» »

Matična z vgrajeno grafiko - nasvet!

Matična z vgrajeno grafiko - nasvet!

moat ::

Pozdravljeni!

Za kolega sestavljam sistem, ki bo služil za pisarno, deskanju po internetu, messenger, kakšno nezahtevno igro v stilu tetrisa, kart ipd., tudi kakšen šah, pa seveda ostalo kar sodi k delu in zabavi na računalniku... glasba, DiVX oz. DVD in ostalo... torej ničesar zahtevnega.
Izbiram torej matično, ki bo imela vgrajeno grafiko, saj se posebna grafična kartica v tem sistemu ne bo potrebovala. Seveda mora biti matična zanesljiva in solidna, o neki "špici" ne razmišljam. Zaradi cenovne ugodnosti izbiram platformo AMD in čipovje nForce. Imel sem v mislih nekaj takega ali podobno z novejšim čipsetom in malce dražjo, kot je slednja. Verjetno pa med njima bistvene razlike ni.
Mogoče še kakšen drug predlog? Morebiti celo kakšno mnenje, tako iz prve roke, od nekoga, ki si morebiti lasti dotični matični plošči?
Za vaše nasvete se vam zahvaljujem. Lep dan še naprej, moat.

KandazaR ::

moat ::

Pozdravljen KandazaR!
Seveda sem gledal tudi dotično matično, torej Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AM2+/AM2 in to prav zaradi grafike. Toda, ne vem. Moram reči, da me nekako bolj prepriča Asus. Me pa zanima zanesljivost omenjene Gigabytke. Ima kdo iskušnje?
Hvala.

x45 ::

Ga ima ultra durable2 ter trde kondenzatorje, slednje ima Asus tud. Sam zadeva še ni 5 let zunaj da bi lahko kdo povedal da dela npr 5 let in več bp.

kondenzatorji - kar so glavni problem če ti ne vžge strela not so tile trdi cca 5x vzdržljivejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

moat ::

x45, hvala za pojasnilo.
Da, na slikah se dejansko vidijo novo kondenzatorji na obeh ploščah. Toda, dilema je bila v čipsetu. Sicer sem med iskanjem in primerjavo čipsetov po netu ugotovil, da je atijev čipset, skupaj z grafiko Ati HD3200, boljši in zmogljivejši. Upam pa, da je tudi celotna matična plošča proizvajalca Gigabyte boljši nakup kot nForce čipset z grafiko nVidia 8200 (pa tudi 8300), proizvajalca Asus.
Lep dan še naprej, moat.

mesoreznica ::

Glej, da ne boš preveč kompliciral z onboard grafami. Osnovna grafa te pride cca 25-30€. Nova. Torej če je matična z boljšo onboard grafiko 20€ dražja od tiste z slabšo ali brez vzami brez in dokupi eno osnovno grafično.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Jest mam namen sestavit podoben sistem. Odlocil sem se, da nekje staknem tole asusko. Ima vse kar rabis, pa se AM3 procesorje podpira.
Pravilno si se odlocil, da se izogibas gigabyte plat. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

Asus je praviloma boljši od gigabyte plat, sam če staviš na vdržljivost kljub temu razmisli o gigabyte ( Ultra durable 2 ipd )... Sicer si sam lastim eno GA plato pa tud Asusko mam pa nobena ni 100% biser, sam Asuska je po vročini tam nad 30 st mal čudno delala - navadni kondenzatorji ?

780g pa je boljš čipset od 8200 / 8300 ne glede kero vzameš.

Dr_M ::

8200/8300 je dober, ce imas namen imet se graficno kartico zraven v kombinaciji z visto. Nvidiin chipset zna ugasnit graficno kartico, da ne porablja elektike po nepotrebnem, AMDjev chipset tega ne zna. Ce nima dodatne graficne not, potem je 780G malenkost boljsa izbira.
Vsak chipset ima nekaj slabosti in prednosti. 780G lahko predvaja samo dva svideo signala na1x. Enega analognega in enega digitalnega. Te omejitne pri 8200/8300 ni. Ima pa 780G boljso podporo za zvok skozi HDMI.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mesoreznica ::

Jest mam namen sestavit podoben sistem. Odlocil sem se, da nekje staknem tole asusko. Ima vse kar rabis, pa se AM3 procesorje podpira.
Pravilno si se odlocil, da se izogibas gigabyte plat. :)


Heh jaz se bom v prihodnje izogibal Asus plat. Sicer so dobre navijalke tu nima kaj rečt. Ampak da mi je P5KR 3x pobralo pa ni glih slučaj. (pa sem imel zmerno navijanje na stock voltažah). Asus: hvala ampak ne hvala, nikoli več.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Valvoline ::

Hje za filme gledat,kkšn tetris pa mame emulator je še stari p3 ali duron na cca 1ghz več k dost.
Komplet enih 50e :),lahk ti pa ker šenka da mu doma ne nabira praha :)

Dr_M ::

Nikakor ne trdim, da je Asus najboljsi. Delec od tega, ampak je pa definitivno mnogo boljsi kot gigabyte.
Epox ni vec, Abit tudi ne, DFI se pri nas ne prodaja, tko da od boljsih ostane samo Asus.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Sicer si sam lastim eno GA plato pa tud Asusko mam pa nobena ni 100% biser, sam Asuska je po vročini tam nad 30 st mal čudno delala - navadni kondenzatorji ?
Non-solid kondenzatorjem se celo izboljsajo lastnosti, enkrat, ko se segrejejo :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

x45 ::

Nikakor ne trdim, da je Asus najboljsi. Delec od tega, ampak je pa definitivno mnogo boljsi kot gigabyte.
Epox ni vec, Abit tudi ne, DFI se pri nas ne prodaja, tko da od boljsih ostane samo Asus.


DFI je ma elektronika , pa so top plate... 790gx majo

PaX_MaN ::

Lahko bi poskusil tudi z Intelov vse-v-enem Little Valley.

Dr_M ::

DFI je ma elektronika , pa so top plate... 790gx majo

Zanima me ksna bolj resna stacuna. Pa se ksni drugi modeli in chipseti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

moat ::

Pozdravljeni!

Vsem hvala za nasvete. Torej, dejansko še iščem, tehtam in premišljujem. Sicer pa je časa še na pretek, saj se bo šlo v nakup šele sredi norega decembra. Glede nakupa rabljenih komponent pa je takole. Res je, da se za povsem običajno delo ne potrebuje dvojedrnika, toda kolega hoče nov računalnik, predvsem sedaj, ko je kupil lcd 22". Starega, kjer to že vse počne, tako ali tako že ima. Poleg tega ni povsem izključil poznejšega nakupa boljše grafične kartice. Tako, da... druge ni, kot novo:D. Ostale komponente so že izbrane, dilema pa ostane le še pri glavni - mamaplati.
LP, moat.

Invictus ::

Kupi si http://www.intel.com/Products/Desktop/M...

Jo imam doma in je za tvoje (in moje) potrebe čisto dovolj. Predvaja tudi full HD filme (z coreAVC). Kot bonbonček pa gori laufa tudi Mac OSX :-).

LP I.

x45 ::

Kupi si http://www.intel.com/Products/Desktop/M...

Jo imam doma in je za tvoje (in moje) potrebe čisto dovolj. Predvaja tudi full HD filme (z coreAVC). Kot bonbonček pa gori laufa tudi Mac OSX :-).

LP I.


intel je daleč zadaj s svojimi IGP čipi.

x45 ::

še test:

intel nima kaj iskat z 45 g zudi z 4x dražjim cpu jem 1250 eur v slo) v primeru 790gx oz 780g ( sideport mem disabled ):

http://my.ocworkbench.com/2008/gigabyte

/GA-EG45M-DS2H/b1.htm

Sajco ::

Da ne odpiram nove teme...

Kakšne so lahko slabosti pri matični plošči z onboard grafiko? Onboard grafika se drugače ne bo uporabljala. Je kakšna razlika med matično z in brez onboard grafične?

Dr_M ::

Ne nic ni razlike. Izklopis grafiko in to je to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri AMD CPU in plato za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
141308 (1079) jest10
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858567 (22077) Meizu
»

AMD phenom 2 x3 720BE (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
885459 (4126) DJ MartiNi
»

Asus EEE Box

Oddelek: Strojna oprema
273756 (2385) kmetek
»

Comp do 300 € (za pisarno, microATX?)

Oddelek: Kaj kupiti
452923 (2372) steev

Več podobnih tem