» »

kako pobrat iz html kode podatke

kako pobrat iz html kode podatke

qshop ::

Živ! Delam skripto v php-ju in me zanima kako bi pobral nek string oz. neko cifo ki me zanima iz html kode ? se ze v naprej oproščam ker odpiram novo temo...hvala za odgovore
  • spremenilo: qshop ()

Ice-Heki ::

Temu se reče parsanje / skrejpanje.

Uporabiš funkcijo file_get_contents, da z njo dobiš source html strani, kjer so podatki. Nato pa si postaviš niz znakov, ki so unikatni in kjer boš začel "zbiranje" podatkov, določiš še kje se bo to "zbiranje" končalo => Regular Expression

qshop ::

se pravi ce se moj string nahaja med big tagi so to moji unikatni znaki?

qshop ::

Temu se reče parsanje / skrejpanje.

Uporabiš funkcijo file_get_contents, da z njo dobiš source html strani, kjer so podatki. Nato pa si postaviš niz znakov, ki so unikatni in kjer boš začel "zbiranje" podatkov, določiš še kje se bo to "zbiranje" končalo => Regular Expression

nisem se nikoli uporabljal regularnih izrazov...malo vec pomoci bi potreboval...

ok zdej mi isce pravi string med tagi samo mi jih da v neko tabelo, kako jih pa dobim iz tabele?

mi nihče ne zna pomagat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qshop ()

qshop ::

mi lahko kdo napise regular expression da dobim ven iz te vrstice samo kar je za title: php

a href= .... title="Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster T200HD" /a


torej samo Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster T200HD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qshop ()

Ziga Dolhar ::

Včasih je lažje delat s str_pos(), substr() in explode() :-).

Vsaj če, tako kot jaz, ne znaš regexp :P.
https://dolhar.si/

qshop ::

Včasih je lažje delat s str_pos(), substr() in explode() :-).

Vsaj če, tako kot jaz, ne znaš regexp :P.


rad bi se naučil:D

Karlos ::

mi lahko kdo napise regular expression da dobim ven iz te vrstice samo kar je za title: php a href= .... title="Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster T200HD" /a torej samo Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster T200HD


RegexBuddy pravi takole ...

if (eregi('title="(.*)"', $mojString, $regs)) {
$result = $regs[1];
} else {
$result = "";
}
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karlos ()

qshop ::

mi lahko kdo napise regular expression da dobim ven iz te vrstice samo kar je za title: php a href= .... title="Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster T200HD" /a torej samo Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster T200HD


RegexBuddy pravi takole ...

if (eregi('title="(.*)"', $mojString, $regs)) {
$result = $regs[1];
} else {
$result = "";
}


vec izdelkov samsung je na tej strani in hocem vsa imena izdelkov...poiskusal sm tvojo kodo ampak mi nikako ne rata...

moja koda:
$pattern="'title="(.*)"'";
$izdelki = preg_match_all($pattern, $vsebina, $matches);


nevem kaj je narobe...

overlord_tm ::

Ice-Heki ::

@Ziga Dolhar sej niso tako težki ;)

@qshop: lahko poveš točen link strani, kjer se napisano nahaja in kaj naj bi iz te strani dobil?

qshop ::

@Ziga Dolhar sej niso tako težki ;)

@qshop: lahko poveš točen link strani, kjer se napisano nahaja in kaj naj bi iz te strani dobil?


http://www.mimovrste.com/katalog/search...

vse izdelke na tej strani in vseh podstraneh....cene izdelkov sm ze pobral, zdeja pa samo se imena izdelkov....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qshop ()

Karlos ::

mi lahko kdo napise regular expression da dobim ven iz te vrstice samo kar je za title: php a href= .... title="Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster T200HD" /a torej samo Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster T200HD RegexBuddy pravi takole ... if (eregi('title="(.*)"', $mojString, $regs)) { $result = $regs[1]; } else { $result = ""; } vec izdelkov samsung je na tej strani in hocem vsa imena izdelkov...poiskusal sm tvojo kodo ampak mi nikako ne rata... moja koda: $pattern="'title="(.*)"'"; $izdelki = preg_match_all($pattern, $vsebina, $matches); nevem kaj je narobe...



nevem kaj je narobe...


... narobe je to da nisi uporabil regularnega izraza, ki sem ti ga napisal in si ga malo po svoje priredil :)
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

qshop ::

živ! mi lahko poveš kako bi z regularnim izrazom iz tega stringa
big 243,49 € big

big sta taga
Dobil samo stevilko? 243,49

zanima me kako bi fajl lahko bral po vecih vrsticah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qshop ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Low-budget PC

Oddelek: Kaj kupiti
111978 (1740) mtosev
»

Nov PC sistem

Oddelek: Kaj kupiti
61650 (1509) SymonMK
»

TFT/TN ali TFT Aktiv matrix

Oddelek: Zvok in slika
83036 (2992) cebelar123
»

Kateri 20"LCD monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
354549 (3678) Ted
»

Iščem LCD z 1600x1200 , 19˝ al pa 20˝

Oddelek: Kaj kupiti
222169 (1557) SmeskoSnezak

Več podobnih tem