» »

LOTO

LOTO

««
6 / 20
»»

EssEncE ::

Glavni dobitek si je razdelilo preko 200 modrijanov.


Ampak vseeno se jim je splačala takšna stava. Bolj kot tistim premišljenim, ki so stavili kaj drugega.:) Sreča sicer, samo težko jih je obtožit. Ti rečejo ja jz sm vn potegnu par sto jurjev, ti pa nič. Kaj si pol pametn?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

mchaber ::

>ENrat se je v Nemčiji zgodilo, da so izžrebali ravno iste številke, >kot na Nizozemskem en teden prej.
>Glavni dobitek si je razdelilo preko 200 modrijanov.

Se mi zdi, da si že to tretjič napisal. :)
.

Thomas ::

Tretjič, res je. Drugič sem še povedal, da sem enkrat že.

Planiram še četrtič.

> Ampak vseeno se jim je splačala takšna stava. Bolj kot tistim premišljenim, ki so stavili kaj drugega

Takrat ja. Na Big While se pa bolj splača premišljenim, ki dobivajo samo takrat, ko so dobitki visoki.

Včasih ima neoptimalna strategija taktično prednost. Strateške nikoli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

lahko si fensi finoča in take številke obkrožuješ, ki jih noben ne obkroži pa boš, če si žreban dobil veliko

ampak je treba bit žreban ... heh hee tukaj se pa zalomi

jaz lahko tudi milijonar ratam če stavim milojone in dobim
pa kaj mi to kalkuliranje nuca ?

Tody ::

nevem kaj komplicirate vplačaš vseh 15 mio kombinacij in vola sigurno zdaneš

EssEncE ::

Nefavoritne komcinacije vplačaš vsaj trikrat vsako, da če že deliš, pobereš večino.:))

Thomas ::

Točno.

Nas SPLOH NE ZANIMA, kakšna je verjetnost za dobitek, to je irelevantno.

Hočemo kar največje matematično upanje (MU=verjetnost*znesek).

To hočemo, če smo hazarderji.

Če smo ziheraši, hočemo pa pozitivno razliko med MU in vplačilom.

R = MU - vložek.

Da bi bil R>0 pri lotu ni možno. Tudi če bi bilo možno, bi jest napisal da ni možno (in igral).

Samo ne igram.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeti51 ::

lahko si fensi finoča in take številke obkrožuješ, ki jih noben ne obkroži pa boš, če si žreban dobil veliko
ampak je treba bit žreban ... heh hee tukaj se pa zalomi

Matev, ti si pa malo...hm...trd?
Pa brez zamere, ampak kar nočeš in nočeš dojeti bistva. Zalomi (beri: da ne zadaneš) se ti lahko enako verjetno tako pri favoritni kot pri nefavoritni kombinaciji, zato je z vidika možnosti za dobitek vseeno, na katero staviš. Bistvena razlika pa je v tem, da v primeru zadetka pri nefavoritni kombinaciji iztržiš veliko več kot pri favoritni kombinaciji.
In Zato so nefavoritne kombinacije boljše od favoritnih (kot je že Thomas n-krat ponovil: večje matematično upanje).

Bo zdaj šlo? :\

Thomas ::

Good to see you again, jeti!

Še ena ilustracija. Velikokrat ni sedmice kar par tednov. Ponavadi, kadar je izžrebana nefavoritna kombinacija. Takrat bi lahko pobral edinole kdo, ki ne piše favoritov. Ki se ne drenja v množici pisalcev rojstnih dni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Ali pa tistih, ki vplacujejo prejsnje stevilke... ;>

Ker, kaj pa ce! ;)

Ce vedno je edina prava 'taktika', da celo zivljenje igras na ene in iste stevilke. Ne zaradi moznosti ponovitev in nevem cesa se. Ampak samo zato, da se slucajno ne zgodi, da izrebajo tiste stevilke, ki si jih obkrozil prejsnji teden :P

Thomas ::

Tole ... ni neumno. Vendar te ne obvaruje pred nesrečo, da so bile tvoje številke izžrebane pa prejšnji teden na Hrvaškem.

Koliko je to verjetno? Ja toliko, kot da zadaneš! Toliko je verjetno, da bodo ta teden v Sloveniji tiste, kot so bile prejšnji na Hrvaškem.

Koliko je pa verjetno, da si in ti zadel in so to slučajno tudi Hrvaške števike?

Če si izžrebal svoje številke, ali pa imaš neke nefavoritne stalne, potem je verjetnost 1:225 000 000 000 000. (Za eno kombinacijo.)

Če pa si prišel na šalter in umetniško izbiral neke številke, ki so potem zadele, je pa kar precej verjetno, da imaš družbo. Ker si podzavestno napisal kar si slučajno ošinil z očmi nekaj ur prej v "Hrvatskom igraču lutrije", ker si (nehote) motovilil z nekimi datumi, ker si poslušal vedeževalko, ki je še drugim natvezila isto ...

Vsi tisti, ki do stropa skačete ob sedmici, imejte raje "sterilizirano" kombinacijo. Prosto vplivov. Če ne imate prijatelje v sreči.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Corpse ::

Ali ti loterija slovenije izplača dobitek na enkrat ali ti izplačujejo v obrokih ??

jkleme2 ::

Ja to tudi mene zanima, saj sem zadel stirko :)

|Luka| ::

No, da potolažim vse tiste ki ta teden niste vplačali - spet ni bilo sedmice:D

nicnevem ::

btw, sicer je post že malo star, pa vseeno...

@Echelon:
> Malo matematike:
> N=število številk, med katerimi izbiramo (39)
> K=število številk, ki sestavljajo kombinacijo (7)
> bin(a,b)=binomski simbol a nad b=a!/(b!*(a-b)!)
> Vseh možnih popolnih kombinacij pri lotu je: bin(N,K)
> Če na listku prekrižamo k številk, smo izbrali: bin(k,K) popolnih kombinacij.
> Popolna kombinacija pomeni 7 številk. Kombinacij, kjer zadenemo le n številk: bin(K,n)*bin(N-K,K-n) (v primeru, da bi prekrižali le 7 številk).
> Če na listku prekrižamo k številk, zadenemo n številk, je bilo kombinacij: bin(K,n)*bin(N-K,k-n).
> Če vas zanimajo verjetnosti, jih za večino dobite tako, da delite z vsemi možnimi popolnimi kombinacijami. Razen pri čisto zadnji enačbi, kjer
> pa je skupno število kombinacij večje: bin(N,n).

>Če sem se zmotil, me popravite.

Že popravljam:
...mislim da je pri zadnji enačbi skupno število kombinacij bin(N,k) in NE bin(N,n). Verjetno samo škratek...;)

[Michael] ::

Moj oce je igral leta 90 en mesec loto. Zakaj samo en mesec? Ker je njegov 4. krog bila izrebana njegova sedmica, ki pa ni bila vplacana, ker se mu ni dalo cakati delavke na lotu, da konca tel. pogovor :) Tako, je potem takoj nehal igrat saj, ne vrjame da lahko en clovek 2 krat zadane. Vse 4 kroge je igral enak sistem po 10 stevilk.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ima prav tolikšne možnosti, kot kakšen drug.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

EssEncE ::

Bi bila izžrebana ista številka, če bi jo tudi dejansko vplačal? Hja, to pa že ne veš točno. Potem bi se stvari drugače odvijale. Od prodajalke naprej po hiearhiji.

Drugače pa jasno. Če zadanem 10x zapored, nimam v naslednjem krogu nič manjše možnosti kot kdo, ki ni še nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EssEncE ()

Thomas ::

> Bi bila izžrebana ista številka, če bi jo tudi dejansko vplačal?

Zelo relevantna pripomba! Če bi na to vedel odgovor ... hm ...

V nobeno smer ne bil zelo presenečen. Sicer se zelo nagibam k temu, da potem pa ne bi bila ... ampak ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sbrezo1 ::

Mah vse kar se trenutno dogaja okoli LOTA je absurdno in popolnoma nesmiselno. V oddajo Odmevi pripeljejo matematika, da bi jim ta razkril kakšne možnosti so za zadetek, v oddajo Trenja pa pripeljejo celo delegacijo "veleizkušenih" igralcov LOTA, ki to igro igrajo že več kot 40 let, vedeževalke in podobno. Ljudje stavijo na najbolj pogosto izžrebane številke. So mar ljudje res tako neumni ali se samo delajo da so. Kot da ima LOTO-mašina nek spomin in na vsake toliko časa zopet vrže ven iste kroglice. Ljudje moji božji!! LOTU se ne reče zastonj igra na srečo. Tu ne igra vloge prav noben instinkt. Tu odpadejo vse vedeževalke in ne vem kakšni matematični računi. Pa saj to je vendar znano, ampak ljudje si kar nočejo in nočejo priznati da je pač resnica taka.
Če bi morda nekdo iz Slo-Tech foruma navezal pristne stike z Loterijo Slovenije, ampak res zelo pristne, pa obtežimo kroglice in smo zmagali:\


No pa lepo se mejte še naprej
Ljubo doma kdor ga ima

Tilen ::

Mogoče pa so že? pa se prav zaradi tega tako vleče sedmica? Mogoce je vse tako prekalkulirano da sedmice dolgo ni potem pa ko se nabere dosti denarja pa se zacne "prava" igra. ? Kdo ve :)

1x vem da je kazalo neko gospo, ki skrbi za te LOTO kroglice, ki so shranjene v nekem hudem trezorju. Se kdo gledal?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Matev ::

nič ni tako prekalkulirano

zgolj z razpadom jugoslavije je postal sistem loto za slovenijo prevelik (ali slovenija premajhna) n zato po več krogov ni sedmice

kar pa igralcev lota popolnoma nič ne moti

BigWhale ::

Ma dve jugoslaviji skupaj bi lahko igrali...

[Michael] ::

sedmica
9 14 20 24 25 26 30 | 22

lotko
646690


3 Zaporedna st., zihr spet nebo nobeden zadel, dobr to nardijo :)
Jaz mam dva polja po tri zaporedna st. sam ne "prave" :)

Lp

R33D3M33R ::

Hja, jaz mam dve polji po 3 prave, glede na to da sem stavil 4 polja po 7 to niti ni slabo :P , dobim pa ne verjetno nič :'( (prvič sem igral in loterija Slovenije ima taki fensi websajt da je hudo ;((, še cifer ne morejo uploadat ;(( )
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

[Michael] ::

No, pa je bila sedmica dobljena, in to si delita dva, pa niso ble favoritne kombinacije, zanimivo ane Thomas? :)

Matev ::

vse je bilo do 30 (znotraj datumov)
zanimivo

jeti51 ::

Michael: nič posebnega, popolnoma normalno. Ker ni bila izžrebana favoritna kombinacijal, sta si jo delila samo dva (in ne kar dva, kot ti interpretiraš). Namreč če bi bila izžrebana kakšna favoritna kombinacija, bi si jo verjetno delilo še veliko več igralcev.:)

nodes ::

in zadel jo je sodelavec na skrajšanem sistemu favoritnih števik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Damjan Jagar ::

Uff, sedmice spet ni bilo! Naslednji teden bo rekordna.
http://jagar.si

Kami ::

Yep.

Naslednji tedn bo lepa vsota :)

Hehe spet sem mel 2 trojki, nič drugega :(

snow ::

Naslednji teden bodo izžrebane številke: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Lp vedeževalec :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Damjan Jagar ::

Potem bo pa veliko dobitnikov glavnega dobitka.
http://jagar.si

whatever ::

Tak bi blo še najbolj pravično.:)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

BigWhale ::

Ja, vsak ki vplaca, dobi nekaj.. a? ;)

Nejc Pintar ::

potem je bolje če nebi vplačal.
Lahko je biti prvi, če si edini!

speed machine ::

Rajši nič ne dobim, kot pa zadanem sedmico in dobim ven 20k.
//

Matev ::

Rajši nič ne dobim, kot pa zadanem sedmico in dobim ven 20k.


rajši dobim 1sit kot pa nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

speed machine ::

rajši dobim 1sit kot pa nič


Ja, to bi pa rad vidu kako bi pogledal, ko bi ti namesto 750mil. dali 1SIT.
//

Matev ::

zakaj namesto 750mil?

če bi imal na izbiro 0 ali 1 kot si ti omenil bi raje imel 1

CaqKa ::

eno je dobit sedmico, drugo pa dobit 750 mio.
enega in drugega se nebi branil.

speed machine ::

če bi imal na izbiro 0 ali 1 kot si ti omenil bi raje imel 1


Zgleda da slabo prebereš poste. Nisem nikjer omenjal 0. Rekel sem rajši dobim 0, kot pa sedmico in potem dobim izplačanih enih 20k (zaradi velikega števila ljudi ki so zadeli).
0 ni ekvivalentno sedmici v mojem postu.:D
//

Thomas ::

Emocionalni tobogan, ki bi ga povzročila najprej informacija da imaš sedmico, potem pa informacija da je takih 10000, bi bil peklenski.

speedmachine ima prav. Ni vreden 20 tisoč SIT.

Matev ::

dejmo se tako zmenit
če zadanete sedmico in dobite manj kot 750miljonov date ta denar revnim v afriki

Damjan Jagar ::

Emocionalni tobogan, ki bi ga povzročila najprej informacija da imaš sedmico, potem pa informacija da je takih 10000, bi bil peklenski.

Tega bi se jaz bal v primeru sedmice. Verjetno pa ne bom nikoli tega občutil.
http://jagar.si

Gandalfar ::

Evo, naloga :)

Prej je bilo vprasanje, kaj se splaca vlozit 2mio sit. Bi kdo spisal programcek, ki bo vrgel za 2mio sit cifer/listkov ven. Potem pa lahko v nedeljo prestejemo koliko smo 'zasluzili' :)

Sergio ::

40.000 kombinacij.

Napisi random, ki ti 40.000-krat izpise 7 razlicnih stevil med 7 in 39.

Upam, da te ne bo prevec bolelo, ce bos zadel sedmico. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Damjan Jagar ::

Med 1 in 39.
http://jagar.si

Sergio ::

U, pardon.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Kami ::

zaj smo nekaj računali.

Možnih je 15.000.000 kombinacij. Ena kombinacija stane 50 sit.

Torej 15.000.000 x 50 = 750.000.000 torej več kot celi dobitek...

Nena se splača, hehe :D
««
6 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

loto / jackpot (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7020384 (472) kamiKaZaA
»

Euro Jackpot (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22575783 (19737) cen1
»

Loto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518124 (6659) clothes
»

Na 3 listkih ista Lotko številka, napaka ali ??

Oddelek: Loža
195827 (5190) OZZY
»

LOTTO - katera kombinacija bo sedmica

Oddelek: Loža
364088 (3431) alesr

Več podobnih tem