» »

Text datoteka - brisanje vrstic

Text datoteka - brisanje vrstic

Icematxyz ::

Kako bi zbrisal naprimer 10 vrstic, katere sem označil in ki so ena za drugo v neki tekstovni datoteki (.txt) da pri tem nebi zmanjšal števila vrstic?

Se pravi da bi ostalo skupno število vrstic enako. Namesto izbrisanih 10 vrstic pa bi bilo 10 vrstic "praznega" prostora.

Če označim in pritisnem DEL ali ENTER mi vrže vrstice skupaj kar pa ne želim v tem primeru.

Uporabljam pspad.

Opkow ::

V notepadu natolci 10 entrov in jih skopiri v clipboard, nato oznaci zeljenih 10 vrstic, ter stisni paste... ;)

Icematxyz ::

Res ne gre drugače? Potem vedno morem štet vrstice in pripravljati drugje prazen prostor, pa še zmotim se lahko. Potem rajše kar direkt brišem pa enter stiskam. Ampak to ravno ne bi rad počel.

<b>klima</b> ::

Lahk pa napišeš program, ki go to počel namesto tebe...

Icematxyz ::

Da sem razmišljal o makru ampak žal ne znam.

<b>klima</b> ::

Potem ni ne preostane drugega kot ti je svetoval @Killer.

Icematxyz ::

Da res je. S tem da je njegov postopek bolj zapleten od tega kar že počnem.

Štejem vrstice in pritiskam enter.

<b>klima</b> ::

Potem ne delaš prav, ker ne smeš pritiskati entra ampak ctrl + v.

Icematxyz ::

Jah če bi kopiral prazne vrstice iz drugega dokumenta potem imaš ti prav. Ampak pravim ti, da je popolnoma brezveze imeti odprta 2 dokumenta. Enega za brisanje vrstic in enega praznega za pritiskanje tipke enter in potem kopiranje le tega. Saj je postopek dalši.

Če se dela ročno je bolše imeti 1 dokument odprt - štet vrstice jih zbrišeš in potem pritiskaš enter glede na število vrstic. Če bi imel za to odprta 2 dokumenta 1 deloven in 1 za prazne vrstice kopirat je postopek daljši.

<b>klima</b> ::

Prvo kot prvo - preveč smo zakomplicirali zadevo.
Drugo kot drugo - ne rabiš imet odprtih 2 dokumentov, ker lahko že v tistem ko brišeš vrstice skopiraš "presledke z entrom"(ctrl c) in potem samo označiš vrstice in prilepiš vsebino (ctrl v). In ja, ta postopek je krajši.

LP

Icematxyz ::

ker lahko že v tistem ko brišeš vrstice skopiraš "presledke z entrom"(ctrl c)


Ne razumem res. Od kod bi naj skopiral presledke z entrom? (prazne vrstice) če si jih nebi prej posebej pripravil?

V vskaem primeru moram najprej prešteti vrstice.

-Potem pa lahko si naredim toliko praznih vrstic kot jih potrebujem in jih nato kopiram in prilepim na označene vrstice

-Ali pa označim vse vrstice in jih zbrišem potem pa pritiskam enter

Prvi primer pa v bistvu ni nič hitrejši kot drugi. Oziroma vsebuje še dodatno kopiranje in pripravo praznih vrstic, ki jih moramo pripraviti nekje drugje. Tako da dejasnko je postopek daljši!

Icematxyz ::

Sem pa deloma rešil situacijo z makrom.

In sicer pspad omogoča snemanje makra. In posnel sem si nekaj makrov za 10 vrstic, 20 vrstic, 30 vrstic...

Katere aktiviram z funkcijskimi tipkami. In potem z miško označujem tekst. Naprimer 10 vrstic. (štejem ali si pomagam z računanjem oštevilčenih vrstic če je vrstic večje število. Naprimer 30). Ko so vrstice označene (10 vrstic) stisnem naprimer F5 pod katerim imam shranjem makro za 10 vrstic. in mi zbriše 10 vrstic in pritisne tipko enter 9x.

Če je vrstic več pač označim več vrstic in uporabim makro 20 ali 30...

Tako da situacija je rešena. Postopek je pa hiter.

Zgodovina sprememb…

McMallar ::

Če imaš tekst datoteko in vedno menjaš enake podatke za prazne vrstice, potem se to reši najenostavneje s kakšno skripto (vbscript, perl,...). V tem primeru ni važno, koliko jih je skupaj ampak je vse opravljeno s klikom miške...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Icematxyz ::

Ja to bi blo še najlažje. Če bi skripta "preštela" število označenih vrstic in jih nato nadomestila z enakim številom praznih vrstic.

Ampak to z makrom je sedaj tudi hitro. Sam se nebom v to spuščal, ker mi makro zadostuje. Če pa je kak "znalec" pisanja skript pa me ne bi motilo če bi jo spisal.

c3p0 ::

Column mode (alt+c) v UltraEdit-u.

Icematxyz ::

Sem preizkusil Demo verzijo in deluje tako ja v UltraEditu.

Vidim da ima dobro podporo za HTML UltraEdit. Kaj pa drugače? Se bistveno razlikuje od pspada ali notepada++? Na prvi pogled nimam takšnega vtisa.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz txt datoteke v excel

Oddelek: Programska oprema
294704 (4341) sebavet
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213910 (3554) rferrari
»

Računanje vrednosti iz tabele

Oddelek: Programska oprema
101519 (1385) KoMit
»

excel

Oddelek: Programska oprema
181620 (1338) mikko
»

Pisunjenje

Oddelek: Slo-Tech
284597 (2459) BSD-jas

Več podobnih tem