» »

Pošast je tu HD 4870 X2

Pošast je tu HD 4870 X2

domen- ::

V Nemčiji pa že od 367€ naprej...

Kje? Posiljajo v Slovenijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

Invictus ::

V bistvu precej trgovin ne pošilja v Sloveniji. Preverjeno ko sem kupoval fotoaparat, pa še nekaj drobnarij. Hvala bogu je šel prijatelj ravno takrat tja in mi je on prinesel. Prišparal 40% slovenske cene, pa še dodatki so bili zraven. Sedaj ko je dolar tako poceni, si omsili dopust v ZDA in si tam kupi opremo. Potuj raje iz kakega Muenchna, tam ti še na carini ne bodo težili ...

LP I.

ivanuscha ::

V Nemčiji pa že od 367€ naprej... Kje? Posiljajo v Slovenijo?



http://geizhals.at/eu je tvoj prijatelj.

Robert_S ::

Kul , grem si delat MasterCard , vi slovenski oderuhi se pa jebite.

=Exceed= ::

Kul , grem si delat MasterCard , vi slovenski oderuhi se pa jebite.


ko bo pa kakšen hardwearski problemček z grafiko (kar ni poredko) pa v jok in iskat all EU garancijo in težit najbližjemu slovenskemu dealerju:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: =Exceed= ()

Robert_S ::

Mam rivo tnt že 10 let , voodooja 3 9 let pa še zmer vse dela . Tako ,da bi tale krš mogu delat ene 2 leti brez problema .

Urc ::

Če ne, pa lepo pošlješ nazaj. V nekaterih primerih so trgovine iz tujine celo bol korektne kot naše slovenske. Edini minus je seveda čakanje na pošiljko, ki ne pride takoj drugi dan, kot bi lahko tukaj iz SLO.

keba ::

sej v slo tud ne pride pošilja drugi dan, pri slovenskih pocarjih traja in traja!

black ice ::

Kul , grem si delat MasterCard , vi slovenski oderuhi se pa jebite.

:D
Kako je pa z EU garancijo?

lprelesn ::

jah tako kot pri nas ! ....sej smo tud mi part of EU , a ne :D

black ice ::

jah tako kot pri nas ! ....sej smo tud mi part of EU , a ne :D

Ja saj...
vendar me zanima kako je s tem, če npr. kupim neko grafično/matično/procesor karkoli in zadeva ne deluje.
Kako vem pri kom v sloveniji lahko zahtevam garancijo? (vsaj jaz si tako predstavljam eu garancijo, če je kako drugače me prosim popravite).

BuBBle.D ::

Ja kaj ti ni jasno? V primeru okvare stvar pošlješ nazaj tja, kjer si kupil.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

black ice ::

Kul , grem si delat MasterCard , vi slovenski oderuhi se pa jebite.


ko bo pa kakšen hardwearski problemček z grafiko (kar ni poredko) pa v jok in iskat all EU garancijo in težit najbližjemu slovenskemu dealerju:|


All EU garancija... :|
to mi ni jasno.

Volta ::

Kupiš npr. v Pelugi v Avstriji. Grafa crkne - pelješ ali pošlješ jo nazaj na Pelugo. To je edina garancija, ki jo maš.

kmetek ::

Kul , grem si delat MasterCard , vi slovenski oderuhi se pa jebite.


fak kere besede. Sej maš oderuhe, ki te vsak dan jebejo v glavo. MERCATOR, TUŠ, HOFER, ŠPAR....samo ti tega ne vidiš, ko plačaš voziček hrane in pijače 50€, zaslužek imajo pa 50%, NAJMANJ. Da ne govorim o tekstilu in obutvi, marže 100-200% +.

Ja res računalniške trgovine so največji oderuhi.

Volta ::

Niso največji, so pa vseeno oderuhi. Ampak saj človek kupi tisto kar rabi in to po svoji volji, čeprav se zaveda da bo izdelek preplačal. Tudi računalniške in ostale trgovine morajo od nečesa živeti, tako kot vsi.

keba ::

sam nevem zakaj bi človek preplačal, če nekje dobi ceneje?

Volta ::

Saj nihče ni rekel nič o tem. Ampak še vedno je v praksi tako, da ljudje ( večina ) neradi kupujemo v tujini že zaradi same misli, da ob slučaju, če neka stvar crkne, je treba to pošiljati nevem kam. Bol na komot je, če stvar kupiš nekje blizu, čeprav jo plačaš dražje.

Moj zgornji post pa verjetno nisi pravilno razumel. Govorim o tem, da npr. neka grafična, ki je dejansko kup elektronike ni vredna toliko, kot jo cenijo. Druga pesem pa je to, da je treba zadaj plačat ljudi, ki so jo zasnovali, tiste, ki so jo naredili - proizvodni proces, itd...

kmetek ::

sam nevem zakaj bi človek preplačal, če nekje dobi ceneje?


Hodiš v tujino po hrano, ker je tam ceneje?

lprelesn ::

dons je tko : kdor lahko,ta ima ! ; kdor ne more,ta nima !


(zato jst ne morm met kompa vrednga 5.000€ ) , ker ne morem oz. nimam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

huelz ::

Glede 3870X2, sem na geizhalsu skusal najti trgovino, ki bi zadevo dejansko imela na zalogi, saj so me zasrbeli prsti in sem graficno nameraval kupiti in poglej poglej, pri večini trenutno niso dobavljive (z.Zt. nicht verfügbar, nicht lagernd Stand, wird bestellt), torej prodajajo meglo. Kar je itak stalna praksa trgovin, da zadev, ki niso na zalogi, prodajajo precej ceneje kot sicer. Pa tudi niso redki primeri, ko naj bi zalogo dejansko imeli, potem pa ti dobavne roke podaljsujejo v nedogled in vsiljujejo drugo zadevo, seveda po drazji ceni.

Fajn se je primerjat s tujino, ampak se vedno si le lahko zelimo "evropskega standarda" na vseh podrocjih. Jaz bi zacel pri placah, saj mi v tem primeru ne bi bil problem "preplacat" katerokol stvar, ki je drazja kot pa v tujini.

Sploh pa, vsi tisti, ki kupujete oz. kupujemo v tujini vemo, da je ponavadi tako, da garancijo lahko uveljavljas pri prodajalcu, kar seveda pomeni spet strosek posiljanja tja in nazaj (redke izjeme krijejo stroske dostave vsaj v eno smer).

domen- ::

http://web.hoh.de/hoh/(S(aqnm1p45wirike... Hands down glede cene, medtem ko pri Mlacomu in podobnih še vedno stane ~480-500€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()

lprelesn ::

mah noben folk nebi smel kupovat kartice v slo (čist nove) , da bi bli trgovci prsiljeni čim prej ceno znižat 8-)

Volta ::

Pomoje bi jo še samo povišali, zaradi upadle prodaje.

Robert_S ::

Tole je že mal bolš.

keba ::

to je za slovenski trg že supr cena, v nemčiji jo dobiš za 400eur, tok da se ti jo niti ne splča tam kupovat. Cene nad 450 pa so veliko pretiravanje!

lprelesn ::

konc sept. sam še 400€ >:D

Volta ::

Haha, in tedaj vstopim v igro jaz, če bo dnar :) Drugač pa "le" 4870.

black ice ::

sam nevem zakaj bi človek preplačal, če nekje dobi ceneje?


Hodiš v tujino po hrano, ker je tam ceneje?

Občasno.

keba ::

po hrano ravno ne, so pa ljudje množično hodili po obleke in druge stvari, sejdaj je res tega malo manj, sam še zmerej precej!

lprelesn ::

....jah jst hodm v tujino po kondome k jih v SLO za svojo velikost ne dobim :D

keba ::

A v sloveniji ne prodajajo tok majhnih al kaj, vrjamem da je lahko prevelik kondom problem :)):))

tilinho20 ::

LOOOOOOOL

Volta ::

Haha, dobra.

lprelesn ::

...he he sm vedu ,da bo to kdo napisu , sam useen ,.... tvoja punca pozna resnico in je strašansko zadovoljna o teoriji. ki omenja obratno sorazmerje, da ne govorim o tvoji ma***:D >:D (povprašaj ju o mojem velikem korenjaku )sam prosim, ne jima tega še omenit zaenkrat,pusti jima veselje in ne se prosim kregat zaradi mene .....:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

lprelesn ::

........mal heca, pa brez zamere :D al pa tud ne he he;)

Volta ::

Malo heca nikol ne škodi... smo se vsaj dobro nasmejali. No pa rečimo še kako na temo 4870X2. Je morda kdo zasledil kakšno bolj ugodno ceno? So te grafe že dobavljive po Sloveniji?

DSmadfan ::

Na elektroniki imajo Sapphire HD4870X2 za 420 evrov. Pomojem bo cena grafe konec septembra tam okoli 380-390. Noro v vsakem primeru.

dzinks63 ::

Bolj ugodne bodo HD 4850x2 1GB GDDR3, (baje pod 300€) in HD 4850x2 2GB GDDR3 (okoli 350€) . Napovedi so za september.

Volta ::

Koliko pa bodo 4850X2 počasnejše od 4870X2? Približno toliko kot 4850CF VS 4870X2?

DSmadfan ::

Verjetno da.

Če bo HD4850X2 kakih 250-280 evrov, je NVIDIA za to leto gotova.

IVo ::

DSmadfan@ tako hitro pa cena še ne bo padla...

lprelesn ::

ok vem, da prehitevam zadevo vendar bolj me zanima kaj pripravlja ATI po 4870x2 ?! ...še kej močnejšega,boljšega ?! :\ ....ali kdo morda že kej ve ?

M-XXXX ::

Si pa zahteven:D Nič se še ne govori ne!

tilinho20 ::

ok vem, da prehitevam zadevo vendar bolj me zanima kaj pripravlja ATI po 4870x2 ?! ...še kej močnejšega,boljšega ?! ....ali kdo morda že kej ve ?

Sej zdej se njim ni treba bati glede tega. 8-)

dzinks63 ::

Če bi že rabil tako hudo zadevo, daš dve HD 4870x2 GDDR5 2MB v CF, samo ne vem če so že sedanji gonilniki dovolj doterani, da bi izkoristili to silno moč.
Rabiš pa zverinski računalnik, da vse to zadovoljivo poganja, npr:

Benchmark Platform:
2x ATI Radeon 4870x2 Crossfire
Intel Qx9770 @ 4.0Ghz (overclocked)
iBuyPower IBP-Z001 Liquid Cooler
Asus P5E3 Platinum Wi-Fi (X48 chipset)
Coolermaster Real Power Pro 1250W PSU
8Gb (4x2Gb) Mushkin EM3-10666 DDR3
All tests done in Vista Ultimate 64

iBuyPower Overclock Team

tilinho20 ::

cfx je v nekaterih igrah izkoriščen samo v večini pa ni.
dzink63: tvoja plata je čist sfaljena. Rampage Extreme je tista ubijalska.

dzinks63 ::

To ni moja plata, na tej so testirali pri iBuyPower Overclock Team-u

tilinho20 ::

aja, se opravičujem

Volta ::

dzinks63

A si mi mogo lušte nardit! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
182061 (1638) Meizu
»

Obširni test Grafičnih kartic

Oddelek: Strojna oprema
434574 (3918) mesoreznica
»

nov računalnik...dober? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6913237 (12046) ModriN96
»

ATI HD4850 ali HD4870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626629 (4741) nuclear
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465172 (3366) gruntfürmich

Več podobnih tem