» »

Doom III

Doom III

««
17 / 25
»»

BaRtMaN ::

Fury: A to je kakšna D1 al pa D2 fora? Dej povej. :D

Zheegec ::

To so cheat kode za D2 :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Hehe ::

doom3 seka :) EOS :)

Dr_M ::

prej sm zamenu 45.23 driverje z 61.77 in zdej doom3 kr na1x leti.
v 1024x768 meduim dela hitrej kot prej v 640x480 medium :)
se najboljs je to, da ni vec hudih zatikanj v vecjih prostorih :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bodom ::

a mi lahk en pomaga...
instalacija prvega cdja konca...napise "insert disc 2" in das noter in ne prime. pa das katerga kol od vseh treh cdjev in spet ne prime...se vedno "insert disc 2".
kaj mi je storiti?:\ :(

thx, lp!

strictom ::

original si nabavi

mohha53 ::

bodom, probaj z kaksnim programom za emulacijo virtualnih drajvof, eden boljsih je Alcohol120%, meni dela tudi dobro s starimi, dobrimi Daemon Toolsi.
Kar se tiče originala, so nas jebali 3 ali več let s tem Doom3, zato je vredno najprej poskusiti takole (moje mnenje), kadar mi igra ugaja, pa si kupim original, predvsem zato da bodo programerji nadaljevali dobro delo. Ce pa je sux in je game napizdjot, kot marsikaj zadnje case, pa si ne zasluzijo niti prebite pare!! Zadnjo, ki sem jo igral in jo potem kupil je Painkiller (People Can Fly r0x). Oh, le kje je Operation Flashpoint 2??
Trojka je kar OK, samo mi gre na jetra, ko moras skoz s tistim flashlightom okrog zijat, je pa to res PRAVI shocker. Ce se bo scena nadaljevala, me bo prihodne igre(10 let) prevec strah igrati, hehe.>:D
PS: a mas ti, andrej res original??
Myk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mohha53 ()

karafeka ::

Recimo, da mi je FarCry delal na 1024x768 in na medium detajlih. Kako bo z Doom 3? Ali bo delal enako, boljše ali slabše??

LapD ::

Resolucijo bos mogu zmansat :) Sicer pa odvisno kolk si mel rezerve pr FCju

strictom ::

ne nimam originala, nazadnjo originalno igro ko ssm si kupe je bla final doom, zaj sm pa dobu adsl

Jedi Master Yoda ::

Na katerih serverjih pa igate doom 3 in s kakšnimi nicki?

AtaStrumf ::

A bo kdo kupil original ko pride?

krho ::

Najbrž ne. 60$ -> pri nas bo to ene 14kSIT ali več.
Bom raj HL2 kupil
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Sovy ::

Skor ziher ti bo delo boljš kot pa Farcry, kar se tiče grafike! Vsaj pr men je tak...

Kar se tiče pa nakupa originala igerce pa ne mislim kupit, ne dokler se da še vse iz neta dobit :]
IC7 MAX3, IP4 2,8 =>3,0GHz HT, Corsair 2x512Mb 400, Radeon 9600XT, 2xSATA 120Gb

Sami ::

Po eni uri igranja sem zaprl igro in napisalo mi je, da je moja GF4 Ti 4200 128MB naredila neke errorje, pa imam navito samo na 275/550 in hlajenje je še preveč dobro mislim, da ima tale igra res še preveč bugov.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

LapD ::

Ehm rekli so da D3 slabo prenaša navite sisteme tko da probaj odvit pol pa reči sa so bugi :D

AtaStrumf ::

Evo dva primera kolk cheap je Doom-ova grafika:

Ceneni odsevi:


Oglati sodi:


In to na 1280x1024@HighQuality resize-ano na 800x600 in skompresirano na 65%, samo to ni tukaj pomembno.

Mirč ::

samo pošasti>:D so pa odlično narete.
lp>:D

Tr0n ::

AtaStrumf, ti si tudi ta pravi :).

Urajmal ::

AtaStrumf: to je kriva tvoja grafična kartica. V nastavitvah si nastavi Image setting na Quality.

Sami ::

Čeprav je moja grafična navita sem jo spustil čez ene 10 testov, kjer je bila več časa 100% obremenjena in ni bilo napak. Zakaj pa se pri D3 pojavljajo?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BaRtMaN ::

Ker bo zgleda nov stability tester. ;)

SPOILER:
Jaz sem prišel do Com Towerja, ko pošlješ ali pa ne sporočilo za okrepitve. A kdo sploh ve, kakšna je razlika v kasnejših stadijih zgodbe?

Fury ::

Je prakitcno ni :) Sporocilo se na vsak nacin poslje...

Highlag ::

Zgleda fantastično. Samo ko nebi bilo tako temno :'(. Tema mi res gre na živce. Ko bi se vsaj pošastki svetili v temi. :D

Toliko detajlev, kot so jih vgradili v tole igrico še nisem videl. Okolje je fantastično. Vsa mašinerija, inštalacije .. In zadeva še kar lepo tekoče dela. Naporen teden je pred mano :D
Never trust a computer you can't throw out a window

AtaStrumf ::

Z mojimi Quality settingi ni nič narobe. So na balanced, kar pomeni High quality texture, in Mipmap, AA in aniso pa ne bi nič popravila odsevov ali vogalov. Kot sem rekel, zadeva je bila zajeta na 1280x1024, High Quality.

Sej dam lahk še par primerov, če vam vaše spoštovanje do g. Carmack-a ne da da bi trezno ocenili grafiko.

Tr0n ::

AtaStrumf: Saj ti ni treba igrat spila, ce te tako moti kvaliteta idjevega pogona :).

Tilen ::

V pravi akciji ti ne opazis oglatih sodov. Nimas casa. Pa tudi luckanje po vseh stenah in iskanje malenkosti odpade. Priporocam ti da si malo zvisas tezavnost igranja in vrjemi da te bo motilo kaj druga, kot pa tile oglati sodi.

LP,

Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tr0n ::

Seveda jih ne opazis. Folk pozablja, da so razvijalci morali sprejeti kompromis zaradi hardwarske zahtevnosti in zmanjsati stevilo trikotnikov pri objektih. Ne gre v tem primeru za omejitev zmogljivosti pogona, zgolj za odlocitev pri designu igre.

D3 engine je zelo prilagodljiv in vsebuje stevilne rendering pathe za sirok spekter graficnih kartic, celo za veckrat pozabljeno GeForce MX serijo. Trenutno ne bos nasel zmogljivejsega pogona, niti HL2 ne verjamem da bo dosegel to kvaliteto. Morda cez leto, dve U3 engine, takrat bo pa mojster JC verjetno ze koncal svoj naslednji pogon.

Single player. Ko takole prebiram razne forume na Blue's News, Shacknews, Slashdot,... vidim, da je folku igra zelo vsec oziroma so dokaj navduseni nad atmosfero, ki jo ponuja. Tudi sam sem mnenja, da je id izpolnil svoje obljube in izdal super igracko :).

Kar se tice pa multiplayerja. Nikoli nisem pricakoval, da bo D3 multiplayer nekaj posebnega. Ze zaradi tega, ker je sam koncept FPS MP enak ze od prvega Doom-a, ki je podpiral modem in LAN igro. Spreminjajo se pogoni, orozja, fizika v igri, hitrost in dolocene strategije, ampak glavni koncept je vedno enak. Ravno iz tega razloga se trenutno bolj posvecam Guild Wars, ker menim, da na tem podrocju prinasa nekaj zanimivih novosti.

Moj nasvet - relax, daj muziko do fula, pozeni spil in uzivaj pot do Pekla. ;)

car ::

Tam u peklu je pa dost tezji prezivet. Ostalo je blo simple proti peklu, low ammo, low health, skratka kriza glih komi se prebijam skoz. Pa ki sploh dobis tist bfg al ko je, ga se zej nism dobu, morm kao poiskat soul cube. >:D :D

Urajmal ::

Tu, če boš zasledil kakšen zaklenjeno omarco gor pa napis free stuff:)

Sami ::

Pregledal sem optimizacije za Doom 3. Zanima me na koliko naj nastavim
seta image_cacheMinK? Trenutno je na default ''200''.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Ko nastavim seta image_useCache "1" se mi igra noče zagnati, napiše mi errorje, če pa je na ''0'', kot je default pa deluje. Kaj naj naredim?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrX ::

lol, a kaj nardiš? pusti na 0 rofl

Sami ::

Zdaj mi seta image_useCache "1" deluje, ker sem nastavil večje število pri seta image_cacheMinK, default pa je ''200'', nastavil pa sem na ''16384''. Koliko pa je priporočljivo, da nastavim seta image_cacheMinK? Imam pa 1GB rama...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrX ::

8967658965895

Sami ::

resno...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Tilen ::

ja kaj si pa mislil? ali pa 8967658965875 !

95 mislim da bo prevec. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Oblivion ::

Tole temo sem danes zasledil na beyond3d, ce koga zanima kako pohitriti doom3 na ati karticah baje da do 40%. Naj se kdo tole sprova, pa naj sporoci. Pa se link

cole-22 ::

Oblivion@
Ja meni se je izbolšalo v timedemo za 1 FPS :\ Samo sem naredil malo drugače ker sem imel že vse pk4 fajle odprte sem pač normalno vpisal in popravil!Sedaj bi še rad probal, da imam pk4 fajle še ne odpakirane in da bi samo tisto naredil kot piše na tistem forumu...Samo problem je, da ko odprem z winrarom nemorem spreminjati texta!Kako naj ga odprem v winraru z note padom???

alexb ::

Tudi za moje pojme je Doom3 bolj kot ne razocaranje. Pac ze videno. Ce dam na primerjavo z FarCry, je slednji boljsi. V skupku je boljsa igra. Okolje bistveno bolj zanimivo, razgibano. (ok to je odvisno od zgodbe in kraja dogajanja), zgodba je precej bolj zanimiva, bolj dinamicna. Vzdusje je bolj napeto, zvok je za moje pojme boljsi. Sovraznik pametnejsi. Te posasti tud rabis samo pravi cas zagledat in jih streljas in to je to. V FC se skrijejo, te cakajo.. Kar se pa strasljivsti tice, je pa FC z tistimi skakajocimi posastmi se vedno pred doom-om 3.

mesoreznica ::

Tudi po mojem skromnem mnenju je FC boljši. Lahko jamrajo, da so morali kompromise delat zato da so prilagodili igro vsem sistemom.

Ampak dejstvo je naslednje. Pri Far Cry-ju je ponekod prav šokantno veliko vidno polje z ogromno detajli. In kaj je pri Doom3 takega sobe z omarami, mizami in displeji ter Hodniki taki in drugačni. Pa še to je skoraj vseposod napol zatemnjeno. Bljak.

Moram pa pohvalit vzdušje med igro, ki je res strašljivo.8-) Imam 6 kanalne slušalke. Igral sem nekje ob 2 zjutraj. Imel sem odprto okno, in ko je veter fajna zapihal je zaveso zanihalo tako daleč, da me je potegnila po vratu. Sem se skor usral.:D Mater mi je andrenalin zapumpalo.:D Kapo dol doom-u 3 za vzdušje.
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Matev ::

hehe
dons dobim doom3
bomo vidli kaj je res na vsem tem

je pa res da to igro enostavno MORAŠ igrati - ker se toliko govori o njej in jo vsi igrajo

hyphh ::

@Sami:
Set "image_cacheMegs" to about 1/4 of your total system RAM
// Set "image_cacheMinK", using the formulas below.
//
// "image_cacheMegs" / 8 = n
// n * 1024 = "image_cacheMinK"

seta image_cacheMegs "256"
seta image_cacheMinK "32768"
seta image_useCache "1"

Sami ::

Hyper_x: A torej je zame najboljše, da nastavim na?
seta image_cacheMegs "256"
seta image_cacheMinK "32768"
seta image_useCache "1"

ali, kot imam nastavljeno trenutno?
seta image_cacheMegs "128"
seta image_cacheMinK "16384"
seta image_useCache "1"

Hvala!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hyphh ::

Če maš 1GB:

seta image_cacheMegs "256"
seta image_cacheMinK "32768"
seta image_useCache "1"

512Mb:

seta image_cacheMegs"128"
seta image_cacheMinK"16384"
seta image_useCache "1"
Itd.....

Torej za tebe velja zgornja nastavitev:D

Urajmal ::

Tr0n ::

Se nekaj koristnih tweakov.

The Official DOOM3 FAQ and Tips Thread

Oblivion ::

@Cole-22:
Tukaj imas se tisti potweakan file klik. Samo povozis file, ki so pod base v doom 3 direktroju. Meni tudi ni nic kaj dosti pohitrilo, mi pa daje konstantno hitrost po vecini 60fps. In redko kdaj pade pod 40 prej 30.

jaBo ::

V MP v konzoli ne mors spreminjat g_fov
če ga spremeniš v *.cfg na 110 se potem ko create server spet postavi na default 90

V SP pa spustis konzolo napises in dela zakaj v mP ne ?

A je komu ratal kt men ne ?

Čaw

Tilen ::

mage_cacheMinK 32768. Maximum KB of precompressed files to read at specification time? The default is 200, but people have found up to 10fps gains with 32768.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
17 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Half-Life II (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Igre
1677112673 (3288) opeter
»

Doom 4 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
659113572 (28859) SoundBlaster
»

6800 gt sparkle (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
695936 (4930) jest10
»

Quake IV or 4

Oddelek: Igre
342291 (1133) Tilen
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584614 (3904) Ahiles

Več podobnih tem