» »

Teac CD-RW 40x burn speed

Teac CD-RW 40x burn speed

lordgreg ::

fora je v tem,,... da sem si nabavil cd-rw od teac-a, ki ima hitrost pisanja 40x. vse ok in prav, dokler pečem iz diska na cd-rw enoto. težava se zgodi ko hočem zapeči nov cd, katerega vsebina izhaja tudi iz cd-rom enote. takrat se pojavi težava tako v clonecd-ju ali nero-tu, ko se računalo avtomatsko resetira in mi ob ponovnem zagonu javi resno napako.

v čem je fora? zakaj se mi resetira kompjutr kar sam od sebe?

ps, specifikacije:

- proc: duron @ 700mhz
- cd-rw: teac 40x
- cd: sony 52x
- sys: win xp



prosim pomagajte,

thanks
  • spremenil: lordgreg ()

JLP ::

Koko maš pa diske pa CD-ROMe in CD-RW prklučen? Master slave pa te zadeve mislm. Pa povej še plato pa kok močn napajalc maš ker se zna zgodit, da k ti oboje dela da kej zmanka pr napajanju in sede vse skup.
Live long and prosper!

Dr_M ::

eh...ce men lohk dela AMD sistem z 230W napajalniko bo tut pr njemu usaj z 250W. itak se usi se neki pritozujejo cez winXP. probi ksn malenkost bl resn OS, like win2000.

lordgreg ::

1. uporabljam windows xp pro, tako da kakršnokoi spodbujevanje k slabšim sistemom odpade.
2. moji priklopi so pa tak:

- primary master: hdd1 - maxtor 40gb,
- primary slave: hdd2 - ibm 10gb,
- secondary master: cd-rom sony
- secondary slave: cd-rw teac 40x


fora je v tem, da sem takšno postavitev uporabljal s prejšnjim pekačem philips 2x in je vse delalo oke, nevem kak da nebi to delalo kr naenkrat

bastadu ::

Pa ne moreš peč tako direkt s CD-ROMa, če ga maš na istem kablu kot RW. Pri 2× je še mogoče špilal sedaj ti pa absolutno ne bo več, saj ne moreta naenkrat delati CD-RW in CD-ROM, če sta na istem kablu...

lordgreg ::

več kolegov ima pekače.

imajo pa enake fore kot jaz enako priklopleno. le da imajo oni 24x hitrost žganja cd-jev jaz pa 40x.

kdo je pa rekel, da hočem jaz direkt iz cd-ja žgat? sajn pa nisem nor! saj pa je jasno da bom najprej naredil image cd-ja ki ga hočem zapeči. torej princip: cd-r -> image -> cd-rw. in kaj je tu tak problem????

resetira... kao da mu zmanjka moči!!! help please...

Han ::

Zamenjaj CD pogona med seboj: Teac naj bo master, Sony slave.

Zbriši pogona in drugi ATAPI kanal iz Device Managerja. Desno klikni na My Computer, izberi Manage in pod Removable Storage - Physical Locations zbriši CD pogona. Resetiraj in pusti sistemu, da na novo zazna naprave.

Če imaš naložen Via 4in1 ATAPI gonilnik, je možno, da imaš zaradi njega težave.

lordgreg ::

tak mam in sem mel vedno.. le da sem malo zabrklal ko sem vam pisal:

- primary master: hdd1
- primary slave: hdd2
- secondary master: teac cd-rw
- secondary slave: cd-rom sony


folk je tudi govoril naj si dam gor nove via 4in1 zadeve, da bi špilalo, saj imam matično qdi kinetiz blabla...


grem zaj brisat drajve, inštalirat vio pa še kaj bom sprobal pa bomo vidli


Alec999 ::

LordGreg >> svetujem ti nasledno razvrstitev komponent

- primary master: hdd1
- primary slave: teac cd-rw
- secondary master: hdd2
- secondary slave: cd-rom sony

ali

- primary master: hdd1
- primary slave: cd-rom sony
- secondary master: hdd2
- secondary slave: teac cd-rw

lp,
Alec999

lordgreg ::

hehe,..

poslušajte foro. razvrstitev sem pustil enako. vse kar sem spremenil je inštalacija via 4in1 programja in sedaj vsa stvar funkcionira brez težav.

Matek ::

LordGreg, če maš na enem kanalu 2 enoti, je delo med njima dvema ful počasno, ker si delita kabel. Prej, ko si mel tisti 2kratni pekač, je če lahko dohajal cederom ga, ker je rabil samo 600kb na sekundo, 40kratni pa rabi več, in ga zato ne dohaja cederom, zdi se mi pa čudno da se ti resetira zaradi tega računalnik. Mogoče je pa res kaj napajalnik kriv, probaj si sposodit kakega močnejšega. Če pa ne boš našel rečitve, pa probaj kupit kak dodaten IDE kontroler.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša vezava večih IDE enot??

Oddelek: Strojna oprema
6970 (885) delfinus
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151815 (1534) Tr0n
»

Priklop Teaca-pomoč?

Oddelek: Strojna oprema
151170 (928) Tzar
»

priklop pekača

Oddelek: Pomoč in nasveti
61368 (1189) drofa
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102092 (2014) Matty

Več podobnih tem