» »

kako je na vegovi

kako je na vegovi

LifeSystem ::

zdravo mene pa zanima kako zgleda na tehnični gimnaziji v ljubljani na vegovi

bi prosil če mi lahko kdo ki obiskuje to šolo pove kako je z programom gimnazije ,prfoksi pa drugač vzdušje na tej šoli
ker se odločam med tehnično pa klasični gimnazijo ker me ful zanimajo rač ,programiranje itd.

bi prosil da povete tud kaj je na tej šoli dobrega slabga in podobno

lp

profii ::

Če te res veseli programiranje pojdi raje na računalništvo.

LifeSystem ::

kako to misliš saj na tehnični gimnaziji se v drugem letniku odločaš med računalništvom in elektroniko

profii ::

Ko končaš šolanje si gimnazijski maturant oz. 0.

LifeSystem ::

vem sj bom šou pol naprej na faks

profii ::

Veliko jih je šlo na faks, vendar dokončali ga pa niso vsi. Nikoli ne veš kaj bo čez 4 leta. Se ti bo še dalo študirat, bo drugi sistem, drugo stanje (finančno)... Lahko sredi faksa obupaš, si še vedno gimnazijski maturant.

<b>klima</b> ::

Ja jaz sem biu na vegovi (tehnična gimnazija->računalništvo), pa morem rečt da ti da zelo dobro osnovo za naprej za na faks. Zdej od prfoksov je odvisn, lahk da dobiš kake ki so zlo kul, spet drugje pa take, da bi najraje zamenjal (smo tud pisal prošnje za zamenjavo, sam takrat ni zaleglo :D). Glede težavnosti ti pa kar iskreno povem: če hočeš bit najmanj prav dober (že skor na meji z odličnim) boš moral kar učit se... Samo vzdušje je pa odvisno od posameznega razreda, oz kako si znate popestrit zadevo. Recimo za naš razred lahk rečem da je bil eden najboljših, tko k sm se nasmejou na vegovi se nisem nikjer... res odvisn kak folk dobiš :D

Sam če greš zdej na to gimnazijo, morš vsekakor nadaljevat s faksom, ker drugače nisi nič (kot je rekel profil).

Torej jaz ti priporočam da izbereš vegovo, še posebej če te zanima računalništvo...

Če te še kaj zanima ti kar uprašaj, rade volje odgovorim :)

cyber_killer ::

Zakaj pa bi sploh hotel biti prav dober ali odlicen. Na FRI VSS prides tud z dobrim uspehom. Prava pot je pomoje res da dobis naziv racunalniski tehnik, potem dip. ing. rac. in inf. in kasneje ce se ti da usekas kaken magisterij.

Ne pa fuka na uniju. To je za une k hocjo svoj lajf prezivet kje u labaratoriju in odkrivat neki. Sej nimam nc proti takim, sam ce nisi tak tip pol rajs to pot, ki sem jo navedel.

Blinder ::

Katere druge srednje sole pa so bolj vredne kot gimnazijski maturant? Mene kot ekonomskega tehnika niso hotli niti za kot prodajalca uzet.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

KandazaR ::

Ljudje ki končajo vegovo in ne nadaljujejo šolanja zelo enostavno dobijo službo (v svoji izobrazbi). Meni so ponujali službo a sem se raje odloču za faks. Kar se tiče gimnazije ali srednje strokovne. Če ne misliš it na univerzitetni (pa še to se lahko vpišeš če narediš 5 predmet na maturi) študij je pomoje boljša izbira srednja strokovna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

cewapcic ::

jst sm pa elektrotehnik računalništva...
in kaj mam od tega... nc no mal bl znanje iz programiranja
isti kurac ce bi bil gim. maturant na vegovi
eni predmeti so cist zgrešeni npr. Računalniška omrežja... od kocjanke kr ena brezvezna teorije brez kerekol prakse...
vpisu sm se na FRI vss pa mi je krepko žal da nisem šel na UNI
pejt na gimnazijo k ti bo dost lazj pol naprej na faksu
men je zal da nism sel na gimnazijo
zakaj bi zabušavu na srednji če boš pol na faksu (uni smer predvsem) mel kr dost za
nadoknadit predvsem matematiko
aja pa profesor na vegovi nam je reku, da bo zdj spremenjen program na vegovi za smer ele. računalništva
bodo neke HTML pizdarije al kaj, kokr sm jst razumu bote mel dost manj znanja iz programiranja
na tvojem mestu bi se mal pozanimu o tem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

profii ::

cewapcic kaj si računalniški tehnik? Za elektrotehnika računalništva prvič slišim, pa ni dolgo nazaj kar sem vegovo naredu.

cewapcic ::

ja to je zdj nov naziv...
k so spremenil program
in zdj spet mislijo nekaj spreminjat..
Toth (profesor za apj) nam je govoru... vi ste zadnja generacija k bo neki znala..

KandazaR ::

Ne je elektrotehnik računalništva čeprav vidim da so spet spremenili v računalniški tehnik (ko sem sam hodil je bil naziv elektrotehnik računalništva). To so začel izvajat prvič v letu 2003/2004 in je bil glih moj letnik prvič po novem programu. Glede uni ali vsš. Nevem no. Mogoče je enim rez ljubša matematika. Samo kar sem se jaz pogovarjal je uni kar precej zajeban (nimam pa izkušenj ker ne hodim na fri).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

LifeSystem ::

hvala za odgovore me pa zanima če so na tej gimnaziji tud nms ji al normalno kol dubiš
pa a je spraševanje na tej šoli napovedano tko kt u nekaterih gimnazijah

cewapcic ::

prof. Divjak je enkrat rekel
vsš je za lenuhe tistim, k se jim ne da na bit UNI
sam zdj bo itak bolonjska reforma
pa nj bi bla kao enak težka programa
uni bolj teoreticna vsš bolj praktična
in ful obljubljajo, kok nj bi bil bolši vsš (bojo mlajši prfoksi učil pa to)
tko da v tanovem sistemu tud vss ni tko slab
k na konc mas itak isto stopnjo izobrazbe

KandazaR ::

cewapcic to mogoče drži na fri. Pridi pa ti pogledat na fgg. So z bolonjcem nametali v vsš program nove predmete tako, da imaš letno 12 predmetov ne pa 8 (od tega en angleščina) kot na fri (pa še pogoj so vsi narejeni za napredovanje tako da se ne veselit bolonca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

ERGY ::

Raje pejt kako drugo gimnazijo, če že misliš, ker tle boš zapravu 5 let lajfa. Programiranje imajo na vsakem strokovnem faksu in ti ne bo težko naučit kasneje. Če pa želiš imet že kaki poklic pa kr na strokovni del(rač). Dosti dobro se naučiš osnov, samo vedi, da je tu povprečna uspešnost oddelka na konferenco od 3% pa do 20% in imaš dosti nestrokovnih prof. ki ti bodo šli direkt na k****. Za strokovni del pa ti povem, da te bodo gonli do konca. Sicer nekateri sploh pojma nimajo nekateri pa znajo za vse skup pa še več.

overlord_tm ::

Men je bla vegova ušeč :) Pa koker sem slišal z ostalih šol, povsod je isti drek. So pa bila zabavna vegovska leta :D

LifeSystem ::

še nekaj me zanima a maš lahko u šoli prenosnika sabo )med poukom (

profii ::

še nekaj me zanima a maš lahko u šoli prenosnika sabo )med poukom (

pa kaj še :D man so še mobitele uzemal.

Pimoz ::

hm hm...
moram popraviti 'elektrotehnika računalništva' pred mano...prof. kocjanova nauči dosti! vsa teorija ki jo imaš pri njej je pomembna za tvoje nadaljno izobraževanje. če pač v tem predmetu ne vidiš poante se ne pipaj interneta in vseh stvari povezanih z njim...
za laptop je pa tako: lahko smo ga imeli pri vajah in teoriji pri algoritmih in programskih jezikih ter podatkovnih bazah. lahko pa jih uporabljaš tudi pri kakšnem nadomeščanju (včasih pri angleščini samo po mojih informacijah samo pri prof. fink) in pa pri telovadbi pri prof. šegatin ;)
drugače pa pri vseh takih stvareh velja najprej vprašati...

lp primoz

LifeSystem ::

ok hvala

cewapcic ::

pimoz
narobe sem se izrazil, da je cist zgrešen
hotel sem povedati, da bi blo kul če bi mel tud kakšne ROM vaje
in bi blo folku tud lazj poslusat teorijo k bi delal neki prakticnega
sj nj bi na praksi to mel se mi zdi, sam se je prfoksom jebalo
pa glede omrezij nismo nardil vec k povezal 2 kompa z rs232 kablom se mi zdi

ERGY ::

pimoz
narobe sem se izrazil, da je cist zgrešen
hotel sem povedati, da bi blo kul če bi mel tud kakšne ROM vaje
in bi blo folku tud lazj poslusat teorijo k bi delal neki prakticnega
sj nj bi na praksi to mel se mi zdi, sam se je prfoksom jebalo
pa glede omrezij nismo nardil vec k povezal 2 kompa z rs232 kablom se mi zdi


Kokr se spomnm so gimnazijci za razliko od stroke mel clo prakso na cisco opremi na vajah in so povezoval opremo in tudi konfiguriral.

Pimoz ::

@cewapcic: ja to se pa strinjam...vaje bi ble kul :)

gimnazijci so jih imeli ja :D pri prof. Vehovec...carica če se mene upraša pa tud zlo velik modelka ve :) baje je tud ona dol ruknla vhpage (vegova hate page)...vsaj tko se je govorl :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30141303 (1506) WizzardOfOZ
»

Srednja šola za računalništvo in elektroniko

Oddelek: Šola
276983 (6394) amacar
»

Mnenje o Vegovi

Oddelek: Šola
304380 (3438) 33blaz33
»

kam naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649501 (8311) overlord_tm
»

elektr...računalniški tehnik...ali tehnična gimnazija?

Oddelek: Šola
314525 (4078) DavidJ

Več podobnih tem