» »

Windows ne prepozna diska

Windows ne prepozna diska

francka45 ::

Pozdravljeni,
pri meni je prišlo do manjše nezgode. Med delovanjem se je prevrnilo ohišje in od takrat naprej se v explorerju ne pojavi več en od dveh diskov. V biosu je viden, WD Data Lifeguard pa javi sledeče; Data Lifeguard has found that the following drive is not set up for use in your system.
Drive model.... itd.
In mi ponudi da lahko pripravi disk za uporabo v sistemu. A pri tem bo najbrž prišlo do formatiranja diska, česar se pa želim po vsej sili izogniti. Torej, kako usposobiti disk brez da bi se moral posloviti od podatkov?

Se že vnaprej zahvaljujem,
lep pozdrav

PS: Sedaj sem ugotovil tudi da je v Device Manager-ju poleg ST3WOLF SCSI Controller-ja rumen klicaj, v statusu naprave pa piše 'Windows cannot initialize the device driver for this hardware. (Code 37)'

bluefish ::

Odpri kišto in preveri, če kabel diska slučajno ni razrahljan, enako za napajanje.

Med delovanjem se je prevrnilo ohišje

Hudirja, kaj pa si delal zraven?

francka45 ::

Kable sem preveril, tudi zamenjal a ni nič drugače. Čudno se mi zdi da je v biosu prava oznaka diska (WD2500KS..), Lifeguard ga pa prepozna le kot WDC ROM MODEL-HAWK---- (kar je kar sem do sedaj prebral po internetu kar težko če ne kar ne-rešljivo).

Za nezgodo sta bila pa kriva domača ljubljenčka - psa..

bluefish ::

Si poskusil priklopiti tudi na drug priključek?
Če je šel kontroler na plati, potem lahko kupiš samostojnega, ki ga vstaviš v PCI. Če pa je disk, pa sledi edino zamenjava.
Kaj drugega mi trenutno ne pade na pamet.

francka45 ::

sem probal vse možne kombinacije različnih priključkov in kablov. tudi sekundarni disk deluje s kablom in konektorjem tega(nedelujočega) diska, tako da je problem najbrž samo v disku.

kiros ::

imel sem podobno težavo, pokvaril se je disk in sem ga moral zamenjat :(
kiros

bluefish ::

ja, potem je najbrž res disk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je pol HDD-ja umrlo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
414957 (4053) opeter
»

WD10EARS HDD škripnil ali pač?

Oddelek: Strojna oprema
221130 (866) BlaY0
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144376 (4236) clovk
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497425 (6259) Lyon
»

Težava z WD diskom.

Oddelek: Strojna oprema
171563 (1171) Slavček

Več podobnih tem