» »

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

Sublight - program za samodejni prenos podnapisov

««
4 / 12
»»

MaCoFaCo ::

AmokRun, bo poštimano v naslednji BETA verziji.

TRIROG ::

MaCoFaCo - fenomenalen program ... pogrešam samo opcijo spreminjanja default akcije za dbl-click - meni bi prišlo prav da bi dbl-click pomenil naprimer download in ne predvajaj.

Se to že da kje nastaviti?

btw ali obstaja možnost iskanja podnapisov - za celo sezono neke serije naprimer?

Hvala!

levaky ::


btw ali obstaja možnost iskanja podnapisov - za celo sezono neke serije naprimer?


Seveda... Vpišeš ime serije, vpišeš ime sezone, polje epizoda pa pustiš prazno...

lp, Matej

TRIROG ::

Em... ja .. to že ... v mislih sem imel nekaj drugega.

V folderju imam celo sezono neke serije, izberem vse dele in za vsakega izberem podnapis enega za drugim...
Sedaj to izgleda tako, da moram vsakič posebej izbrati del, klikniti najdi podnapis in ga potegniti dol.

batch sicer to naredi vendar dela v principu da sam potegne podnapise dol, jaz pa bi rad vsakega posebej izbral.

darkolord ::

Hm, mene še ena stvar mičkeno moti... Zakaj se program zaganja toliko časa (pri meni povsod cca 7.5s, še Outlook v cold startu recimo pol hitreje)?

Zgodovina sprememb…

MaCoFaCo ::

@TRIROG: ob priliki bom dodal, da se bo dalo akcijo dvojnega klika definirati.
Glede iskanja podnapisov za celo sezono pa tako kot je levaky povedal oz. lahko si pomagaš še s tabom "Moji filmi" (dvoklik na film sproži iskanje podnapisa).

@darkolord: to verjetno govoriš za verzijo 2. Če ja, potem velik del časa pri zagonu vzame "nalaganje" Ribbon knjižnice.
Lahko poskusiš zagnati naslednje ukaze in poveš, če je boljše:

ngen.exe install Elegant.Ui.Ribbon.dll
ngen.exe install Elegant.Ui.Common
ngen.exe install Elegant.Ui.Ribbon.Theme.Office2010TP.dll
ngen.exe install Elegant.Ui.Common.Theme.Office2010TP.dll

MaCoFaCo ::

Zdaj sem se malo igral z ngen in z njim "prevedel" celoten Sublight. Rezultati na mojem računalniku so sledeči:
-cold start (zagon Sublight-a po reštartu računalnika): 5 sekund
-warm start (zagon Sublight-a po tem ko je bil enkrat že zagnan): 2 sekundi

Zaradi dobrih rezultatov bom to verjetno vključil v inštalacijo BETA 2 verzije.

rognaj ::

@rognaj, to je res že na voljo. Poglej si:
Nastavitve / Mapa za shranjevanje podnapisov / Poimenovanje datotek
Ja, sem naknadno opazil. Vendar bi vseeno imel še eno željo - za kateri jezik ti ne doda končnice. Torej, za slovenščino ne doda, za angleščino, hrvaščino pa EN, HR itd. Če se da... Načeloma naj ne dodaja za izbrani jezik, za ostale pa.

MaCoFaCo ::

Če si bo te funkcionalnosti želelo še 100 drugih uporabnikov bom dodal, drugače pa ne ;)

MaCoFaCo ::

Po več kot enem letu po objavi Sublight 1.0 je zdaj na voljo Sublight 2.0 :)

Zaslonska slika:

Sublight 2 (klikni na sliko za večji prikaz)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

22gapi22 ::

genialen program čestitke :)

rad pa bi vprašal kako bi lahko podnapise predvaju pri dvdju. če kliknem samodejni prenos podnapisov pri dvdju se ne zgodi nič

hvala za pomoč

P.S imam vlc media player, windows media pl. bs in open subtitles pl. (kateri izmed teh je najbolj primeren za to)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 22gapi22 ()

MaCoFaCo ::

Hvala za čestitko :)

Ni neke prave podpore za DVDje, ker je program primarno namenjen predvajanju .avi in .mkv datotek. Z nekaj triki se da seveda predvajati tudi DVD. Konkreten primer, ki sem ga zdaj preizkusil za film Pulp Fiction (v kombinaciji z VLC predvajalnikom):


  • zaženeš Sublight

  • klikneš gumb za izbiro video datoteke

  • pri filtru datoteke izbereš "Vse datoteke (*.*)

  • izbereš ustrezno .vob datoteko (v mojem primeru je to F:\VIDEO_TS\VTS_01_1.VOB)

  • vneseš naslov filma v kriterijih za ročno iskanje

  • najdeš ustrezen podnapis in ga predvajaš z dvoklikom




Upam, da ti kaj pomaga.


Lp,
macofaco

Bananajoe ::

super program, če bi se mi sploh zagnal. zdownloadam sem verzijo 2.0.0, normalno inštaliral ko pa sem hotel odpreti program se ni nič zgodilo. v task managerju kaže proces sublight.exe. imam win 7 professional. nimam pojma kaj bi lahko bilo narobe. mogoče kakšna ideja? računalnik sem tudi že restartal

AmokRun ::

Zanimivo, pri meni enak problem, pa v2 uporabljam že od vsega začetka.

edit: Zgleda da je nekaj s serverjem narobe, ker tudi sublight.si ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

MaCoFaCo ::

Tehnične težave ;)

destiny ::

Mogoče ne bi bilo slabo uvest še en "offline mode", ki bi se v primeru izpada strežnika povezal le z alternativnimi bazami podnapisov ala podnapisi.net etc.

MaCoFaCo ::

Od včeraj naj bi bile težave odpravljene ;)

MaCoFaCo ::

...in na voljo je Sublight 2.0.1, ki podpira samodejno prepoznavo vsebine in iskanje RAR kompresiranih video datotek*



* predvajanje RAR datotek mora podpirati tudi vaš video predvajalnik

MaCoFaCo ::

Na začetni strani http://www.sublight.si/ lahko sedaj iščete podnapise tudi preko spletnega vmesnika. Tu lahko napišete kako se vam stvar zdi.

Z1g1smund ::

Danes sem čisto po nesreči odkril tale programček in dela vrhunsko... Podobno stvar sicer že uporabljam (Jukebox YAMJ za NMT-je) ampak ker ne išče po podnapisi.net zadeva pogosto novih stvari ne prenese.

Naložil sem tole zadevo in na prvo žogo dela vrhunsko, ne razumem pa 2 stvari..

1. V zavihku "Moji filmi" sem dodal mapo, v kateri imam vse video vsebine in potem sem zagnal "Samodejni prenos podnapisov" in našel je 326 file-ov ter prenesel 9 podnapisov. Lepo... Zdaj me pa zanima kako nastavim (če se sploh da), da vsakič ko se v to mapo doda nov file, program avtomatično prenese podnapise, ali pa da mapo poskenira 1X na dan in jih takrat prenese. Se to da ali samo jaz ne znam nastaviti?

2. Še ena stvar mi ni jasna pri tem samodejnem prenosu. Za test sem dodal novo mapo z nadaljevankom CSI.Miami.S08E24... Ko sem zagnal samodejni prenos mi podnapisov ni našlo, če pa sem šel na zavihek "iskanje podnapisov" in ročno pokazal na datoteko, jo je takoj prepoznalo, tako po naslovu kot po delu in tudi našlo prave podnapise, brez da bi jaz moral kaj ročno pomagati...

Verjamem, da je enkrat, ko si program začel delati šlo brez navodil, ampak če ga pa takole najdeš po toliko različnih verzijah, bi pa pasalo, če bi se dalo kaj več prebrati... :))

MaCoFaCo ::

Za pisanje konkretnih navodil ni časa :(

V glavnem, tu so odgovori na tvoja vprašanja:

1. Trenutno se to ne da na ta način. Ljudje to rešujejo tako, da si naredijo batch (.bat) datoteko, ki s podanimi parametri zaganja SublightCmd programček. Batch datoteko zaganjajo bodisi ročno, bodisi s kakšnim schedulerjem.

2. Samodejno iskanje (SublightCmd) dela na naslednji način:
      -išče samo po Sublight bazi (to so tisti podnapisi, ki v Sublight aplikaciji pri stolpcu "Atributi" imajo črko "P")
      -samodejno iskanje deluje samo, če je podnapis povezan s tvojo video datoteko (pri stolpcu "Atributi" imajo takšni podnapisi črko "L")


Upam, da sem pomagal :)

Z1g1smund ::

Si pomagal, hvala... :))

Z1g1smund ::

Po par dnevni uporabi malo feedback-a... :))

Aplikacija je vrhunska! Izredno olajša iskanje pravih podnapisov tako da je samo za pohvalit. Všeč mi je tudi točkovanje, ki spodbuja povezovanje podnapisov, bi pa predlagal, da se da podnapis povezati tudi v meniju Pregled / Moji prenosi saj (vsaj jaz), ko podnapis potegnem dol, še ne vem ali se ujema s filmom ali ne in šele ko film pogledam lahko določen podnapis povežem. Takrat pa ne vem več točno katerega sem naložil oz. je več korakov da pridem do te informacije, namesto da bi samo v Mojih prenosih kliknil na tistega, ki je tam notri, če je v redu.

Potem imam pa še eno vprašanje. Zakaj nekaterih podnapisov ne moreš povezati čeprav se vse ujema? Ponuja sicer prenos v primarno bazo (kaj splohje to?) ampak samo če si avtor podnapisa kar pa seveda nisem.

AmokRun ::

Podnapise lahko prenašaš iz različnih strani. Sublight (primarni vir), podnapisi.net, divxtitlovi... Povežeš pa lahko samo tiste iz primarnega vira, ker se to zapiše v sam database, do sekundarnih virov je pa samo read only dostop.

MaCoFaCo ::

@Z1g1smund: Najprej hvala za pohvale :) V pogledu "Moji prenosi" ni možnosti povezovanja podnapisov, ker ni izbire video datoteke kot pri tabu "Iskanje podnapisov". Načeloma naj to ne bi bil prevelik problem, ker velika večina ljudi si v Sublightu nastavi svoj privzeti video predvajalnik, ki se samodejno sproži ko se dvoklikne podnapis v tabu "Iskanje podnapisov" (mora biti izbrana tudi video datoteka). Ko uporabnik pogleda film do konca in zapre video predvajalnik, Sublight to zazna in povpraša uporabnika, če je podnapis bil sinhroniziran ali ne (s tem se v ozadju naredi samodejna povezava).

Na drugi del vprašanja pa ti je že AmokRun odgovoril :) Sublight aplikacija ima tudi svojo lastno bazo podnapisov, ki nudi nekatere naprednejše funkcije (med drugim tudi povezovanje podnapisov).

Lp,
macofaco

p.s.
na spletni strani www.sublight.si je zdaj na voljo še naprednejši spletni iskalnik, ki prikazuje tudi kratke povzetke filmov (če se z miško postavite nad puščico na desni strani)

TRIROG ::

Zdravo!

Hvala za možnost definiranja dvoklika! Zdej je je zadeva postala res uporabna!

Zanima me kakšna so pravila za anonimne uporabnike - koliko podnapisov se lahko potegne preden pride do "temp bana" in kako dolgi so ti temp bani?

Pa še en morebiten bug:
če kot anonymous/novo registriran uporabik brez točk preko batch downloada downloadam podnapise za 30 epizod, se okoli 23 pojavi obvestilo, da je prišlo do začasnega bana za 120 sekund in aplikacija se ustavi. Do tu je ok. Ko po pretečenem banu poskusim spet nadaljevati download dobim Total subtitle downloads:0,za tiste fajle, ki so ostali brez podnapisov, kljub temu, da je recimo še vsaj ene 5 epizod ostalo brez podnapisov.

Če grem potem na ročno iskanje najdem brez težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

MaCoFaCo ::

To ni temp ban ampak samo zakasnitev pri prenosu. Zakasnitev dobijo vsi anonimni uporabniki + registrirani uporabniki z negativnim številom točk.

Za SublightCmd bom preveril...

Kron ::

Ima še mogoče kdo drug problem s prijavo v bazo podnapisi.net?

Namreč vsakič ko se poskušam prijavit v bazo, nekaj časa "preverja" potem pa vrže ponovno login okno.

Tako kot, da ne bi vpisal prevega gesla in uporabnika. Na strani podnapisi.net se da prijavit brez problemov.
=**=C64=**=

MaCoFaCo ::

Kron, nimaš edini te težave. Nekaj so očitno spremenili na Podnapisi.net in zdaj plugin za njihovo bazo ne deluje. Kontaktiral sem že njihovega administratorja in čakam na odgovor.

MaCoFaCo ::

Na voljo je Sublight 2.4.0, ki ima ponovno delujoč Podnapisi.NET plugin. Posodobitev je na voljo na naslovu: http://www.sublight.si/GetSublight.aspx

ABX ::

destiny je izjavil:

Mogoče ne bi bilo slabo uvest še en "offline mode", ki bi se v primeru izpada strežnika povezal le z alternativnimi bazami podnapisov ala podnapisi.net etc.


+1
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

MaCoFaCo ::

Aplikacija je trenutno zelo vezana na Sublight strežnik in bi mi spremembe vzele preveč časa (veliko funkcionalnosti je na voljo samo v povezavi s Sublight strežnikom, ena najpomembnejših ravno samodejno iskanje sinhroniziranih podnapisov).

Načeloma je tudi padla odločitev, da nekih hudih novih funkcionalnosti v verziji 2.x ne bo več. Prišli bodo kakšni bug fixi in novi prevodi aplikacije, to je pa več ali manj vse. Časa na žalost ni na pretek.

Naslednja velika prelomnica bo Sublight 3, ki bo ko bo :D (ne vem tudi kaj bo :D)

MaCoFaCo ::

Za tiste, ki bi radi malo potestirali novo funkcionalnost spletne aplikacije: http://www.sublight.si/subtitles/auto. Zadeva zahteva brskalnik s podporo HTML 5 (jaz sem testiral v Google Chrome 8), izbereš video datoteko in aplikacija ti samodejno prepozna film in poišče podnapise, ki ustrezajo izbrani datoteki 8-)

Vaš komentar je dobrodošel hkrati pa tudi prosim, da tisti, ki jim zadeva dela (imajo ustrezen brskalnik s HTML 5 podporo) napišejo kateri brskalnik uporabljajo in verzijo.

šernk ::

ubuntu 10.10, google chrome 7, zadeva mi deluje bp, edino ta stvar me malce moti:

Only matching subtitles will be shown (also known as linked subtitles which were previously linked by Sublight application). Other subtitles can be found in manual search.


a to pomeni, da prikaže le tiste ki so povezani dejansko z video datoteko? kaj pa če ne najde nobenega povezanega ne prikaže torej nobenega?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MaCoFaCo ::

Super, me veseli da dela tudi na Linuxu in to celo v starejši verziji Google Chrome kot sem testiral jaz :)

Trenutno res prikaže samo povezane podnapise, čeprav lahko obstaja še 100 drugih, ki bi lahko tudi bili OK, pa ni še noben povezal v Sublight aplikaciji. Bom verjetno res spremenil, da prikaže še vse ostale podnapise. Začasno boš moral klikniti en gumb bolj levo (Search Subtitles) in ročno vnesti ime filma, za katerega iščeš podnapise. Bom pa to dopolnil, hvala za opombo.

Zrihtano ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

šernk ::

ufff to je bilo pa res z svetlobno hitrostjo, tnx
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MaCoFaCo ::

Ma ni bil nek problem to poštimat :)

Zaenkrat je potrjeno da zadeva dela v Google Chrome 7 (ali novejši) in Firefox 4 Beta 9. V Operi 11.00, Safari 5.0.3 in IE 9 Beta zaenkrat na žalost še ne dela.

AmokRun ::

Ali je možno objavit podnapis brez imdb linka? Tam je en checkbox, vendar je vedno onemogočen.

MaCoFaCo ::

To je bilo možno, pa sem moral onemogočiti, ker so uporabniki takoj začeli napačno uporabljati (za vsak film so dajali kot da ga ni v IMDb) :)

Lahko mi pošlješ mail z imenom filma in letnico pa bom jaz dodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaCoFaCo ()

AmokRun ::

Sem potem našel na imdb-ju.

Tac20 ::

VČasih je dodajanje/potrjevanje povezave podnapisa delovalo tako, da si dobil pozitivno točko ali nekaj točk, zdej pa to vseeno počnem, pa mi samo v minus tolče skos, a je bla ta opcija odstranenja in je zdej točke možno samo še plačati?

MaCoFaCo ::

Pozdravljen.

Pred nekaj mesecih sem bil prisiljen spremeniti način dodeljevanja točk za dodajanje povezav. Dogajalo se je namreč, da so nekateri uporabniki povezovali podnapise samo da dobijo točke, čeprav v resnici niso bili sinhronizirani ali so bili celo za čisto drugi film.

Zdaj je narejeno tako, da ko povežeš podnapis to sistem zabeleži, ne dobiš pa takoj točk. Ko še nekaj drugih uporabnikov poveže isti podnapis kot ti se sklepa, da je povezava dejansko OK in prvi uporabnik, ki je dodal povezavo dobi točke. (obstaja pa izjema pri zaupanja vrednih uporabnikih, ki dobijo točke takoj)

Povej mi tvoj username, lahko na privat.

destiny ::

Ali pa MaCo-tu nakažeš tistih penzlastih 2.5EUR pa se nehaš sekirat za pozitivne točke. Za en kafe boš pa že stisnil ;)

lumina ::

Sublight uporabljam že od enke naprej. Posodobljena (zadnja 2.6.3) različica se mi sesuva pri nalaganju podnapisov.

MaCoFaCo ::

V verziji 2.6.3 so res težave z nalaganjem podnapisov. Problem bi že rešil, ampak je težava v tuji komponenti, ki jo uporablja Sublight (Ribbon UI kontrola). Razvijalce sem o problemu že obvestil in zdaj čakam na popravek. Takoj ko popravek pride, objavim verzijo 2.6.4 (v tej verziji bo še madžarski prevod, možnost nastavljanja proxy strežnika, mogoče tudi hrvaški prevod).

Začasno si lahko inštaliraš Sublight 2.6.2 in počakaš še malo na verzijo 2.6.4

lumina ::

Inštalirala takoj po sesutju, pa ni bilo nič bolje. Poskusila uninstall...nič bolje....če pa komp ugasnem, na novo naložim, lahko objavim en podnapis in potem se znova sesuje.
Ni panike, počakam na 2.6.4.
Pa še pohvala. Program je super.

Blazz ::

glitch, ki moti mene: neko datoteko, recimo mkv 10 giga, imam v fazi odraranja (zarad mene lahko tudi v fazi unzipanja). Če jo medtem postopkom izberem in želim poiskati podnapis za njo, mi javi error. Ok. Vendar nato počakam, da to datoteko odraram do konca, jo izberem še enkrat in je še vedno isti error. Tudi če drugo datoteko izberem in spet nazaj to, ne dela. Deluje šele, ko restartam aplikacijo.

MaCoFaCo ::

@lumina: hvala

@Blazz: hvala za prijavo, bom pogledal. Napiši samo še katero verzijo Windows uporabljaš (32/64 bitne), da poskušam testirati na čimbolj podobnem sistemu.

MaCoFaCo ::

@Blazz: sem naredil popravek (na voljo bo z novo verzijo 2.6.4)

PINki ::

Super si, da tako skrbno odpravljaš napake in izboljšuješ program =)
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podnapisi.net (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
13333862 (2191) donvito
»

Downloadanje podnapisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
123176 (2957) kuglvinkl
»

Linki s podnapisi za filme (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
50177173 (54369) Dead_Meat
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729812 (16319) KontraCepec
»

Ne morem aktivirati podnapisov :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
101336 (1260) AlesCretnik

Več podobnih tem