» »

Doom III

Doom III

««
11 / 25
»»

Fury ::

Bedno bedna tema :|

root ::

Baje je minimum znan:

Todd Hollenshead, id's chief executive, said Doom 3 will require:

� A 1.5-gigahertz Intel Pentium 4 chip or AMD Athlon 1500.
� 384 megabytes of memory.
� Two gigabytes of hard drive space.
� An nVidia GeForce 3 graphics card or better; or an ATI Technologies 8500 or better.
If your existing rig doesn't meet these specs, here's a guide to beefing it up to play Doom 3 in all its gory glory.

Več informacij tukaj.


Za tekoče delovanje si bo vrjetno res treba umislit 1G rama glede na to da je kar 384MB minimum.

Mirč ::

The ideal is 3 GHz or better.
full cool
lp
is hot:) :)

Zheegec ::

3GHz P4 ali Athlon64 2GHz >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tr0n ::

Slovenski Doom III IRC kanal: #doom3.si @ QuakeNET.

root ::

Prvi bencmark.

Moja naslednja grafična 6800GT :)

Tr0n ::

"A note on overclocking: it is very likely that overclocked configurations that "play everything else perfectly" will start to show problems on D3 due to new usage patterns. Everyone is of course free to do whatever they want with their own hardware, but don't complain to us..."

CaqKa ::

bljak kake low res texture.. škoda rendat v tak visoki ločljivosti...

BaRtMaN ::

nikonezna ::

am...na prejšnji strani je dal wind en link sam mislim da ni to doom3...če pa je amm...jaz ga ne bom špilal:8)
pa preberte kaj je še morph pol spodaj napisal>:D
brez podpisa

SilentMan ::

Hum, kaj mi bo laufal Doom3 sploh na mašini?:

AMD Athlon XP 2400+@2140 Mhz
256 MB Ram
Sapphire Radeon 9800 Pro

:\

AtaStrumf ::

Problem Doom 3-jevo grafiko je nekaj kar je Carmack govoril že od vsega začetka in sicer, da se za svoje učinke ne zanaša na veliko število trikotnikov, ampak na doterane texture in učinke na njih. Posledica je, da vse okrogle površine izgledajo prav grdo oglate in vsaj v screenshotih grafika ni videti nič hudo posebnega. Po moje je to največja pomanjkljivost Doom 3 pogona, ki ga zna hitro narediti zaostalega, če tega ne bojo popravili. Sicer pa počakmo še ta cca 2 tedna, pa bomo pol govorili, kaj več o grafiki.

MrX ::

kup si še 256mb rama pa boš mu super mašino za d3

morphling1 ::

Ata še IDjevim openGL pogonom se da manualno spremenit koliko poligonov se bo izrisevalo na ekranu, tako da to kar default, je še daleč od maksimuma :) Sicer pa zadeve zgledajo oglate samo v snapshotih, ko se vse skupaj premika je dosti manj očitna.
O zaostalosti pogona pa je škoda izgubljat besede :\
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

speed machine ::

macho_man: sam tak kot sem se pa tu nasmejal, pa se že dolg nism. Če ne bi vedu, kaj je blo prej pod tem linkom, bi reku groza za tist komentar pod sliko.:D

Da bi bil D3 tak, se ga še dotaknu ne bi.>:D

SilentMan ::

pa mi bo glede na to, da mam samo 256 namesto 300nekaj sploh laufal?:\

wind ::

BaRtMaN ::

SilentMan: Kronično ti primanjkuje sistemskega rama, sicer imaš pa dobro mašino.

Tr0n ::

AtaStrumf: Engine nima omejitev pri prikazu trikotnikov. To je bila pac odlocitev idja, saj v nasprotnem primeru noben domaci racunalnik ne bi uspel poganjati igre z zadostnimi frejmi :).

Res je tudi, da v gibanju in z vsemi ostalimi efekti (tema, luci, megla,...) ne bos opazil tega.

Tr0n ::











Ahiles ::

AtaStrumf ce bi mal bral to temo z glavo bi lohka vidu da je blo to ze 100x recen.

Tako kot doom3 rendra sliko se ni nobenga spila v takem obsegu. Na sliki zgleda oglato ker ujame 1 frejm.


Tako kot ce ti propeler od letala slikas bos vidu 2-3 liste ce pa v gibanju vidis se ti pa zdi da je krog neki podobnega ima doom3 le da se tm ne vrti ampak je to narejeno z svetlobo.

Ce bi pa hotel unreal3engine nivo nastelat bi pa delal like 10fps na gf6800u (kdo bi to spilal?)

Unreal3enigne ima v vecini isto tehnologijo kot doom3 le da jo pelje tolk bol dalj pa doda se par stvari.

Fury ::

Em.. unreal3engine ma 50% stvari takih k jih doom3 engine se vidu ni :) Od parallax mappinga (bump mapping na steroidih), spherical harmonics, soft shadows etc naprej.. cist tko :)

MrX ::

so fucking what?? unreal3engine itq še 3 leta naumo vidl 4 real

speed machine ::

so fucking what?? unreal3engine itq še 3 leta naumo vidl 4 real


Pravzaprav čez dve leti, če smo natančni.
Drgač pa UNREAL3 bo zgledu neverjetno(sej to je tud za pričakovat).
//

CaqKa ::

mislim če pogledam te ue3 technology previev slikce mi samo slina teče..
pol ko vidiš one slike spodaj v akciji v bistvu ne vidim razlike glede na danšnji ut...

ampak ko to primerjam z ono doom sliko.. podn.. pri oni doom sliki se samo spomnim kak so včasih vuduje kurcali ker ne podpirajo večjih textur od 256x256... no ob tistem d3 skrinšotu se nekaj podobnega sprašujem.. le da za softver...

Fury ::

MrX ni treba napadat, jest sem samo dejstvo povedu :) Nism reku da je D3 zanic :)

MrX ::

nism nameraval nobenga napadat, sam nesmiselno se mi zdi primerjat unreal3e k ga še 2 let nebomo vidl z d3 k je že narjen.

Tr0n ::

Pozabljate, da je D3 engine koncan ze vsaj eno ali dve leti. Prav tako je veliko stvari napisanih from scratch, medtem ko Unreal engine, kolko vem, razvijajo inkrementalno.

Pac dva razlicna pogona. Brez predmetno primerjanje.

speed machine ::

Normalno da je brezveze primerjati D3 z Unreal3, ker UE3 cilja višje in se popolnoma osredotočil za DX9, med tem ko se je moral D3 prilagodit današnjim razmeram (predvsem temu da nimajo vsi ljudje v računalniku 9800XT). Tak kot so napisal:

DirectX9 is our minimum hardware target for Unreal Engine 3. A great deal of generalization, improvement, and even simplification has been made possible by eliminating legacy code paths and formulating all rendering around fully-general pixel shader programs.

If we were going to ship a PC game on UE3 this year, we certainly would have aimed lower, since those GeForce4 MX's are very prevalent on very low-end PC's today. But we're looking further ahead, and as a result Unreal Engine 3 has become a great engine for next-generation console games and PC games aimed at the mass market in early 2006.
//

matter ::

Pa smo spet UT vs "ID pogoni".
Neverending story.
jupi

Sploh tist k je to začel mu pripada lizika.

Tr0n ::

AtaStrumf ::

Tisto primerjavo med propelerjem in D3 grafiko pa 1. slišim, itak pa nima smisla zdele razglablat. Počakmo še par dni pa bomo pol nadaljevali, jaz sem samo hotu povedat da se mi zdi grafika (videi in slikce), ki jo vsi hvalijo za najbolj napredno, mal preveč oglata. Če je to res kar praviš pol pač tolk boljš.

Fury ::

Manual ze krozi po netu.
Neki folka ze ma doom3, ker so ga zacel prehitr prodajat in so jih pokupil se preden so jih umaknl s polic.

:)

_obby ::

Rozice ze cvetijo........ :) Kaj se cakate?!?!?

AtaStrumf ::

A je the real thing? A je že skrekan?

MrX ::

čakamo na crack:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrX ()

AtaStrumf ::

Samo, da se ne ponovi zgodba z Race Driverjem 2 :D.

MrX ::

in kakšna je ta zgodba?

AtaStrumf ::

Zelo kratka. 4,5 GB download, but no crack :'(.

Soldier ::

Fantje brez prvoaprilskih prosim....kolk je tezek? 1.24G al 2.3G?

Zheegec ::

1551.39 MiB :D
Anyway, očitno je nekdo zasral, ker je Doom3 nekje prehitro prišel na police in so jih nekaj pokupili še preden so ugotovili napako in jih umaknili.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bond007 ::

Ata pomoje misli da je toca 4gb vlka.. bla :D , tole je pa mnde 1551 - nekam mal se mi zdi .. smo se že navadl na dvd velikosti :D . Upam da tele velikosti niso proti pravilom tu... če pa so se oproščam :8) .

Zheegec ::

Menda ni nelegalno.
Samo linkov ne dajat, prav tako ne na Doom3 manual (:D).
Upam da s HL2 ne bo enako ;)
Upam, da je 1:1 kopija, to s cracki mi gre že ful na živce. Starega SCSI CD-R ni motila nobena zaščita >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Glede na to trenutno stanje v flowersih bo treba se malo pocakat da se "virus" razsiri ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

]Fusion[ ::

na znani BT strani je stanje za D3: 1 seed in 18000 DL-ov :D 8-O
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

boha ::

2 : 24339 >:D

a ni uraden doom3 na 6 CD-jih?

Tilen ::

Stevilo zlikovcev naglo narasca zdaj v 30 min se jih je pridruzilo skoraj 5000 in je stanje 1:22000+ 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AtaStrumf ::

Baje je na treh.

Tilen ::

Toliko truda ... potem pa zaradi take neumnosti ko neki da ne recem glupi prodajalci dajo igro na police prej kot bi jo sploh smel. To bi moralo biti tako, da bi igra v "prodajalno" prispela enak dan ali pa samo kaksne 3 ure prej, toliko da se pac razpakira in da na police.

Rozice pa itak vedno prej zacvetijo.. tako da je pomoje itak vseeno, to je samo se dodatna neumnost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

frudi ::

doom3 je tak kot matrix3... reloaded :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
««
11 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Half-Life II (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Igre
1677112596 (3211) opeter
»

Doom 4 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
659113453 (28740) SoundBlaster
»

6800 gt sparkle (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
695927 (4921) jest10
»

Quake IV or 4

Oddelek: Igre
342289 (1131) Tilen
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584603 (3893) Ahiles

Več podobnih tem