» »

Bad sektorji

Bad sektorji

Golden eye ::

Mi lahko kdo malo bolj podrobno razloži kaj je to? Ko mi win xp pregeldajo disk mi napiše da mam 5 kb bad sectorjev. A je to ful slabo al ne!

Seveda to je disk ibm 30 gb 5400 rpm, ata 100 ;((

:O

Dr_M ::

lohk so samo softwerski bad sectorji, to se da odpravt s formatiranjem al neki, ce so pa hardwerski pa uveljavlji garancijo, ce jo se mas seveda, drugac pa ni pomoci.:\

jure1873 ::

ajej danes sem se lih pri enemu kolegu za******* z enim ibm diskom.
če je 5kb bad secotrjev in so softwerski je super!!!
če imaš pa 16mb bad sectorjev in se winsi nočejo štartat pol pa ni lih vse v redu.
pred kakšno uro smo lih dali low level format... kot edina zadnja možnost. še 7 ur pa bomo vidli če bo treba na servis....

DJroky ::

Ponavadi ko se začnejo na disku pojavljati bad sektorji se ne ustavijo sami od sebe, tako da je najboljša rešitev čimprejšnja menjava diska, če pa je v garanciji TAKOJŠNA menjava.

lost1 ::

S cim najlazje in najbolj zanesljivo odkrit bad sektorje oz zacetek teh ? k mam IBM-a 60gb 7200 , pa me mal skrbi da nebom kej zgubu ksnih podatkov k to sm jih na prejsnjem Fujitsu, sam tist jebla moja krivda.
lost1 : Tolar na tolar palača,poloznica na poloznica pa gre plača

DJroky ::

Mislm da je na IBMovi strani en programček, ki ti disk pretrese po dolgem in po širokem. Kolikor sem jaz slišal velja za boljšega. Drugače pa maš v windowsih tud scandisk, samo da moraš dati popoln pregled.

ChiefThunder ::

program se imenuje Drive Fitness Test. Zadeva nardi zagonsko disketo, s pomočjo katere preveriš disk. če gre za softwarske sektorje je zadeva rešljiva, če gre za strojne probi low level format...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tec ::

kakor koli obrnes, bad sector je se vedno bad sector. 100% pomoci ni, lahko jih "skrijes" z dolocenimi programi ampak na tak disk se jest nebi nikol vec zanasal. Iz lastnih izkusenj lahko povem, da je edina pametna resitev garancija, oz. menjava diska v npr. Maxtorja. Jest sem probaval razne nacine z slabimi sektorji pa nisem dobil nikjer niti 80% zanesljivost nazaj.

Mac ::

Me pa samo zanima, kakšni so softwarski
bad sektorji?

kalcek16 ::

S katerim programom pa lahko naredim low level format in kako?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404222 (3204) amigo_no1
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82070 (1809) Mr.B
»

Diski crkujejo kot za stavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
191669 (1172) dexter
»

Kako odstranit BAD SEKTOR?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151790 (1554) YiMMi
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222914 (2615) XtX

Več podobnih tem