» »

SonyEricsson P1i vs Nokia N95 8GB

SonyEricsson P1i vs Nokia N95 8GB

TyKee ::

Pozdravljeni,

potrebno bo menjati GSM aparat pa se ne znam odločit, kaj naj vzamem.

Predvsem me zanima kako se kaj obnese GPS? Kako deluje pri enem in drugem? Je pri katerem vgrajen ali je zraven GPS sprejemnik in potem Bluetooth papca baterijo?
Kako je pa z programsko opremo?

Ne bi rad kupo nekaj pol pa ugotovil da je čist lame za uporabljat kot hobby navigacijo?!

Seveda so tudi druge lastnosti aparatov, vendar se kljub vsemu nagibam bolj k P1i, saj ima TouchScreen. Fotoaparat pa je tako ali tako za hobby v obeh dovolj O.K., za resnejše stvari je itaq potrebno EOS-a nabavit :)

Prosim, če se malce razpišete. Telefon bi vzel pri SiMOBILu, zato upoštevajte kaj se dobi tam v paketu (točno niti sam ne vem ker še nisem bil na SiMOBIL-u).

Mare2 ::

Evo, danes sem posnel z N95 8GB ribo v jezeru.

Jo vidiš?

Riba

samek ::

Evo bom js mal napisal mojo izkušnjo s P1i.

Imam ga približno kakšen teden, zaenkrat sem zelo zadovoljen. Gor imam Garmin (GPS), putty, frin (za msn), X-plore (nek file manager), Mobipocket (uporabna stvar za branje ebookov), animator (nek grafični program za risat), pa še ene par špilov (sudoku, pasjanso..).

Glede GPSa je tko, zravn dobiš neko eno letno licenco za wayfinder(.com), sam mene ni nekak stvar potegnila. Naložil sm Garmin XT, karte Adria route, Garmin Europe pa Srbijo. Dela isto kot navadni Garmin GPS, edino uno GPS zadevco morš met zravn. Za v avtu idealna zadeva edin za peš pa tko mogoče mal manj priročno.
/dev/null

TyKee ::

@Samek: Dobiš zraven tisti GPS sprejemnik ne? Kolikor sem prebral na SiMOBIL-u je temu tako?

Če bom nabavil P1i, oz. lahko kar zdaj, mi daš MSN naslov da mi boš malce teh programov sendal pa povedal koristne info kje te zadeve dobit!

Namreč za P900 sem mel tega ko dreka, pri P1i pa ne vem kje iskat!

Sem pa že skoraj za P1i se odločo... Bomo vidli.

VoX ::

Ka imaš na p900 deluje tudi na p1i... drugač pa ... robe malo morja : Tu in tu, ki pa je uporabo še za kaj drugega
More money, more problems ! ! !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VoX ()

samek ::

Ja, GPS sprejemnik in polnilec zanj za v avtu pride tudi zravn.
/dev/null

Mare2 ::

P1i se lahko skrije pred N95 8 GB.

Tudi dodatnega programja je za N95 8GB več, sploh pa brezplačnega.
Ne vem, zakaj nekateri sploh kupujejo take telefone.

samek ::

Samo res take, ki imamo p1i nas bi blo treba iztrebit :-)

Js sm dobu vse programe za moj p1i (tiste seveda, ki sem jih rabil/imel željo po njih), useless crapa pa ne rabim. Več ni zmeri bolje.

Maš še kakšen bolj _pameten_ argument zakaj naj bi bla nokia n95 boljša?
No, js lahko povem, da edina stvar, ki me res moti pri p1i je, da ima wlan podprt samo 802.11b standard.
/dev/null

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samek ()

Ted ::

Velik minus vseh nokij je to da ne podpirajo eduroam wlan omrežja. P1i pa podpira. To je glavni razlog da mi je osebno žal da takrat nisem počakal in vzel Sonyericssona namesto E61. Največja žalost pa je, da S60 verjetno nikoli ne bo podpiral standarda potrebnega za uporabo eduroam wlan omrežja.
Mah...

Mare2 ::

Ker se mi ne da na dolgo tipkat, si bom sposodil besedilo od Gaston-a:

---------------------------
Mislim da lahko rečemo kakšno tudi o pomanjkljivostih in stvareh ki nas motijo pri P1i-ju. Morda pa se najde kdo, ki se je ukvarjal s podobnim primerom in ga že uspešno rešil.

Naj začnem kar sam. Generalno gledano sem zelo zadovoljen, imam pa nekaj pripomb. In sicer:

1. Budilka
Na prejšnji Nokii sem imel za zvonjenje nastavljeno neko pesem, ki s časom postaja vse bolj udarna in posledično tudi bolj glasna. Ob pritisku na vse razen na tipko za izklop je šla budilka v sleep mode in avtomatsko se je čez cca. 10 minut ponovno vklopila. Na SE pa je zadeva bistveno slabša, saj je čas zvonjenja omejen (mislim da ne na več kot 10, 15 sekund). Potem pa sam od sebe utihne.

2. Profili
P1i enostavno nima profilov, kjer bi z zamenjavo lahko določil obnašanje telefona primerno okolju, npr. služba, doma, žur ipd. Gre za nastavitev glasnosti zvonjenja, vibracij ipd. O omejitvi trajanja profila ob vklopu le-tega, kakršno poznam iz Nokie, pa itak ni ne duha ne sluha. Na misel mi je sicer prišlo, da bi se morda zadeva dala prilagoditi s pomočjo tem, a vedno bolj dvomim v to. Poleg tega pa teme niso nekaj kar bi lahko ustvaril sam direktno ta mobilcu.

3. Glasnost zvočnika pri prostoročni uporabi
Osebno se mi zdi največja glasnost pri npr. navigiranju ali poslušanju radia brez slušalk nekoliko prenizka.

4. Imenik
P1i ne omogoča iskanja tako po imenu kot tudi priimku. V ta namen imam sicer instaliran prg StarContact, ki dokaj dobro rešuje zadevo, a vseeno to ni to. Zelo obetavno izgleda sicer TALE zadeva ( VIDEO), a ne vem kako priti do polno delujoče verzije.

5. Opomnik - povezava z imenikom
Ne gre mi v glavo, da si ne morem v koledarju ali opomniku nastaviti taska, da moram poklicati osebo iz imenika ob določeni uri in si nastaviti alarm, ki naj me opomni na klic.
Ali česa ne znam, delam kaj narobe? Ne vem, a ne morem si misliti, da bi stvar ne bila podprta. Konec koncev mi je vseeno kako obveznost nastavim - ali začnem v koledarju in si osebo potegnem vanj, ali pa v imeniku poiščem osebo in ji dodelim opomnik. Pričakujem pa, da mi bo ob uri zvonil alarm, da bom z enim klikom odprl koledar, videl v njem osebo in jo z naslednjim klikom ali dvema poklical.


No, to so glavni očitki, ki jih imam na račun P1i-ja. Vem da so zadeve minorne, a zakaj bi jih ne skušali izboljšati, če je to mogoče.
Upajmo, da bodo vsaj katero od zadev dopolnili ob nadgradnji FW. Morda pa že obstaja rešitev (drugačen pristop, morda SW), a jaz zanj ne vem. V tem primeru se toplo priporočam.

---------------

Več o tem...

strictom ::

Edino kamere nima N95 nič bolš. V P1i lahko še dokupiš 8gb kartico.

Budilka je res lame a se da vse rešit z malo googlanja in malo različnega softwarea.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TekO ::

Malo offtopic:
Malo sem gledal in pri nokiji videl da ima Wlan Wi-Fi 802.11b. Kaj to sploh pomeni ? Ali obstaja še kakšen drugačen pri mobilnikih?
Ideas are bulletproof.

taker& ::

p1i rox!! imam ga kakšnih pol leta in ga še vedno nebi za nobenga zamenjal=)

Mare2 ::

Katere funkcije pa so te tako zelooo navdušile?

Sem slišal, da je mogoče z njim tudi telefonirati. :)

samek ::

Mare2 ne pretiravaj. Že v prvem svojem postu te teme si pokazal, da si Nokia fanboy.
Tudi tvoja Nokia N95 ni tako oh in sploh v primerjavi s P1i.
Tiste slabosti, ki si jih zgori naštel pa so predvsem navezanost na Nokijo. Recimo js ne potrebujem 342 različnih profilov, ampak mi zadostujeta samo dva normalni in tihi.

Mene pa drugače pri P1i navdušuje touch screen, ki ga pa _superiorna_ Nokia N95 nima.
/dev/null

_koki_ ::

naj še jaz nekaj pripomnim tu, sicer si lastim p990i ampak p1i je samo preoblečen aparat z drugačno razporeditvijo tipk ter fotoaparatom, ki je sedaj 3.2mpix!
nedvomno sta tako p1i kot n95 vrhunska mobilna aparata in dvomim da je kater aparat boljši od teh omenjenih (vsaj za moje pojme)!
bi pa dal neposreden odgovor na stvari ki jih je mare2 omenil malo višje, je "skoraj" res vse našteto vendar symbian nebi bil symbian če se nebi dalo vsako stvar porihtat in iz lastnih izkušenj govorim da sem shekal glasnost, budilko, kar se pa profilov tiče za moje pojme rabiš samo klik za tiho in klik za glasno!
glede omenjenih aplikacij, večina vseh iger in aplikacij bazira na javi in preverjeno delujejo vse igre za n95 tudi na p990i oz. p1i (imata namreč isto resolucijo ekrana), kar se pa tiče gps-a na aparatu n95 - je zelo priročna stvar ker je vgrajena v aparat ampak je boljše imeti zunanjo enoto saj ti bluetooth povezava požre občutno manj baterije kot sam gps na aparatu -> kaj ti nuca vgrajen gps če maš prazno batrijo na aparatu, kot da ga nimaš!

V-i-p ::

koki, pameten človek z N95 si bo za resno navigacijo kupil avto polnilec za pet evrov in bo imel mir celo pot...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

_koki_ ::

koki, pameten človek z N95 si bo za resno navigacijo kupil avto polnilec za pet evrov in bo imel mir celo pot...

se popolnoma strinjam s tabo vendar si potem omejen s kablu! poleg tega pa nisi dojel bistva ki sem ga hotel povedati, pri sonyericssonu so že vedli zakaj ga niso vgradili v aparat, ker gps ni nek bavbav v aparatu, prvi aparat z gpsom je bla motorola a920 davnega leta 2003!

Mare2 ::

Glej en sprehod okoli jezera z N95 8GB

Nokia Sports Tracker Betahttp://sportstracker.nokia.com/nts/work... Klik]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia n95 ali kaj druga?

Oddelek: Mobilne tehnologije
455058 (2914) alexa-lol
»

Nokia E51

Oddelek: Mobilne tehnologije
344532 (2673) adinfinito
»

kaj kupiti: SE p1i, n95, iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
568367 (6136) Nesta
»

Sony Ericsson W960i ali Nokia N95 8GB ali raje kateri drugi?

Oddelek: Mobilne tehnologije
242692 (2301) strictom
»

Sony Ericsson p1i ali Nokia N95 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
154193 (4193) Cveto

Več podobnih tem