» »

Nakup avtomobila z kavcijo

Nakup avtomobila z kavcijo

dzinks63 ::

Prelistavam oglase in naletim na tole. Zadeva zgleda ugodna in poštena. Vsake dve leti imaš lahko nov avtomobil, brez da bi kaj izgubil na njemu.

"Plačilo kavcije velja za 2 leti in še mesečna renta, kjer je vključeno kasko zavarovanje
za avtomobil. Kavcija za izbran avto znese nekje od 30 - 35 cene avtomobila. Izberete
lahko poljuben avtomobil katerega koli razreda in opreme, vi podaste kateri avtombil ste
izbrali in opremo mi vam sporočimo kolko pride kavcija in mesečna plačila. Avtomobil , ki
je navoljo se dobi v 4-6 tednih, če avtomobil ni na voljo pa od 2-4 mesecov. KAVCIJA SE
PO 2 LETIH VRNE KUPCU ALI SE UPORABI ZA NOVI AVTO"
blue-pegasus

vasquez ::

Vse je odvisno od tega kakšni so mesečni obroki.

Aja, če firma gre v stečaj avto izgubiš, za kavcijo se pa postaviš v vrsto z drugimi upniki.

bond007 ::

Kolikor sem razumel zadevo, je načeloma super ponudba. Torej recimo za grande puntota daš 60€ na mesec (in 6k € kavcije), pa imaš v ceno vključeno kasko zavarovanje, plačilo cest (vinjeto ne spada zraven), vključene so tudi 4 letne in 4 zimske gume. Ni nevarnosti za izgubo vrednosti v prvih 2 letih, vsake dve leti lahko imaš "nov" avto,... uglavnem vse super. Načeloma se zadeva zelo splača, če imaš itak namen kupiti nov avto, ...

Kje lahko gre kaj narobe? Avto moraš furat na pooblaščene servise, kjer te verjetno malo oberejo (ampak verjetno ni hudega... itak se ponavadi vsak nov avto vozi na pooblaščence že zaradi garancije), še največja pizdarija je, če gre firma v stečaj - avto ti vzamejo (ker ubistvu ni tvoj, ampak ga imaš samo v najemu)...za tisto kavcijo pa je lahko problem (lahko nastopaš kot upnik, vendar obstaja možnost, da denarja ne boš več videl). Kolikor vem, firma v nemčiji avtomobile posoja na tak način že 5 let, tko da čisti frišni in brez ugleda niso... Aja nekatere bi lahko motil tudi reklamni napis na zadnjem steklu (mene osebno ne bi). Najde še kdo kake druge slabosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

marsovcek ::

Verjetno je pri tem načinu lastnik vozila firma. V primeru prometne nesreče znajo biti po moje precejšnje komplikacije, kako je pa z vožnjo po tujini (glede na to, da je prometna izstavljena na neko pravno osebo)?

solatko ::

Koliko prej moraš plačat kavcijo - tole mi smrdi še po eni nategi naivnežev. Če imaš dovolj denarja za odličnega advokata, poizkusi.

krneki0001 ::

Avto je kasko zavarovan na firmo, če ga ti razbiješ, firma dobi denar, ti ga pa na lastne stroške popravljaš, na koncu ti pa še penale nabijejo, ker je avto manj vreden in plačuješ višje obroke, kavcije pa ne dajo nazaj.

Za tistih 6k evrov raje naredim malo po svoje;
- kupim en star avto za 2 do 2,5k evrov,
- potem dam 500 do 1000 evrov za en orenk servis na mašini(generalka ali pa samo veliki servis), bremzah(komplet vse novo) in pogonskih sklopih (kak homokinetični zglob, manšete, kak ležaj v menjalniku),
- 400 evrov za dobre gume
- 500 evrov za registracijo (zavarujem AO+ in stekla ter divjad)
Ostane mi pa še 2000 do 1700 evrov in s tem peljem svojo drago na kako potovanje z avtom, ki bo potem še kar nekaj časa odlično delal, al pa tut z avionom - za ta ostanek si že lahko privoščiš en teden Medeire za 2 osebi.

Tear_DR0P ::

ali pa kupiš avto za 1000 EUR, de daš nič za servis in se voziš dokler ne crkne - potem pa kupiš spet drugega :) re je da to lahko počnem jaz ki sem še mlad.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WarpedGone ::

de daš nič za servis in se voziš dokler ne crkne

Al pa crkneš ti in še kdo s tabo vred, ko ti npr. bremzolje nariše črto po cesti? V statistiki bo pisalo "spregledal rdečo luč". Pamet v roke.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo "are" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10917142 (5428) Tidule
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222514 (8615) shadeX
»

Rent a car z nizko kavcijo - ljubljana

Oddelek: Na cesti
273264 (2376) xsum1
»

nakup avtomobila kredit leasing ipd..

Oddelek: Na cesti
2222932 (21861) Spajky
»

Poceni avto, kje je trik?

Oddelek: Loža
276396 (5300) Matev

Več podobnih tem