» »

PC kar naenkrat zmrznil in zdaj fukcionira čisto počasi

PC kar naenkrat zmrznil in zdaj fukcionira čisto počasi

vir ::

Pc je kar naenkat zmrznil. Nekaj je omenilo Sysfader. Ugasnit in prižgat mi je uspelo-v 20 minutah.
Pred 2 dnevi sem instaliral Avira, Comodo in Superantispyware. z zadevami sem še isti dan prečistil PC. Danes pa kar naenkrat zablokira in potem polžexpress.
Tiči krivec v XPjih? Je možna tudi Mozila firefox? Do zdaj sem namreč uporabljal Internet explorer.

Kaj piše v tem linku o SYSfader (ne znam dobro angleško)
http://www.processlibrary.com/directory...

bluefish ::

na linku piše, da je povezan z nvidia grafiko. Poskusi ponovno namestiti gonilnike za le to.

333333 ::

Poskusi ponovno namestit driverje za grafo kar najverjetneje ne bo pomagalo... tako da še lahko pol poskusiš obnovitev sistema na datum preden si namestil Avira, Comodo in Superantispyware.
Spiritual

vir ::

Tega res še nisem delal.
Če tako obnovim sistem za nek datum bo naredilo to da bodo programi ki so bili instalirani kasneje avtomatsko izbrisani?
Podatki ki jih dam na neko drugo particijo bodo upam ostali.

mesoreznica ::

Možno da ti je antispyware izbrisal za windows nujne datoteke. Sploh Superantispyware, če nisi gledal kaj misli pobrisat ti je lahko kakšne pomembne datoteke pobrisal. Meni jih je tudi, moraš bit kr pozoren. Poskusi obnovit sistem, če ne pa format in nova instalacija.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Odstrani vse te programe, ki si jih inštaliral. Lahko, da ti AV bremza celoten računalnik.Mogoče imaš vklopljena dva ali več programov, ki so nemenjeni istemu opravilu. Tako sekajo en v drugega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

jan01 ::

Katero verzijo comodo firewalla imaš? Imaš že najnovejšo verzijo 3.5? Če ne, odinstalliraj in zloadej najnovejpšo verzijo(ne pozabi odklukati antivirusni del!!) najnovejša verzija. Če že imaš posneto to najnovejšo verzijo 3.5, A si slučajno pozabil odkjlukati antivirusni del med instalacijo? Pojdi v dodadj odstrani, poišči comodo, izberi add/remove in med postopkom ODklukaj comodo antivirus

mjk ::

jep ...
... obnovitev sistema me je že parkrat rešla pred temi progami, še pretežno pred enim dotičnim, ki ga ne bom omenjal ... se pa rima na PIG DEFENDER :)

stvar boš našel med pripomočki-> sistemska orodaja-> ?sistemska obnovitev? (ang. system restore).

drugače pa stvar obnovi sistemske nastavitve (windows registry), gonilnilke in datoteke na samih diskih na katerih je vklopljen system restore (privzeto je to na vseh diskih).

Vse kar obnovitev sistema naredi se da preklicat, tako da ni večje nevarnosti.

pa še to ... če imaš slučajno več antivirusov naenkrat gor danih se lahko tepejo med sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

vir ::

Obnovil sem kot ste rekli in zdaj zadeva dela (zaenkrat) ko avion.
Ponovno sem instaliral Avira, SuperAntispyware in Comodo. Ob tem se mi je pojevilo nekaj okenc ki jih bom tukaj nalimal in če kaj ni videt OK pa pokomentirajte.

1.) Prvo čiščenje s Superantispyware:



2.) Tu mislim da je hotel pregledat disk, kljukico sem pustil kot je na sliki:



3.) Tega okna pa ne razumem. Pozabil sem tud kaj sem označil če sem sploh kaj.


4.) Tako sem označil da se je zamenjal s Comodo.


5.) To je pa rezultat današnjega skeniranja s Superantispyware. Ker nebi rad kaj preveč zbrisal bi rad da še kdo prej vidi da ne bom kaj preveč zbrisal, da sistem potem spet ne bo začel delat čisto počasi.

bluefish ::

1.) tukaj ti čisti le cookije in ni problema.
2.) vredu.
3.) tukaj lahko pustiš tako, kot je po defaultu.
4.) ok.
5.) tiste cookije lahko pobrišeš, ostalo pa po želji. Bi bilo pa fino, če bi imel program možnost backupa.
Lahko pa najprej poženeš CCleaner, ki deluje 100% zanesljivo.

vir ::

CCleaner? Naj delam z obema al kako to misliš?

Ravno zdaj ko ga dolwlečem se mi je pojavilo tole okno od Avira:

To se mi je že včeraj pojavilo...kliknil sem Deny acces in je izginilo, zdaj pa se je spet pojavilo nevem od kod to pride.
Zdaj se mi pojavi vsake 2 minute. Že 3krat sem kliknil Deny acces. Bi moral kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

bluefish ::

namestiš CCleaner, ki je zanesljiv in najprej z njim počistiš register, nato pa boš videl, kaj še bo javljal program, ki ga uporabljaš ti.

Se mi pa zdi, da si glede tega rahlo paranoičen in si delaš več škode kot koristi.
Raje uporabi Firewall od Win, namesti en antivirus in računalnik občasno preglej z Win Defenderjem. To je to. Trenutno nameščeni programi ti le delajo zmedo in dodatno navlako + težave.

Sam osebno uporabljam le firewall na routerju in tistega v Win, občasno pa naredim kakšen scan, da potrdim, da je računalnik res čist, in še nisem imel težav z nesnago. Seveda pa je to odvisno od uporabnika do uporabnika.

Caniggia ::

Če ti računalnik friza in potem dela počasi? V 80% se to zgodi, ko se pregreva procesor. Odpri računalnik gor ter posesaj hladilnik od procesorja, da bo lahko zrak od ventilatorja do procesorja prišel. S to težavo sem se že neštetokrat srečal.

p.s. Upam, da nimaš nalepke gor za garancijo.
Did you try to press F1?

bluefish ::

tudi če jo ima nima veze, saj garancija še vedno velja na posamezne komponente.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik povezan s spletom prek Wifi, strani se ne naložijo

Oddelek: Omrežja in internet
365941 (5333) TAA66
»

HD4850 problem s sliko - tearing

Oddelek: Strojna oprema
281401 (1044) echoman
»

Antivir mi najde trojanca

Oddelek: Pomoč in nasveti
9925 (826) x1x1x1
»

Free ali zastonj?

Oddelek: Programska oprema
51618 (1349) vir
»

virusi? in problemi na kupčku

Oddelek: Programska oprema
61366 (1210) jan01

Več podobnih tem