» »

namestitev sistema na hp6830s

namestitev sistema na hp6830s

kanzyani ::

no dobil sem popolnoma nov računalnik na katerega moram namestiti os(bilokateri). na računalniku je nameščen free dos. problem se pojavi v tem da bios od računalnika ne zazna dvd-roma. torej ko želiš izbrati možnosti v boot menuju imaš navoljo samo :boot from notebook hard drive, boot from ethernet in boot from notebook upgrade bay. drugo ne obstaja... sem poizkusil narediti boot usb pa očitno ni uspelo ker ko izberem možnost boot from usb hard drive mi napiše da nekaj manka.

kaj naj naredim d bom lahko namestil kak OS?
  • zaklenil: Zheegec ()

ModriN96 ::

Med boot možnostmi MORE bit definitivno tut boot from dvdrom, vsak komp na svetu ma to možnost in dvomm da jo tvoj prenosnik nebi meu.

Sam sm u službi 6 takih prenosnikov zrihtu in zinštaleru gor winse...

kanzyani ::

 boot device

boot device



 bios

bios



vem da mora biti saj je bilo na useh računalnikih ki sem jih kadarkoli imel u rokah , ampak tu ga očitno ni....

ModriN96 ::

Vem da je ena caka, ampak točn kje se pa ne spomnem... Če si kje iz okolice lj bi se loh pr men u službi ustavu pa se bom prec spomnu k morm vidt zadevo...

Iz glave se res ne spomnem...

subby ::

kolikor sem sam delal s tem modelom, mi je bootalo iz cdja, če sem nastavil na "notebook upgrade bay"

edit: boš pa še moral sata nastavit iz ahci na ide mode, če boš hotel nameščat windowse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

kanzyani ::

emm tud to sm že nastavil pa še zmeraj ne gre

če sm nastavil notebook upgrade bay se je isto zagnal free dos tko d nevem kaj še narediti

Zheegec ::

Si pomislil na zanič optično enoto?

Drugače bi morala biti ta opcija v BIOS, če je ni je nekaj narobe. Nobenih "čudnih" nastavitev ni.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

peglezn ::

jaz pri nameščanju OS na 6730s in 6830s nisem mimel nobenih problemov, mi je pri obeh normalno bootal iz CDja
(edino pri xp-jih je bilo treba vgradit sata gonilnike v inštalacijo)

tud jzt summ da si dubu zanič optično enoto ...vsaj men ni bilo treba v biosu nič nastavlat da mi je bootal iz CDja

probaj različne boot cd-je če ker prime, drgač pa nesi nazaj, sej v biosu itak nimaš kej dost za štelat

DaDek ::

kaj če resetiraš bios na default, nastaviš native mode pravilno, mašino ponovno poženeš in z F(unkcijsko) tipko (ne vem katero - piše takoj na začetko npr F12 Boot menu?

Drugače je verjetno res enota defektna.

Vanich ::

Mogoče je malo glupo, ampak:

A iz Free DOS-a se pa ne da zagnati SETUP-a ali INSTAL-a?
CD E: (ali D:)

Ti vidi optično enoto na Free DOS-u?
DIR na E: ali D:

Ker, če ne vidi vsebine CD-ja, potem je res optična zanič...bi rekel. Al pa sm glup ispadu.

kanzyani ::

tko je pol ko se free dos zažene piše da optična enota obstaja, vendar ko greš na tisto enoto in napišeš dir / piše da je prazna...

bom še nekaj stvari sprobal potem pa poročam

kanzyani ::

no sem poizkusil postopek na 6735s ki je identični temu. not sm dau cd, ta se je zagnal, potem sem šel u boot menu (brez karkoli spreminjat bios). izbral boot from notebook upgrade bay zadeva je takoj zaznala dvd in me je prašala ali želim bootat iz dvdja... potem sem ta isti postopek ponovu na 6830s in zadeva ni delovala. bios sem nastavil na default in postopek ponovil, ponovno nič , cd-ja sploh ne zažene.... torej ga je treba nest nazaj v trgovino in zahtevat novga? tu velja tista fora da če se izdelek pokvari v 7 dneh ti morajo v trgovini dati novega in ne da ti ga pošljejo na servis?

maxum ::

kolikor sem sam delal s tem modelom, mi je bootalo iz cdja, če sem nastavil na "notebook upgrade bay"

edit: boš pa še moral sata nastavit iz ahci na ide mode, če boš hotel nameščat windowse

tu imaš rešitev! malo se poglobi vanjo ;)

DaDek ::

maxum verjetno ni tu problem.

Kristi ::

kanzyani, ti je uspelo rešiti problem?
Imam hp 8530p in ravno tako ne morem bootat s CD-ja (z njim je vse ok, sem preverila na drugem računalniku). ide mode sem nastavila, tako da to ne more bit ... Pri nastavitvah za boot order pa ni CD-ROMa, samo USB CD-ROM.
Tole me že nekaj časa muči - če mi lahko kdo pomaga, bi bila zelo hvaležna.

Mare2 ::

Upgrade bay je sedaj namesto CD roma.

Pa saj ti na štartu piše, press ESC key to boot menu...

Seveda mora biti v CD romu štartni CD. :)

Kristi ::

Hvala, nastavila sem Notebook upgrade bay, pa še vedno ne dela. Na štartu piše: press ESC key for Startup Menu. Tako pridem v bios. CD poskuša zagnat, vsaj sliši se tako.
Ne vem, je kaj narobe s CD-jem? Če ga dam v drug računalnik (ki ima nameščen OS), se zažene sam. Bi morala vseeno naredit bootable CD?
Vnaprej hvala, tole me res spravlja ob živce.

Zheegec ::

Zadeva MORA biti bootable, ampak tako in tako so vsi (originalni) Windows mediji bootable, tako da mora biti kaj drugega narobe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mare2 ::

Morda Kristi nima original?

Kristi, potem pa piše Press any key to boot from CD...


Takrat moraš še pritisniti eno tipko...

Pri tebi ne piše to?

Kristi ::

CD je iz službe, kopija, ampak legalna (Win XP Pro+SP2). Na drugih računalnikih se lepo zažene sam.

V vsakem primeru me vrže v DOS; sliši se, kot bi poskušal nekaj s CD-jem, potem pa hop in sem spet v DOS-u. Piše ne nič (razen tistega press ESC ...).

Sploh ne vem, kaj naj ...

ender ::

Poizkusi drug CD. Sem že na precej HPjev z UEFIjem nameščal XPje, pa ni bilo nobenih problemov (tudi na 6830s ne).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

nađi ::

Lep pozdra,

Če vam ne gre bootat iz cd-ja ,je treba nardit update biosa :
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...

Pri bootu pa izberite Notebook upgrade bay, mora delat!

Zheegec ::

3 leta stara tema...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383214 (2677) N0t0ri0us
»

Windows namestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
121271 (1106) M1_Abrams
»

Formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281505 (1108) solatko
»

izbris zagonskih datotek linux

Oddelek: Operacijski sistemi
6719 (569) drljepan
»

PC se ne boota s CD enote

Oddelek: Strojna oprema
61377 (1243) LordTado

Več podobnih tem