» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
5 / 79
»»

dejanslo ::

Nisem prepričan, če sem prav razumel, zato bom vseeno vprašal. Build 7100 je že RC1, vendar se ga dobi le na travnikih? Če bom vpisal serijsko, ki jo dobim na MSDN-AA, mi vseeno poteče 1.8.2009, ali to velja le za tiste številke, ki jih MS prosto deli?

Hvala :)

Bo serial za x86 delal na x64?
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

bluefish ::

@dejanslo: da, če boš uporabil eno od serijskih, ki so trenutno v veljavi, potem boš lahko sistem uporabljal do tega datuma., ki velja za Beta verzijo.
Bo pa MS ob izidu Public RC dal na voljo nove ključe, ki pa naj bi veljali vse do začetka naslednjega leta.

Oddin ::

It’s been confirmed that Windows 7 Build 7100 is the official RC release. Complied on 21 April 2009 it is tagged as 7100.0.winmain_win7rc .090421-1700. More recent internal builds have been released, but 7100 is the official RC build.


Leti kot sneta sekira :)
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

mmmato ::

A je kdo dljal win 7 prek msdnaa? Kako tam prideš do cd-key? Do kdaj naj bi delovale te serijske? Js bi rad podalšal svojo cvetlično verzijo, bemti, genuine iz 7 se mi je naložu še na xpje. Ne vem točno kater built mam (med 7000 in 7100). Tole pišem na xpjih, v 7 net ne dela
http://www.turnofftheinternet.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmmato ()

dejanslo ::

blueFish, aha, kul, hvala :)

tyaz, jaz lahko pridem do S/N, če po prijavi kliknem na "Invoice no." za določen produkt, ki sem ga že poprej kao kupil.

Torej, na travniku sem zlodal build 7100 x64 in uporabil s/n za x86 iz MSDN-AA (ker je edino ta). Aktivacija bp; vso programje, vključujoč Office 2003 in Nokia PC Suite se je zinštaliralo brez težav ali potrebnih tweakov. Všeč mi je bilo, da od prvega zagona pa vse do sedaj, ko sem kao končal z vsemi gonilniki in namestitvami, nisem rabil niti 1x restartat. Skopiral sem na desetine gigabajtov podatkov manjših in večjih datotek in težav ni bilo. Tudi internet in local file sharing od samega začetka delujeta kot morata. Zaenkrat še zelo odzivno, booting time-a pa še ne vem. Skratka, thumbs up; upam, da se moje mnenje ne bo spremenilo.
There`s More Than One Way To Do It

roberto111 ::

Zanima me, če je kdo nameščal win7 na visto, brez formatiranja diska ?

Če to sploh gre.

Mavrik ::

A je kdo dljal win 7 prek msdnaa? Kako tam prideš do cd-key? Do kdaj naj bi delovale te serijske? Js bi rad podalšal svojo cvetlično verzijo, bemti, genuine iz 7 se mi je naložu še na xpje. Ne vem točno kater built mam (med 7000 in 7100). Tole pišem na xpjih, v 7 net ne dela


"Kupiš" Windows in na zaslonu tik pred downloadom je napisana serijska, ki deluje tudi na novih preizkusnih 64-bitnih različicah.
The truth is rarely pure and never simple.

pravnik ::

Kako bi tipkovnico naredil na QWERTY oz. kako bi na mojem Z-ju dobil Y in obratno, kakor imam na XP-jih SLO? Pa še, a je kaka možnost za ŠČĆŽ... A že obstaja slo mui? Hvala za vse odgovore!

bluefish ::

Zanima me, če je kdo nameščal win7 na visto, brez formatiranja diska ?

Če to sploh gre.
Če misliš nadgradnjo, potem gre.

roberto111 ::

Ja, mislim nagradnjo.

Oddin ::

Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oddin ()

Tr0n ::

Kako bi tipkovnico naredil na QWERTY oz. kako bi na mojem Z-ju dobil Y in obratno, kakor imam na XP-jih SLO? Pa še, a je kaka možnost za ŠČĆŽ... A že obstaja slo mui? Hvala za vse odgovore!

Pac izberes slovenski jezik oz. slovensko tipkovnico med ali po instalaciji.

Oddin ::

start->control panel->change keayboards or other input methods
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

dejanslo ::

@blueFish, nekje si spraševal za "show desktop" link. Skriva se tam pri uri, čisto v kotu, nima ikone, samo tak pravokotnik je :)

Taskbar imam jaz na vrhu, ker dna ekrana včasih ne vidim. Pod njim se pojavi tak rob, debel cca 5px, ki mi prekriva vrh aplikacije, ko je window maximized, kar je rahlo moteče. Obstaja rešitev za to?

Pa ni mi uspelo najti fixa za PunkBuster&ET.. Jih je en kup na netu, pa mi noben ne prime :(
There`s More Than One Way To Do It

Tr0n ::

Show desktop ima tudi "peek" funkcionalnost. Se pravi ce z misko hoveras ti na hitro pokaze ozadje in ga potem spet skrije. Kr prakticno.

Mohic ::

mene pa zanima ali se da tale toolbar narediti tako, da ko se na msn-ju pogovarjam z enim da mi naredi svojo okno in ne podokno msn-ju

bluefish ::

Taskbar imam jaz na vrhu, ker dna ekrana včasih ne vidim. Pod njim se pojavi tak rob, debel cca 5px, ki mi prekriva vrh aplikacije, ko je window maximized, kar je rahlo moteče. Obstaja rešitev za to?
Je znana napaka, ki jo bo MS upajmo popravil do RTM.

CleanPower ::

no js sm pa ugotovu eno veliko napako...
in sicer pri inštalaciji catalysta mi ni inštaliral display managerja(verjetno je kriv windows). 100% napaka windowsa pa je da ko grem pod change resolution al nekaj takega(v windowsih), mi noče naštimat na 60hz osveževanje(ki je privzeto za ta monitor). ves čas mi sili na 59hz. čudna tale zadevica. bojo mogl še mal pošraufat...

bluefish ::

tisto z driverji se pojavlja tudi ponekod pri nvidiji. Seveda pa ni še finalnih driverjev in je to razumljivo.

CleanPower ::

bluefish kako to misliš da še ni finalnih driverjev? na ati strani imajo posebej za win7 za drajverje download
EDIT:
šele zdaj sem opazil
Note: The Windows 7 driver is not final and is provided "as is." It is not supported by AMD, and may contain software bugs. It has not completed full AMD testing. Use of this software is at your own risk.

Zgodovina sprememb…

Blaz90 ::

A je mogoče komu uspelo usposobit cod4, mene skoz punkbuster dol meče. Sem probal tudi pb updateitat, vendar vseeno ne dela.

Tr0n ::

Razni PBji, GameGuardi ipd. se nekaj casa ne bodo delali na W7. Vsaj ne do uradnega final izida.

roberto111 ::

Uspelo mi je instalirati win7, 64bitni.

Drugih problemov nisem opazil, razen glede mobitelovega instant interneta.

Ni mi hotel zlepa namestiti gonilnikov in s tem zadevo prepoznati kot modem.
Slučajno mi je uspelo po večkratnih poskusih in ponovnih zagonih.

Vmes je spet izgubil povezavo in ni hotel več konektati. Spet isti problemi....

Na mobitelu ne morejo pomagati, ker ta win še ni uradno izdan, zato ni gonilnikov.
Reševanje s pomočjo kompatibilnosti, ne reši težave.

Ima kdo kakšno idejo ?

Tr0n ::

Probaj gonilnike za Visto 64-bit.

Mohic ::

Si prepričan, da si dal kompatibilnost z xp sp3 pa ti ni delalo?

bluefish ::

Kaj se je spremenilo med Beta in RC verzijo Windows 7: http://www.neowin.net/news/main/09/04/3...

Primerjava različic


klemenSLO ::

med komentarji pri linku pri zgornjem postu trdijo da je W7 že na MSDN

bluefish ::

Res je: http://www.neowin.net/news/main/09/04/3...

Za širšo javnost pa velja datum 5. maj.

roberto111 ::

Si prepričan, da si dal kompatibilnost z xp sp3 pa ti ni delalo?


Sem dal in ne samo enkrat.

Po tistem se naredil obnovitev sistema. Tako, da zdaj trenutno deluje.

Gonilniki za ta modem so namreč v samem modemu in nimam kaj izbirati.

bluefish ::

Govorice, da naj bi bila Sedmica na voljo že proti koncu oktobra: http://www.neowin.net/news/main/09/04/3...

Mohic ::

Zanima, me kje lahko dobim slovenski language pack, kajti sem že videl slovenske windowse 7 brez heca !

bluefish ::

tega ni. Kvečjemu kaj neuradno skropucanega.

yerowww ::

nimam ga jest, ma ga prjatu in dela že v razvojni stopnji bolš kot je vista že z sp1.

SoLoR ::

Slo win7



7100.0.090421-1700_x86fre_client_sl-si_Retail_Ultimate-GRC1CULFRER_SL_DVD.iso.
Kakorkoli, trenutno je preveden samo osnoven UI, veliko stvari je še neprevedenih tako da... vendar je narejeno veliko glede na to da imajo še par mesecev časa.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

NazgulRR ::

Mam dve vprašanji:
1. A se mi splača nalagat RC na AMD Sempron 3000+ 2.0GHZ, 1,5GB Ram in Radeon 9600 128MB? Na PCju gonim Mozzilo (npr. tudi do ene 15-20 tabov včasih), MSN, uTorrent, Winamp, Office, DivX, pečem DVDje, včasih kake videje konvertiram ipd. (nič zahtevnega ala CAD, Photoshop itd.)

2. Če bom mel RC inštaliran do konca..se pravi do junija 2010, bo vmes delal windows update??

Čeprav bi komot lahko imel XPje, se mi bolj dopade uporaba Windows 7 RC, ker jo dobim zastonj (sem študent) za obdobje daljše kot pa bom sploh imel ta računalnik :).

bluefish ::

1. poskusi. Delalo verjetno bo. Če pa ne, pa je potrebno izklopiti le nekaj bolj požrešnih servisov v sistemu.

2. do junija 2010 niti ne. Bolj do januarja 2010.

Če si študent, potem je faks verjetno v programu MSDNAA, kjer lahko dobiš sistem zastonj.

NazgulRR ::

Hvala za odgovor. Žal filofaks ni vključen v MSDNAA :/

NoBody- ::

A je komu uspelo usposobit drajvere za ati radeon 9600?

lp

JerryP ::

Ati je z aprilom letošnjega leta v svojih gonilnikih opustil podporo starejših čipov, ki so bazirali na R300 in za današnji čas še dokaj zmogljivih R500. To so razni radeoni 9 in X1 serij. Tako, da preizkusi z marčevskimi gonilniki tu je novica.

Glede strojne zahtevnosti sedmice pa moram reči, da sm kr pozitivno presenečen. Preizkusil sem verzijo 7077 na ibm t23 in razen iskanja in ukvarjanja z nekaterimi gonilniki nisem imel večjih problemov.

Se pravi na prenosniku iz leta 2002 z 1ghz pentiumom 3, 768mb rama, ter 16mb grafično kartico zadeva deluje dovolj v redu za lažji multitasking kot je brskanje po internetu, pisanje v wordu in slično. Za foro sem poizkusil tudi cs 1.6 in deluje bolj kot ne enako kot na xpjih ;-)

Toaster79 ::

Je možen upgrade iz 7057 na 7100, ali je potrebna nova inštalacija?

bluefish ::

je možno.

Toaster79 ::

Super! :D

Pinturicchio ::

A se pri sedmici tudi mora izklopit indeksiranje datotek kot pri visti, ker mi disk skos nekaj melje?

c00L3r ::

Ima kdo 7-ko na 1gb rama? Razmišljam da bi dal na staro P4 2,4ghz.

JerryP ::

A se pri sedmici tudi mora izklopit indeksiranje datotek kot pri visti, ker mi disk skos nekaj melje?

Ja po novi inštalaciji rabi nekaj časa, da poindeksira zadeve. Dobra plat tega je, da so iskanja datotek zelo hitra. Če si organiziran in veš kje imaš vse datoteke in tega ne rabiš pa lahko tudi izklopiš tko kot pri visti.

JerryP ::

Ima kdo 7-ko na 1gb rama? Razmišljam da bi dal na staro P4 2,4ghz.

Ene par postov zgori sem napisal, da mi deluje vredu na 768mb tako, da bi moralo na 1gb delati brezhibno, če se le ne ukvarjaš z zelo veliko stvarmi hkrati.

Pinturicchio ::

Zdaj sem ugotovil kaj mi nabija procesor. Storitev searchindexer.exe---> windows search. A mi lahko kdo pove kaj je to in če lahko izklopim to storitev.

jan01 ::

Pusti, da enkrat poindeksira in potem bo mir. Seveda lahko izklopneš oz določiš po katerih mapah naj sploh indexira...

bluefish ::

če pa imaš nujno potrebo po izklopu, potem je najučinkovitejši način preko start > run > services.msc > Windows Search dvoklik in nastavitev na Disabled.

PINki ::

Kako pogledam kateri build imam ker sem zbrisal watermark. Pa a lahko kako iz windowsev updatam na novejši build ali moram zapeči na dvd pa spet bootat in upgradat na RC?
««
5 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490423841 (7480) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726145 (21265) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376020 (5625) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724938 (21693) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916544 (13938) jest10

Več podobnih tem