» »

Kateri 1TB disk kupiti?

Kateri 1TB disk kupiti?

wade ::

Damn. ;((. Sem mislil, da 4 platterji sploh ne razsajajo več naokoli. PA klinc sedaj sem že vse dal v mirrorje, ter poghostal in DDjal, kar je bilo, ne bom sedaj nosil nazaj....



Kaj pa je razlika? Naprimer, če kupim seagate 1,5tb ali pa 1tb FALSa? Kje se še razlikuje razen v kapaciteti?

Ker imam na matični le še dva sata prostora, si pač hočem zagotovit največjo kapaciteto. Samo če so 1,5tb diski slabši od 1tb diskov, bom to še premislil. Znate kaj svetovati glede tega? Hvala.

gruntfürmich ::

Ma kdo tega WD Caviar Black 1GB (WD1001FALS) ?

Vem da so 750GB počasnejši od 640 varjante, za te 1GB pa ne vem kako hitri so v primerjavi z 640GB diski.
Kupujem 1GB disk, pa se najbolj ogrevam za WD Caviar Black.

Zanima me namreč, kako je hiter, predvsem ali so ti 1GB diski počasnejši ali hitrejši od dobrega in hitrega WD 640GB AAKS diska ?

Lp


nekje so bili testi. kakšen oc lab... in black serija je nareta za performance, blue pa za price. tko da ne bluzit če so črni hitrejši od modrih. ker to že vrabci čivkajo. še na spletni strani ti piše.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

d0rK ::

 WD1001FALS

WD1001FALS



Mislm da je za rezultat kriva moja gnila maticna... Jo morm poslat nazaj po novem letu.

Slowenc ::

Kateri 1TB zunanji disk se pa splača kupit?
Tale stane 122eur: WD zunanji disk My Book Essential Edition (WDH1U10000E)
Spodaj pod komentarji na tem linku je nekdo komentiral, da ima hitrost pisanja (23MB/s) v primerjavi s hitrostjo branja (49MB/s).
Mogoče kdo ve kako je z drugimi podobnimi diski?
Skiny gate.

lasse007 ::

Notranji SATA disk daš v tole ohišje: LC Power EH-35BSII, zraven dobiš kable in povežeš s SATA priklopom na matični plošči. SATA priklop je mnogo hitrejši kot USB 2.0.
(Če ga ne zazna, greš v Control Panel > System > Device Manager (Upravitelj naprav) > Iskanje sprememb strojne opreme. V Device Manager ga tudi izklopiš.)

http://www.mimovrste.com/artikel/204001...

Ohišje na sliki nima SATA izhoda, po opisu sodeč pa gre za tako ohišje:
http://www.lc-power.com/htm/products_de...

Jaz imam v takem ohišju WD 1TB FALS in v redu dela, edino težavo sem imel s formatiranjem pa sem potem direktno priključil disk in ga sformatiral.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

kixs ::

Seagate je izdal 1TB Barracuda 7200.12 trdi disk z dvema ploscama. Torej 500GB na plosco in najvisji prenos 160MB/sek 8-)

Dr_M ::

Torej se kmalu obeta tudi 1.5TB s tremi ploscami :)

Pa se ena malenkost. Odkar sm zelo utisu en racunalnik doma, sm opazu, da je en WD 500GB AAKS glasnejsi, kot so bli trije Seagate-i 320GB 7200.10 skupaj (v raidu). Vsakih ko se glava premakne, se kr kista zatrese.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

koyotee ::

a je kdo kliknu na podčrtan ms, tam za 8.9, wd 1TB? cist mim 8-)

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pesimist ::

Od kdaj ze dela sagate dobre diske?

kmetek ::

od kdaj jih pa ni?

kixs ::

Torej se kmalu obeta tudi 1.5TB s tremi ploscami :)

Pa se ena malenkost. Odkar sm zelo utisu en racunalnik doma, sm opazu, da je en WD 500GB AAKS glasnejsi, kot so bli trije Seagate-i 320GB 7200.10 skupaj (v raidu). Vsakih ko se glava premakne, se kr kista zatrese.


Cudno. Razmisli, da vse diske montiras z gumicami (gumi vrvice).

lp

Pesimist ::

od kdaj jih pa ni?


Nevem. Iscem glih en 1-1.5TB disk pa nevem kerega. Sagati so pa najcenejsi od vseh. Sicer teh .12 modelov se nimajo niti na domaci strani.

alessio2 ::

Katerega od teh dveh zunanjih 1TB priporočate:
Toshiba 1TB: http://www.akcija.si/izdelek/61206/Zuna...
Seagate 1TB: http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Rad bi, da nima ventilatorja, torej čimtišji, neke posebne supersonične zmogljivosti ne rabim. Bolj mi je pomembno da je zanjesljiv.
Preferiram pa Seagate zaradi trikrat daljše garancije !

lasse007 ::

Zunanji disk je v bistvu notranji disk v ohišju, torej lahko kupiš disk in ohišje, ki ima (e)SATA priklop ali pa da vsaj kupiš zunanji disk, ki ima SATA priklop, tistih 480 MB/s z USB 2.0 nikoli ne dosežeš, resničen prenos je okoli 25 MB/s.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

RuN ::

Ne zamenjevat Mb/s z MB/s !!

To ni isto.

Mb/s -> Megabits/s
MB/s -> MegaBytes/s

alessio2 ::

Zunanji disk je v bistvu notranji disk v ohišju, torej lahko kupiš disk in ohišje, ki ima (e)SATA priklop ali pa da vsaj kupiš zunanji disk, ki ima SATA priklop, tistih 480 MB/s z USB 2.0 nikoli ne dosežeš, resničen prenos je okoli 25 MB/s.

Za USB 2.0 je pravilen podatek 480Mb/s kar je 60MB/s za lažjo primerjavo. Vse to so teoretične maksimalne vrednosti, ki jih je zmožen USB 2.0 prenašati, ne pa disk zapisovati!

lasse007 ::

V bisvu sem hotel povedati, da je SATA povezava veliko hitrejša od USB 2.0 in lahko prihraniš kar nekaj časa pri prenosu večjih količin podatkov.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

ender ::

Sodobni 1TB diski zmorejo več kot 60MB/s prenosa, vendar preko USBja težko spraviš karkoli nad 30MB/s. Razlika med USB 2.0 in eSATA je ogromna.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

alessio2 ::

Katerega od teh dveh zunanjih 1TB priporočate:
Toshiba 1TB: http://www.akcija.si/izdelek/61206/Zuna...
Seagate 1TB: http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Rad bi, da nima ventilatorja, torej čimtišji, neke posebne supersonične zmogljivosti ne rabim. Bolj mi je pomembno da je zanjesljiv.
Preferiram pa Seagate zaradi trikrat daljše garancije !

Še vedno velja...

kmetek ::

Seagate nimaš kej.

alessio2 ::

A ima tale Seagatov FreeAgent ventilator noter?

k4vz0024 ::

Kaj pa Toshiba?

alessio2 ::

Toshiba ga nima.

k4vz0024 ::

Ventilatorja?

Kako pa se oba kaj grejeta?

alessio2 ::

To pa še ne vem. Kupujem, tako da tudi mene zanima ;)

tony10 ::

Jst mam toshibo pa je mlačna pr 24/7, se itak postavi v mirovanje če ni v uporabi... nobenih problemov
kruha in iger

Tomaz Eruj ::

se sploh splača kupovati zunenjega na USB 2.0? zdi se mi nekako glupo da jih sploh delajo.

alessio2 ::

se sploh splača kupovati zunenjega na USB 2.0? zdi se mi nekako glupo da jih sploh delajo.

Meni se ne zdi glupo da jih delajo, saj je USB2.0 še vedno najbolj razširjen vmesnik.

tony10 ::

se sploh splača kupovati zunenjega na USB 2.0? zdi se mi nekako glupo da jih sploh delajo.


če ga uporabljaš kot drugi disk je res brez veze, pol bolš da ga vgradiš v mašino, če ga maš pa kot backup in ga vklopiš samo občasno plus tega, da ga nosiš od mašine do mašine je pa OK, jst mam tud ta malega 2.5" in je prov v redu, ko gre v vsak malo večji žep...
kruha in iger

GrimReaper ::

se sploh splača kupovati zunenjega na USB 2.0? zdi se mi nekako glupo da jih sploh delajo.

WD MyBook Home 1TB z eSATA je 150€, Essential z USB2.0 pa 120€. Tako da se že zarad tega splača takega s samo USB2.0.
Potem so pa še problemi z eSATA:
1. vključit moraš eSATA krmilnik v BIOS-u, v mojem primeru pri P5Q je to IDE krmilnik, tako da se sistem dalj časa nalaga
2. za hot-swap mora bit SATA kontroler v AHCI načinu, na moji plati pa dobim BSOD, če namesto IDE nastavim AHCI
Drugače pa če hočeš da ti zazna disk, greš pod Control Panel, Device Manager, Action, klik na ime PC-ja, Scan for hardware changes, pa še to ne deluje vedno, recimo v času pisanja tega posta, tko da bom moral resetirat če hočem dostopat do diska.

USB 2.0 je pa veliko manj problematičen in ga ima 99% računalnikov.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

ender ::

GrimReaper: če uporabljaš XPje, in hočeš imeti SATA krmilnik v AHCI načinu, moraš predhodno namestiti gonilnike (najbolje med samo namestitvijo - ali iz F6 diskete, ali pa z integracijo gonilnikov; lahko pa jih dodaš tudi kasneje, in sicer tako, da preneseš Intelove gonilnike v ZIP formatu, greš v Device Manager, desno klikneš na IDE krmilnik, izbereš Update Driver, greš na ročno namestitev, izbereš prikaz vseh gonilnikov, in namestiš ustrezen gonilnik za tvoj chipset, pri čemer se bodo Windowsi pritožili, da gonilnik ni napisan za tvojo strojno opremo [ker res ni - v tem trenutku imaš AHCI še izklopljen]; potem računalnik znova zaženeš in v BIOSu preklopiš na AHCI). Dodatnega krmilnika na plošči ti ni treba vklapljat (Sil5723 na P5Q plošči sploh ne vem, če je uporaben za hotswap).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

GrimReaper ::

Krmilnik je treba vklopit:
P5Q Deluxe
Marvell 88SE6121
- 1 x UltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices
- 1 x External SATA 3Gb/s port (SATA On-the-Go)

To je v BIOS-u IDE controller.

Imaš pa na ASUS strani ene AHCI driverje, sam so pa tolk dolga navodila, da sm raj kr takoj zaprl:
Make ICH10R AHCI/RAID Driver Disk for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista.
ICH10R AHCI/RAID Driver Disk for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Zdej sm dal gor Marvell 88SE6111 SATA Controller Driver V1.2.0.57 for Windows XP/Vista & 64bit XP/Vista, pa zazna disk takoj ko ga vklopim, enako takoj izgine ko ga izklopim, prej je en čas trajalo.
Pa disk je dobil polet, 80MB/s write, prej samo 50.
Zdej me skrbi samo ker ni tistga safely remove hardware kot pri USB. Pa mal me mot zakaj morš 10s držat gumb za izklop diska.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

eg0ist45 ::

Djte tole pogruntat k mam jst FreeAgent Pro 500gb in e-sata sam še nimam kabla tako da zaenkrt še na usbju laufam :)

GrimReaper ::

Če koga zanima konkretna razlika med vmesniki:

USB 2.0


FireWire 400


eSATA



Mi ni žal da sem vzel eSATA verzijo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

k4vz0024 ::

Kaj je treba za P5K Wfi uporabiti

JMICRON JMB36X RAID DRIVER V1.17.34.3? Kljub temu, ds o to Raid
gonilniki?

WarpedGone ::

Kaj za vraga se pa zgodi z FW400 ko pride velikost fajla čez 1 MB?? Nenadn upad na vsega 10MB/s. Je tole normalno za FW al specifika tvoje mašine?

eSata je super stvar, problem je le (ne)razširjenost.
Zbogom in hvala za vse ribe

ender ::

Zdej me skrbi samo ker ni tistga safely remove hardware kot pri USB. Pa mal me mot zakaj morš 10s držat gumb za izklop diska.
HotSwap

JMICRON JMB36X RAID DRIVER V1.17.34.3? Kljub temu, ds o to Raid
gonilniki?
V BIOSu nastaviš JMicron krmilnik na AHCI, priključiš gor (JMicron porti so druge barve, kot pa porti na Intelovem krmilniku, ponavadi oranžni) ploščico z eSATA porti, ki bi jo moral dobiti zraven plošče, in namestiš gonilnik (gonilnik podpira tako AHCI, kot RAID, čeprav piše da je samo za RAID).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

k4vz0024 ::

"...... (JMicron porti so druge barve, kot pa porti na Intelovem krmilniku, ponavadi oranžni) ploščico z eSATA porti, ki bi jo moral dobiti zraven plošče, ....."

Tole mi ni jasn, torej si mislu, da mamaplata še nima eSATA priključkov fizično napeljanih, al kaj?

ender ::

Tole mi ni jasn, torej si mislu, da mamaplata še nima eSATA priključkov fizično napeljanih, al kaj?
Vse ASUSke, ki sem jih imel do sedaj, so imele SATA porte interne, zraven pa ploščico, s katero si lahko 2 porta in napajanje napeljal izven ohišja. Če ima tvoja plošča že eksterne porte, potem lahko to ignoriraš.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

eg0ist45 ::

eSata je super stvar, problem je le (ne)razširjenost.


Nabavi Serial eSATA slot adapter, ki ni tak denar da si človek nebi mogle privoščiti :) Drugače imajo pa tudi samo kabel sata to e-sata če greš samo kam rihtat mašino al pa ky podobnega in če nima te zadeve. Drugače pa ima zelo velika večina še usb zravn tako da ni problema.

kixs ::

Kaj za vraga se pa zgodi z FW400 ko pride velikost fajla čez 1 MB?? Nenadn upad na vsega 10MB/s. Je tole normalno za FW al specifika tvoje mašine?


Ne gre za velikost fajla, ampak za block size.

k4vz0024 ::

Moja mamaplata ma že zunanje. Vseeno hvala.

Pa je kaj težav z DVD enotami pod AHCI načinu?

Nekateri trdijo, da pekači ne delajo več prav.


Za Visto ni treba inštalirat al tud?

GrimReaper ::

Zdej ko ugasnem disk na gumb, dobim nvlddmkm.sys BSOD, se prav ma neke veze z grafično.
Bom probal še tale HotSwap program.

EDIT:
Ne pomaga, ko izklopim disk, se barve spremenijo v oranžno in dobim zgoraj omenjeni BS.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

ender ::

k4vz0024: pekač preverjeno deluje brez problemov na AHCI. Vista ima AHCI podporo že vgrajeno, tako da ne rabi gonilnikov med namestitvijo ali po njej.

GrimReaper: a imaš nForce matično ploščo? Poizkusi namestiti najnovejše nVidiine gonilnike za matično ploščo, vključno z naprednim IDE gonilnikom, če ti ga ponudi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Dr_M ::

Npr na 780G DVD pekac ne dela dobr v AHCI nacinu (Win XP SP3). Vsakih, ko hocem zapect dvd (nero 8), moram spremenit hitrost pecenja. Ne morem zapect 2 dvdja zaporedoma npr na 4x hitrosti, ampak moram enega na 4x in naslednjega na 6x in potem spet 4x....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GrimReaper ::

a imaš nForce matično ploščo? Poizkusi namestiti najnovejše nVidiine gonilnike za matično ploščo, vključno z naprednim IDE gonilnikom, če ti ga ponudi.

Grafično mam nvidia, plata je Intel P45. Ta BS dobivam odkar sem dal gor Marvell 88SE6111 driverje. Brisanje njih ni pomagalo.
Pa samo če ugasnem disk na gumb, če napajalni kabel ali eSATA kabel, pa ne.
Sej če je tolk problemov s tem eSATA, pol vseeno če mam USB, ker za zunanji disk ne rabiš nekih hitrosti.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

k4vz0024 ::

Probej Restore

GrimReaper ::

Zdej sm dal novejše driverje, pa dela izklop, samo mi pa po ponovnem vklopu ne zazna diska.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kixs ::

WD 2TB Green is out :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334999 (3280) bodom
»

Kateri 1TB trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
548506 (4370) Tilen
»

Med katerim diskom izbrati?

Oddelek: Strojna oprema
182728 (2339) Racunalnik
»

Kupujem trdi disk - nasveti in izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
383356 (2318) kratos
»

Kateri 1TB disk?

Oddelek: Strojna oprema
221899 (1354) DJ MartiNi

Več podobnih tem