» »

kloniranje diska

kloniranje diska

Egii ::

Kaj ve keri s katerim orodjem oz. programom naj kloniram linux-sov disk.Probal sem z desetimi programi pa brez uspeha.

misek ::

Symantec Ghost, Acronis True Image.

imagodei ::

S tema dvema, če želiš za legalno uporabo kupiti licenco.

Acronis stane cca 50 USD. Ghost stane cca 70 USD.

Clonezilla je pa zastonj. Lahko poskusiš s tem.
- Hoc est qui sumus -

preem ::

al pa na linuxu komanda 'dd'
dd if=/dev/hda1 of=/dev/hdb1

Egii ::

Stemi programi sem probal pa ne gre,sklonira Ja samo boot particije neve narediti,tak da mi nič ne hasne to.
Rešil sem z raid kontrolerjem in je to tudi edina rešitev baje!!!!!!! hvala za odgovore

te programe maš itak vse na hiren"s boot cd-ju

misek ::

sklonira Ja samo boot particije neve narediti
Očitno si kopiral samo eno particijo, ne pa celotnega diska. Če bi kopiral celoten disk, bi zadeva delovala. Preverjeno n-krat.

Egii ::

misek- nisem ene particije ker pri vecini programov sploh nemoreš zbrat samo eno particijo ,v glavnem vsi programi so mi napisali da nebo uspešno sklonirano zaradi zagonske particije ki je ni možno sklonirati.

imagodei ::

Clonezilla deluje, preverjeno n-krat.

Ne vem, kaj počenjaš.
- Hoc est qui sumus -

misek ::

Egii - to pa me čudi. Vsaj z Symantec Ghost sem to delal velikokrat. Če kopira kot disk, potem skopira vse, kar je na disku. Če sta diska različne velikosti, zna ustrezno povečati ali zmanjšati velikosti particij.
Kakšen disk imaš to? Velikost, številko in tip particij,...

solatko ::

Z acronis true image gre brez problema, sclonira vse tudi gesla in registracije.

imagodei ::

solatko,

pa ti imaš kupljen acronis true image? Ga kar naprej ponujaš drugim...
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Ja, sej ni tko drag, če ga znaš poplnoma izkoristit. Dobil sem ga za darilo in to je eno najuporabnejših daril, ki sem jih dobil v življenju. Ena od najuporabnejših stvari je ta, da se ne bojim nobenga virusa, sesutja sistema, okvare diska..... Slikco (redno posodobljena) gor - pri visti 10 - 15 minut pa deset minut zadnjih update-ov pa je problem rešen, pri XP-jih pa je trajal 7-10minut. Vsakemu ga priporočam, nič več glavobolov, zaradi programske opreme.
Sedaj pa še en predlog - acronis disk director suite 10 je 49$ - instaliraš in narediš boot disk - dobiš vsa orodja, ki jih rabiš. Boot-aš z acronisovim diskom, poženeš true image, narediš sliko, greš ven, poženeš disk director, narediš particije, skrčiš, razširiš, cloniraš...., greš ven si poženeš os selector (naštimaš windows in linux ali xp in visto), greš ven in na meniju startaš OS. Za 49 zelencev, dobiš kompletno orodje za delo s programjem in diski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

imagodei ::

Aha, podobno kot GParted, samo da je ta zastonj? :D

OK, pač, bi rabil 2-3 programe, da naredim isto, kot opisuješ ti, ampak jaz bi za to dal točno 0 EUR/USD.

[Ne, saj nisem zloben, samo žilica mi ne da... Zakaj kupovati oz. biti gusar, če obstajajo povsem solidna (hm, "solidna" je understatement) opensource orodja?]
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

dzinks63 ::

Acronis 7 je bil freeware do 17 oktobra 2006! Mislim da je tudi osmica bila nekaj časa free, sedaj pa take akcije ni.

Drugače pa nekaj od tega:
Freeware

* Carbon Copy Cloner (Mac)
* DriveImage XML
* IRestorer - Drive Image Backup & Disaster Recovery
* Maxblast Acronis based, for Maxtor or Seagate HDDs
* Partition-saving
* SelfImage
* XXCLONE File based cloning, not low-level HDD clone

[edit] Open Source software

* Clonezilla (DRBL)
* FOG - Free OpenSource Ghost (SourceForge)
* g4u Ghost for Unix
* G4L Ghost for Linux Boot CD
* LRS Linbox Rescue Server
* Mondo Rescue
* PartImage (SystemRescueCd)
* PING (Partimage Is Not Ghost)
* Trinity Rescue Kit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

solatko ::

Res je bedarija kupovat ali gusart, samo ko se na nek program navadiš (servisni programi) in ti dela odlično, tako kot meni, potem ga boš priporočil vsakemu, ki to potrebuje. Če pa ti nekdo posname boot disk, pa to ni piratiziranje, pa če prav imaš na razpolago vsa orodja, ne moreš jih pa instalirat (ne moreš slik particije pogledat, med tem ko ti sistem deluje), kar pa večina uporabnikov ne rabi. Za občasne akcije, pa je boot disk čist zadosti.

Apple ::

A pa lahko kateri od teh Open Source rešitev dela v živo kopijo sistema, tako da mi ni treba dajati sistema v offline?
LP, Apple

mmmato ::

SMART me straši da mi bo crknu samsung spinpoint 640GB. Razmišljam, da bi kupil WD iste kapacitete. A se da s temi programi klonirat celoten disk, imam 3 particije? Poznam program norton ghost, sem včasih uporabljal, tam se da narest image particije, samo ne vem če se da potem ta image "razširit" na drug disk, pri čemer particija ni identična. Torej bo to šlo? Res se mi ne da spet postavljat 2 sistemov, ravno sem si zrihtal windows 7 :)
http://www.turnofftheinternet.com/

OmegaBlue ::

Gre brez problema.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

misek ::

Gre brez problema.
To si verjetno mislil za vprašanje od tyaz-a.
Kaj pa vprašanje Dr. Palm-a? Obstaja kakšna free alternativa kopiranja živega (Windows - XP, Vista, 64 bit) sistema?

OmegaBlue ::

Dvomim, kloniranje živega sistema ni tako simpl.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

opeter ::

Kaj pomeni "živega sistema"? Ali npr. Acronis TrueImage klonira "živ sistem", ker deluje znotraj Oken?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OmegaBlue ::

Za acronis je treba kišto rebootat kolikor vem. Brez ugašanja so windows rahlo smotani za prestavljat. Če imaš raid1 jelažje ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

misek ::

Živ sistem - med delom Windowsov brez reboota. Acronis True Image to zna. Torej: Acronis dela sliko diska, uporabnik pa sočasno veselo dela kar pač že dela (na računalniku ;)).
Saj Windowsi že imajo orodje ntbackup, ki omogočajo backup med delom. Vendar ne celotne slike diska.

solatko ::

True image mora naredit reboot sistema, ko uvažaš sliko na trenutno delujočo particijo, pri izdelavi slike pa ni nobenega restarta, tudi pri izdelavi, krčenju, širjenju ali brisanju particij z disc director suite, je reboot potreben samo pri delu s particijo C.

kaljashnik ::

Predlagam, da se malo sprehodite na "odprto" sceno in presenečeni boste kaj zamujate.

solatko ::

kaljashnik - daj kakšen link ali saj ime alternative, ki naredi to enostavno kot acronis.

mmmato ::

Tale post sem objavil že v temi o win7, pa ga bom še tukaj, glede na to da imate sodelujoči izkušnje z kloniranjem diskov.

S clonezillo sem kloniral celoten disk, na eni particiji so XPji na drugi pa Win 7. Ko sem probal bootat z novega diska win7 mi je napisal, da naj vstavim dvd in izberem funkcijo repair. To sem naredu, winsi se sedaj probajo bootat, vendar se ustavi pri napisu "Preparing your desktop", potem pa je samo zeleno ozadje s tistim napisom "beta ..." na desnem dnu monitorja. A je imel še kdo kak podoben problem? Ima to kakšno vezo z novih hardwareom? Glede na to, da winsi niso pod pravo licenco, saj so beta, tega DRM sranja ne bi pričakoval.

XPjev z novega diska še nisem pognal, ker ne najdem instalacijskega cdja. Tudi XPji namreč zahtevajo naj poženem Repair ker je boot zapis zanič. Bom zapeku nov DVD in poročam, čeprav mislim da z XPji ne bo problemov.

Naj probam še s kakim drugim softwareom klonirat?
http://www.turnofftheinternet.com/

solatko ::

Če kloniraš disk za isti računalnik, potem ne bi smelo biti problema (saj osebno nisem imel nobenih problemov z Acronis true image), če pa hočeš na drug računalnik, moraš pobrisat gonilnike in potem pri zagonu vstaviš disk nove osnovne plošče. Ne vem če clonezilla prenese tudi registracije in nastavitve, tako kot true image in je lahko problem, če imaš oem verzijo, ki je vezana na določen PC.

krofko ::

@tyaz
Ne vem, če bo to pomagalo. Na tej povezavi piše (glej točko 4):

2 An MS-Windows Cloned System Fails To Boot
This might be because GNU/Linux and MS-Windows interpret the CHS value
(cylinder, head, sector) of harddrive differently. Possible solutions are:
1. Try to change the IDE HD setting in BIOS: use LBA instead of auto mode.
2. When restoring the image, at step E9, check -t1 option, and at step E10,
check -j0 option.
3. Boot under MS-Windows 9x bootable floppy and run fdisk /mbr.
4. Enter MS-Windows XP recovery mode (boot on install CD). In the console, run
fixmbr to fix it. You may also try the fixboot command.
5. Use ntfsreloc to adjust filesystem geometry on NTFS partitions. EG:
(boot Clonezilla live into command line mode)
sudo su -
partclone.ntfsreloc /dev/sda1 (replace /dev/sda1 with the actual NTFS
boot partition ID).
For more information, see http://www.linux-ntfs.org/doku.php?id=c...

solatko ::

To so hvaljena linux orodja, kjer moraš za vsako zadevo, ki jo hočeš naredit, preštudirat pol googla.

mmmato ::

To so hvaljena linux orodja, kjer moraš za vsako zadevo, ki jo hočeš naredit, preštudirat pol googla.


Sem probal tudi z norton ghost, pa je isti kurac. Sem pa prišel v win 7 do tistega zelenega screena, ki sem ga prej omenil in pognal proces explorer.exe. Desktop se ne naloži pravilno, ne dela nič.

Sem pa popravil boot XPjev in delajo OK, vendar prepišejo dual boot. Če nato spet dam repair win 7 mi spet ne dela XP. Grrrrrr

Zgleda da bo treba 7 naložit še enkrat. Ni problem v clonezilli in tem, da bazira na linuxu, problem je m$.
http://www.turnofftheinternet.com/

solatko ::

Norton ghosta nisem nikoli uporabljal, saj sem na različnih forumih videl, da imajo ljudje precej problemov s tem programjem. Pred leti sem nujno rabil razširitev delujoče particije in sem se po googlanju, odločil za Acronis partition expert. Zadovoljen z opravljenim delom (piratska verzija), sem malo pobrskal po strani Acronisa in se odločil za legalen SW te hiše. Cena je bila sprejemljiva, rezultati pa fantastični. Ni mi bilo žal niti ene DM. Ko nekaj kloniraš, dobiš delujočo verziji, zapečeš sliko, deluje, rabiš popravila particij, deluje, skratka, kar koli ponujajo - deluje.

mmmato ::

Verjamem da je Acronis dober program. Ti si ga plačal in si zadovoljen. ok.
Meni se pa zdi fajn da zastonj nucam tool, ki opravi to kar ponuja. Ne samo da ne plačaš, tudi ukrast ni treba. :)

Pa probaj z Acronisom klonirat win7 sistem. Grem stavit da tudi potem PC ne bo zbootal sistema z novega diska.
http://www.turnofftheinternet.com/

solatko ::

tyaz - deluje, preizkušeno na drugem računalniku, ne samo na drugem disku.

mmmato ::

Na enakem PCju, enak hardware? Menjal sem samo disk za drugega proizvajalca enake kapacitete in dodal ram pa ni šlo. Sem sklepal da sedmici to ne paše.
http://www.turnofftheinternet.com/

solatko ::

Si pač pri kloniranju naredil neko napako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
254119 (3273) Duhec
»

kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
192036 (1669) solatko
»

kloniranje sistemske particije C: ? pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
222215 (2014) Valvoline
»

program za kopiranje disk

Oddelek: Programska oprema
464180 (3613) imagodei
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537036 (5456) thebaloh

Več podobnih tem