» »

[resetiranje] Računalnik ne pride v WindowsXP

[resetiranje] Računalnik ne pride v WindowsXP

kocba ::

Pozdravljeni,

Zanima me, če je že kdo imel sledeči problem. Punci noče več it v WindowsXP. Računalnik se zažene in, ko se pojavi prva Windows slikca (nalaganje) se računalnik resetira.
Če zaženem save mode, last known confguration ali normal mode, se vedno zgodi isto.

Računalnik je bolj star in do zdaj ni imela nikoli problemov z znjim. Tako, da predvidevam, da ni strojna napaka ampak virus. Čeprav ona trdi, da ni nič takega delala.

Kako ugotoviti napako in kako jo rešiti (Obstaja kakšna programska rešitev?), namreč nočem, da se izgubijo podatki, zaradi formatiranja.

Samson ::

Bootaj iz kaksnega boot cd-ja "windows", like bartPE in podobno. Zazeno chkdsk c: /F /R in bi moglo it potem ko tole naredi.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

kocba ::

Sem disk prkljucil kot slave na drugi računalnik, da bi ga poskeniral z antivirusnim programom.
Vendar mi ne gre prebrati particije, saj mi vednmo ko kliknem na njega javi, da ga moram formatirat. Se, da s kakšnim programom pridobiti podatke iz njega?

Duhec ::

Najprej popravi kar se popravit da.
Sistem butni z XP cdjem , izberi R za Recovery konzolo in preko admin passworda ( če ga ni samo stisneš Enter) padeš v Recovery konzolo kjer odtipkaš:
CHKDSK /R
To se uzvajaj kar nečaj časa , tudi do ene ure, tako da ne boš mislil, da je zadeva zablokirala.
Ko konča, odtipkaj EXIT za izhor in restart.
Če zadeva še vedno ne boota iz diska enostavno naredi reinštalacijo XPjev ( to ni inštalacija ampak Repair!) kjer se osnovne datoteke za delovanje XPjev prepišejo iz original cdja, ohranijo pa se vsi podatki kot programi. Pri inštalaciji pa vse to izgubiš ! Zato pazi.

Reinštalacijo (Repair) se izvede podobno kot novo inštalacijo in ko ti inštalacija pogleda po že obstoječih XPjih na disku in če jih najde ti spodaj v statusni vrstici napiše R za Repair. Po končani reinštalaciji je potrebno inštalirat še SP3.
Poročaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

črn ekran / ne pokaže se namizje Windowsov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8811223 (6558) solatko
»

Registriranje Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
8587 (504) okip32
»

Windows File Explorer

Oddelek: Pomoč in nasveti
121106 (877) Duhec
»

TeŽava s trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231649 (1292) bluefish
»

Kako odstranit en operacijski sistem, drugega pa pustiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
231700 (1302) Paramedic

Več podobnih tem