» »

hitro praznjenje baterije za prenosnik

hitro praznjenje baterije za prenosnik

Tammih ::

pozdrabljeni,
včeraj sem kupil laptop ACER Travelmate 7530. Baterijo sem najprej polnil 14 ur sedaj pa sem jo po 1-urni uporabi s5 napolnil. In znova je zdržale le okoli 60 minut. baterija je 6-celična Li-Ion, 44 W. Ali je tako obnašanje v začetnih polnjenjih normalno? Baterija naj bi namreč zdržala 3 ure. -prenosnik med delovanjem ni bil obremenjen z nikakršnimi programi oz. filmi itd.-
LP

rejven ::

nesi nazaj, 6 cell baterija mora več držat pa karkoli delaš na compu.

BaRtMaN ::

Kaj pa vem, Turion X2 in 17" zaslon tudi nista najbolj varčna.

jan01 ::

1. kater windows(oz kaj drugega). Je bilo že vse posneto? Ne->pozabil posneti driverje za procesor...
2. Kaj imaš nastavljeno pod power scheme?
3. a se slučajno procesor, ko odpreš npr kak film prestavi na max in tam ostane(brez potrebe!)? Disabliraj service(run->services.msc) ati hotkey pooller in ponovn zaženi.

Pyr0Beast ::

Proc ti na polno lavfa brez potrebe. ..

.. drugače je pa tole res švoh baterija, pa vseeno bi morala držati vsaj uro, uro in pol.

Vedi, pa da baterija ne doseže polne kapacitete takoj, ampak po šele nekaj polnjenjih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rejven ::

bartman js mam turiona tl-60, sicer na 15" pa mi zdrži baterija tm tri ure pri normal osvetlitvi(star je ze en let), 2h film bi zlahkoto pogledu, je pa tud 6 cell baterija. Za 17" res nevem kolk % več porab ampak če so mu rekl da naj bi baterija zdržala cca 3h pol ni razloga, da nebi nesu menjat. 1h je absolutno premal.

blackbfm ::

3h je pa absolutno preveč..tako kot vsak drug telefon zdrži vsaj 200 ur a ne mhm:D

c00L3r ::

Gonilnike za grafično imaš vredu nameščene? Poglej pod ATI Power Play nastavitve.

OZZY ::

pozdrabljeni,
včeraj sem kupil laptop ACER Travelmate 7530. Baterijo sem najprej polnil 14 ur sedaj pa sem jo po 1-urni uporabi s5 napolnil. In znova je zdržale le okoli 60 minut. baterija je 6-celična Li-Ion, 44 W. Ali je tako obnašanje v začetnih polnjenjih normalno? Baterija naj bi namreč zdržala 3 ure. -prenosnik med delovanjem ni bil obremenjen z nikakršnimi programi oz. filmi itd.-
LP


Baterija na tem prenosniku ne bo zdržala 3 ure. Piše DO 3 ure. Ampak to z 8 celično in ne 6 celično. Vendar je 1 ura dela še vedno malo. Sam sem hotu tud ta prenosik kupit in zdej sem malo v dilemi, da baterija ne zdrži več kot tok...
Poglej ali ti mogoče procesor laufa kot polovično obremenjen al kej podobno. Ponavadi se je to dogajalo z slabimi gonilniki, ko je proc skoz delal na 50%. pa udi če je wlan skoz vklopljen baterijo hitrej pobere. Pa osvetlitev zaslona tud igra veliko vlogo.

Bi prosu za info pred mojim nakupom al je blo kaj narobe al je res tok slaba baterija.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

tony1 ::

Imaš nameščene gonilnike cool n'quiet za AMDjev procesor?

jan01 ::

1. slaba baterija->samo 44, dugi imajo za 6 celično okoli55
2. kateri operacijski sistem?. Če windows xp, si posnel cpu driverje(kar iz amdjeve strani). Posnemi si amd power monitor, da vidiš nakoliko dela procesor. Na kateri power schemi imaš?

Okapi ::

http://www.b2b24.ilsole24ore.com/pcopen...

Tule piše, da zdrži akumulator uro in pol (intenzivnega dela, čeprav podrobnejših podatkov o nastavitvah ni).

O.

OZZY ::

http://www.b2b24.ilsole24ore.com/pcopen...

Tule piše, da zdrži akumulator uro in pol (intenzivnega dela, čeprav podrobnejših podatkov o nastavitvah ni).

O.


Samo tukaj naj bi bil raden 3470 notri, kar pomeni, da je mel prenosnik 8 cell baterijo not.

Še to..A ve mogče kdo kero 6-cell baterijo ma not (OZNAKA BATERIJE)- zanima me zaradi kompatibilnosti. Koker vem je 8 cell oznaka LC.BTP00.007....za 6 pa ne vem.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254850 (3902) __Devil__
»

Asus pripravlja 11,6-palčni Eee PC

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
304427 (3193) nurmaln
»

Primerjava baterij v netbookih

Oddelek: Novice / Diski
84940 (4437) zee
»

Nizkocenovni prenosniki (acer aspire one)

Oddelek: Kaj kupiti
72902 (2369) jest10
»

Pomoč-prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
432581 (2266) katja1986

Več podobnih tem