» »

tezava z 4870

tezava z 4870

lprelesn ::

hi.. imam težavo in sicer po 5-ih min. igranja iger mi slika redno zmrzuje in moram vedno resetirat komp.. imam namreč plato od nvidia chipset (P5N-D) na njej pa novo grafo HD4870...ali je morda tukaj razlog za problem ker imam od attia kartico in nvidiin chipset-bi morda moral imeti intelov chipset za boljšo kompatibilnost ?....prej sem imel 8800gt vendar ko sem zamenjal kartico sem na novo posnel tudi windowse in gor ni ostalo nič njenih driverov. Nevem ali bi bil lahko razlog tej tezavi tudi slabi atijevi driverji na priloženem orig. cd-ju? lahko pa bi bil razlog prešvoh napajalnik ( 550W) vendar ima dovolj A-mperov?!

prosim za pomoč , hvala l.p.
  • spremenil: lprelesn ()

KandazaR ::

Problem je skoraj 100% v driverjih. Naloži si najdovejše iz amd/atijeve strani.

lprelesn ::

problem je k jih gor še ni za serijo 4**** seprav za 4850-4870 ?! tako da , idin če se jih da morda kje drugje dobit ?

MrGTO ::

jah...prvo bi sumil na temperaturo(mogoce slabo prevetreno ohisje ali pa tovarniska napaka, mogoce le slabo nanesena pasta...) nato pa napajalnik...Nova graficna porabi nekje 50W vec...
vsekakor pa ni problem da imas nvidia chipset pa ati graficno.

Lp, Blaž

lprelesn ::

...no kar se tice chipseta sem nekje zasledil da naj bi bil lahko razlog za tezavo tudi tukaj, pa vendarle recimo da trenutno ni... kar se tiče ostalih stvari ne vem kje si mislil da je premalo paste ?! na proc. od grafe , ( vrjetno ) :) temp grafe se giblje res visoko in sicer na cca. 70-77 stopinjah, kar se pa tiče same škatle oz. ohišja pa imam na njem 10 ventilatorjev in mi komplet zadevo super hladi ! navit procesor e8400 na 3.6mhz je temp cca 40 stop. plata pa prav tako , zato mislim da je razlog drugje , tudi nevem če bi dal med krivca napajalnik kajti prej mi je zdržal tudi 2x 8800gt oc v sli načinu in oprav tako navit komp.....

88Flow88 ::

Daj poglej, če ti iste bluescreene vrže, kot meni:
Radeon 4870 - problemi z driverji

PS: naj te ne skrbi. S tem problemom se ukvarja marsikdo, ki si lasti 4850/4870. Mal bo treba počakat na driverje.

Glede temeperature: grafa se zlo greje, kar je za ta model normalno.

lprelesn ::

ja vem da je za to grafo temp. normalna...gledu sem pa ze prej pr teb tole tvojo tezavo in ni ista , jaz s tem nimam problemov. pri men se sam špili zamrznejo po cca vsakih 5 minutah?! in zadevo moram resetirat... probu sm pol posnet z neta nek, hotfix, ki ga drgač sploh ne poznam in ne znam zadevo upravljat.... tako da bom mogu se zgleda se kr zajebavat s tem.

88Flow88 ::

ja vem da je za to grafo temp. normalna...gledu sem pa ze prej pr teb tole tvojo tezavo in ni ista , jaz s tem nimam problemov. pri men se sam špili zamrznejo po cca vsakih 5 minutah?! in zadevo moram resetirat... probu sm pol posnet z neta nek, hotfix, ki ga drgač sploh ne poznam in ne znam zadevo upravljat.... tako da bom mogu se zgleda se kr zajebavat s tem.



Hotfix je popravek, zraven pa še driverji. To pomeni, da če hočeš naložit hotfix, bom moral najprej zbrisat tastare driverje.

88Flow88 ::

Katere driverje imaš trenutno gor?

lprelesn ::

ja te od orig. cd-ja k ga dobiš zravn pr kartici . verzija8.6

88Flow88 ::

ja te od orig. cd-ja k ga dobiš zravn pr kartici . verzija8.6


Probaj tiste s fix-om ali 8.7 beta

lprelesn ::

no beta verzija ne pomaga , probavam zdej pa še tist drugon pi***** .... zgleda da so driverji res v k****.. a teb zdej dela vse ok ?!

88Flow88 ::

no beta verzija ne pomaga , probavam zdej pa še tist drugon pi***** .... zgleda da so driverji res v k****.. a teb zdej dela vse ok ?!


Jaz sem dal najprej gor driverje z CDja. Vse je delalo tako, kot je moralo, dokler nisem restartal.
Potem sem dal gor driverje z neta in je bilo isto.
Nato sem dal gor hotfix + driverje, ki so v paketu znjim in mi je en čas delalo normalno, potem pa se je spet pojavil nek problem pri resetiranju (boot-anju), vendar ne isti.
Sedaj imam gor 8.7 in trenutno dela normalno.

http://forums.overclockers.com.au/showt...

Kot sem že rekel.. problem je 100% v driverjih, ker ima marsikdo iste probleme (4850/4870).

lprelesn ::

pa si mogoče kje zasledil kdaj bodo novi driverji?! ...pismo kako bi zadeva nagajala ker sem nameraval zdej kupt ko pride vn še 4870x2 in jo dat z to ki jo imam sedaj v CF ?! pomoje spet polom z driverji ....:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

88Flow88 ::

Nasleden mesec jih izdajo

lprelesn ::

jah upam da čim prej in čim boljše ne da bo spet ena kracerija....:'(

lprelesn ::

zanima me kako oz. kaj v temu hotfixu sploh nastavljam ?! ...kaj je ključno tukaj notr za nastavit , ali ga pusti ze tako nastavljenega kot je že v štartu ?!

lprelesn ::

evo... meizu- je dal link od novih driverjov za 4850/4870 , jast pa ga prilagam še tukaj kdor ne gleda slučajno pod (strojna oprema) naslovom....

http://ati.amd.com/support/driver.html


upam da bo rešu zdej moj problem , in še od koga drugega:\

lprelesn ::

jaooo nč boljš, p**** pomoje je napajalnik (550W) prešvoh al pa je enostavno kartica kej zjebana....;((

88Flow88 ::

slikaj blue screen oz. napako, ki ti jo javi.

88Flow88 ::

evo... meizu- je dal link od novih driverjov za 4850/4870 , jast pa ga prilagam še tukaj kdor ne gleda slučajno pod (strojna oprema) naslovom....

http://ati.amd.com/support/driver.html


upam da bo rešu zdej moj problem , in še od koga drugega:\


to so 8.7 (sam link so dodal na svoji strani).

mihajlo carr ::

povej kater napajalnik imaš
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

lprelesn ::

to je moj napajalnik : http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...


drgač pa mi ne kaže blue screena tko kot teb !...men enostavno vse zamrzne in to je to vse se komplet zaustavi ! in ga morm resetirat...

88Flow88 ::

Samo neki... to ti zmrne samo takrat, ko je grafa obremenjena?

WamPIRe- ::

Če nimaš kakšnega Quad navitega procesorja, bi IMO ta napajalnik moral biti dovolj. Lahko, da je kaj narobe z grafično. Sicer pa najlažje napajalnik izključiš iz težav, če priklopiš kakšnega močnejšega (seveda, če ga imaš na voljo).

lprelesn ::

ne nimam sam čeprav glih njega najbolj sumim.... ker mam že navit procesor e8400 iz 3.00 na 3.6, tko da pa še ta grafa sam nevem oz. nevrjamm da več žre 4870 kot 2x 8800gt oc v SLi....:\ , no niskm pa prepričan čeprav sem te podatke že iskal nekje...,

delfinus ::

Spusti procesor na default frekvenco in voltazo pa bos videl ali je napajalnik. lp, D.

M-XXXX ::

Sicer je malo offtopic vendar kot kaže se je 280 in 260 serija ZELOOO pocenila in to kar na 370€ za 280 GTX ter 275€ ta 260 (cene so iz www.pcplus.si), kar jih dejansko naredi konkurenčne:D (ni kaj lepo imeti konkurenco:)))

mesoreznica ::

Tele težave so zaradi driverjev. Zanimivo je da ne zajebava vseh. Ampak pri meni je bilo isto ko sem kupil nov HD3850, ki je glih kar izšel takrat (beri sivi lasi zaradi težav). Je bilo cel kup pizdarij. Nekaterim je delalo normalno, drugi so imeli težave. Stisnit zobe in počakat da porihtajo driverje. V skrajnem primeru vam ostane to da, ko vam popustijo živci prodate grafo in jo kupite kasneje ko bodo poštimali driverje.

Tudi jaz sem že ovohaval HD4870 ampak mu ne pridem blizu dokler niso driverji normalni. Ta skrpucala, ki jih imajo sedaj niso vredna naziva driver.

In ja v izogib komentarjem: vem da nekaterim dela super. Enim pač ne.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Sicer je malo offtopic vendar kot kaže se je 280 in 260 serija ZELOOO pocenila in to kar na 370€ za 280 GTX ter 275€ ta 260 (cene so iz www.pcplus.si), kar jih dejansko naredi konkurenčne:D (ni kaj lepo imeti konkurenco:)))
Da bo GTX 260 konkurenčna bo mogla bit 220€ ali manj. Ampak je lepo videt da Nvidi popušča cene.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

tilinho20 ::

Da bo GTX 260 konkurenčna bo mogla bit 220€ ali manj. Ampak je lepo videt da Nvidi popušča cene.

Sam oni najbrž tut ne morejo tako nizke dat na enkrat. Malo počakajo če se prodaja zveča in če jih ne zadovolji, jih še malo znižajo. Je pa res da bi GTX 260 morala biti okrog 200eur če bi hoteli da je konkurenčna.

Volta ::

A ne bo to povzročilo nVidii izgube, saj je njihov proizvodnji proces dražji kot pri Ati-ju, tako da si ne morejo privoščiti tako nizkih cen ? Seveda je še večja škoda, če se kartic ne proda.

lprelesn ::

jah vse je relativno ali pa če se jih prodaja pa z slabimi (driverji) jezi kupce itd... včasih je bolj neprodat kajti kupce pri novih produktih hitro lahko izgubiš, razn če si lahko to privoščiš kar pa dvomim zato ker konkurenca ne počiva.... samo glejmo primer , no sta edina, vendar vzemimo npr,. nvidio in atiia... ko naredi eden napako jo seveda drugi hitro izrabi kar je normalno,.... sej razumeš kaj hočm povedat:)) drgač pa tole z driverji je res polom pr atiiu:| sam je pa cenejša ....

mihajlo carr ::

samo je pa čudno da enim dela, enim ne
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

lprelesn ::

ma ja zgleda da res to vpliva na kakšno plato pa te pi**** maš. sam da bi bil to glavni razlog :\ n vem no, men je en model reku da je res neki vžn od plate ker mam jst npr nvidiiev chipset in da če križaš z atiijevimi grafičnimi pride velikokrat do problemov, ....ne vem več nism brihtn...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 4870 - problemi z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
385372 (2435) dziht
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920465 (10714) Jst
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
625059 (3828) mesoreznica
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744329 (19823) Music Man
»

Prenovljena GTX260 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1136757 (5080) jureus

Več podobnih tem