» »

kako nastaviti internet wlan

kako nastaviti internet wlan

mi_ha ::

Imam nov lap top.Doma pa imamo brezžičn internet routar linksys.Prek njega sta povezana že 2 računalnika. Kako ga pa lahko jz linksysa nastavm na moj novi lap top. Veliko ljudi ga je ze probalo nastavit pa ni slo. Kdor zna naj prosm pomaga ker res rabm net.

gregy ::

vem, da bo offtopic, ampak če bi se morda potrudil v slovenščini ..
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

c0dehunter ::

Si že pogooglal kaj? Verjetno ne. Poišči "How to setup wlan with linksys" - upam da znaš angleško.

Ne moremo za vsak problem vsakega za rokico voditi in povedati vse natančno kaj moraš narediti. Se boš moral pa sam tudi malo potruditi, pa brez zamere :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

-ziga- ::

Jaz pa sem v računalnik dal Level One WNC-0301 brezžično mrežno kartico in zdaj imam problem, ker se zadeva noče povezati v mrežo. Vidim brezžična omrežja, signal je 100%, začne se povezovat, zahteva omrežni ključ, ki ga vpišem, ampak potem ni nič iz tega. Driverji so naloženi, vendar pa so Windowsi XP jamrali, da niso prestali testiranja. Poskusil sem iz priloženega CDja in iz njihove spletne strani, pa gre za isto verzijo gonilnikov. Sicer v Windowsih piše, da naprava deluje ok. Povezati pa sem poizkusil tako prek Level One programa, ki se namesti skupaj z gonilniki in iz Windowsev.

Verjetno sem pozabil na kakšno malenkost, vendar ne vem kaj bi to bilo, saj imam občutek da sem poizkusil že vse preproste trike.

Mreža doma mi dela, saj je nanjo priklopljenih več brezžičnih naprav.
Router je pa Asus wl-500g - sem ga že nekajkrat tudi restartal, pa ne pomaga.

OmegaBlue ::

Kakšno zaščito imaš nastavljeno na WiFi? Za windows XP je potrebno sneti z microsofta patch za WPA in WPA2. Pač so kekci.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

-ziga- ::

Imam WPA-PSK. Patch sem namestil, ampak je še vedno isto kot prej:(

DODATEK: A je WPA-PSK samo "podvrsta" WPA kodiranja? Ker zdaj sem malo gledal specifikacije kartice in piše da podpira WPA in WPA2. Pod to spada tudi WPA-PSK ali moram spremeniti to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -ziga- ()

OmegaBlue ::

WPA psk uporablja v naprej določeno geslo, WPA enterprise/business/advanced/whatever pa uporablja kak radius server za avtentikacijo, način kodiranja je pa isti.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

-ziga- ::

OK.
Ampak zadeva mi pa še vedno ne dela. Še kakšna ideja?

Samson ::

Linksys in pa Intel wireless kartice so imele probleme. Ce spadas sem pa zal ne vem. Mislim da imas na dd-wrt.com pod forumi eno sticky zadevo glede tega. Poglej malce...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

-ziga- ::

Na dd-wrt forumu nisem našel nič v zvezi z mojo kartico.
Zdaj mi je uspelo povezati se na neko nezavarovano omrežje. Torej kartica deluje. Očitno ima nek problem z omrežnim ključem. Kak nasvet?
Poleg tega sem nekako uspel izgubiti tist jeziček pri nastavitvah brezžičnega omrežja v Windowsih, kjer se nastavi, da naj se uporabijo Windowsi za iskanje (nekaj sem se igral z Zero configuration v Administrative tools). To sem uspel urediti.

EDIT: Nekaj dodano
EDIT2: Še nekaj dodano.

Ni več idej?
Povezavo lahko naredim, ampak ne z mojim domačim omrežjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -ziga- ()

tilenn ::

Daj brez zaščite in probaj. Potem daj WEP zaščito in probaj. Nazadnje spet probaj z WPA in TKIP - ne uporabi AES (če imaš to možnost). Ob vsaki spremembi spremeni tudi ime omrežja.

AndrejS ::

Na enem notebooku HPju mi ni našel linksys routerja.... ko sem namestil nove HP gonilnike za wifi je zadeva delovala.

-ziga- ::

Zdaj mi je uspelo dobiti internet. Ne vem točno kaj je bilo, ampak najprej sem cel sistem namestil na novo. Pa je bilo še vedno isto. Potem sem se povezal na tisto nezaščiteno omrežje in pustil Windowsem, da poiščejo nove gonilnike. Nekaj se je namestilo, ampak ne vem, če je bilo za WLAN kartico. Problem je še vedno ostal. Potem pa sem v nastavitvah routerja malo premikal kodiranje, še enkrat dal isto geslo in končno se je računalnik povezal.

Internet torej imam, ne morem pa dostopati do omrežnih mest. Tu je sicer možno, da sem dal novi računalnik v napačno delovno skupino. Moram najprej preveriti to, če ne pa se vrnem v to temo:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WPA ali WPA 2

Oddelek: Omrežja in internet
91591 (1298) petra_v
»

Iphone in Wi-Fi

Oddelek: Omrežja in internet
184737 (3722) Iatromantis
»

Varovanje WIFI omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
101235 (857) bluefish
»

problem z wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
82526 (2407) podreberek
»

Wifi in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
132542 (2335) amigo_no1

Več podobnih tem