» »

Brezžični internet(kaj vse potrebujem)

Brezžični internet(kaj vse potrebujem)

piksi666 ::

Lep pozdrav!Mene zanima, kaj vse potrebujem za brezžični internet?Mi mamo net že doma,jst bi ga pa rad spravu v svojo sobo po brezžični povezavi.Zanima pa me tut kolk so okvirne cene.Hvala za pomoč.;)

klemenSLO ::

RAbiš router ali pa AP (accespoint) kot oddajnik.
Dobiš že za 60,70€

Če imaš laptop imaš sprejemnik že vgrajen.
Če maš pa navadn PC pa rabiš še kako usb ali pa PCI kartiko z malo antecno za sprejem. 20 €

Dobiš pa že komplete tega skupaj.
recimo tole

Zgodovina sprememb…

piksi666 ::

ne ne jst mam navadn računalnik.Ej pa še to.Kaj jst ko to kupm internet dela?al še kej?

5er--> ::

Rabiš router: Linksys WRT54GL ali Buffalo WHR-HP-G54
in pa PCI kartico Canyon PCI CN-WF511 54Mbps.

Točno te stvari, točno te modele. (do črke natančno)

"Kaj jst ko to kupm internet dela?"
Ne, samo ne bo kar začelo delat. Moraš nastavit router in v PC vgradit kartico, naložit driverje...
Pa ni nujno, da ti bo wireless delal preko kakšnih treh železobetonskih sten in z routerjem v nekem čisto tretjem nadstropju.

piksi666 ::

Zanimal me je zato, če dela, ker je sosed reku da morm poklicat na siol, in da oni tam odobrijo, pa me zanima če je to res.???

Gwanaroth ::

Reci sosedu, da nima pojma. Na siol ti ni potrebno nic klicati. Kupi, kar ti je rekel 5er-->.
Lights often keep secret hypnosis..

piksi666 ::

Ok 1000000000000x tnx.

piksi666 ::

Aja še to.Moj fotr sekr spozna na računalnke pa to ane.A bi se dal to zrihtat da on tega neb pogruntu?Razn če bi vidu opremo u sob????????

black ice ::

Aja še to.Moj fotr sekr spozna na računalnke pa to ane.A bi se dal to zrihtat da on tega neb pogruntu?Razn če bi vidu opremo u sob????????

Pa saj wifi v hiši ni nelegalen. :))

racunalnicar ::

da se da daš vse pod geslo, to ma linksys wrt54gl zelo dobro nastavljeno

piksi666 ::

ja sam on bo pogruntu ane.Čeprav je geslo.Bi pr men takoj pogledu kwa je na stvari

racunalnicar ::

nastavš nek nemogoč ip ruterja, da ga ne bo pogruntov
ne: 192.168.0.1
ampak: 192.168.0.176

piksi666 ::

ja sam a se to nikjer ne pozna, u kkšnem papirju al pa tko k on ful to obvlada.Ga je pa strah da bi biu pol ceu cajt na netu.K baje se da tut pogledat kolk cajta je ker računalnik na neto, pa take fore.

piksi666 ::

ok.Kva je pa bolš, da kupm?
1.tole:Linksys WRT54GL+Canyon PCI CN-WF511 54Mbps
ali tole
2.http://shop.wlan-antene.net/product_inf...

hvala lp

jan01 ::

Kupi, kar ti je bilo napisano: linksys wrt54gL oz še bolj buffalo whr-hp-g54. Pri obeh glej, da je cena normalna(pod kakih 52€): še cenejši in enako dober(tudi na tega lahko daš tomato oz dd-wrt) je buffalo whr-g125(43€).
Za računalnik pa raje pci kartico. Najbolj pomembno je od katerega proizvajalca ima gor čip. Tista canyonova je dobra(azen če niso v novejših revizijah kaj spremenili)

@racunalnicar eni smešni predlogi s ipji...

Flashaj na dober firmware(tomato oz dd-wrt), nastavi dobro geslo za router in wpa2 aes s maksimalnim random geslom.
Maksimalna zaščita? Svoj računalnik formatira(morda imaš kak keylogger) in po instalaciji osa še uporabi truecrypt za cel disk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

ToniT ::

Foter bo v vsakem primeru pogruntal, da imaš router v hiši, brez da bi videl opremo.

racunalnicar ::

jan01 ne bluzi o mojih ipjih.
Pa tut ti raj kup linksys wrt54gl(50€) pa tisto antenco (18€)- cene z Mimovrst.
Pol dej pa na ruter dd-wrt v24 in to ti je najbljš kombinacija.

Oblivion ::

No, da ne bom odpiral nove teme, bi rad kar tukaj vprasal. Zivim v bloku in to v kleti, rad bi se brezzicno povezal z mojimi starsi, ki zivijo blok zravn cca 20-25m (zracne linije) oddaljeni v drugem nadstropju bloka. Sposodil sem si router Linksys WRT54G2 in 2 brezzicne usb mrezne kartice D-Link DWL G-122 ampak signal nikakor ne pride niti blizu mojih starsev. Ko sem kasneje premikal router po stanovanju sem opazil, da sam do kopalnice, ki je oddaljena cca 6m se je signal zmansal iz 5 na same 2 crtice, tako da je pomoje vzrok v routerju. Sedaj pa iscem kaksno alternativo oz. dovolj mocan router, da bi prisel signal skozi vse te zidove do mojih starsev. Imate kaksen predlog? Ogledal sem si 2 modela do sedaj prvi je Linksys WRT54GX in pa WRT150N, zal pa nimajo kolegi v rac. trgovini nobenga na zalogi, da bi zadevo sprobal.

Hvala
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oblivion ()

profii ::

Oblivion reši te usmirjena antena na oknu. 100% delovanje. ni toliko odvisno od ruterja. jaz sem imel z wrt54g povezavo na 500m.

Keyser Soze ::

=D

V bistvu je fotr verjetno cvikal kabel, ker je bil mali na računalniku non-stop in sedaj bi on šel na wireless.

Če fotr ne bo preverjal routerja si rešen. Samo če je fotr tak komjuter maher, kot praviš, mu bo še najmanjši problem prečekirat dnevnike(loge), trenutne nastavitve wirelessa in routerja in mu bo takoj jasno kolk je ura.

Z default firmwarei na routerju kaj dosti podatkov o prometu ne bo dobil. Če pa imaš gor kakšnega tomatota ali kaj podobnega pa zna kar lepo potegnit dol promet. Konec koncev imaš morda že na računalniku kakšen monitor oz. spyware, ki kontrolira tvoje trenutne aktivnosti.

Plus, lahko še pozdraviš ata tle gor, ker najbrž bere tole temo. =)
OM, F, G!

Keyser Soze ::

@Oblivion

Pri meni je bil ta problem rešen z biquad anteno domače izdelave (na bolhi jih dobiš za slabih 20EUR) ter, uf, mislim da Edimax kartico, istega ranga kot zgoraj omenjen Canyon. Z antenco na kablu.

Mičken omejena vidna linija, 30m razdalje, pa je perfekten signal. Bi bilo pa res fenomenalno, če dobiš kar se da dobro usmerjeno anteno in zmanjšaš jakost signala na minimum, glede na to da živiš v urbanem okolju (blok).
OM, F, G!

Oblivion ::

Hvala lepa za odgovore.
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435465 (4262) KandazaR
»

router ..nimam pojma

Oddelek: Kaj kupiti
71400 (1239) jan01
»

Nakup brezžičnega usmerjevalnika-routerja

Oddelek: Kaj kupiti
341816 (1314) Modri dirkač
»

Router

Oddelek: Strojna oprema
402522 (1599) wooted
»

Bigbang in brezžični komplet v akciji

Oddelek: Omrežja in internet
73491 (3166) Bakunin

Več podobnih tem