» »

sony kdl 46v3000 problem z zvokom

sony kdl 46v3000 problem z zvokom

seljo ::

Včeraj sem dobil končno svoj tv in se že ubadam s prvimi problemi. Dela vse ok zatakne pa se ko povežem računalnik z tvjem. kupil sem namreč kabl iz DVI na HDMI in ga lepo utaknil v tv naštimal sliko in dela super. Problem nastane ker prek dvi ne povežeš zvoka...Pod hdmi imam 2 činč uhoda pod katerima piše hdmi in. Iz zvocne kartice se iz jacka pretvoirl kabel v činč ter priklopil...zvoka še vedno ni....Če pa priklopim jack v jack na tvju zvok sicer imam samo pa ni slike ker je to pod PC...Sedaj pa kaj storit. Je kaksna možnost da pridem do zvoka. Ali moram kupit pretvornik iz dvi na vga in vse skupaj predvajati pod PC In. od nekoga sem dobil odgovor da prek hdmi zvoka ne moras speljat ker je analog...baje če bi bil digital da bi sli..ne vem pa če je to res...
Upam da nisem preveč zakompliciral.
u zivotu sve se vraca sve se placa

Infinity ::

da razčistimo najprej. HDMI je DIGITALEN. Če imaš grafično od ATI od serije 3xxx naprej(te lahko delujejo tudi kot zvočna kartica) potem si verjetno dobil zraven tak pretvornik kljik. s tem pretvornikom lahko prenašaš preko HDMI kabla iz računalnika tudi zvok. če imaš to kartico in tega priklučka nisi dobil pokliči v kakšno rač. trgovino in jih rosi če ti lahko enega (pro)dajo. če pa imaš kero drugo kartico se pa še malo igraj z zvokom in činči, pa bi ti moralo ratat. Naj ti še kdo odgovori za kero drugo grafično.

Edit: dodan zadnji stavek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963565144 (4473) anjica
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321348 (10460) BorutK-73
»

PC povezava na TV

Oddelek: Zvok in slika
314968 (4636) roadruner
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458320 (7715) opeter
»

VGA to DVI to HDMI

Oddelek: Zvok in slika
265583 (5149) Stupo

Več podobnih tem