» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
2 / 79
»»

k4vz0024 ::

Mene zanima al Widowsi 7 podpirajo Postscript način tiskanja pri tiskalnikih, ki to podpirajo?

dtriller ::

Imam problem: ko sem namestil poskusno različico windows 7, se računalnik zažene, potem pa ostane črn zaslon in spodaj desno piše Windows 7 beta itd., od tega naprej pa nič, imam nameščeno Visto, windows7 pa sem namestil na drugo particijo poskusil sem že z namestitvijo iz dvd in pa direktno iz OS, rezultati so enaki

krneki0001 ::

Kako imaš nastavljeno na mašini 32 bit ali 64bit in kake windowse inštaliraš? Na 32 bitne nastavitve v biosu ne boš spravil 64bitnih winsov in obratno.

blacky1 ::

Mene pa nekaj druga zanima.
Nikjer nisem zasledil nastavitve za ikono v start vrstici ki bi te vrnila takoj v namizje kot pri XP in visti.

Se da to kje nastaviti ali te možnosti sploh ni?

blacky1 ::

Moram pa povedat to.
Pri preizkusu Win7 sem bil presenečen, ker ne teži tako kot Vista pri kakšnem odstranjevanju. Je tudi bol prijazen za delo kot vista. Rečmo da je zame to drugi XP. Imam po večini prosto izbiro, katere mi vista ni dopuščala po takšni poti (testirana vista home edition in enterprise).

Pozitivno presenečen. Potrebno se je še samo navaditi kot smo navajeni XP.

bibip ::

Mene pa nekaj druga zanima.
Nikjer nisem zasledil nastavitve za ikono v start vrstici ki bi te vrnila takoj v namizje kot pri XP in visti.

Se da to kje nastaviti ali te možnosti sploh ni?


Imaš. Lahko pa stisneš kar super(win)+d, pa boš mel namizje.

NiKeC ::

Mene pa nekaj druga zanima.
Nikjer nisem zasledil nastavitve za ikono v start vrstici ki bi te vrnila takoj v namizje kot pri XP in visti.

Se da to kje nastaviti ali te možnosti sploh ni?


Imaš. Lahko pa stisneš kar super(win)+d, pa boš mel namizje.


Ikono je zamenjal prostor desno od ure v taskbaru

bluefish ::

ja. Če le lebdiš nad njim ti prikaže namizje in oris programov, če pa klikneš pa deluje tako kot dosedaj.

blacky1 ::

Hvala vam. Ikone sploh nisem opazil v desnem kotu.

blacky1 ::

Imam še en problem, če mogoče kdo ve.

Imam prenosnika povezanega z brezžičnim ruterjem linksys WRT54GL (brezžično)in varnost nastavljeno na no autentication (open) in vnešen ključ.

Problem nastane kadar gre sistem v mirovanje in se ponovno vključi. Takrat mi ne poveže več omrežja ampak mi napiše omejen dostop. Kljub ponovnemu vnosu podatkov ima omejen dostop. Rešitev je samo ponovni zagon. ZAKAJ?

Pri XP se to ne dogaja.

k4vz0024 ::

Glede Repair moda, ali je mogoče Win 7 popravti tako, kot to omogočajo Xp ali je ne prikladen sistem Viste?

bluefish ::

Sicer tega še nisem preizkušal, vendar je verjetno postopek podoben vistinemu.

ToniT ::

Kako usposobiti ssh v Windows 7?
Putty mi se noče povezati s strežnikom. V windows xp dela vse normalno.

bluefish ::

na netu poišči postopek za Visto, če je kaj drugačen. Vsekakor pa pošlji feedback.

k4vz0024 ::

Eh, sm upal, da so repair mode vsaj tko naredl kot j v Xp jih al celo boljš....:|

plexix ::

Zdravo!

imam vprašanje, se da vi Win7 nastavit Classic look namizja in start menija?

namizje sem nekako rešil, start meni pa je še vedno širok,le oblika je klasična.

Lp,

bluefish ::

desni klik na Start vrstico > Properties > Taskbar jeziček > dodaj kljukico pri Use small icons.

Constantine ::

Danes namestil W7 in sem resnično presenečen. Lahko bi rekel da je sistem sexy :))in zelo funkcionalen. Za beto je tole odličen razultat, samo upam da mu bo RC1 sledil po kvaliteti, če ne celo prekašal. Verjetno bo to prvi OS ki ga bom kupil po XPjih, Vista me ni nikoli tako prepričala.

ToniT ::

Problem s povezovanjem ssh je bil v nastavitvah omrežij. Imam dve mrežni kartici in na eni je bil napačno nastavljen IP naslov (ena številka, ki sem jo gledal desetkrat in šele enajstič ugotovil, da je napačna).

matter ::

Sicer odličen OS, ampak ima tale beta fajn hrošč, ko imaš mapiran samba share. BSOD = :)
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

paljer ::

Zanima me, če kdo ve, če je možno v windows 7 nastaviti ps/2 rate na 200 Hz. Pregledal sem vse nastavitve driverjev, na netu sm gledal, da je možno doseči tudi s spreminjanjem registra, vendar takih vnosov kot so bili v prejšnih verzijah oken ni, poskusil sm pogledati tudi neki mouse...inf vendar ni nobene te nastavitve. Miška pa lepo dela na 100 Hz.

maurelius ::

Sem sprobal windows 7 in žal moral nazaj na XP-je, ker mi ni delal IPSec VPN program TheGreenBow. Enostavno ni in ni hotel na noben način delati. Se mi zdi, da ima windows 7 še težave z IPSec protokolom.

c00L3r ::

Pravkar sem namestil Windows 7 in takoj sem bil navdušen nad:
-novim start menijem
-action center

Ker pa je beta seveda ni šlo brez manjših težav:
-pod windows update me je čakalo 25 update-ov. Ko sem želel pogledat kateri so to, me je čakalo prazno okno (ponovni zagon rešil ta problem)
-sem hotel preko programa namestiti gonilnike za card reader -> inštalacija zaštekala. Sem ročno namestil gonilnike tako, da sem Win7 pokazal katero mapo naj pogleda.
-pri inštalaciji Visual Studio 2008 se ni nič zgodilo ko sem dal install. (ponovni zagon in zdaj se inštalira)

Po občutku je hitrejši sistem od Viste, ki sem jo imel do zdaj na prenosniku.

mmmato ::

Izklopil sem UAC in izginili so mi gadgeti. Če se je to še komu zgodilo, je tuki napisan postopek kako jih dobit nazaj
http://i.gizmodo.com/5141631/win-7-tip-...
http://www.turnofftheinternet.com/

boklavdi ::

Vraga,
včeraj sem povozil Visto in formatiral disk na moje desktopu s pomočjo instalacijskega DVDja z Win7 (32-bit). Nekajkrat sem poizkusil pa ne gre in ne gre,...malo pred koncem instalacije se mi zadeva restarta in ponudi variante:
- safe mode
- ...
- last good configuration
in tako se mi restarta kolikor krat bi ga pustil.

Sploh ne vem zakaj se to dogaja.
Imam dvojedrni procesor 2,4GHz, 2G Rama, on board grafiko,...skrata Vista je pred tem delala brez večjega problema.
Ali bi bil lahko razlog v tem, da imam le en IDE prikluček na matični in mi šteka zato, ker nanj pripeljem disk(master) in DVD (slave)?

Windowse sem potegnil s strani MS, kjer sem dobil tudi kodo, do katere vnosa žal nisem prišel.

Ali ima morda kdo kakšen recept,...res bi rad testiral Winse7. Sploh ne vem, kaj naj še naredim? Tudi BIOS sem vrnil na "Optimized defaults".


Hvala,
lpB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boklavdi ()

Raptor15 ::

mene pa zanima glede igric. Ali normalno deluje vsaka igra itd itd...

krneki0001 ::

boklavdi, najbrž imaš zanič dvd. Še enkrat ga posnami iz neta.

Če si kje iz ljubljane, ti lahko dam moj dvd, ker ga ne nucam več - windows 7 so leteli dol iz mašine, ker to še ni to. Vista na moji mašini deluje hitreje in bolje, tako da dvd-ja ne rabim več.

Zgodovina sprememb…

boklavdi ::

ja "nebivedu" na to temo sem tudi sam nekaj bral,...da bi zajec tičal v tem grmu,...vendar pa, itak sem ga že posnel trikrat na različne DVD-je...
potem moram pa morda kupiti nov DVD pekač in si DVD zapeči še četrtič.
Vseeno pa hvala za prijazno ponudbo :).

Lep dan,
Boris.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boklavdi ()

krneki0001 ::

A si eno verzijo snemal 3x na dvd-je al si 3x posnel z neta nove in jih posnel na dvd? Ker to je lahko pokvarjena verzija že ko si jo potegnil z neta - tudi prva verzija, ki sem si jo sam posnel je imela enake probleme.

Hexx ::

a se že ve kdaj bo ta pravi windows 7 zunaj?

mtosev ::

a se že ve kdaj bo ta pravi windows 7 zunaj?

2010
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bluefish ::

mene pa zanima glede igric. Ali normalno deluje vsaka igra itd itd...

Naj bi.

Raptor15 ::

Mene zanima glede iger. Deluje vse kot mora ali... ?
xD

bluefish ::

moj post nad tvojim pa je kaj?

mmmato ::

Meni cod 4 ne dela
http://www.turnofftheinternet.com/

bluefish ::

fino je seveda vedeti, ali je original ali ne.

Raptor15 ::

moj post nad tvojim pa je kaj?

ja pardon nisem videl :D
xD

c00L3r ::

Če dela igra na Visti je velika verjetnost da bo delala na Win7. Včasih je treba kaki compatibility mode vklopit, ker nekateri instalerji preverjajo za kateri OS gre. Te pa jih zmede, ker ni ne XP, ne Vista.

mmmato ::

fino je seveda vedeti, ali je original ali ne.

To se nanaša name? Je original. Je tud na drugih forumih dost na temo cod4, menda zaradi punkbusterja ki ne pozna win7. Se pravi da verjetno ne bo delal dokler bo win7 le beta
http://www.turnofftheinternet.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mmmato ()

bluefish ::

potem torej le MP ne dela?

mmmato ::

Men sploh špil ne dela, dobim samo črn ekran. Sem pa zgooglal par topicov, kjer pravijo da mp ne dela zaradi PB. Tko da sm obupal
http://www.turnofftheinternet.com/

boklavdi ::

A si eno verzijo snemal 3x na dvd-je al si 3x posnel z neta nove in jih posnel na dvd? Ker to je lahko pokvarjena verzija že ko si jo potegnil z neta - tudi prva verzija, ki sem si jo sam posnel je imela enake probleme.


Živijo,...imaš zs.

lpBoris.

luky ::

Eno vprašanje za strokovnjake in sicer me zanima, če delujeta dva različna sitema na eni mašini. Tu mislim tako, da je na eni particiji Vista x64, na drugi particiji pa Win7 x32. Bi to sploh delovalo.....

lp.
luky!

matter ::

mene pa zanima glede igric. Ali normalno deluje vsaka igra itd itd...


Igrice meni delujejo, ampak ne dela pa vredu Punkbuster. V kolikor igraš online igre ti verjetno ne bo deloval.
Tudi Cod4 deluje v singleplayer, ne pa v multiplayer, ker te punkbuster kikne.
Grem basket pa bom neloke metal

solatko ::

Ko sem jaz poizkusil tako kombinacijo je vse delovalo na x32, vista 64 se je pri vsaki namestitvi gonilnika oglašala, da ni mogoče namestiti gonilnika, ker sistem teče na 32. Naštimano na dual boot, dva diska in nisem nikakor spravil skupaj, je pa res, da se nisem kaj dosti obremenjeval z iskanjem rešitve, zato malo po googl-u, če to dejansko rabiš. Če je rešitev poročaj, morda bo še koga zanimal.

mmmato ::

S clonezillo sem kloniral celoten disk, na eni particiji so XPji na drugi pa Win 7. Ko sem probal bootat z novega diska win7 mi je napisal, da naj vstavim dvd in izberem funkcijo repair. To sem naredu, winsi se sedaj probajo bootat, vendar se ustavi pri napisu "Preparing your desktop", potem pa je samo zeleno ozadje s tistim napisom "beta ..." na desnem dnu monitorja. A je imel še kdo kak podoben problem?

XPjev z novega diska še nisem pognal, ker ne najdem instalacijskega cdja. Tudi XPji namreč zahtevajo naj poženem Repair ker je boot zapis zanič. Bom zapeku nov DVD in poročam
http://www.turnofftheinternet.com/

LordTado ::

kdaj pa bo release win 7?

solatko ::

To še pri MS ne vedo.

bluefish ::

Po zadnjih informacijah in špekulacijah RC že konec februarja, potem pa bo še nekaj trajalo za RTM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

LordTado ::

a kdo ve kako bo z gonilniki v 7?

ali bo vse ito delovalo kot na visti?
««
2 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490422446 (6085) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726081 (21201) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
376011 (5616) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724890 (21645) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916512 (13906) jest10

Več podobnih tem