» »

Router asus RX 3041

Router asus RX 3041

ffani ::

Dva računalnika sem uspela povezati z ruterjem, tako da imam na obeh dostop do interneta. Nikakor pa mi ne uspe priti do podatkov med njima. Žee dal časa iščem rešitev po netu , do žal brez uspeha. Morda lahko kdo z Asus Rx 3041 pomaga? Hvala

JayKay ::

v obeh winsih maš naštiman ipx/spx protokol oz. nekaj podobnega?

ender ::

JayKay: IPX/SPX? A si pravkar prišel iz leta 94?

ffani: Poizkusi priti na drugi računalnik tako, da greš v Start -> Zaženi (Start -> Run) in vtipkaš \\ime-drugega-računalnika. Če dobiš sporočilo o napaki (lahko traja kakšno minuto preden se pojavi), najprej poizkusi še \\ip.drugega.računalnika, če pa tudi to ne deluje, pa preveri na obeh računalnikih nastavitve požarnega zidu - dovoljevati mora "Skupno rabo datotek in tiskalnikov".

Če te vpraša za uporabniško ime in geslo, vtipkaj uporabniško ime in geslo, ki je nastavljeno na drugem računalniku (geslo ne sme biti prazno, drugače ti ne bo dovolilo dostopa); najlažje je deliti datoteke med računalnikoma, če na obeh obstajajo enaka uporabniška imena in gesla, potem za geslo ne sprašuje.

Priporočam tudi izklop "Preproste rabe datotek in tiskalnikov" v Moj Računalnik -> Orodja -> Možnosti mape -> Dodatno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jeggybl ::

Preveri še, če imata oba računalnika nastavljeno isto delovno skupino.

NADZORNA PLOŠČA > SYSTEM > IME RAČUNALNIKA

ffani ::

V workgrupu vidim oba računalnika.Toda ko hočem odpret drugega se mi pojavi okno v katerem je Uporabniško ime, ki ni osvetljeno in nemorem v njegovo polje nič unesti in pa prostor za geslo. Geslo lahko vnesem vendra me ne spusti naprej.
Sicer sem uporabniško ime in geslo na obeh računalniku naredila enako.

jeggybl ::

Preveri še, če sta oba računa administratorska.

ffani ::

Kako pa to preverim?

ffani ::

....seveda sem skrbnik računa na obeh računalnikih.

ender ::

Izklopi preprosto skupno rabo datotek in tiskalnikov, kot sem napisal. Poleg tega ni treba, da imata računa administratorske pravice.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

ffani ::

Ja z predlaganim izklopom preproste skupne rabe datotek, dejansko v Workgroupu sedaj vidim oba računalnika in v obeh računalnikih mapi Rrazporejena opravila in Tiskalniki in faksi. Predstavljala sem si, da bom lahko na to mesto prestavila poljubno mapo z dokumenti, katere bi rada prenesla na drug računalnik pa ne gre. Kako pravzaprav prenesem sedaj nek dokument ? Hvala za pomoč in potrplenje.

5er--> ::

Klikneš na mapo, do katere želiš dostopat z drugega računalnika z desno miškino tipko -> skupna raba in varnost -> dodaš mapo v skupno rabo

...ali nekaj takega

ffani ::

Je uspelo. Za enkrat najlepša hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP file sharing (nastavljanje userjev)

Oddelek: Operacijski sistemi
71352 (1168) axee
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132045 (1925) nejcek74
»

file sharing med visto in xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
6856 (765) ender
»

workgroup noce in noce

Oddelek: Omrežja in internet
201993 (1786) Microsoft
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289402 (6338) bastadu

Več podobnih tem