» »

22"

22"

Kovax ::

Razmisljam o nakupu kaksnega vecjega monitorja... Zaradi laufanja raznih CAD aplikacij in 3D studia... Pa me zanima ce se vam zdi Ilyamina 22-etka dober izbor? Ali za podobno ceno obstaja kaj boljsega?

Igor ::

nop, best there is :D
kratko i njedrnato ..

Alec999 ::

must be like watching TV 8-O

DeLonghi ::

v vsakem pogledu in v razredu 19" in 22" je najboljsi izbor Iiyama!!..price/quality je zakon
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Kovax ::

A se komu sanja, kje bi se ga dalo najbolj ugodno dobit?

kuntek ::

Moj brat uporablja IIyamo za video produkcijo in je vec kot zadovoljen. Jaz pravim, da je najboljsi monitor na katerem sem kdaj delal. Mislim, da ga je kupil v Rolanu v MB-ju.

miranpozar ::

Iiyama VisionMaster PRO 510 so na Anandtechu zelo pohvalili. .Test.
Njam, njam... ce bi se jaz odlocil zapraviti taksno vsoto denarja, bi verjetno kupil to
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

andrej ::

Jaz mam 22" 22" NEC MultiSync FP1350 in mi je zelo vsec. Prej sem mel 22" Iiyamo pa je bla zanic in sem jo vrno. Samo to ni bil toti cisto novi model, ampak eden pred njim, ko je priso malo manj kot 200k. Za novi model ne morem rect, ker ga nisem mel. Saj, malo dnara malo muzike. Res pa je, da imajo ponavadi Iiyame najboljsi price/performance. Sam kaj, ko pri taksnem monitorju cena ni tako pomembna - beri: si pripravljen dat 50k ali 100k vec za malo boljso sliko...

NEC, ki ga mam zdaj pa mi je zlo vsec. Ce bi se enkrat kupoval monitor, bi kupil tega, ali pa kaksnega Sony-a ali pa bi razmislil o kaksnem dobrem LCD-ju...

Vsekakor ko kupujec tako drag monitor, ne ga kupit predno ga ne sprobas in primerjas s podobnim modelom!!!

yjj ::

IIyama, vsekakor. 19' pa bo dovolj

andrej ::

19 je premalo, ce si ze delal na vecjem monitorju :D

Iiyama pa je cool. Samo obstajajo se boljsi monitorji...

andro ::

Ceneje prideš skozi z dvema 17" ali pa 19" pa še večja površina je.:P
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

OrlyTM ::

22 je zakon ... jest mam 19, pa bi kuj menjal čeprav sem z mojo Nokio 446xpro fuuul zadovoljen ... najbolj pa mi diši menjava za 24 model ... pač ker se ukvarjam z grafiko bi mi zlo prov prišle dve A4 strani v 1:1 formatu na ekratnu .... nekdaj :)

Pa še neki ... pri tako velikih monitorjih navadno cena ni odločilen dejavnik, zato ti priporočam ogled kakega Mitsubishija ... kvaliteta je zagotovljena .... zastopnik je Medis d.o.o..

lp

OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

pramarko ::

Ilyamina 22'' je definitivno to kar si zelis!!!8-)

OrlyTM ::

Ne vem no ... jest sm že delal z Ilyamo .. pa me ni prepričala .... cena je res kul sam to ni to ...
Kakšn Mitsubishi je precej boljši. Mislm predvsem na ostrino slike.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

Yup, Mitsubishi modeli so res izjemni. Iiyama mu niti podrazno v kvaliteti ni kos. Majo pa vsake oci svojega malarja... Je pa tudi res, da ko en monitor vidis, ne mores rect ce je dober ali ne - moras ze malo vec jih imet, pa tudi gledat mores znat...

yjj ::

Roke stran od njih, ti dragi monitorji imajo velike težave s kontravaganco pa tudi ostrost ni nič boljša kot pri IIyami(ta ima skoraj vse odlično)

Bungee- ::

Mitsubishi je cisti zakon, sicer imam 17" in to ze 3 leta pa je se vedno dober, slika ostra, ni problemov s konvergenco! 8-) Torej ce so obdrzali kvaliteto ... aja med drugim je imel vsaj takrat Mitsubishi najvecjo gledalno povrsino --> 17" je 16" cevi kar je bilo pri nekaterih samo 14.5" se pa potem kar pozna! :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

andrej ::

ma ne mi s takimi .;((

trivia za yjj: kaj mislis cigavo cev imajo nove Iiyame? :D

Recimo model Vision Master Pro 410 A702HT uporablja 17" Diamondtron NF™ True Flat CRT8-O

PS: Diamondtron je zadeva od Mitsubishija:\

andrej ::

Se nekaj, za trinitronce je splosno znano, da imajo nekoliko slabso konvergenco kot obicajni monitorji... Majo pa trinitronci druge prednosti... Pac ne mores met vsega...

Ce noces teh tezav pa si nabavi LCD...

Osebno mojega 22" popolnoma ravnega NEC FP1350 ne zamenjam za nobeno Iiyamo :D

luni ::

andrej sem ti glih mislil zatezit da majo trinitron ( Pro ) modeli Iiyam mitsubishijeve cevi pa si me ze prehitel... no ja :\

drugace pa, ce bi jaz mel brdo kesha in ustrezno grafikuljo bi vzel tisti Silicon Graphicsov 24 ( se mi zdi, mogoce je 21 ) flat monitor... taki lepi crni pa to... v tej novi reklami za neko online bancno storitev ga uporablja oni kreten ko se niti ne zaveda kaksno cast ma da lahko dela na SGI racunalniku, pol pa nekaj udarja po oni tipkovnici, mene pa srce boli... ce bi jaz imel taki komp bi ga castil vsaki dan dvakrat zjutraj pa zvecer, oni tip pa niti ne ve kaj je to :'(
Artificial Intelligentia

andrej ::

Hm, ne vem ce se ga spomnim, samo a nimajo SGI neke posebne prikljucke? Vem za enega kot ma neki velik SGI monitor pa si z njim nic ne more na pc-ju...:O

luni ::

ja flati majo menda vsi DVI
Artificial Intelligentia

OrlyTM ::

Ja ane ... tist sgi ma digitalni priključek, kar pomeni samo dobro ... nobene izgube kvalitete slike pri pretvarjanju signala iz digitalnega v analognega. Drugač so pa te monitorje prodajal v kompletu z N9 Revolution IV, ki je imela digitalni izhod in je čist lepo pasala v pc :)) slin ... tut men je ta monitor na orto kul :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Kovax ::

No ja, kolkor jaz vem, Sillicon ne izdeluje svojih monitorjev sam, ampak to zanj delajo druge firme... Sicer pa se mi zdi, da ima Ilyama nekak najbolj ugoden price/performance... Vem, da je Mitsubishi car... sam glede na Ilyamo tistega dnarja ni vreden... Sploh glede na to, da nimam nekega graficnega studija in mi ni vseeno kolk stvar stane... Katodna cev je pa tako ali tako ista...
Ilyama rullz :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442274 (1664) glinik
»

19" monitorji

Oddelek: Kaj kupiti
111419 (1206) glinik
»

monitor za 60.000

Oddelek: Kaj kupiti
7838 (703) Trdi
»

monitor

Oddelek: Kaj kupiti
351949 (1563) sadarj10
»

VELIKOSTI MONITORJEV (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835338 (2810) element

Več podobnih tem