» »

Povečanje delavne površine, DVI-D versus D-sub

Povečanje delavne površine, DVI-D versus D-sub

Tomaz Eruj ::

Trenutno imam Samsung 740n preko pretvornika vkloplen v HD 3650. Ker si moram maximalno povečati delavno površino (ljubiteljsko in vedno bolj profesionalno pisanje glasbe) bom najverjetneje kupil Samsung 2243NWX (D-Sub) ali Samsung 2232BW (DVI-D). Vklopljenega bom imel tudi starejšega LCDja razen če bom kupil kar dva nova 22inčnika.

Koliko je pomemben način priklopa na PC?
Kako je najboljše povečati delavno površino (cena/velikost/kakovost)?

PS
Nisem mel pojma kam dati temo, pozneje ugotovil da paše bolj med Pomoč in nasveti... admin do your job =)

zee ::

preko DVI-D priklopa je slika naceloma lepsa, posebej pri monitorjih vecjih diagonal (22'' in vec).

po mojem bi bilo najbolje, ce bi kupil dva nova 22'' monitorja. nekaj casa sem delal na 2x 17'' in stvar je izgledala bozansko, da udobja pri delu niti ne omenjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bibip ::


Naj bi delalo v redu.
http://www.displaylink.com/
Nekje na tej strani je seznam podprtih monitorjev.

Edit: dodana povezava do seznama.
http://www.displaylink.com/supported.ht...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bibip ()

Tomaz Eruj ::

Ker imajo 20" in 22" oboji 1680 x 1050 in s tem nimam nič večje delovne površine mi bosta dva 20" zadosti. Definitivno pa na DVI-D priklop, ker analogni nikakor ne more biti boljši.

Ne vem pa kako je s temi USB monitorji... No našel sem enega s ceno kot jo imajo 20" in cenejši 22", tako da lahko pozneje kao brez problemov nadgradim na 3 monitorje =)

Pozna kdo trgovino HERMES nova?
PS: Je že kdo probal kak USB monitor? Meni osebno je ta grd, sam je bolj pomembno kako opravlja svoje delo.
Pa še LG site.

Zgodovina sprememb…

Tomaz Eruj ::

bibip se ti kaj sanja kako rata monitorju prek usbja dobit podatke iz grafične?

Opkow ::

JezdecRib
To deluje kot externa graficna kartica, ki laufa preko USBja, namesto preko PCI-e, AGP,... Vendar kle zna biti problem, premajhna prepustnost USB vodila.

V tvojem primeru, ce imas graficno, ki ima dva dvi izhoda, ne rabis nobenih dodatkov.
Nacin priklopa naceloma ni vazen (DVI, VGA), vendar zna biti slika preko DVI-ja boljsa. Odvisno od kvalitete monitorja, kabla,...

Nabavi se en monitor, ki ima DVI prikljucek in ga priklopi na drugi izhod na graficni. V driverjih vklopis funkcijo extended desktop in se ti bo prikazala slika na drugem monitorju.

Tomaz Eruj ::

To je bila moja prvotna ideja. Moti me samo prevelika razlika v resoluciji.

2 krat najcenejši USB monitor = 1680x2100 = 405 €
17" + najcenejši 20" DVI = 1280x1024 + 1680x1050 = 160 €
17" + 24" DVI = 1280x1024 + 1920 x 1200 točk = 355 €

Zgleda logično kaj se mi najbolj splača. še kako mnenje?

Tomaz Eruj ::

Grem jst prvo d€lat, pol pa si lepo zrihtam 2 grafični [sli] + 3 monitoje (+ AGEIA PhysX kartico).

Simpl k čokolino :P

$%&/() ::

SLI + Multiple monitors = No go

Vsaj pred nekaj časa je bilo tako, mogoče so pa ta problem že uredili.

bluefish ::

kot že omenjeno bo najbolje, da dodatni monitor priklopiš na DVI, potem pa je zadeva z nastavitvijo delovne površine enostavna. Če ti možnosti, ki jih ponujajo ATI driverji ne zadoščajo, potem uporabi program Ultramon, ki omogoča tisoč in eno nastavitev delovne površine.

Pyr0Beast ::

Zakaj bi kupoval slabe USB monitorje, če za ta denar dobiš že novo grafično kartico ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WamPIRe- ::

Glede na to, da imajo 20" in 22" monitorji večinomaa enako resolucijo 1680x1050, se moraš zavedati, da je za marsikoga takšna resolucija na 20" monitorju precej moteča, saj so jim potem vse pisave, ikone,.... premajhne. Najboljše, da zadevo najprej stestiraš v kakšni takšni trgovini.

bluefish ::

lahko si prilagodiš velikost pisave (DPI).

Tomaz Eruj ::

Še boljše:
En hudo jezen RADEON (v stilu 4870) plus šeena cheap NVIDIA (da poganja Physx in tretji monitor) in seveda tri 22" LCDje.

mmmmmmmmm sounds to good to be true:8):D


@Pyr0Beast - Se popolnoma strinjam
@blueFish - Res je. Ne moreš pa met tri monitorje na eni kartici brez kake take naprave: TripleHead2Go oz UV16

bluefish ::

Matrox kartice so imeli ponavadi dva izhoda. Na enega pa se je priklopil kabel, ki je razdelil na tri vhode.

Tomaz Eruj ::

Na enega pa se je priklopil kabel, ki je razdelil na tri vhode.


Res ne verjamem da se je kar sam priklopil... Je pa bedno ker ta naprava stane okoli 300$ in naredi to kar lahko nardita dve kartici (z Crosfire oz brez) ceneje in močneje. Poleg te naprave morš pa itak še katico met. Torej odmetavanje ke$a.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Ali pa obstajajo razne rešitve tipa Matrox DualHead2Go in TripleHead2Go. Te zadeve so zelo uporabne, če imaš samo en izhod na grafični/matični.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4 zasloni na 2 grafični kartici

Oddelek: Strojna oprema
8711 (574) Senitel
»

Kako zdruziti prenosnik in 3x lcd monitor (3x razlicna slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61029 (956) Kostolany
»

Grafikulja za 3 monitorje

Oddelek: Kaj kupiti
132182 (1864) huelz
»

S-VIDEO v VGA/DVI

Oddelek: Strojna oprema
51411 (1331) WinsuckeR
»

Radeon X1300 za vodilo PCIe x1

Oddelek: Novice / Grafične kartice
223835 (3083) PrimozR

Več podobnih tem