» »

Prenosnik za AutoCAD..

Prenosnik za AutoCAD..

theyweed ::

Pozdravljeni.
Odločujem se za nakup prenosnika, in sicer imam nagledana tale dva: ThinkPad T61p ter ThinkPad W500. Me zanima kateri je po vašem mnenju boljši in bolj primeren za moje delo z avtocadom, photoshopom ter še kakšnim drugim grafičnim programom (PC NE PRIDE V POŠTEV, kar mi bo kdo verjetno predlagal). Koliko sem opazil je največja razlika grafična kartica - kakšna je razlika med njima.
Mogoče pa ima nekdo kakšno alternativo - kontro tema dvema..?

Hvala ter LP

Loki ::

firegl ne rabis, niti kaksne dobre kartice sploh, ker je vse 2d. quadro tudi ne.
kupi kaksnega z eno normalno kartico z samostojnim pomnilnikom in 17" ekranom.
I left my wallet in El Segundo

bluefish ::

odvisno od kompleksnosti modelov. Če v AutoCAD ne boš delal s 3D modeli, potem bo neka obična kartica ok.

theyweed ::

Se bo delalo nekaj tudi v 3D, sicer ne toliko kot v 2d ampak se bo. Kakšna je pa drugače razlike med tema dvema karticama..?
Tudi 3DSMax pride občasno v upoštev ter kakšen Artlantis za rendriranje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: theyweed ()

bluefish ::

Obe sta v rangu namenskih profi kartic. V poštev ponavadi prideta le, če imaš model v viewportu z veliko poligoni. Če pa se gre le za občasen pregled, pa kartice ne boš potreboval. Enako velja za Maxa. Pri rendiranju pa itak večino dela opravi procesor.
Seveda pa, če denar ni ovira in z modeliranjem kaj služiš, le posezi po njej. Sam osebno sem bolj na strani Quadra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Loki ::

quadro, firegl imata pospesevanje wireframa in podobno. pa real time rendering.
I left my wallet in El Segundo

Fatboyslim ::

Definitivno vzemi 17". Sam na delu uporabljam ta HP, ki je soliden, ampak mislim da bi za ta denar dobil že kaj boljšega. Kar se tiče pa quadro grafične kartice, pa mislim da so v zadnjih časih komercialne kartice prehitele pro karte. Jaz imam občutek da mi za 3d in render deluje bolje navadna g. kartica, kot quadro ki je pa nekajkrat dražji od navadne

theyweed ::

Po pravici povedani mi je 17", hmmmm, malce "preokoren", mogoče že malce "prevelik" glede na to da ga lahko priklopim tako doma kot v službi na 22". Poleg tega pa so 17" že kar dražji od 15". Tako da nisem preveč naklonjen 17" prenosnikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LENOVO Thinpad ali HP Elitebook?

Oddelek: Kaj kupiti
497768 (6091) Invictus
»

Nakup laptopa za potrebe študija

Oddelek: Kaj kupiti
182108 (1730) Zion10
»

Profesionalni Fermi

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3111372 (10317) Jst
»

MacBook Pro VS Lenovo Thinkpad T400s

Oddelek: Kaj kupiti
151975 (1720) darkolord
»

Lap top za zahtevno uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
191875 (1558) SmeskoSnezak

Več podobnih tem