD4870 veliko boljši od 2x 8800GT ker to ni res. Kotališ buče.

Torej če ima nekdo SLI plato in noter 2x 8800GT se mu ne splača prodajat in nabavljat eno HD 4870. Slab deal.

V CF pa jih tako ali tako ne more dat ker ima SLI plato.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

lprelesn ::

Vuli dobiš slike.....drgač pa jebi ga smo tud freaki na tem svetu k opazmo vse malenkosti !

Meizu ::

Mesoreznica, zdej se pa ti ven ne vleči. Kaj se splača, kaj se ne sploh ni debata tukej. Trenutno govorimo, kaj je boljše in kaj ni. Kotališ buče. Nič ne nabijam btw. Grafe so meni vse enake, če se bo GTX280 tolko pocenil da se ga bo splačalo nabavit, bom pa njemu slavo opeval, pa če ga mam, al pa če ga ne. Je pa možno tudi to, da ti zdej neki tveziš nevem kaj, ker imaš ravno ti 8800GT aneda? Dej no, pejdi meso rezat.

mesoreznica ::

Aha ko ne znaš več odgovarjat pa začneš v žaljivem tonu pisat.

Jaz nič ne tvezim ampak trdim svoje podkrepljeno z linkom na pomoje kredibilno stran.

No pa grem po vrsti po postih:

Uporabnik lprelesn je napisal:

"jah jst pa morm rečt da sm mel prej 2x 8800gt oc 512 v sli in moram povedat da mi je še zdej mal žou da sm jih prodal ker je vse delal na very high tud crysis..."

Ti si mu napisal: "Am, mislim, da je HD4870 veliko boljša od 2x8800GT..."

Torej kje je tu bila debata kaj se bolj splača? Nikjer.

Jaz sem ti dal link ki kaže da tvoja izjava ne drži.

No in sedaj ti pizdiš name kot da sem ti kaj žalega naredil. Si že skor ko X45. Glede na to da imaš drugače normalne odgovore sklepam da je prišlo do nesporazuma zato kopiram poste. Ali pač...?

Če pogledaš moje nasvete sem pe vsakemu svetoval, ki kupuje grafo naj kupi HD4850 ali HD4870.

Ampak če imaš pa 2x 8800GT pa se ne splača it na HD4870.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Preberi še enkrat svoj predprejšnji post prosim. Hvala.

mesoreznica ::

In?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

>>>Ne govorimo o tem. Govorimo pa o tem če se splača naredit kar je dečko zgoraj naredil. Prodat 2x 8800GT in ju zamenjat z HD 4870. To se pa ne splača.<<<
<<<Torej če ima nekdo SLI plato in noter 2x 8800GT se mu ne splača prodajat in nabavljat eno HD 4870. Slab deal.>>>

>>Torej kje je tu bila debata kaj se bolj splača? Nikjer.<<< Edit: TOčno zgoraj.

Edit: Aja btw pa tisto zame ni žaljiv ton.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

mesoreznica ::

Torej ti hočeš povedat z tem da kljub temu da je 2x8800GT po testih (ki jih btw najdeš na začetku te teme) enaka ali boljša od HD4870 se splača prodat obe 8800GT dodat denar in kupit HD4870?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

lprelesn ::

...fantje ne se zdej tok prerekat zarad tega.... to tud sam vem da ni z finančne strani glih najbolj pametna poteza ! sam pač rad sprobavam in kombiniram nove stvari ker me to veseli in si to lahko pač privoščm.... tko da posvetmo se bolj seciranju nove zadevice 4870x2 da bo lohka folk kej na tem naslovu tud kej pamtnga zvedu.....:)

Meizu ::

Ne, mesoreznica, ne mislim tega. Če bi podrobno bral moje poste, bi tudi opazil sledeče, citiram:

>>>>TO se strinjam, zakaj le bi prehajal na HD4870, če so 2 8800GT zadosti.<<<<
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
182061 (1638) Meizu
»

Obširni test Grafičnih kartic

Oddelek: Strojna oprema
434574 (3918) mesoreznica
»

nov računalnik...dober? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913237 (12046) ModriN96
»

ATI HD4850 ali HD4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626629 (4741) nuclear
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465172 (3366) gruntfürmich

Več podobnih tem