» »

Vezava nožne tipke s tipkovnico

Vezava nožne tipke s tipkovnico

Rikec ::

Pozdravljeni!

Prišel sem na eno idejo, da bi izdelal budnik za Pro Train Perfect. Izvedba bi bila preko

nožnega stikala

, ki bi ga nekako moral zvezati s tipkovnico.
Preko tipkovice se budnik aktivira s kombinacijo tipk ALT + SPACE (v obratni smeri ne deluje), in to tako, da najprej pritisneš ALT in držiš, ter nato pritisneš še SPACE.

Ker nisem ravno vešč električar, prosim za kakšne morebitne nasvete, predloge, ipd.

Če ima kdo kakšen drug predlog, kako zvezati nožno stikalo, ki bo aktiviralo kombinacije tipk ALT+SPACE.

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav, Nejc
  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Take stvari (npr obstajale so tipke za fliper), so načeloma narejene kot tipkovnica (praktično ista elektronika, ki je paralelna obstoječi tipkovnici.

Ali bi bilo dovolj raztrančirati neko odsluženo tipkovnico, povezati ustrezne kontakte preko stikala, žal ne vem. Lahko bi se zgodilo, da bi tipkovnici motili ena drugo, ni pa nujno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Fave ::

Sicer tipkovnic ne poznam (from the inside), ampak če bi to vezal vzporedno tipkama ki želiš, bi moralo delovati. Ali pa tudi ne. Mogoče bi bilo potrebno vezati kakšne kondije... A to imaš za veliko serijo ali samo za ene par?

Ko sem sam programiral v quickbasicu, bi tako stvar spelja ck pk preko COM ali LPT.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Brane2 ::

Svojčas je mel znanec podobne ideje in se je tega lotil kar z navadnim dratom za 220V ( nočne lampe etc crap) pa ni delalo.

Tipkovnici se je strgalo, če je kar tako prištekal na eno tipko 5m kabla, sploh v prisotnosti GSM aparatov itd.

Jaz bi si za to naredil poseben vmesnik. Magari majhen mikrokrmilniček vezan na COM port ali kaj podobnega.

Lahko bi recimo vzel tastaro miško za COM port in izkoristil eno od stikal.

Ali tudi kaj novejšega za USB. USBja ne moreš potegniti ravno 15m ampak toliko ga najbrž tudi ne rabiš...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fave ::

Mogoče bi moral poizkusiti z oklopljenim kablom.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Spajky ::

Tipkovnica ima ponavadi notri manjše tiskano vezje z izhodom za PS/2 ali Usb. Na tej tiskanini je +5V napajanja in 8bit-mikrokontroler z matrico 8x8 vhodov, ki so povezani na folijske kontakte, ki delajo na teh vhodih stik na maso ali +, ne vem več ...

Torej bi bilo možno napravit gor dodatno mini vezje in na tipkovnici in izhodni priključek za ta namen. Toda malo je treba experimentirat, še prej pa pobrat z iNeta datasheet čipa, da veš kaj delaš in ne skuriš kaj ... pa pol na footswitch pelješ oklopljeni mic-kabel, vse skup na ne sme vplivat na normalno delovanje tipkovnice ...

Jest sem na podoben način (brez zunanje itervencije/avtomatika z enimi dvemi min.kondiči, dvemi upori in dvemi tranzistorji, pilotirano iz num.lock ledice ipd. dolotal na tisto malo tiskanino Chicony tipkovnice avtomatiko, da mi plata avtomatsko pritiska ob boot-u nekaj časa tipko Esc, da mi sploh ne šteje memorije (ampak samo prikaže=hitrejši boot plate). Rabilo mi je pa nekaj časa za experimente, do zdej pa sem že pozabil, kako sem napravil ...

Vsekakor je enostavneje nabavit kako mini dodatno tipkovnico zraven 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jamiroq ::

roko bi dal v ogenj, da je nekdo na slo-techu nekaj takega ze spraseval. ce bom nasel temo bom objavil povezavo.

bom napisal enako kot sem v tisti temi: kupi en poceni usb joystick (manjso elektroniko kot ima boljse je - jo lahko montiras v sam pedal) in pedal zvezi namesto enega gumba. gumb sprogramiras na alt+space s programom joytokey. lahko pa uporabis tudi nekaj takega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vox Launcher - your... everything

Oddelek: Programska oprema
111382 (1024) sajmon
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17629136 (17537) Phantomeye
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13719821 (17169) energetik
»

Tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
261357 (994) Matej_K
»

Hude težave z računalnikom 286. Prosim pomagajte

Oddelek: Pomoč in nasveti
191730 (1325) Popaj1

Več podobnih tem