» »

Doom III

Doom III

««
23 / 25
»»

Matev ::

a je kdo na najtežji težavnostni stopnji poskusil igrati in igro obrnil?

eazy
normal
hard

NIGHTMARE?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

bon_bon ::

Eno morda neumesno vprašanje ...

A ima kdo od vas, ki veselo preganjate stvore po doomu3 monitor Samsung 193P in bi malce povedal kako se obnese (ghosting...)?

TNX
lp !

bon_bon

Raw ::

Do nedavnega sem imel 21" CRTjca na katerem sem dokoncal Doom3. Nekaj dni kasneje sem menjal za 193p. Ghosting sem takoj opazil, ampak sem se ga navadil v parih urah in sedaj je skoraj neopazen.
Tudi glede na izkusnje drugih lohk recem, da je na prehodu iz CRTja na LCD vedno opazen ghosting.
Itak pa je 193p en boljsih monitorjev in se da na njem kar zadovoljivo spilat Dooma.
I am what I am and I do what I can

bon_bon ::

Zadovoljivo ? Da nisi prevec skromen? Kaj pa je tako motečega (po tvojem mnenju), da si mu prisodil takšno oceno (naveza Samsung 193P & Doom3)? Mislis, da bi bil model Samsung 173 bolj primeren za doom3?
lp !

bon_bon

Raw ::

Sicer je tole malce OT ampak..
Ne, ne pretiravam. Zadovoljivo je cisto prava beseda. Kot je napisano, sem tik pred menjavo monitorja, spilal Doom3 na 21" CRTju pri cca 40fpsjih in bil zelo zadovoljen, ceprav je bil monitor ze zjahano kljuse. Po presedlanju na LCDja sem takoj opazil 'zamike' ti. ghosting ze ko sem vlekel miskin kazalec po ekranu. Prvi spil, ki sem ga sprobal je bil Call of Duty in tam se ghosting dost vidi, predvsem v akciji, ampak se je oko navadilo in zadeve skoraj nisem vec opazil, saj je bila slika vseeno cistejsa in barve kontrastnejse. Na vrsto je prisel Doom. Tudi tukaj so me presenetile barve in cista slika napram CRTju, toda v akciji sem pravtako opazil nekaj ghostinga, sicer ne tako mocno kot pri CoD ampak je bil.

Nocem, da sedaj nekdo pametuje, da ni res in se tole sprevze v neki boj prepricevanja. Vem kaj vidim in zaupam svojim ocem, ker prezivim 15h na dan za racunalnikom in sem dal skozi ze kar nekaj monitorjev - CRTjev, da ne govorim o igrah. Navkljub - sedaj meni ze skoraj neopaznem ghostingu - ne bi nikoli menjal nazaj za CRTja, ker je slika neprimerno boljsa.

imHo seveda


ps: DVI na 9600pro, proc 2300mhz ...
I am what I am and I do what I can

bon_bon ::

Raw, najlepša hvala za tole pojasnilo. Zelo koristna informacija.

Mislim, da če so se tvoje oči navadile, bi se moje najbrž tudi, >:D

Hvala še enkrat!
lp !

bon_bon

Twoface ::

Prosil bi za pomoc

imam
2.0 celeron
512 ram
R9600XT 256..

Pa igram doom3 pa mi full steka.. na minimalno vse nastimano. Kaj se morm instalirat,kak patch al ka? Ce imam kdo kak link bi bil zelo vesel!
ĐONI BI GUT!

Matev ::

jaz imam amd2500+ 512rama 9600XT

skoraj identičen rač kot ti - samo procesor je malenkost močnejši

mogoče imaš preveč spywera pritepenega ali pa preveč razdrobljene datoteke na disku - defragmentiraj

AtaStrumf ::

To je res ful čudno. čeprav Celi 2,0 je precej slabši proc od Athlona 2500+, sploh če je le-ta navit na 3200+. Twoface napiši e-mail pa ti pošljem en fajl, ki ti grafiko tako nastavi, da je kar najmanj zahtevna a ne zgleda bistveno slabše.

Pa obvezno daj gor najnovejše Catalyste.

Twoface ::

Finta je u tem da sm formatiro rac. pred 4 dnevi tk da..
Kaj pa glede patcha 1.1 ?

tabularasa5@hotmail.com
ĐONI BI GUT!

Matev ::

meni na kompu
2500+
512
9600XT 128

dela na 1024x768 na medium detajlih
popolnoma zadovoljivo cca 30-60 frejmov

očitno je celeron res tak ščiš kot nekateri pravijo
ali pa pač ne in je kaj drugega

AtaStrumf ::

Sem ti poslal tist config file. Če še vedno ne bo bolje, imaš nek globji problem, ali je celeron (probaj dobit kak poceni P4, vsaj 2,4 GHz (pazi katera verzija, da ne bo problem s plato), ali pa Celeron 335 (2,8 GHz) 30k v Mlacomu, ker tile novi niso več tako katastrofalni) ali pa nekaj z inštalcijo ne štima, verjetno kaki gonilniki, Catalysti, plata, IDE,... Doom 3 patch verjetno ni potreben, da bi ti gladko laufal, lahko pa probaš.

Zgodovina sprememb…

tt2 ::

Jaz igram Doom 3 pa se prišed do tja, ko se prvič peljem z vlakom. zanima če je še dolgo do konca?????

AtaStrumf ::

A se ti ne da več :D? Jaz sem tudi tam nekje. Saj veš kaj pravijo počasi pa z užitkom :). Meni se je Doom 3 celo počasi prirasel k srcu, kar si sploh ne bi mislil po začetnem razočaranju. Moram si zapomnit, da ne gre igre sodit po prvi stopnji. Več iger je takih, da ratajo res dobre šele kasneje, kar je škoda ker marsikdo začne igrat pa mu ni všeč pa neha in zamudi najbolše dele.

Sicer ne vem kolk je do konca samo po moje še kar nekaj. Vem, da te čaka še pot v pekel in nazaj >:D!

Tilen ::

ja pol ko se ze 2. peljes z vlakom pa se kr ni konec :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

thierryhenry ::

Če sm te prov razumel si v plati "monorail" tam k se z vlakom pelaš.Do konca maš pol še 12 plat.
Mimogrede....js sm že v delta 2b tk da še mam do konca 9 plat.
To še bom kr doug špilo.;( :(
Ronaldinho

thierryhenry ::

Probi defragmentirat disk pa ti mogoč ne bo tk štekalo.
Pa če slučajno ke vlečeš iz neta pol sploh bolš da ne igraš-to takoj ugasni (npr. Imesh, kazaa, itd.), pa probi še z programom Ad-aware-preglej disk, pol bi ti pa skor ne bi smel štekat.Pa če maš disk poln pol to tut vpliva na delovanje Dooma 3.Pa v igrci si če izklop sence.

Js mam comp. Athlon 2000+
512 DDR Rama
Ge Force 5200 256 DDR Pomnilnika
pa mi doom 3 na medium dela čisto mogoč vsake tok časa mal zabrejka sam v bistvu mi teče čisto.

Pa za ustrezne driverje poskrb.
Ronaldinho

JanezH ::

AMD 64 2800+
ASUS K8N-E Deluxe
512MB RAM-a
radeon 9000

V konzoli:
timedemo demo1

640x480, medium details pod advanced skoraj vse na yes (default nastavljeno) -> 20 fps

skratka neigrabilno :(


koliko imate ostali?

Mirč ::

35fps 800*600 medium
gf ti4200

AtaStrumf ::

Radeon 9000 je jajc. To ni za igre.

9800 Pro/AXP 2,2 GHz/1GB DDR400/1280x1024, brez optimizacij 41,6 FPS :D

lopov ::

Z vsemi heki ~61 fps in-game @ 1024x768 low, timedemo mi vrze max. 75 fps.

Gf5900, 1Gb PC3200, AXP-M 2500@3200+, ostalo nic navito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

royal ::

Prisel sem do delta laps sector 2b pa nevem ka je za eno codo treba napisat pred tistimi vecjimi vrati..help>:D
Abit nf7-s barton 2500+ M (11 x 222) 2450mhz twister 512 pc3500
550w lc power vodno hlajeno..

thierryhenry ::

Prtisni TAB pa preglej zadnje emaile če si jih sploh pobral-v eni sobi so bili.Če pa ne boš našel ti bom pa js povedu k bom šol u igrco.
Ronaldinho

R33D3M33R ::

Tako, danes sem dobil to čudo, upam da mi bo do večera uspelo naštimat vse hacke, pol ob polnoči se pa začne the hour of doom ;-). lol
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

simcek009 ::

končal pred mescom dni

speed machine ::

Končal pred dvema mesecema.:D
//

R33D3M33R ::

Hja, vsak pač nima sreče :8) .
Je kar dobra, senčenje je odlično, zaradi tega zgleda zelo realistična, so me pa razočarale teksture na stenah :( . So res tako slabe kvalitete, ali jaz delam kaj narobe? Tudi fiziki manjka precej, zakaj se ne da obračat vseh škatel in objektov??? Pa šip/ogledal se ne da razbijat se mi zdi :-(
Igram na 800x600 high quality, s povprečjem 33,6 fps v timedemu.
Imam R9500Pro, 768 RAm in AXP 1800+ (mislim da najšibkejši člen).
Moti me edino veliko nihanje med fps-ji, ki nihajo od 60+ pa do štekanja, grrr, ne vem kak naj igro nastavim, da mi ne bo tako nihalo.
640x480 high je isti šmorn(imam 35,6 fps), na 800x600 medium pa 34 fps 8-O
Kaj vem, preizkusil sem vse hacke, zdaj edino še updejt driverjev na cat. 4.10, ki naj bi za 5-9% izboljšali performance.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Matev ::

osveževanje niha zoto ker enkrat gledaš v temni zid in imeš 60FPS drugič se pa boriš z parimi pošastki in takrat je računalnik veliko bolj obremenjen ter FPS posledično pade

če želiš imeti ves čas 60FPS se obrni v steno in čakaj in čakaj

BaRtMaN ::

Osvezevanje ne niha,niha le st. slicic na sekundo, ki jih dobi monitor za prikaz. Torej ce grafa naredi 30 FPS, monitor je nastavljen na osvezevalnofrekvenco 60 Hz, prikaze istoslikonatanko dvakrat.

Slide ::

Generator, največ boš prdobu, če izklopiš Shadowe, k se minimalno opazi, če začneš nekaj časa igrat brez senc in potem že pozabiš nanje, performance se pa zbolšajo 50% . Osebno mam raj da dela bolj tekoče kot pa da se še s tistimi sencami ubadajo, sej Call of Duty po defaultu nima užganih senc pa smo tolk hvalili ta špil, sence niso bistvo, itak je pa že okolje v doomu tko temačno da se sence objektov ne opazijo in ko te napada nekaj monsterjev naenkrat nimaš časa gledat senc. Edin porajta se naprimer ko pride monster in je brez sence :D Je pa na netu precej navodil kako stweekat Doom 3. TweakGuides.com, tm boš najdu največ nastavitev k so skrite in lahko pripomorejo performancam.
Glede textur, mogoče imaš v cfg fajlu nastavljeno kompresijo textur in njihovo velikost, mislim da 256x256 je Low Quality, 512x512 je tm nek Medium, 1024x1024 pa High.In tud če v špilu piše da maš High Quality, zarad kompresije maš lahko bl blede texture... Jz sm daw na 512x512 in že v menuju je slika bl ostra :))
Mam P4 2.4@3.15, Ti4200@300/613 in mi dela na 800x600, UltraHigh(anisotropic Disabled) s sencami 27FPS, brez senc pa okol 37FPS.

Sam moram pa rečt Generator da si zelo zahteven igračkar, k bi rad razbijal šipe in premikaw zaboje... Sej nekje se razbije šipa in potem ti zmankuje zraka :D , pa monsterji šipo razbijejo :D , sej se lahko igraš z računallniki in jih ShutDown-aš
forever 200 MPH ...

R33D3M33R ::

Hmnja, zagotovo se bom še posvetil tweakanju, da bo šibalo, bomo videli kaj bo s sencami.


Matev:
če želiš imeti ves čas 60FPS se obrni v steno in čakaj in čakaj


Hja, pri far cry sem imel na 1024x768 in high fpsje vedno in to čisto vedno nad mejo štekanja, je pa res, da doom3 pogon izrisuje ogromno detajlov ...

Slide:
Sam moram pa rečt Generator da si zelo zahteven igračkar, k bi rad razbijal šipe in premikaw zaboje...


Hmnja :8) , glede na fiziko dandanašnjih iger je kar malo škoda da tega ni... Pač take tihe želje :D , morebiti ima pa hl2 to... :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Matev ::

Hja, pri far cry sem imel na 1024x768 in high fpsje vedno in to čisto vedno nad mejo štekanja, je pa res, da doom3 pogon izrisuje ogromno detajlov ...


saj v doom1 bi imel PFS zadovoljivo visok in v doom2 ravno tako

R33D3M33R ::

Lol, doom3 ni taki čudež da bi bil tako visoko nad far cry, o ne :-P, ali sem mogoče napačno razumel?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

royal ::

Prisel sem do delta laps sector 2b pa nevem ka je za eno codo treba napisat pred tistimi vecjimi vrati..help
Abit nf7-s barton 2500+ M (11 x 222) 2450mhz twister 512 pc3500
550w lc power vodno hlajeno..

Matev ::

pa a je doom3 miselna igra
al kaj
jaz sem prišel čez pas loh nisem oapzil kakšno uganko ali kaj takega

pač lutaš in strelaš in prideš iz ene v drugo stopnjo

bogi razvijalci ... če še tok poenostavjo se najde en kup ljudi ki jim ni nič jasno

AtaStrumf ::

Kode si pa verjetno kar uganil al kako??? royal, če si kaj pobiral PDA-je pol mora bit koda nekje v kakem e-mail-u. Če ne najdeš poskusi s 259, 624, 372 ali 371.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

koda je skoraj vedno v neposredni bližini terminala kjer se to kodo vnese

edini primer ki ni tak je rešitev znanstvenika in pridobitev kode v njegovem laboratoriju ki jo lahko uporabiš za odklep BFG-ja nekaj stopenj naprej

in pa tista z oštevilčenimi zaboji, ki pa tudi ni ne vem kaj

BaRtMaN ::

A mi lahko kdo pove, kaj je fora s temi oštevulčenimi zaboji v steni, ki jih lahko premikaš? Men ni blo tisto jasno, pa sem šel kar naprej. :P

Matev ::

kar naprej nisi mogel iti
razen če si uporabil ukaz NOCLIP

za vse ki imajo težave

google

pa vtipkat doom3 walkthrough

ali pa klik na naslednji link:
http://www.doom3portal.com/walkthrough/

royal ::

Pa sel sem se 6 krat skos pa nisem vec nasel teh diskov sem vse pobral sam code se pa zdej ni prave..jo kdo ve ..help
Abit nf7-s barton 2500+ M (11 x 222) 2450mhz twister 512 pc3500
550w lc power vodno hlajeno..

Matev ::

en post nad tvojim
pa ga dobro preberi in klikni na povezavo

AndrejS ::

Kode za ene vrata ne dobiš v PDAju, ampak jo vidiš na monitorju. Tam ko se pajki vsipajo če slike spreminjaš. Mislim pa da je 627, nisem ziher.

R33D3M33R ::

BaRtMaN: izbereš en najbolj desni zaboj, stisneš gumb, skočiš nanj in se zapelješ do one police skrajno desno na steni, skočiš pač vmes nekje dol in lahko nadaljuješ....

Aja, ko sem izklopil sence so mi fpsji poskočili za 10 fps 8-O , kar je ogromno, ful se pozna, sedaj mi ne šteka in niha več. Edino v peklu zaj mi je cukalo, ko sem onega Guardiana ubijal.:\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Slide ::

GeNeRaTor zakaj si začuden? Nočem pametovat, samo imam občutek da je renderiranje senc že od nekdaj ena najbolj zahtevnih grafičnih operacij, poleg particels in kakega smoke-a, če se spomnite kako je blo v špilih k si naprimer šew skozi dim in je FPS padu tja do 10FPSa. Seveda so dans karte že tok hude, samo sence in kot naprimer sence pr Doom 3 so še vedno zlo zahtevna operacija. Tud pr Quake 3 Arena če prižgeš hude secne da daš StencelBit na 8 in Shadows na 2 so sence ala Doom samo performance pade za 100 FPS. In to pri vseh Quake engine špilih. Mislim da OpenGL ni tako optimiziran za sence, čeprav ko sm probu FarCry kjer je DirectX in če sm sence ugasnu je tud biw performace boost.
forever 200 MPH ...

simcek009 ::

Jaz sem jo obrnil na easy in na normal !
Na hard je že težko končat, sam tazadnjega šefa na HARD ne morš premagat !

Matev ::

tazadnga šefa sem na hard premagal v prvem poskusu prez shranjevanja
in veliko lažje mi je bilo kot na easy taprvič

pač imaš BFG in tečeš ter vsake toliko ustreliš da dobiš tistih 5 fragov ter soul kjub vržeš 3x ali 4x zapored in to je to (če imaš soul cube napolnjen že ko prideš do šefa je pa sploh zakon)

speed machine ::

DOOM 3: Resurrection of Evil

Nov dodatek ki bo prišel za Doom3.
//

yabadak ::

Jest mam:

bartona 2600+
ati 9600xt 256MB
1 G RAM

resolucija: 1200
ultra high

Trdim, da je fora v ramu. Štekne samo ko se odprejo vrata.

lp
Poletje je toplo in zima je hladna

Tilen ::

Med ultra high in high "ni" razlike. Presaltaj na high ali pa "trpi".
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

frudi ::

ma smo bedni, kupujemo neke high-tech $200+ vredne grafične kartice, v resnici pa Doom3 dela še na Voodoo2 :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
««
23 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Half-Life II (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Igre
1677112523 (3138) opeter
»

Doom 4 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
659113306 (28593) SoundBlaster
»

6800 gt sparkle (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
695905 (4899) jest10
»

Quake IV or 4

Oddelek: Igre
342287 (1129) Tilen
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584593 (3883) Ahiles

Več podobnih tem