» »

Katero KAMERO naj vzamem?

Katero KAMERO naj vzamem?

MSI7 ::

Sem pred nakupom videokamere in bi potreboval en majhni nasvet:

Ne vem,ali je bolje vzeti kamero ki snema na DVD medije (DVD-R,DVD-RW)
ali MINI DV kamero,,katera po moje snema na mini kaseto??

Drugace pa sem gledal (pri obeh)da ima po moznosti cimvec OPTICNEGA in DIGITALNEGA zooma,in pa cimvecjo locljivost (MIO tock).
Ne vem zakaj sluzi opticni in zakaj digitalni zoom oz.povecava,vem pa da je dobro da je "cim vecji) npr.:

1.ima podatke:
Ločljivost kamere : 0.8 mio točk
Optični zoom : 42 X
Digitalni zoom : 2000 X

2.ima podatke:
Tipalo 1/6"
Ločljivost:1,12 mio pixlov
Optični zoom 41x
Digitalni zoom 2000x (video)
Procesor digic dv

kar je po mojem sodec druga veliko boljsa.Ni pa napisano ali snema na mini kaseto,verjetno DA? Me pa zanima KVALITETA pri prenosu na racunalnik,ki se kamero poveze z kablom na Pc,a to preko software-a spravi video na PC iz kamere...?

88Flow88 ::

Vzem tisto, ki snema na DVD medije. S tem kasetam je potem potrebno zajemat video, kvaliteta je slabša, dobr program rabš..

koyotee ::

Gledaš samo optilni zoom, digitalnega imaš v neskončnost na računalniku. Pri digitalnem pride tudi do popacenja slike.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

aljazh ::

Vzem tisto, ki snema na DVD medije. S tem kasetam je potem potrebno zajemat video, kvaliteta je slabša, dobr program rabš..

Prosim, ne zavajaj. To kar pišeš (razen potrebe po zajemanju) nikakor ni res. Za montažo je zapis na DVDju bistveno slabši. In tudi kakovost slike ne more biti boljša.

Tale članek sem napisal leto in pol nazaj, ampak večina stvari še vedno drži.

TOP ::

Točno tako kot je napisal aljazh tisto je mal ustreljeni mimo.Zapis na DVD je slabša kvaliteta slike,če hočeš obdelat moraš dat prvo v AVI zapis in obdelat,kar pride do še poslabšanja kvalitete.Če snemaš MINI DV pa maš že zapis v AVI obdelaš in daš v DVD in je zguba kvalite manša.Kupi na MINI DV kej je kvalite bolša in tud na tresljaje ni kamera občutljiva in če greš kam v tujino kupiš MINI DV v vsaki štacuni.

MSI7 ::

Kateri zapis pa je potem pri DVD kamerah če NE zapisuje v AVI?:P
Če je MPEG bi mi kar ugajal...
Drugače pa imajo tudi dvd kamere elektronski stabilizator slike,ne vem zakaj se mi zdi da je kamera na male kasete že staromodna...Verjetno zato,ker audio in video kaset "ni več" in so zdaj zamenjali Disci vse!

Članek sem prebral,130 Eurov samo zaradi zapisovanja na Memory Card se mi ne splača dajati.Drugače je fino razloženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MSI7 ()

Calligulla ::

Pozabi VSE kar so ti tu napisali, ker je ze postano.

Pozabi standardno resolucijo, kasete in DVDje.
V 5 pik ipd dobis Praktica kamero, ki snema v visoki resolucijji (720p), video snema v kodeku H.264 in ga zajema na SD kartico. Ima tudi LED luc in stane 169 Eurov se mi zdi.
Kvaliteta videa odpihne vse kar so nasteli tu.

http://www.bolha.com/oglas3358294/prakt...

Ima le 5 kratni opticni zoom. Raje kupisto za leto ali dve in potem bodo cene bolj hard core HD kamer ze smesno nizke in potem lahko spet nove.

Ne kupuj nic drugega.

Zgodovina sprememb…

kitewing ::

Praktica DVC 5.1 HD digitalni kamera je glede razmerja cena/kvaliteta zelo ugodna, nevem pa kakšno je razmerje cena/kvaliteta. Osebno še nisem zasledil solidne kamere pod 500€ (odvisno od potreb). Zaželjeno je, da kamera shranjuje podatke na trdi disk ali spominsko kartico. DVD in miniDV sta slabša izbira. Pred nakupom v trgovini testiraj kamero...

dre1 ::

Tale kamera za 170 evrov je zelo uredu zadeva,pa super cena uporabljas kake 3 leti vrzes v kanto.Za razliko pa cez 3 leta kupis novo in seveda boljso kamero,boljse kot danes dati 500 evrov,ker cez 2 do 3 leti bojo vse kamere smesne iz danasnjega casa(nestejem profesionalnih izdelkov).

dre1 ::

1309976 ::

Bom še jaz kar tule zastavil vprašanje:

Smo se odpeljali v Graz ... šel sem po kamero, ki naj bi prispela danes: Panasonic gs330 (mini dv, cena 360 eur)- kamere žal še ni bilo na voljo; zaradi česar sem preklical naročilo in obiskal par trgovin v Grazu ter nato predvsem zaradi ženinega navdušenja kupil 100 eur dražjo kamero Panasonic SDR-S150E (sd kartice).

Glede na to, da ponavadi pred vsakim nakupom preberem vse možno in kupim pač kaj je nekje best-buy (cena/kakovost), mi celo pot domov možgani niso dali miru in sem razmišljal predvsem o tem ali sem z nakupom brcnil v temo.

Kako se kaj kamera obnese v praksi? Končna cena (po pogajanju s prodajalcem v Mediamarktu) je bila 450 eur in kamera je namenjena za družinsko rabo, zaradi česar so male dimenzije plus.

Torej, mnenja (hvaležen bom za vsakršno obrazloženo mnenje ali izkušnjo)?

Lep pozdrav

sdr-s150
nv-gs330

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Yoxi ::

Greš v štrcuno pa kupiš Canon FS100 ter 16Gb kartico pa je volk sit in koza cela pa še oba sta srečna povrh vsega :)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Calligulla ::

Vzami TO: http://www.bolha.com/oglas2858625/panas...
ali za 100 Eurov vec model, ki ima vgrajen 60 giga disk.

Ce ze hoces kupit resno zadevo. Za 160 Eurov pa se se vedno priporoca tista Praktica iz prejsnjega linka.

Pozabi standard definition kamere in stare bedne modele ala GS 330 ipd.. To je zdaj za v smeti.

1309976 ::

Žal, kot sem napisal: stvar je že kupljena in mi gre bolj za ugotavljanje potencialnega kiksa z nakupom.

No, na moje "veselje" sem ugotovil, da cene na ceneje.si ne štimajo in je kamera v Bigbangu dejansko 430 eurov, kar je ceneje od mojega nakupa v Grazu(torej sem se cenovno, ne glede na pogajanje s prodajalcem, uštel:( ... saj bi pri nas za isti denar dobil še 8 gb sd kartico zraven - eh, škoda - pa sem ceno že gor zbil za 30 eur, heh:|).

V bistvu me najbolj zanima kako kvalitetno stvar smo sploh kupili (po tehničnih specifikacijah naj bi bila nekako podobna oz. identična z Panasonic gs330, kako se pa v praksi obnese pa nisem uspel dobiti nekih dobrih informacij: nekateri jo hvalijo, drugi seveda ne, neka povprečna ocena pa se giblje cca 4/5 ... če to drži, potem kamera ni odlična, bo pa popolnoma zadovoljiva za domačo rabo).

Včeraj in danes sem prebral kar nekaj mnenj tujih kupcev, me pa zanimajo mnenja domačih poznavalcev področja, kot tudi uporabnikov te kamere.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

bon_bon ::

pozdrav vsem :)

očitno nas je kar nekaj, ki imamo "sladke" skrbi, katero kamero kupit :). Sam gledam Sony HDR-CX12 ali HDR-SR12 (če ima kdo še kako drugo idejo naj pove:) ).

Ker kupujem kamero za daljši čas, bi rad nabavil nekaj takšnega, kar ne bo čez 3 leta "zastarelo". Problema, katera imam trenutno sta: Trenutno imam še staro (katodna cev) TV 4:3 imam pa dvix player z HDMI vhodom.
Ali lahko s kamero (kljub temu da je HD) snemaš video, ki bi bil primeren za stare tipe televizije?

Škoda bi mi bilo sedaj kupovati kamero za "navaden" TV cez leto pa zamenjati za HD TV in se spustiti v nakup HD kamere.

Hvala za nasvete
lp !

bon_bon

Okapi ::

Lahko.
Imaš dve možnosti - lahko že snemaš v navadni ločljivosti (v nastavitvah kamere izbereš, s kakšno ločljivostjo bi rad snemal), ali pa snemaš z visoko ločljivostjo in pri obdelavi videa z računalnikom ločljivost zmanjšaš, oziroma izdelek shraniš v obliki za DVD (ki je avtomatično v navadni ločljivosti).
Prednost drugega načina je, da boš lahko kasneje, ko boš imel boljši tv, gledal tudi v visoki ločljivosti (če boš seveda shranil izvirne posnetke v visoki ločljivosti).

O.

bon_bon ::

Okapi, najlepša hvala za odgovor !

Upam, da bom dobro izbral. Po mnenjih na internetu je SR12 ali CX12 super kamera.
lp !

bon_bon

Luciano ::

Se oglašam še na temu forumu:
Strokovnjaki, potrebujem nasvet nekako sem prišel na izbor naslednjih kamer in prosim za vaše mnenje, vse so Full HD, ali se splača kupovati full hd??
Canon Legria HF200
Sony HDR-CX106
Panasonic HDC-HS20
Panasonic HDC-SD20

Prosil bi še za informacijo kdo ima boljši objektiv?
Nikjer ne najdem zajemni kot snemanja?
Kaj pomeni progresivno predvajanje Full HD?
Ali je pomembno na kakšen medij snema, nagibam se na kartice ker so cenejše od diska za cca 200EUR?

V končni fazi rabim podatek kdo ima boljšo sliko in v kakšnem formatu snemajo.
Katera ima bojlšo sliko v slabi svetlobi oz. v temi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Oddelek: Kaj kupiti
273653 (2964) franci
»

digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
474848 (3179) Dead_Meat
»

Nakup digitalne video kamere

Oddelek: Kaj kupiti
353378 (2625) Calligula
»

HD kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509358 (8024) Pton
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395093 (3932) Gwanaroth

Več podobnih tem