» »

Elektro šoker...

Elektro šoker...

AntiC ::

No tkole... Zanima me če je kdo od vs tle že zasledu kšn načrt al pa kar kol o tem kako nardiš elektro šoker(ročni) na akumulator ali baterije. Z HardwareMasterjem bova to stvarco nardila sam morva dobit nekje načrt, pa kaj bi potrebovala. Hvala za nasvte!:D 8-)

gorjanc ::

Zadeva je po mojem precej enostavna potrbuješ en oscilator, da dobiš izmenično napetost potem pa napetost nekaj stokrat povečaš da dobiš nekaj 1000 voltov. To narediš s trafotom ali pa z eno vezavo z diodami in kondenzatorji mam v zvezku za prakso narisan sam se mi ne da gledat če bo kej zanimanja bom pogledal. Potem je pa vse delo že opravljeno zaradi visoke napetosti je tok minimalen , človeka pa ubije tok ne napetost tako da zradi tea ne bo nihče umrl je pa kr precejšen šok ( nečutiš roke itd) vem iz lastnih izkušenj Ni fleten.

AntiC ::

Ni sej to jst hočem, ne da koga fenta, ampak da ga pošteno zruka. Zdi se mi mal bol učinkovito kot npr. solzivc. Sej taka zadevca nebi smela velika pridt tm tko za u roko normal prjet bi blo verjetn dost velik.
Dej če se ti bo dal pogledat kako točno bi se to naredl, bi te prosu...

IceIceBaby ::

ce mislis stvar uporabljat je pomoje bols da kupis to. Je lepo zapakirano v majhno embalazo tako da lahk u zep spravs.

AntiC ::

kje pa nej bi to prodajal pa kolk kušta. Sam bol zanimiv je če sam to sestavš, pa še kej se naučiš. Pa odvism kolk močno zadevo se sploh da kupt???:\

Alec999 ::

mene pa zanima kje v Lj se da to kupt? :8)

the_unborn ::

Moj kolega jih ma doma, take 400.000 in 600.000 voltne, ker je njegov foter bil policaj. Raj ne bi probal kolk to useka.
Sem pa enkrat na jackassu vidu testiranje sokerja, solzivca in se enga sokerja. In kaj je bilo najbolj ucinkovito? Solzivec.:D Res pa, da ga je soker na tla spravu.

Zgodovina sprememb…

.:joco:. ::

Šokerja se ne da kar kupit. Za načrt uporabi Googla.
Verjetno rabiš samo baterijo in kondenzator. Pa trafo. Kaj pa vem...

Drugač je pa solzivec tut dost hinavska zadeva, verjemi. Tisti ta pravi solzivci te tolk zažgejo da komi dihaš in se sploh ne moreš normalno premikat, nič ne vidiš vse te peče. Sem izkusil na svoji koži (sem šprical >:D in bil pošprican;(( )

Drugač pa mislim da je to nezakonito da nosiš kaj takega. Pravilnik S-T, kje si;)
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Red_Mamba ::

|Luka| ::

AntiC ::

hvala za odgovor, bom probu nardit, pa pol sporočim.

:D :D

AntiC ::

ej red_mamba:

a mi lahko napišeš kol kšnih uporčkov, tranzistorjev itd rabm, kaj topčno če maš kje zapisan.

Da noum kej zajebu.

Hvala

Loki ::

slisal sem neke govorice, da so solzilci z nekim novim zakonom prepovedani. Ima mogoce kdo kaj vec informacij glede tega?

joco ves mogoce moc tistega solzilca?
sam imam enega z mocjo 3000 ? (enot) in je kar relativno mocen (preizkuseno na sebi 0:) ), pri nekem sosolcu sem pa videl enega z mocjo 1 milijarda (!).

p.s.
ko sem imel solzilec recimo v jakni, sem opazil, da je (cisto malo sicer) zacel puscati. Solzilec je tisti CS, (baje) presvercan z nemcije, rok uporabnosti je se do kanca tega leta.
Je to po kakem slucaju (relativno) normalno?
kaka je kaj nevarnost, da se ti sam sprozi, ce ga mas recimo v zepu od kavbojk (pac poletje)?

TIA

tigrr ::

elektro-šokerje so mel kako leto nazaj v Terni v trnovem, cena cca 7kSIT.

Domace izvedbe ne bi priporocal ker je testiranje nevarno, kaj sele napacna raba.

lp

the_unborn ::

Testiraj na hisnih ljubljenckih:D....ne da ne bi slucajno !!;(

.:joco:. ::

Ne vem, mislim da sem mel 8800 al nekaj takega. Tudi iz nemčije. Pa solzivci so že dolgo prepovedani. Tako kot šokerji (hmm..., a takih tem se pa ne zaklepa?)

Drugač pa bi mogu met neko varovalko gor. A si jo že snel? Če ja, potem obstaja možnost da se ti sproži.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

the_unborn ::

Ja zakaj bi pa zaklepal to temo, kdo pa pravi, da dela soker za samoobrambo, sej recmo, da je stromar pa se sam mal igra pa uci ane.:D

AntiC ::

Hmm zaklepanje teme...zakaj pa????

Sej ne sprašujemo po piratskih zadevah itd...jst rd se igram z elektriko in sprasujem ker me zanima to...!!

Doma me je ze dvakrat stresl 220V pa me je odfukal čez celo sobo pa sm enkrat u umaro prletu enkrat pa na postlo padu!8-)
No ja ni glih prjetn, sam tole si bom pa res naredu, za eksperiment, pa za samoobrambo tud :))

Loki ::

varovalko?
jest mam sam tist knof, s katermu sprozis solzilc.

Red_Mamba ::

antic: nimam nč napisano, se boš mogu iz načrta zbrat, moj načrt ne da ravno velike napetosti (30000V).
mam pa narejenega z cinšpulo od katrce :) ta da pa preko 100kV in kr velik toka, sem enkrat primu pa sm pozabu kondije spraznat, zzzzzzeeeeeeeelllllloooooo nnnnnneeeeeeepppppprrrrrrrriiiiiiiijjjjjjjeeeeeettttttttnnnnnoooooo :) sreča nism monitorja z mize vrgu ko me je vrglo v računalnik >:D ta načrt bom še objavil ker sem ga naredil za laser, ki ga bom v bližnji prihodnosti naredil

BojlerTM ::

red mamba, si ti kdaj poslusal kaksna napestost je cloveku nevarna? Mene so ucili, da cloveka 24V mal zruka, nad 60V je pa ze smrtno nevarno. Sj vem da je tok majhen vendar 30kV oz. 100kV?? Si kdaj videl posledice elektro shockerja? jst videl nisem, ampak sm pa poslusu bivsega varnostnika v eni diskoteki. Tisti so mel okol 1kV shockerje (vem, par jih je fotr popravlju) posledice so pa mocne opekline, poskodbe misic in celo zivcev. Ne priporočam it v taksne ekstreme. Za foro je ze 400V dost. Vrjemte 8-)
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BojlerTM ()

MadMax ::

BojlerTM:
Ce si ze teoretik in te praksa ne zanima, raje pobrskaj po literaturi, kaksen TOK je nevaren. Pol pa ucbenik fizike, pa razmisljaj dalje.

Eno je ce z mokro levo roko primes eno zico, desno nogo pa imas v lavorju, kamor je speljana druga zica.
Pa se tu moras upostevati padec napetosti skozi vodo, kozo, itd...

Drugo je pa napetost, ki ti stece cez palec in kazalec desne roke. Tu bos namrec prezivel tudi ce si dobesedno scvres celo dlan do zapestja.

Itak pa je najbolj nevaren strah, ko posledicno pades iz stola, ko menjas zarico na stropu, in pa eventualno zastoj srca (sploh ce mas bolj svoh pumpo:D ).

Pravzaprav je najbolj nevarno, ce konkretno primes za zico in jo zaradi krca ne mores spustit, elektrika pa ima cas, da te skuha! (kri in beljakovine koagulirajo)

Sploh pa ljudje razlicno obcutijo vpliv elektrike na telo.
Mene recimo 220V strese vsaj 1x na mesec po sekundo ali dve. Pa sem se ze tako navadil, da ponavadi vec niti ne izrecem kake vulgarne besede:8)


Aja: 24V bos obcutil le, ce imas poskodovano kozo oziroma se bos pikal z bucikami, priklopljenimi na strom.
Ce je pa vse v redu, bos zacenjal cutit 60V z mokrimi rokami.
Ce pa si bos zabadal igle v mozgane, te bo pa ze 1.5V baterija ubila.

Vse je relativno...


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

perci ::

hehe, tut 9-voltno baterijo se na jeziku čuti ;)

stromar ::

tisto, katera napetost je smrtno nevarna, je zelo specifično. nekje pri 30V izmeničnega toka v žici začnem čutiti, da je žica pod napetostjo. Pri 50 V že kar pošteno tese. Probal sem tudi na 60V, in kot vidite sem še živ. Smrtno nevarno je vse kar je nad 100V in ima dovolj moči. Če imaš slabo srce je dovolj tudi 60V. Mene je že kar precejkrat na 230V in na višje napetosti. Največji problem je krč. Najbolj fajn me je zrukalo, ko sem razkopaval podaljšek, ki je bil pod napetostjo in sem primu tista dva pleha od faze in ničle. Potem sem imel še nekaj minut čuden občutek v trebuhu. Pa tudi roko mi je malo omrtvičilo.

stromar ::

zelo nevarno pa je da se ustrašiš, in lahko padeš npr. z lojtre, ali kaj podobnega

blue96 ::

neposredna nevarnost, katere posledica je ze lahko smrt, je ce primes z levo roko bakreno zico, levo nogo pa imas v lavorju, ker gre tok naravnost skozi srce, torej po najkrajsi poti, je ze nizek tok lahko usoden, ker privede do aritmije (srce ne dela v ritmu), tore jti lahko srce dela top --- tup ------ tup -- tup tup - tup in potem je lahko ---------- in mozgani ne dobijo dovolj kisika, lahko se srce ustavi, in potem ce si v sobi sam, ti se tako predelana kista (racunalnik) ne bo pomagu. morda bi pomagu s svojo vrednostjo (k bi ga preziveli lahko prodali), ampak ob misli na kej tacga se pa nekaterim obraca zelodec, tko da nocem odgovarjat za pokozlane tipkovnice.

glede na to, da smo malo zasli iz teme, je pametno naredit' kaksen preizkus, torej elektro sok, ampak se tako izurjeno bitje se lahko zmoti in se nehote poskoduje. zato previdno.
.

Kami ::

Malo obujam temo ker me zanima nekaj stvari :)

Zanima me, če ma kdo kako shemo ne za navadni elektro šoker ampak oni, ki na žici izstreli katodo in anodo, ali pa takega ki deluje na principu izstrelitve prevodne tekočine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Azrael ::

Poskusi kaj zbrskati na Googlu. IMO je uporaba takih zadev (solzilec, elektro šoker) pri nas prepovedana, tako da imaš lahko težave, če se sprehajaš s takimi igračami naokoli.
Nekoč je bil Slo-tech.

Kami ::

Sem že kar nekaj časa googlal "liquid stun gun" pa nisem nobenega uporabnega načrta našo.

Drugače pa zadeva ni za na cesto mam eno projektno nalogo za naredit pa imam o tem :)

AngelOfDeath ::

Stvari se prodavajo marsikje zato ne vem zakaj bi bilo protizakonito ?

M shop
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boost konverter - pazljivost

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
212598 (1840) gumby
»

Elektrošokerji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19221605 (10397) SeMiNeSanja
»

ko te strese elektrika

Oddelek: Loža
3317039 (15976) gruntfürmich
»

Elektrošoker (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213602 (8332) imagodei
»

Stroboskop -> mocnejsi stroboskop (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
596639 (5682) DimmniBurek

Več podobnih tem