» »

m2n-e 1401 BIOS flash

m2n-e 1401 BIOS flash

Smackus ::

Ok, takole gre zgodba:

Imam plato m2n-e (NE SLI!)z BIOS verzijo 0205 in athlon64 3800+. Pred dnevi sem naročil nov CPU: athlon64 6000+ X2. In ker na uradni strani ASUS piše, da potrebujem BIOS verzije vsaj 0605. Torej, zloadam najnovejši BIOS (1401), shranim na USB, restartam sistem, v BIOS-u zaženem EZFlash, naredim backup na USB, flasham nov BIOS. Vse naredi brez napake, na koncu preveri - vse OK, restarta ... in ... vidim samo utripalko 8-O ...
Restartam, vsakič isto... ;((V zagon sicer vidim ti. "AI" logo, vendar noben ukaz ne deluje (DEL, alt+F2, TAB...). Ne deluje niti Crash FRee BIOS, ki naj bi se avtomatično zagnal s CDja oz USBja. Včasih zadeva celo pride do zagonskega menija za OS, vendar katerakoli izbira povzroči le ponovni zagon.

Sedaj vprašanje:
Kako zadevo rešiti?
Je napaka na BIOSu, in se jo da odpravit na kakšen preprost način? (ne vem..tisti trik z baterijo še zmeraj deluje??? :D
Je mogoče treba menjati EEPROM čip?
Ali je nastala okvara na matični plošči?
Se bi splačal servis?

Za vse odgovore in predloge se najlepše zahvaljujem!

p.s.: Vem da verjetno nima pomena, ampak vseeno: BIOS update sem izvajal še na starem procesorju - 3800+ in ne na 6000+ x2, toda, BIOS za nazaj kompatibilen, kajne?

jest10 ::

Čestitam. Pravkar si posnel ultra bugast BIOS, ki "naj bi podpiral" Phenome. Na Asus strani žal ni nikjer omenjeno, da se nalaganje tega BIOSa velikokrat konča z mrtvo plato.

Smackus ::

Odlično ... :8) Zato pa je "at your own RISK" ..ffs ;( tok o "ROCK SOLID" :D
No ja, verjetn sm tud sam kriv, k se nism dost pozanimu o tej verziji BIOSa :8), ampak je bla tud edina k mi jo je ponudl. jebat ga,... pa gremo na INTEL ;)

jest10 ::

Kako edina? Na Asus strani imaš na voljo vse možne BIOSe

Smackus ::

Pri download rubriki za matične plošče ja... samo kaj ko sem želel biti pameten in sem si rekel:"Ziher je ziher" in sem šel pod CPU support, izbral svojo matično, izbral procesor, kjer je pisalo: "since BIOS 0605" sem dal "GO", nakar mi je ponudilo 1401. Pa tudi povsod sem prebral navodila, naj naložin najnovejšo različico...

Kar je, je ... :8) hvala vseeno za hiter odgovor;)

Ted ::

Na nekaterih platah biosi za Phenome niso kompatibilni z biosi za X2. Vsekakor nič tragičnega, plošča je povsem ok, najlažje bo če boš resetiral bios oz. odstranil baterijo. Druga opcija pa je da vrneš procesor in nabaviš phenoma :) .
Mah...

Smackus ::

Na nekaterih platah biosi za Phenome niso kompatibilni z biosi za X2. Vsekakor nič tragičnega, plošča je povsem ok, najlažje bo če boš resetiral bios oz. odstranil baterijo. Druga opcija pa je da vrneš procesor in nabaviš phenoma :) .


Hvala za nasvet, bom poskusil še z baterijo :)
Obstaja mogoče način, kako bi lahko preveril če matična deluje OK?

jest10 ::

Na nekaterih platah biosi za Phenome niso kompatibilni z biosi za X2. Vsekakor nič tragičnega, plošča je povsem ok, najlažje bo če boš resetiral bios oz. odstranil baterijo. Druga opcija pa je da vrneš procesor in nabaviš phenoma :) .

No v tem primeru to ne velja. Ta BIOS naj bi podpiral tako Phenome, kot X2. Problem je le v tem, da ima miljon hroščev. Nekaterim deluje normalno, nekateri imajo z njim nestabilno mašino, nekaterim pa se plata ne zbudi več.

Smackus ::

DELA!!! :D
Trik z baterijo je deloval! Tudi inštalacija CPUja brez problemov.
Konec dober, vse dobro....;)

Hvala obema še enkrat:)

LP

phenom ::

tko ja phenoma nabav. Zakon so tko kot amd bog ga blagoslovi in naj scvre intel če se da, razn un del k dela patente. Tist je še kul. hehehehe. Phenomi vsaj niso več bugasti, sam pozor. Uzem phenoma z b3 steppingom, popravljena verzija brez hrošča.
Pa če maš phenoma nikar brez plate z am2+ socketom. Dost bolje izkoriščena moč kot če bi mel am2 socket k ma samo eno napajalno enoto za cpu in memory controller, k izboljša pri nižji porabi energije in pa am2+ ma 2.6 ghz hyper transport am2 ma pa sam 1 ghz. Skratka hitrejši pretok podatkov.

jest10 ::

X45 alter?

Smackus ::

Phenoma niti nisem imel namena kupovati, ga ne potrebujem:P ... 6000+ x2 mi povsem zadošča zaenkrat;)

Mogoče ko pride 45nm serija z višjim frekvencami, da še cene malo padejo...8-)

meacho ::

Vedno, ko upgrejdaš bios, ga moraš še resetirati na default nastavitve.

D3m ::

(Please do read the description before updating BIOS)
(Do not use EZ-Flash to flash BIOS if your BIOS version is prior to 0203)


To opozorilo maš z rdečimi črkami na asus strani za to plato. Nisi prebral opozorila.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Ted ::

Imam plato m2n-e (NE SLI!)z BIOS verzijo 0205 in athlon64 3800+.

Očitno ti nisi prebral njegovega posta.
Mah...

Vuli ::

POnavadi pomaga že Clear cmos ali baterija, sej je isti k...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem AMD Phenom II X4 945 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
643741 (3077) Pšenični
»

Nova grafična ali kar cel komp??

Oddelek: Kaj kupiti
265898 (5411) Seljak
»

Asus m2n-sli deluxe bios in cpu problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121172 (841) reeves
»

Problem

Oddelek: Navijanje
231399 (1054) amater111
»

Nakup novega procesorja

Oddelek: Strojna oprema
382178 (1383) tilinho20

Več podobnih tem