» »

težave z gonilnikom za digitalc

težave z gonilnikom za digitalc

wonhwa ::

pozdravljeni, imam eno zanimivo težavo...sodelavec je nabavu digitalca BENQ E820..dober digitalc vse do takrat, ko mu ga domači windowsi XP nikakor nočejo prepoznati???? zanimivo pri vsem skupi je, da mu ga windowsi xp v službi brez težav prepoznajo (razlike med enimi in drugimi je samo v SP2); probau sem tudi tako, da sem poskušu naložit gonilnik za eno od prejšnjih verzij aparata (E300) samo tudi ne potegne, gonilnika za točno ta model (E820) pa ne najdem na netu..ima kdo kakšno idejo, na kak način bi pripravu xp-je, da bi prepoznali digitalca??

hvala

bluefish ::

kateri nima naloženega SP2? Če je to tisti, ki ne prepozna digitalca, potem namesti popravek.

zee ::


(razlike med enimi in drugimi je samo v SP2)


Predpostavljam, da se ti dogaja na racunalniku brez SP2. Namesti si ga, no lahko gres kar direkt na SP3.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

wonhwa ::

ja, bom poskusu s SP2 ali 3...a mi lahko, kje lahko staknem SP? A mogoče kje na Microsoftovi strani?
...kadar usoda cilja, zadEne v sredino....

bluefish ::

Ja, na MS strani.

AnWar ::

Kaj nimas vkopljeno avtomatsko posodobitev? Bi mogu met ze nalozeno :)
[Asus ROG Strix SCAR III]

Voip ::

A imaš sploh original - ker če nimaš ne bi priporočal downloada z MS strani.

wonhwa ::

ne, jasno da nimam originala windowsow, sem pa našu sp3 na MS strani in sicer image file...
a mogoče lahko kako drugače pridem do sp1,2,3 če nimam originala windowsow??
pa še neki bi vprašau...kako image file "raspakiram"? tega še nikoli nisem počel?

hvala za pomoč!!
...kadar usoda cilja, zadEne v sredino....

AnWar ::

Download SP3
http://www.microsoft.com/downloads/deta...

pa ne potrebujes Sp1,Sp2.

Samo nalozi Sp3
[Asus ROG Strix SCAR III]

wonhwa ::

hvala anwar za pomoč!! samo malo sem skeptičen; a se ta sp3 naloži v winsih kot navadna aplikacija ali so potrebne kake bolj zapletene procedure glede na to, da na ms strani piše, da je ta SP3 "for IT professionals"...jast pa nisem glih IT proffesionallist, pa tud črno verzijo winsow mam...

ajd...
...kadar usoda cilja, zadEne v sredino....

AnWar ::

Sm za foro mi povej katere windowse imas?Home edition, proffesional?

Pa ni problema za crno verzijo....

Sm dol potegnes ter instaliras,nc posebenga :)
[Asus ROG Strix SCAR III]

ender ::

"For IT Professionals" je zato, ker je primarno namenjen administratorjem, ki ga bodo naložili na večje število računalnikov (navadni uporabniki SP3 običajno dobijo SP3 preko Windows Update, kjer je prenos manjši).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

wonhwa ::

ja, imam professional verzijo winsow...mah n'č, bom probau dans izvest inštalacijo, pa da vidimo...se javim, ko bo kaj nouga...ajd, pa hvala za nasvet anwar
...kadar usoda cilja, zadEne v sredino....

AnWar ::

Ni problema :)
[Asus ROG Strix SCAR III]

wonhwa ::

živ...pa to je neverjetno...pojma nimam v čem je štos...na winsih na sodelavčevi mašini najprej inštaliram SP1, digitalca ne prepozna, nato inštaliram SP3, zadeve tak isto ne prepozna....nakar probam pri sebi, kjer mam SP1 in celo stareješ winse in digitalca prepozna v momentu!!!!!?????? kje je tu logika, da samo na enih winsih, (ki so sedaj posodobljeni) digitalca nikakor noče prepoznati?? a je možno, da je kje problem v samem USB-ju od mašine??sam kako to odpravit??

če maš še kak nasvet, ga bom z veseljem uporabil, ali kdor koli...
...kadar usoda cilja, zadEne v sredino....

AnWar ::

vidim da tukaj ni problem windowsi, ampak tvoj usb. poglej malo gonilnike,ter poglej usb 2.0,
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

AtaStrudl ::

HM, a ne mores dati digitalca v "storage device mode" ali kakorkoli se ze rece - pa ti ga potem prepozna kot usb kljucek...

To je tudi 100X bolje, ker slike lahko odpiras s katerimkoli programom, ne samo z otrocarijo, ki jo ponavadi prilozijo.

Ko sam kupim digitalca, ponavadi prilozeni CD roma direkt v smeti, brez da bi sploh pogledal kaj je gor...

wonhwa ::

ja Atastrudl, sam je problem v tem, ker na tej "problematični" mašini nikakor ne prepozna digitalca v nobenem načinu..enostavno ga ne prepozna kot nek externi disk, kar prepoznajo vse ostale mašine...zanima me samo, na kak način bi poskušu sedaj zadevo reševat z nekim "novim" USB gonilnikom, ker se mi zdi, da je še edino to varianta..a ma kdo kak predlog, kje z neta staknit USB gonilnik? ali je možno, da bi kar na suho lahko inštalirau USB gonilnik, da bi iz mašine, kjer prepozna digitalca, enostavno skopirau usg driver in ga skopirau v windows\system32...od problematične mašine??

gracias kompanjeros...
...kadar usoda cilja, zadEne v sredino....

AnWar ::

Povej katero plosco mas.
[Asus ROG Strix SCAR III]

wonhwa ::

bom sporočil tip plošče, čim bo to mogoče (ker je sodelavčeva mašina)...a so USB gonilniki odvisni od tipa plošče??
...kadar usoda cilja, zadEne v sredino....

AnWar ::

Vecinoma windowsi sami nalozijo gonilnike,samo lahko pride do komplikacij pri (usb2.0 ali Usb) ker rabis posebej gonilnike za maticno plosco ("za starejse maticne plosce).
[Asus ROG Strix SCAR III]

wonhwa ::

a moram za tip matične plošče glih fizično odpreti mašino, a se da to kje softwersko pogledati preko winsow ali kako drugače?
...kadar usoda cilja, zadEne v sredino....

AnWar ::

http://downloads.guru3d.com/SiSoftware-...

Dol potegni program pa povej katero plato imas...kaj nimas nobenga cd-ja zraven?Ponavadi si dobil zraven instalacijiski cd.
[Asus ROG Strix SCAR III]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
291947 (1538) GummyBear
»

Mybook zunanji trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
161640 (1360) solatko
»

zunanji disk, težave

Oddelek: Strojna oprema
91200 (1054) tv6865
»

Windows XP Service Pack 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9614514 (8481) solatko
»

Tretji servisni paket bo še počakal

Oddelek: Novice / Varnost
276278 (3344) HeXeD

Več podobnih tem