» »

Kateri brezplačni Defragment program?

Kateri brezplačni Defragment program?

Jst ::

Naj jih naštejem nekaj:


JkDefrag v3.36

JkDefrag is a disk defragmenter and optimizer for Windows 2000/2003/XP/Vista/2008/X64. Completely automatic and very easy to use, fast, low overhead, with several optimization strategies, and can handle floppies, USB disks, memory sticks, and anything else that looks like a disk to Windows. Included are a Windows version, a commandline version (for scheduling by the task scheduler or for use from administrator scripts), a screensaver version, a DLL library (for use from programming languages), versions for Windows X64, and the complete sources.

http://www.kessels.com/Jkdefrag/


Defraggler v1.07.124

Defraggler scans the hard drive for folders and files that are scattered in non-contiguous clusters (clusters that aren't right next to each other). Using a single-pass algorithm, it designs an optimum layout for these files so that Windows will spend the least amount of time retrieving them in the future. Finally, Defraggler moves the files into this optimum pattern.

http://www.defraggler.com/


Smart Defrag 1.10

Smart Defrag uses the commercial-level standard to move data and does not damage any file in your disk. Besides, unlike other "Automated" Defragmenters, Smart Defrag does NOT constantly perform analysis and defragment, which does damage your hard drive and shorten its life. Smart Defrag has a "Safe Intelligence" technology that can assure the health of your disk by deciding When and How to start defragmentation.

http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.h...


---

Torej, nekaj sem jih naštel, feel free to complete the list.

Katerega pa uporabljate vi in zakaj?


Prosim, če debatiramo samo o freeware defragerjih!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

t3hn0 ::

ze kar lep cas uporabljam JKDefrag in se mi zdi se nekako najboljsi.
^.^

Tr0n ::

Ni vec neke velike potrebe po defragerjih, ker OSi v doloceni meri skrbijo za to (npr. Vista auto-defrag).

Tu pa tam pa vseeno pozenem O&O Defrag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

opeter ::

V Oknih uporabljam Defraggler (pa tudi CCleaner od iste firme).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mayhem ::

V Oknih uporabljam Defraggler (pa tudi CCleaner od iste firme).

Ta dva progija sta super, piporočam...................majhna ter dost dobra za poštimat PC.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

AnWar ::

jk defrag x64, ker je hiter in dobro opravi svoje delo.
[Asus ROG Strix SCAR III]

c00L3r ::

Auslogics Disk Defrag
-enostaven
-hiter
-dober
-ne preveč požrešen
-ocena: 5 zvezdic od urednikov na cnet.com/download.com

Jst ::

>-ocena: 5 zvezdic od urednikov na cnet.com/download.com

Hehe, vsak produkt ima "Best Software" od raznih magazinov in strani. To nič ne pomeni.

Na Visti sem kupil Diskeeper, imam namreč svoje razloge, ampak pustimo tole.

Temo sem namenil za brezplačne defragerje.


--

Kako bi testiral defragerje? Obstaja kakšen program, ki dela kot Anti Defrag.

Bi namreč v enih virtualnih (guest) Windowsih XPjih razmetal fajle, potem pa nekako izmeril Boot time, ter Read vseh fajlov.

Prvo bi seveda shranil sliko OSa. Potem bi to datoteko .vdi, v katerem je guest OS, z sysinternals progijem (ne spomnim se točnega imena, in sem tudi prelen, da bi sedal šel iskat:)) z ukazom dal (to datoteko, v kateri je guest OS; uporabljam VirtualBox, za info) na začetek drugega Diska, kjer je najhitrejši in da je v enem fragmentu, da to ne bi vplivalo na rezultate.

Potem bi z sedaj še neznanim Anti Defrag razmetal in meril.

Ker bi sliko shranil/shranjeval*, bi lahko za vsak defragger poskrbel, da bi imel podatke razmetane na enakih mestih.

*VirtualBox, GuestOS, Take Snapshot
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

>Ni vec neke velike potrebe po defragerjih, ker OSi v
>doloceni meri skrbijo za to (npr. Vista auto-defrag).

Tron: verjamem, da tako Vista, kot XP, sami skrbijo za to. Vendar na našo žalost imajo pač takšen FileSystem, da se datoteke po parih mesecih razmetajo po disku toliko, da že začne vplivati na rezultate.

Enkrat sem pustil na enem računalniku, ki ima XPje, pustil default - brez defraggerja - (default tudi: Powertoys for XP / TweakUI / "Optimize when idle") in računalnik je na 120GB disku (kjer je bil sistem ter programi) po kakšnih pol leta dela potreboval okoli 3 in pol minut za boot. Potem sem uporabil vgrajen Defragger v Windows XP SP1 (SP1 je bil takrat aktualen, takrat up to date).

Boot time se je izboljšal za slabo minuto in tudi potem delo je bilo bolj smooth. Od raznega brskanja do shranjevanja projektov,...

Kako sem potem pristal na Diskeeperju na domačem "entertainment" računalniku je druga zgodba.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

c00L3r ::

Jst ko jaz iščem kaki novi software grem prvo na download.com in si tam pogledam ocene. Meni se zdijo zelo korektni ocenjevalci. Obstajajo pa že odkar imam jaz internet. In Auslogics Disk Defrag je zelo dober defrag program, pa če tudi ne bi imel 0 zvezdic od bilo katerih urednikov.

ginekolog ::

smart defrag deluje dobro, nevidno, kot je treba. (sproži se mi ko je pc idle)
Divers do it deeper.

bluefish ::

na visti mi sicer zadošča defrag c: -w -v, drugače pa glas za JkDefrag ali Defraggler (glede na izkušnje s CCleanerjem istih avtorjev vsekakor odličen).

Jst ::

Diskeeper sem kupil, je neviden, uporablja namreč neko Smart Idle, poimenovan InvisiTask, ki še od res Idle ciklov uporablja odstotek. Neviden. Ko imam računalnik prižan več kot teden ("Entertainment poimenovan, Vista 64-bit SP1 up-to-date), mi Opera (ke več ali manj vedno zagnana z 15+tabi) ali pa uTorrent porabi dosti več, kot Diskeeper. So pa particije vedno defragane in podpira Vistin shadow copy in teh ne povozi. Vendar je plačljiv.

Tukaj pa sprašujem za brezplačne defragerje in razlog, zakaj ga uporabljate oziroma priporočate.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CaqKa ::

jaz uporabljam jkdefrag, nastavljenega pa ga imam kot screen saver.

nisem jih dosti testiral, ampak od teh ki sem jih, sta edino ta in norton speed disk (nevem če še obstaja, je pa plačljiv) imela možnost da ti določen tip datotek data na konec diska, ali pa na začetek.
z mojega stališča je to zelo dober feature, ker s tem že v osnovi recimo mp3je, ki jih itak samo bereš namečeš na konec diska in s tem veš da ti nebodo nadaljne fragmentacije povzročali.
seveda je tukaj še potem to da se podatki na koncu plošče zaradi konstante kotne hitrosti hitreje berejo...
si pač sam narediš potrebo po tem glede boot-time

Jst ::

CaqKa: DIskeeper, ki ga imam na "Entertainment" računalniku (Vista), ki je plačljiv (in plačan :)) ima funkcijo I-Faast, ki dela to, kar si opisal. Glede na pattern dostopa datotek skozi čas, ustvari optimalno sliko, kako naj se podakti zapisujejo na disk. Najbolj me navdušuje, ker vse to dela v takoimenovanem InvisiTasking-u, kjer uporablja res samo kakšen odstotek Idle časa in samo takrat, kadar je res Idle.

Ampak verjamem, da imajo takšno ali drugačno implementacijo tudi ostali plačljivi defraggerji.


--

To temo sem pa odprl, ker na licenčnih XPjih izbiram, katere programe bo imel. Rad imam ali plačano ali pa free. Sicer na omenjenemu računalniku, ki je prenosnik, bo večinoma laufal openSuse, ampak eno majhno particijo sem ustvaril tudi za XPje.

Čez čas bo še kako potreben en Defragger.

In v tej temi, kateri brezplačni defragger uporabljati, nisem prebral nobenega argumenta zakaj tega namesto onega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CaqKa ::

CaqKa: DIskeeper, ki ga imam na "Entertainment" računalniku (Vista), ki je plačljiv (in plačan :)) ima funkcijo I-Faast, ki dela to, kar si opisal. Glede na pattern dostopa datotek skozi čas, ustvari optimalno sliko, kako naj se podakti zapisujejo na disk. Najbolj me navdušuje, ker vse to dela v takoimenovanem InvisiTasking-u, kjer uporablja res samo kakšen odstotek Idle časa in samo takrat, kadar je res Idle.

jaz čakam da bo to v OS oziroma v fatsistem vključeno. ni potrebe po tem da imamo extra program za to.

Gregor P ::

JkDefrag v3.36

... tu pa imate stran z nekaj ocenami različnih programov za defragmentacijo diska
Defrag Shootout
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Defragmentacija

Oddelek: Programska oprema
272210 (1452) Aleš Ocepek
»

Kateri defrag, da bi vse datoteke prestavil bolj na začetek diska

Oddelek: Programska oprema
8954 (704) axee
»

Le da mi ne rabi formatirat

Oddelek: Pomoč in nasveti
101413 (1077) zelenjava
»

[Windows Vista] Izboljšanje zagonskega časa s pomočjo Windows Performance Toolkit (WP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5211793 (8777) vbohinc
»

defragmentiranje diska

Oddelek: Operacijski sistemi
82270 (2113) jan01

Več podobnih tem