» »

Težave z displejem

Težave z displejem

klemen135 ::

Pozdravljeni!
Upam, da pišem v pravi temi, drugače prosim moderatorje, da prestavijo mojo temo.
Opis problema:
Torej, ker na računalniku upravljam z kar zahtevnimi operacijami, sem se odločil, da nadgradim svoj procesor in sicer iz Pentium 4 na Core 2 Duo. Na plošči sem seveda preveril, če kje piše, da podpira to tehnologijo. Na plošči mi piše, da podpira dual-core tehnologijo, torej sem se odločil za nakup procesorja z dual-core tehnologijo. No vse lepo in prav, dokler nisem procesorjev zamenjal. Kaj se je zgodilo? Core 2 Duo procesor sem vstavil v matično ploščo, namestil orginalen ventilator in poskusil pognati računalnik. Vse je bilo vredu, dokler nisem zamanj čakal, da se mi na displeju pokaže login okno. Moj Samsungov monitor enostavno "ne zna" prebrati signala, ki ga dobiva iz računalnika. Sicer zazna, kdaj je monitor priključen na računalnik in kdaj ne, vendar se na monitorju prikazuje le črnina z 2 napisoma, ki se neprestano menjavata. Analog/Digital, če se ne motim. Računalnik se zažene kot ponavadi (edino običajnega piska ni zaznati oz. slišati), edino displey mi dela preglavice.
Torej upam, da sedaj po mojem opisu prepoznate napako in upam, da mi boste lahko pomagali!
Upam, na čim več možnih odgovorov, ki bodo ponujali rešitev za nastalo težavo.


C'ya
Klemen

Pyr0Beast ::

Hja, težava ni v monitorju ..
Zatakni nazaj P4ko, in zalavfaj komp .. če imaš srečo, bo potrebna samo posodobitev BIOSa, da bo stvar začela delovati, če ne pa računaj na menjavo proca, plate, ramov, in po možnosti še grafe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klemen135 ::

ja, sm jo dal nazaj sam še vedn jebe :S ubistvu je isto kot prej ko je bil not core 2 duo :S kake druge možnosti kot zamenjava vseh komponent ne pride v poštev?

Pyr0Beast ::

Ha, torej dejansko komp v prejšnjem stanju več ne dela ? Hmm ..
Kako si resetiral bios ? Z jumperjem ? .. premakniti ga moraš nazaj v prvotni položaj, ko mine tistih 20 sekund.

Zelo vrjetno je, da si ponesreči iztaknil tudi kakšno kartico, če matična plošča ni prišravfana z vsemi vijaki. Rešitev tega problema je v tem, da daš vse kartice ven, notri pa pustiš samo grafično in prižgeš mašino.

Komp kaj piska ? P4 konektor si priklopil *

Oznaka matične in proizvajalec ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klemen135 ::

frend mi je reku, da nej probam z pasto (termalno) namazat, da je mogoče to problem, da se stvar ne zažene, ker ne zazna te paste gor, tko da ne vem če je to problem.
sicer pa plate nism jemal ven z ohišja, zamenjal sem le procesor, kar sem opravil kar v računalniku (seveda sem izklopil elektriko)
sicer pa prosim, če mi poveš kako se resetira bios, ker po pravici rečeno na računalniški hardware bol slabo spoznam. biosa nisem resetiral ko sem dal p4 nazaj notr kr ga enostavno ne znam :S
------
mi je kr mal nerodno da tko noobovska vprašanja postavlam, sorry kr vas z tem morim

Pyr0Beast ::

Kako bi komp pasto zaznal mi ni jasno .. [:D]

Če je pa na procesorju previsoka temperatura se bo pa sistem sigurno ugasnil. To se zgodi, če je hladilnik nepravilno nameščen in je kontakt med procesorjem in hladilnikom slab (posledično visoke temperature).

Knjižico od matične plošče imaš ? Tam ti lepo to piše pod poglavjem Clear CMOS, ali Clear RTC, na nekaterih platah moraš pretakniti jumper, na reset pozicijo in nazaj, pri nekaterih (Gigabye) z izvijačem skleniti dva kontakta. Oboje pa delaš pri UGASNJENI mašini, izklopljeni iz el. omrežja !

Na knjižici načeloma piše tudi ime matične plošče.

Ni pene, tle smo, da (bolj ali manj) pomagamo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

Moj LCD Samsung monitor je imel podobno težavo, ko sem ga priklopil na neki drug comp., ni bilo slike. Nato sem večkrat pritisnil na tipko za vklop na monitorju, pa se je slika pokazala.

klemen135 ::

ja to je lih problem.
ne najdem knjižice te matične plošče, ker sm ta računalik dobu od ene firme za studijsko delo, mam pa cd z driverji, bom tut tam pogledu. če bi lahk računalnik zagnal bi seveda to tkoj lahk pogledu, bom pa probu iz cd-ja z driverji prebrat.
@ST-777
a to ti je monitor drugače delal, ker men monitor super dela, ko ga npr. priklopm na tv-tuner ko pa je na TEM računalniku pa enostavno noče delat. no, bom tut to probu :)

Myrel ::

No, pa naj še js neki napišem (Klemnov frend).
@Pyr0Beast skoraj 100% sem da je zaradi hladilne paste, zato ker je bila pri mojem kolegu enaka težava, in sva nabavila to pasto, namazala, in zadevica je delovala. Fora je, da procesor ne zazna hladilnika, in se s tem tudi noče zagnat zaradi varnosti, da se nebi pregrel.
Zdaj, druga težava bi pa tudi lahko bila v BIOS-u, ampak nisem čisto prepričan, ker BIOS je ponavadi vredu.
Vglavnem, predlagam nakup te paste, 3€ je cena, pa se proba, vzameš procesor dol, namažeš na njega zmerno količino paste, pritrdiš hladilnik, in vou'la, stvar bi mogla delovat, če nebo, me kontaktiraj.

Pyr0Beast ::

Poglej za serijsko številko/oznako matične plošče med PCI režami (Na spodnji tretjini plošče ponavadi).

@Myrel
Si siguren, da prvič nisi hladilnika narobe obrnil, nato pa si ga drugič, po srečnem naključju pravilno obrnil?
Procesor preprosto ne more zaznati hladilnika ne paste. V sebi ima samo interno logiko, katera ga varuje pred pregretjem in morebitnimi s pregretjem povezanimi poškodbami.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klemen135 ::

huh jebemti, na pozicijo hladilnika pa nism gledu. če bi lahk kdo povedu kak mora bit rotiran bi mu bil zlo hvaležn. grem zdj gledat za to serijsko

Myrel ::

@Pyr0Beast
Totalno siguren sem.

@klemen135
Še nisi kupil hladilne paste? Slej ali prej jo boš mogel dat gor, ker brez nje, se nebo procesor pravilno hladil, zdaj sem pa 100% da je zaradi hladilne paste.

Lp.

Pyr0Beast ::

No, probat ni greh, samo moraš prejšnji termalni čigumi dol snet...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Myrel ::

Točno tako. Upam da bo delovalo, javi mi kako je delovalo klemen135.

Lp.

klemen135 ::

jutr dobim pasto, bom probal stvar namazat in upam da bo delovalo. je pa na core 2 duo procesorju ki ni bil mazan z pasto nek sivkast "čigumi" s čim ga naj spravim dol, da ne bom spet kaj zaj****
hvala za odg

Pyr0Beast ::

Probaj s čistilnim alkoholom, če ne bo šlo dol pa kr z čistilnim bencinom ali acetonom/nitro razrečilom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

R-S-LoVe ::

Jst bi dal pa glas na verzijo BIOS-, ker ni rečeno da ima najnovejšo verzijo, ki mu že podpira ta tip CPU-ja.
Preveri tako kot je rekel Pyr0Beast (na spodnji tretjini plošče) tip mame plate, na netu (če lahko) preveri katera je najnovejša verzija in fleshaj BIOS, če pasta ne bo pomagala :|
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Myrel ::

No jaz sem postrugal tist čigumi kar z šraufncigerjem dol :D, pa ni blo nič narobe :P

Pyr0Beast ::

Aw ... kar fajn poškoduješ površino procesorja in hladilnika s tem. Jaz ponavadi malenkost namočim v nitro razrečilu, in potem gre že z navadnim papirjem stran, nato še enkrat na suho obrišem, ter še enkrat očistim s svežim razrečilom, šele nato gre termalna pasta gor.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Myrel ::

Ok, zdaj vem za naprej s čim morm tole dol spravlat.

Thagirion ::

hm..kolikor vem se eni računalniki ne zaženejo če ne priključiš ventilatorja za procesor?mogoče je v tem težava, kot vidim to ni bilo omenjeno nikjer ;) samo ugibam :)

klemen135 ::

ventilator oz. hladilnik je bil pravilno priključen, ker se vidi, da ventilator dela, tako da to pomojem ni. jutri zvečer ko pridem iz celovca bom stvar namazal z pašto pa bomo vidli, upam da bo to rešlo probleme, ampak ne razumem, zakaj amd ne vključi te paste (5€) k 150€ vrednemu procesorju in bi tako ljudem olajšal življenje!

R-S-LoVe ::

Za: klemen135
Zato ker na tržišču pbstaja veliko vrst termalnih past z različnimi koeficienti prevodnosti toplote in si lahko vsak posameznik kupi takšno ki želi oziroma mu jo priporočajo strokovnjaki.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Pyr0Beast ::

Kaj naj bi imel AMD za delati z Intelomivi čipi ?

Ko kupiš nov procesor BOX različico imaš na spodnji strani hladilnika že nanešeno termalno pasto.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klemen135 ::

ne to ni problem, pasta ne pomaga :S namazal sem procesor s to pasto, pa očitn ni bil to problem, zdej pa res ne vem kaj naj nardim. bom pogledal za ta id ampak ne vem če bo to kaj pomagalo. pizda nej gre u kurac use

logout ::

Nesi to enemu, ki se spozna na racunalnike in si bos hitro na jasnem kaj je narobe. Meni se sicer zdi kot da tvoja plosca ne podpira novega procesorja.

L.p., Kloko

klemen135 ::

mi je že jasno, novo matično rabim, ker je moje vodilo napačno. moje vodilo ma maximum 1066 (fsb 1066) medtem ko ma ta moj nov procesor vodilo 1333, na kar nisem bil pozoren, tako da stvar definitivno ne bo delovala. zdej me sam zanima, če bo procesor deloval, če kupim novo matično, al sm zajebu stvar v nulo. hvala za odgovor!
klemen

Myrel ::

Evo, pa smo tukaj, vse si povedal, samo vodila ne, jp, matično bo treba novo. ^^.
Pa smo našli rešitev.

klemen135 ::

hehe, torej bo matična dosti? bojim se namreč, da bi mogo zamenjat use kar mam not :S kar bi me pa precej udarlo po žepu, če je pa šla sam matična bom pa še preživel.
dejte povedat če je obstajala možnost za okvaro še pr čem drugem

klemen135 ::

Za vsak slučaj, pa še stvar ki jo bi rad nabavil
http://www.mimovrste.com/artikel/238003...

Pogledal sem, fsb oz vodilo je zadostno, prav tako mi v matično pašejo rami, nisem pa prepričan glede diska, zato raje napišem specifikacije mojega pomožnega diska (ker mam ta pravega v drugem računalniku in stvari super delujejo preko lana :D ):
HITACHI - DESKSTAR
MODEL: HDS722516VLAT80
ATA/IDE
Mislim, da so to zadostni podatki, za odkritje, če je disk OK za to matično.
Proso bi vas, da na vprašanje čim prej odgovorite, da bom lahko že kar jutri vgradil novo matično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura procesorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
615253 (2017) LuIK
»

Težave s HP 6735s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
527312 (5586) jan01
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513411 (2837) DT232
»

Procesor-hladilnik je lahko karkoli narobe ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
342435 (2011) Urc
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997298 (3703) kuglvinkl

Več podobnih tem