» »

Nehalem has a TLB bug ?

Nehalem has a TLB bug ?

1 2
3
»

Jst ::

Kaj je Intel kdaj šparal z dokumentacijo z bugi v njihovih procesorjih? Kolikor se jaz spomnim, ne...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Azrael ::

Take stvari se ne prikriva, saj skrivanje prinese probleme in zgubo. Namreč ne misiti, da kupci procesorski farm verjameno na besedo, da je vse OK, stvari redno pretestirajo tudi sami.

V polpretekliem času AMD ni zaklal Phenomov TLB bug, pač pa nedobavlji proci in dobavljivi kripeljni, ki v najbolj naspidirani različici, niso imeli za burek proti najcenejšim Intlom tistega časa.
Nekoč je bil Slo-tech.

PaX_MaN ::

Kaj pa tretja (ali deseta, kaj jaz vem koliko teorij zarote je) možnost, da se Intelu enostavno jebe, ker ve, da AMD nima za polpet? :P

M-XXXX ::

MadPanter to je res, vendar je tukaj še en pogled na situacijo: Buga nikoli ni bilo in GA SPLOH NE RABI ZANIKAT. Ker če bi se odzval na vse neresnične govorice bi lahko vsak dan 100 uradnih izjav napisal:D

Dr_M ::

Kako ga ni blo, ce je bilo v tisti pdf datoteki napisano, da je bug obstajal.
Ja, dokler Intel uradno ne zanika, je vedno moznost, da je s procesorjem neki narobe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tilinho20 ::

Ja, v beta procesorjih.

Dr_M ::

A zdej pa niso vec beta? >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Valvoline ::

Bile so govorice da so baje x3 phenomi dejansko x4 z tlb bugom z odstranjeno 1 jedro :)
Mogoče bo tut intlov nehalem x3,kdo ve :)

M-XXXX ::

Kako ga ni blo, ce je bilo v tisti pdf datoteki napisano, da je bug obstajal.

Malo narobe gledaš: Za navadne uporabnike procesor pred "retail" sploh ni obstajal, tako da "beta" procesorji ne padejo v to. To je tako kot da bi rekel da so se testni, "beta" primerki naprimer Lagune kvarili. Vendar se verzije za na trg ne. Ne morem posploševat.

Dr_M ::

uga nikoli ni bilo in GA SPLOH NE RABI ZANIKAT


Ja? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

uga nikoli ni bilo in GA SPLOH NE RABI ZANIKAT


Ja? :)

Še zdaj stojim pri svoji izjavi.
Kot sem rekel uradno procesor pred retail NI obstajal. Tako da Nehalem NIKOLI NI imel TLB buga. Kot sem rekel "beta" verzije se ne štejejo.
Sicer ne vem kako sem se tega spomnil, sam vseeno: Kaj bi ti menil če ti bi naprimer profesor ocenjeval seminarsko na tem kako je iz gledala "tvoja" verzija, ki si jo potem še popravil, dopolnil in šele nato oddal le njemu?

Dr_M ::

In ti zdej zagotovo ves, da buga ni vec? Mas verodostojne informacije iz intela?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Za nič ne moremo bit 100%:D
Vendar sem 90%+ da ga ni. Zakaj? Kot prvo če se Fudzilla nekaj smisli to zame ne pomeni veliko, vendar če se že in potem neka pomembna stran (techpower) zanika jim verjamem (oziroma 100x bolj Fudzilli.
Potem je tukaj še da je Intel PRIZNAL da je bil v "beta" fazi, kar pa je popravil z bios update in retail tega nima. Kot tretje bi Intlu veliko bolj škodovalo če se ugotovi naknadno, kot da bi povedal od začetka. In kot najpomembneje: Če ga bi bil, ga bi kdo že opazil.

Valvoline ::

In ti zdej zagotovo ves, da buga ni vec? Mas verodostojne informacije iz intela?

In kako lahka testiraš če je al pa ni bug ???
Sej če bi bil je to avtomatski samomor,ne vem kak je to AMD-ju takrat spodrsnilo.

Azrael ::

AMD ni nič škodoval njihov TLB bug, bil je samo pika na i, ob vsej blamaži okoli Phenoma, zamude, nepodprtost, nedobavljivost in končno primerki, ki niso bili ne tič ne miš. TLB bug gor ali dol, zaj*bali so že mnogo prej.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

Glede nepodprtosti so jih proizvajalci plosc zajebal. Zdej so se mnogo bolje pripravili na AM3 procesorje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

Za nič ne moremo bit 100%:D
Vendar sem 90%+ da ga ni. Zakaj? Kot prvo če se Fudzilla nekaj smisli to zame ne pomeni veliko, vendar če se že in potem neka pomembna stran (techpower) zanika jim verjamem (oziroma 100x bolj Fudzilli.
Potem je tukaj še da je Intel PRIZNAL da je bil v "beta" fazi, kar pa je popravil z bios update in retail tega nima. Kot tretje bi Intlu veliko bolj škodovalo če se ugotovi naknadno, kot da bi povedal od začetka. In kot najpomembneje: Če ga bi bil, ga bi kdo že opazil.


hehe zdaj je še matejček sam sebe za.....
z biosom popravljen ( TLB )bug je še vedno BUG.
in Intel je mel že iz starih časov buguste cpu je je znan po tem. bios popravlke zarad bugov je mel C2d in nehalem zgleda tud.... na račun preformanca jasno.

Vanadium ::

Iz ust si mi vzel x-45 okol tega bios updejta. Drgač pa jaz ne verjamem ne fudzili ne "priznani" tech power up. M-xxxx torej ce siol objavi freddy miler je postal prime minister angleške vlade boš verjel ker je to "priznana" stran. Sorry mal z rezervo vzami vse skupaj okol teh strani. Edino kar mene pač moti v pdf-ju je omenjen TLB-bug nikjer pa dejansko niso potrdili da so ga odpravili ali podobno razen na "priznanih" straneh.

L.P.

PaX_MaN ::

Edino kar mene pač moti v pdf-ju je omenjen TLB-bug nikjer pa dejansko niso potrdili da so ga odpravili ali podobno razen na "priznanih" straneh.

Samo BETA, stari, SAMO V BETA različici premikalnika bitov, v BETA različici!

Tudi če morajo flikat BIOS, dokler ni vidnega upada zmogljivosti z vključenim popravkom (kar je eficientno zabilo zadnji žebelj v krsto faliranega Phenoma), bom konspiratornežem s čisto vestjo kazal sredinca.

tilinho20 ::

Iz ust si mi vzel x-45 okol tega bios updejta. Drgač pa jaz ne verjamem ne fudzili ne "priznani" tech power up. M-xxxx torej ce siol objavi freddy miler je postal prime minister angleške vlade boš verjel ker je to "priznana" stran. Sorry mal z rezervo vzami vse skupaj okol teh strani. Edino kar mene pač moti v pdf-ju je omenjen TLB-bug nikjer pa dejansko niso potrdili da so ga odpravili ali podobno razen na "priznanih" straneh.

L.P.

1.Če bi po tvoje siol objavil eno ali več neresnično novico potem njemu ne bi več verjeli in tukaj je isto.
2.So pa rekli, da je bil v beta procih, zdaj pa itak niso več beta proci tako da jih ni. A je treba 1000x napisat/rečt?

M-XXXX ::

z biosom popravljen ( TLB )bug je še vedno BUG.

Spet dokazuješ kako si retardiran? Kater del ne razumeš da v retail verziji ni nobenega buga ne fixa? Za navadne smrtnike pa pred verzije sploh niso obstajale.

Nekaj podobnega je kot da bi rekel da ima naprimer 9950 TLB bug sam ga nima. Imele so ga prve verzije, nove ga pa nimajo (sicer ni čisto enako, je pa nekako primerljivo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Vanadium ::

@ tilinho20: Ma pusti siol ipd. strani zato to pa pravim, da bi bilo na mestu da intel uradno zanika na svoji strani vse govorice.

@ M-XXXX: nerabiš bit žaljiv do X-45 vsak pač svoje tupi, tako kot jaz da mi je vse sumljivo. Govorice so okoli in na mestu bi bilo da jih intel uradno zanika to je moje mišlenje.

P.S.

Pa brez zamere drgač pa se pravilno napiše retardiran :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Mr.B ::

Če je bug, bomo videli čez slabe tri mesece, dokler pa delaš tak overkil proti AMD-ju, je pa stvar zelo relativna : http://it.anandtech.com/IT/showdoc.aspx...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

M-XXXX ::

Če je bug, bomo videli čez slabe tri mesece

Zakaj pa čez 3 mesece?

@ M-XXXX: nerabiš bit žaljiv do X-45 vsak pač svoje tupi, tako kot jaz da mi je vse sumljivo. Govorice so okoli in na mestu bi bilo da jih intel uradno zanika to je moje mišlenje.

1x, 2x, tud 3x se čisto razumno kaj spregleda, vendar vsakič drugič ali celo več pa ni več normalno:D.

Je res typo ja, my bad. Sam če spregleda po 10 postov zaporedno bo tudi eno črko:D

tilinho20 ::

@ tilinho20: Ma pusti siol ipd. strani zato to pa pravim, da bi bilo na mestu da intel uradno zanika na svoji strani vse govorice.

Rekli so je da je bil v beta verziji, zdaj pa mi itak ne uporabljamo beto, tako da za nas ljudi tega buga ni!
ps: Upam da tokrat bo pa že dovolj razumljivo.>:D

Dr_M ::

zdaj pa mi itak ne uporabljamo beto

Za intelove procesorje je to tezko rect. >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Hm... AMD je imel potem več kot pol leta v prodaji zgodnjo alfa verzijo procesorja:P

Dr_M ::

Jup, 1x pa res. Intel ima pa vedno 1 leto beta verzijo. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mtosev ::

eni majo BUG v glavi :> pa so ne realni in kvasijo neumnosti, ker jim bug v mozganih to dela. mislim na x45.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

x45 ::

hehe zgleda da je v tvoji glavi bug pa še kaj drugega....
:D

Bug in ne samo TLB pač je.

Pyr0Beast ::

Proci (VSI) so imeli buge in jih se imajo. Od P1-k do danasnjih phenomov.
Bios update ne odpravi buga, ga samo -prikrije-. Tako kot TLB fix ne odpravi stvari.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Summit Ridge (AM4, ZEN core)

Oddelek: Strojna oprema
372780 (1834) D3m
»

AMD-jev Zen bo še malo počakal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9114797 (10216) PredatorX
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
71871 (1749) bluefish
»

AMD predstavil nove procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9010077 (7436) Azrael
»

Trijedrni procesor za 135 evrov

Oddelek: Novice / Procesorji
153745 (2408) murmur

Več podobnih tem