» »

Kupujem kvalitetno ohišje

Kupujem kvalitetno ohišje

1
2
»

TOP ::

Kar se tiče ohišja je tole stvar,ki ti pravzaprav nobeden ne more pomagat,ker je to stvar okusa.Lahko ti pa pomagamo z našimi izkušnjami,katere smo že imel.Lahko ti svetujem Anteca nine hundred sem mel zelo dobro ohišje predusem zelo dobro zračeno,je pa mal majhno in diske je slišat,ko berejo.Sedaj mam Thermaltake Armor+MX ki je pa še hladnejše od tega Anteca in kar je najbolj važno nobenih vibracij,ker tule se diske položi v plastično ležišče in tudi ko berejo so neslišni,kar pa se tiče glasnosti pa se da regulirat,to je stvar spet okusa,mene glasnost do neke meje ne moti,ker mam rajši navit PC in še posebej sobo,kjer mam PC.Na koncu ti rečem tole ohišje je zmiraj stvar okusa,nekateri gledajo na lepoto,drugi na funkcjonalnost ohišja.V glavnem je pa dobro če je ohišje Aluminjasto,ker prenaša manj vibracij kot pa kovinsko in kletka za diske naj bo čim bolj plastična.

Fr33man ::

TOP imaš prav! Samo mene vedno gloda moja perfekcionistična žilica (za katero bi pogosto raje videl da je ne bi imel). Recimo ohišje, ki ga je postal BuBBle.D je za veliko večino čist hudo, jst pa že s slik vidim detajle ki niso izpiljeni oz. se ne skladajo z mojimi pričakovanji (da ne bo pomote, detajle s strani proizvajalca, ne uporabnika in njegove modifikacije).
Res je tudi da je 350€ + vsaj 4 kvalitetni venti precej draga zadeva, saj če prodam še plato, proc in rame, dobim že soliden i7 sistem, samo pri men to ne igra velike vloge, ker bo pohitritev premajhna, že trenutni sistem je overkill, kar se zmoglivosti tiče. Imam pa vse skupaj v najmanjšem in najcenejšem ohišju od Lian Li.
Tako da sem že skoraj dokončno sklenil da bom vzel TYR-ja. Z njim bo moj enoletni nenehni nakupno/prodajni sistem dograjevanja komponent končno dobil zaključeno celoto. :)

M-XXXX ::

Vidim da ste omenili Skeletona- toliko v vednosti sem ga dobil na test, ki ga boste lahko kmalu videli na OC-LAB2.:D

Meizu ::

Obvezno tegale!!>:D

Sam če maš dnar...

http://www.xoxide.com/zalman-fatal1ty-f...

Fr33man ::

TYR je v istem cenovnem rangu, tko da ne bi bil problem, samo je preveč gejmersko orientiram, sam pa ne igram iger =)

Meizu ::

Jebeš gejmersko orentacijo, a ni lep!? Damn...

Sej praviš meni ane?

Fr33man ::

Ja tebi :D

Je lep ni kej. Ima tudi kul detajle kolikor sem nahitro pregledal. Samo vseeno ni po mojem okusu. Tole je prava lepota:



:D

legice ::

Obvezno tegale!!>:D

Sam če maš dnar...

http://www.xoxide.com/zalman-fatal1ty-f...

meni se ta ravno ne dopade preveč,ker ima preveč teh napisov in izgleda predebelo.hladi ko šus,to ni dvoma,ampak ni revno za ne gamerja.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

legice ::

Ja tebi :D

Je lep ni kej. Ima tudi kul detajle kolikor sem nahitro pregledal. Samo vseeno ni po mojem okusu. Tole je prava lepota:



:D

samo stransko odpiranje za cd-je je malo čudno,ampak drugače pa izgleda super
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Meizu ::

Legice, kot za koga, meni je pa ravno tale robustnost naravnost zakon 8-)

Fr33man ::

Ali bi omenjeni ventilator:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

V navezi 2x noter, 2x ven (se pravi 4-je ventilatorji)nudil zadosten pretok zraka skozi ohišje? Glede na to da ima le 800rpm, mamljiv je podatek o glasnosti, ki znaša le 8dB.

Steinkauz ::

88 eur za ventilatoje je huda...
Vzemi raje 4x slip stream 800rpm https://www.cool-pc.org/productdetail.p...
Pomoje bo dovolj, odvisno kolk boš navijal in kak cpu cooler maš.
Razlike med 8db in 11 ne boš slišal(oba sta neslišna), je pa slip steam precej cenejši.

Fr33man ::

OK. Za vente bom še razmislil. Grafa ima 45 stopinj več ali manj konstantno (99% časa), proc pa nekje 35-38, tako da predvidevam da bodo 4-je venti po 800rpm zadosti.

Povejte še ali se da kje v SI kupit bužirke in/ali snake skine? Namreč kar nekaj mam kablov + I/O kabli od ohišja so v grdi sivi barvi, pa bi jst to mal čez obleku v te skine. Našel sem le termoskrčke, ki so zgolj gumijaste cevi ki se skrčijo in niso pletene.

bluefish ::

cool-pc jih verjetno ima. Sem jih sicer kupoval že kar nekaj let nazaj.

Fr33man ::

Odpade. Cool-pc kolikor gledam že 1 leto nima nobenih snakeskinov na zalogi. 1x sem jim pisal pa še oni dober ne vejo če jih bodo še mel.

miha85 ::

"Lian-Li seveda je najboljše ampak za tvoje novi računalnik nepotrebno."

Zakaj pravzaprav je Lian Li ohišje nepotrebno zame??

Ne bo pa to nov računalnik, ker imam komponente že doma, in sicer:

Rampage Formula, Intel Q6600, 4GB Teamgroup extreme dark, Enermax Infinity 650W, XFX 9800GTX (nameravam vzet še T-Rad hladilnik), Creative titanium X-Fi prof. Sistem je navit na 3,2Ghz (8x400Mhz).

Antec P182 mi ni všeč, sem ga že videl v praksi, sem ga že imel namen kupit, samo mi nikakor ne potegne. Skeleton je preveč odkrit, so le mali otroci doma, mingrede kdo kak kovinski predmet vmes vrže in je kratki stik. Xaser je sicer kul, je pa ogromen in ima precej nepomembnih plastičnih detajlov, Lian Li PC-7 sem imel že kar nekaj časa nazaj mi je pa čist klasično ohišje, bi vseeno rad kaj extra.


Nepotrebno je zaradi tega ker ga ne potrebuješ. Jaz koristim pet HDD-jev in morda še saj eden Blue Ray-Writer. Kar pomeni da jaz ko gledam Motherbord more imeti saj 6x SATA. Če gledam ohišje more imeti prostorja za saj 5 HDD in njih more dobro hladit. Potem še koristim vodno-hlajenje in če bo mi že enkrat uspelo (tudi kompresorsko hlajenje). Kar hočem povedat je da pač potrebujem veliko prostorja. Če imaš samo eno grafično karto pa samo dva HDD-ka pa dva DVD-Writerja potem lahko izbereš nekaj bolj primernega in ne potrebno dragega. Če se ti gre za efekt, izberi nekaj od CoolerMaster ali pa Thermaltake pa naj bolše en Mid-Tower-Case. Ni pač "bomba" ampak zgleda boljše kod kak Antec ali pa Lian-Li
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Fr33man ::

Ta je bla zdej bosa :D

Poglej si še 1x link: http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...

Koliko slotov za DVD-je ima? Zgolj 2! In koliko za diske? Samo 4! Če si greš pogledat teste po netu večinoma priporočajo tole ohišje za HTPC in zgolj pogojno za vodno hlajenje, ker je notranjost premajhna. Zato sem si ga tudi izbral, orenk kvaliteta in ravno toliko prostora kot ga rabim. Če pa kupiš kakšno "kravo" od CoolerMaster-ja ipd. pa ima res 8 slotov za DVD-je in 10 slotov za diske, tisto je pa overkill za vsazga ki se ne ukvarja 24/7 s piratstvom (oziroma ne namerava na to mesto vgradit vodnega). Sam izgled je pa stvar okusa, saj se mi pretežno dopadejo zgolj Lian Li ohišja.

M-XXXX ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678332 (6793) Bramac ^^
»

top ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
423374 (2252) frudi
»

izbira ohišja...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272273 (1616) Toxic
»

Katero ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
81350 (1162) eg0ist45
»

Se splaša kupit ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
997126 (4897) Big_Al

Več podobnih tem